Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Nemojte dozvoliti da se PBZ iskrcava na vama to upravo radi na ATPL, VIRU i na još desetak dionica.

e j… ga, utopio viro, pa s lovom nasjeo na atlanskoj… ništa u stalni dokup…



ne vjerujem ja ovom crobiu ništa, sve je to još uvijek na klimavim nogama i viši lići na kockarnicu i kladionicu nego na normalan i ozbiljan posao..ništa ne kupujem do daljnjega pa makar čekao godinu dvije

Kad bude na stabilnim nogama platit ćeš duplo više a lako moguće i debelo izgubit. Jer kao što nakon kiše dolazi sunce, tako i nakon sunca prije ili kasnije opet dođe kiša.
[/quote]

znam conane, znam, nije problem nešto skuplje platiti ako se vrijednost dionica bazira na fundamentima, fundamentima i samo fundamentima. Zbog toga to govorim. Momentalno je sve samo na sentimentu i sentimentu. Ok, čisto da mi srce bude na mjestu za par hiljada ojra složit ću nekakav portfeljčić i čuvati ga bar pet godina. Ali o ozbiljnijim investicijama za sada se ne bi usudio niti govoriti a kamoli nešto drugo. Što se mene osobno tiće ja ne vidim naznaka za ikakav skori izlazak iz ove situacije.

strpljen..spašen Time is on my side


Pogledajte kupnju na Tehnici,nabijali si cjenu preko 2 tisuće i sad se svi maknuli s kupnje vide se nalozi na kupnji od 1000kn,klasična manipulacija.

nje mi inače tehnika u fokusu ali pomalo ti se popunjava rupa.

sve stalo, vlada neodlučnost [undecid]

zzidak Pogledajte kupnju na Tehnici,nabijali si cjenu preko 2 tisuće i sad se svi maknuli s kupnje vide se nalozi na kupnji od 1000kn,klasična manipulacija.

Za to je na KODT bid jači nego jučer, ali pa šta i da se crobex vrati na 1900, otkad je otklonjema sumnja na veliku depresiju, 1300 ili 1400 više neće biti, ma koliko to neki željeli.

http://www.seebiz.eu/hr/burze/zagrebacka-burza-stisala-se-euforija-ulagaca,54419.html


ali pa šta i da se crobex vrati na 1900, otkad je otklonjema sumnja na veliku depresiju, 1300 ili 1400 više neće biti, ma koliko to neki željeli.

ah…, to nikad ne znaš, nije preporučljivo donositi ovakve zaključke, "pogađati dno" nije pametno.

Važno je uvijek imati nešto keša… (istina, nije to baš tek tako lako :P, ali kada dođe pri kraj… treba sve pažljivije s njim… ) pa da se takve situacije mogu iskoristiti – naime, nitko ne zna da li će CROBEX još jednom prema 1.251 prije nego se vine u visine prema ATH s nakanom da ga prijeđe… ali svatko od nas može "bar koliko toliko" biti spreman na to (sačuvati bar nešto keša, za bar neki slatki mali simbolični dokup! :D).

Da se držimo "one stare" prema kojoj udio keša u portfelju nikada ne smije pasti ispod 25 %… tada bismo prilikom pojave eventualnog "dvostrukog dna" (da još jednom dotaknemo 1.251 😉 ) imali priliku npr. "prekršiti pravilo" i iskoristiti tih 25 % za dokup, pa neka onda ide sve kamo god hoće….

Vjerojatno su mnogi od nas već prekršili pravilo :P, no ako smo i dalje u fazi "da više zarađujemo nego trošimo" i te viškove također želimo plasirati na TK, pa time imamo dakle svom portfelju taj neki "vanjski dotok kapitala" (što je nama sa malim portfeljima lakše…), tada nam se možda… ponovno skuplja blizu 25 % keša…. (kao meni trenutno :D) i čak ne bi bilo tako loše da se ponovno nešto ekstremno pojeftini pa da možemo kršiti pravila hehe

Nisam pobornik "kršenja pravila", ali CROBEX na 1.250, definitivno nije vrijeme i mjesto za držati čak 25 % portfelja u kešu… gotovi su i "sezonski dopunski poslići" (turistički, poljoprviredni… tko što već ima…), vjerujem da bi mnogima malima sada nakon što se "skupilo viška" baš odgovaralo da se pojavi neka "ponovna povijesna prilika za dokupe", koliko god to možda zvučalo smiješno (jer i CROBEX na 2.000 i 3.000…. prilično je "povijesna prilika", da… nije dobro pogađati dno… zato oni koji nisu na knap nego imaju prave viškove – pametnije bi bilo da ne oklijevaju, kupovat treba sada, a tek sa zadnjih 25 % keša i puno hrabrosti "loviti dno").

ZABA [thumbsup] [yawn]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

ajme kakav sumanuti rast u USA opet [shocked]. stalno rastu… a koliko ćemo tek mi onda morati narasti kad smo ovako sumanuto podcijenjeni, pa profitabilne dionice su nam ispod booka. ajme meni majko mila koliko lijepo zarađujem samo držeći čvrsto svoje dionice i ne čineći ništa… a ne ovi kaj se stalno kockaju za super trejd pa onda ostanu bez super vrijednih dijonica. ajme ajme, baš dobro da držim.

I'LL BE BACK

Lynx

Sve je to uredu sto ti pricas, i po pravilima, ali mi zivimo u Hrvatskoj.
I u gadnoj nam je banani drzava, uskoro nece biti novaca za nist, i ko zna di ce doci i firme i nekretnine i burza, mozda krene na bolje daj boze. NPR u Zg danas kvadrat stana mozes naci i po 1300 eur a uskoro i po 1000 ce biti.
Tako ako imas kes kupi sinko eure i cekaj sve na najnizim razinama od kune do dionica i nekretnina. Prosli su dani srece i ljubavi, ostali samo dugovi i krediti 🙁

"sve što je teško nije vrijedno truda" ...Homer Jay Simpson


Lynx


Ma gdje to ima kvadrat po 1300 eura? Ja gledam na http://www.zane.hr i nema po 1300, čini mi se da ono što valja košta puno više nego ti govoriš. Ima možda po 1000 ali vjerovatno u Kozari boku.

zašto trošite vrijme pišući o vrijednosti dionica vezano za fundamente ili TA ,kada mi nemamo veze sa ta dva bitna pokazatelja rasta ili pada naših dionica.Da objasnim zašto ovo pišem.Danas oko 15.30 naš crobex je bio oko o % i čekalo se da otvore Ameri svoju burzu.Pogledam oko 15.55 Ameri pali oko 0.40-0.50 ,a i naš crobex završi sa minusom od 0.50 %.Već oko 16.15 Ameri su bili u plusu 0.40 i da naša burza još radi i mi bi brzo njih stigli,ali sada treba čekati do sutra.I neki koji izigravaju velike stručnjake jer znaju TA neka se poklope po ušima jer su oni sigurno najviše prodavali pred kraj radnog vremena naše burze.Zato i Vlad uvijek daje svoje analize oko 22-23 sata kada vidi kako će završiti Ameri

New Report

Close