Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Lynx


Ma gdje to ima kvadrat po 1300 eura? Ja gledam na http://www.zane.hr i nema po 1300, čini mi se da ono što valja košta puno više nego ti govoriš. Ima možda po 1000 ali vjerovatno u Kozari boku.
[/quote]

E našao si gdje ćeš gledati. Pa ne očekuješ valjda da će ti ZG banka prodati po 1300 Eura. Raspitaj se malo okolo pa ćeš vidjeti da ima. [lol]


zašto trošite vrijme pišući o vrijednosti dionica vezano za fundamente ili TA ,kada mi nemamo veze sa ta dva bitna pokazatelja rasta ili pada naših dionica.Da objasnim zašto ovo pišem.Danas oko 15.30 naš crobex je bio oko o % i čekalo se da otvore Ameri svoju burzu.Pogledam oko 15.55 Ameri pali oko 0.40-0.50 ,a i naš crobex završi sa minusom od 0.50 %.Već oko 16.15 Ameri su bili u plusu 0.40 i da naša burza još radi i mi bi brzo njih stigli,ali sada treba čekati do sutra.I neki koji izigravaju velike stručnjake jer znaju TA neka se poklope po ušima jer su oni sigurno najviše prodavali pred kraj radnog vremena naše burze.Zato i Vlad uvijek daje svoje analize oko 22-23 sata kada vidi kako će završiti Ameri

Kolega nemojte se ljutiti, ali mi itekako imamo veze s TA, ona savršeno radi na svakom tržištu, a fundamenti na kraju uvijek pobjede!

FEDYA = ENTENTINIS= LIZAČ, PARDON BRISAČ PODOVA AZ-A I DINKECOVIH NAOČALA.



Lynx


Ma gdje to ima kvadrat po 1300 eura? Ja gledam na http://www.zane.hr i nema po 1300, čini mi se da ono što valja košta puno više nego ti govoriš. Ima možda po 1000 ali vjerovatno u Kozari boku.
[/quote]
Kolega gledate na krivom mjestu, ima i stanova starih do 5 god već i ispod 500 eura po m2, a da ne govorim o poljoprivrednom zemljištu koje je nevjerovatno podcijenjeno-uz malo sreće možete ga dobiti i za cca 0,35 kn po m2. Što je najgore, hm ili najbolje – naravno ovisi na kojoj ste strani [lol], tek sada dolazi prava rasprodaja nekretnina [thumbsup] Ukratko, ljudi ostaju bez posla, svi su u kreditima (minusu, kartice, čekovi, auto krediti, krediti za stanove), a nije baš da u današnje vrijeme vjerovnici imaju previše razumijevanja [wink]

Mean people suck and nice people swallow!

Pa dobro, ja se držim toga da uložim onaj novac koji mi neće trebati i bez kojeg ću preživjeti bez posljedica čak i ako propadne, drugo nastojao sam uložiti u firme koje su manje ovisne o hrvatskom tržištu i koji novac zarađuju vani (kao brodari npr.) ili one koje po meni imaju perspektivu (kao npr. Luka Ploče kada se izgradi koridor prema Mađarskoj) i kada sam vidio da ovo ne ide na dobro sve svoje dionice sam pretvoro u gore navedene, a nove koje sam kupovao kupovao sam opet ove gore.
Vjerojatno će i sa većinom ostalih HR dionica biti sve OK pošto za par godina uđemu u EU i sve se pomalo stabilizira, ali opreza nikad naodmet.



Prijatelji dragi,već 3-4 godine tu i tamo pročitam Vaše komentare, par godina sam čak i član, možda imam i jedan post, ali mislim da se tu ipak malo previše filozofira. Stvar je jednostavna. Dionice su trenutno puno jeftinije nego će biti za 3-4 godine. Imate cash, kupite dionice, zaboravite ih, radite nešto drugo i za par godina ste bogati. Nemojte baš svaki dan strepiti idu li taj dan gore ili dolje. Za Vaše dobro.

Super indijanče.

Imamo nekoliko malih problemčića. Vrijednost dionice može ići do nula, pa onda nisi bogat već bez gaća.
Dionice, globalno, a može promatrajući index, će sigurno ići na ATH, a kada to nitko ne zna.
Ako uložiš u fond, on može propasti, loše raditi itd.

Velika depresija je dotakla dno tri godine od Crnog ponedjeljka 1929, i trebalo je preko 20 godina da se vrati na točku iz 1929.

Znači, nije baš to tako jednostavno. Postoji dobra vjerojatnost, ali daleko je od sigurnog.
[/quote]
Pa dobro, ja se držim toga da uložim onaj novac koji mi neće trebati i bez kojeg ću preživjeti bez posljedica čak i ako propadne, drugo nastojao sam uložiti u firme koje su manje ovisne o hrvatskom tržištu i koji novac zarađuju vani (kao brodari npr.) ili one koje po meni imaju perspektivu (kao npr. Luka Ploče kada se izgradi koridor prema Mađarskoj) i kada sam vidio da ovo ne ide na dobro sve svoje dionice sam pretvoro u gore navedene, a nove koje sam kupovao kupovao sam opet ove gore.
Vjerojatno će i sa većinom ostalih HR dionica biti sve OK pošto za par godina uđemu u EU i sve se pomalo stabilizira, ali opreza nikad naodmet.

US su zreli za manju korekciju koja se ne dogadja zahvljujuci ovim vijestima ipak su debelo rasli zadnji par tjedana,mislim da zahvaljujuci ovim vijestima ne korigiraju,pa je po meni lako moguce da se vrte tu par dana te nastave prema gore,opet s druge strane ako sutra izvijesca budu losa moze se ipak dogoditi korekcija kod njih..mi pak imamo debeli gap za popuniti za njima,u svakom slucaju kako god da se trguje kod njih,ono sto je najbitnije su izvijesca koja pristizu i koja su ok,ipak ona nam pokazuju kamo plovi brod,a brod je cini se na dobrom putu,nije bitan dan ili tjedan bitno je da je vecina sra.a iza nas,tj bitan je trend koji je pozitivan,lijep pozdrav,i nemojte mi o 9mj jer je to i malo dijete anticipiralo,dajte mi malo o predvidjanjima analiticara HNB da se oporavak ocekuje do kraja godine,i kako bi roha trebao osloboditi nesto love iz pricuve,kako ce to djelovati na likvidnost,nemojte mi o izlasku seljaka na ulice jer isti skoro svake godine imaju blokadu granica i slicne stvari,neznam kakve oni imaju veze s prijevozom sirovina iz australije u kinu ili pak s gradnjom autoputa bar-boljare,nacrtima za zracne luke , osuvremenjavanjem elektricne mreze u regiji ,proizvodnjom tramvaja itd da sad ne nabrajam,ajmo malo ono biti realni…hebate nije valjda da ste svi u kešu..

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju..odraz su mojeg misljenja......


Drugo BDI indeks je okrenuo u plus (napokon).
Zašto je lagana korekcija brodara a ne lagani rast.

Nije ti jasno zašto brodari ne rastu dok raste BDI? A da li ti je bilo jasno kad nisu padali dok je BDI pao 40% u zadnjih nekoliko mjeseci?

Inače, mislim da će BDI sljedećih nekoliko godina biti tu negdje u rasponu 3.000 – 4.000 i da će se brodari trebati stvarno namučiti da nešto zarade u tom periodu.
To ne znači da cijena dionica neće rasti. Hrvatski investitor je čudna životinja.


meni majko mila koliko lijepo zarađujem samo držeći čvrsto svoje dionice i ne čineći ništa… a ne ovi kaj se stalno kockaju za super trejd pa onda ostanu bez super vrijednih dijonica. ajme ajme, baš dobro da držim.

Držim i ja neke od tvojih miljenica pa se baš i ne mogu pohvalit ludom zaradom


sve stalo, vlada neodlučnost [undecid]

a može i ovako: vlada neodlučna – harač ali ne za sve [cool]

@dodjoh

Sve što si napisao da je tržište anticipiralo je istina, ali ovo tržište nije anticipiralo :

NEGATIVNO
– pad kriznog poreza na ustavnom sudu
– eventualne prijevremene izbore i vakum koji bi tada mogao nastati

To je nezvjesnost i to nitko nemože anticipirati

POZITIVNO
sa druge strane tržište nije anticipiralo eventualni ulazak u EU integracije i uspjeh pregovora sa Slovenijom,
nije anticipiralo uspjeh vladinih mjera već je iste strogo kaznilo.
Ukoliko se plan i program Vlade pokaže bolji od previđanja svjetskih i domaćih stručnjaka tržište će sve to bogato nagraditi a rast će biti samo posljedica izvrsnih ekonomskih mjera.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.



meni majko mila koliko lijepo zarađujem samo držeći čvrsto svoje dionice i ne čineći ništa… a ne ovi kaj se stalno kockaju za super trejd pa onda ostanu bez super vrijednih dijonica. ajme ajme, baš dobro da držim.

Držim i ja neke od tvojih miljenica pa se baš i ne mogu pohvalit ludom zaradom

[/quote]

pa ne znam kolegice, ja sam skroman. dionice su mi narasle od 10 do 30% u zadnjih mjesec dana, kako koja…a što bi vi? pa ovo vam je burza… bikovi se penju po stepenicama,medvjedi se bacaju kroz prozor… niste čuli za to?

I'LL BE BACK

@ Governor

Prije svega čestitke za Viro! Odlično si to odradio.
A sad jedno pitanje:
"zapadni i istočni indexi moraju narasti manje od 50% do ATH. Crobex mora narasti 280% do ATH. Crobex je sumanuto podcijenjen! "

Zašto misliš da je polazišna točka niveliranja crobeksa sa ostalima ATH a ne ATL nakon korekcije ili bar numerička sredina te dvije ekstremne vrijednosti

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

New Report

Close