Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ne znam da li si ti uspio jeftino kupiti, ali ja sam jeftino dokupio ( sudeći prema kraju dana )

[smiley1]

što si uspio dokupiti viadukt ili ingru, nisam te dobro razumio?
NR

Jednog dana sve ce biti dobro, to je nasa nada. Sve je dobro danas, to je iluzija. [b]www.dalekovod.hr[/b]


Ozbolt_F: ” Slabi promet, ne znam što kažu iskusniji, kakvi su prometi bili prošle godine u ovo vrijeme? Obzirom na to koliko je nofca ušlo u inv. fondove čini mi je šugavo. ” Bilo je slicno. Korekcija i stagnacija cijeli 5. i 6. mjesec. To je standardno za ovo razdoblje…

Nije baš analgno svake god. lani je bila Pliva, ove god. uz revalorizacije bit će “bingo” ulaz mirovinskih u JDD.
Ako se netko od vas druži sa Sanaderom nek mu kaže da s tim pobjeđuje.

[color=black][/color]

Nije baš analgno svake god. lani je bila Pliva, ove god. uz revalorizacije bit će “bingo” ulaz mirovinskih u JDD.
Ako se netko od vas druži sa Sanaderom nek mu kaže da s tim pobjeđuje.

Ja bih u ovu godinu ubrojio i jedan IPO.

No respect

ELKA preko 3 milje prometa. Ulaze veliki igrači. I to dobri.[smiley1][smiley2]


plavi: ” Ne znam da li si ti uspio jeftino kupiti, ali ja sam jeftino dokupio ( sudeći prema kraju dana ) [smiley1] ” što si uspio dokupiti viadukt ili ingru, nisam te dobro razumio? NR

U postu i replayu tvoja 2 se nigdje ne spominje Viadukt, već Ingra, jel ti se malo zamaglilo ili što?

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

nightrider:

plavi: ” Ne znam da li si ti uspio jeftino kupiti, ali ja sam jeftino dokupio ( sudeći prema kraju dana ) [smiley1] ” što si uspio dokupiti viadukt ili ingru, nisam te dobro razumio? NR

U postu i replayu tvoja 2 se nigdje ne spominje Viadukt, već Ingra, jel ti se malo zamaglilo ili što?

ma pusti ti stari moj ingru. tu ja čekam u zasjedi. nego daj malo piši o viaduktu da se početnici znaju postaviti. nemoj sad ljude koje si navukao unutra ostaviti bez svojih dragocjenih savjeta. to nije lijepo od tebe.
daj im bar signal – hoćeš li se vratiti?
NR

Jednog dana sve ce biti dobro, to je nasa nada. Sve je dobro danas, to je iluzija. [b]www.dalekovod.hr[/b]

Navlakači se rijetko vraćaju, osobito vrhunski.

Ovi koji su kupili VDKT na 2900, TNSA 12.800, VIS na 190, CROR 470, JDOS 11.700 mogu samo plakati i čekati.

Kako će im to pomoći. Nikako ali bar znaju da nisu sami navučeni na kupnju.

Ovce treba redovno šišati da im nova vuna može narasti.

Like my women hot and my beer ice cold, a real fast cars and my whiskey old, like a slow drive down a long dirt road - THAT'S HOW I LIKE IT


Navlakači se rijetko vraćaju, osobito vrhunski. Ovi koji su kupili VDKT na 2900, TNSA 12.800, VIS na 190, CROR 470, JDOS 11.700 mogu samo plakati i čekati. Kako će im to pomoći. Nikako ali bar znaju da nisu sami navučeni na kupnju. Ovce treba redovno šišati da im nova vuna može narasti.

JDOS nikada nije bio na 11.700 kuna.

JDOS će sigurno vrlo lako ponovno preko svojega dosadašnjeg ALTH i znatno više, vjerojatno i neke druge gore spomenute, ali njih ne pratim dovoljno pa ne znam puno o njima… Treba pratiti poslovne rezultate nekih firma, pa ako raste posao i vrijednost, normalno je da bi trebala rasti i cijena te firme.
A svi bi na burzi trebali znati da se ne mogu (po Grahamu čak niti ne smiju) cijene gledati iz dana u dan i s time se neprestano opterećivati, već procijeniti i kupiti dobru i perspektivnu dionicu (firmu) a da nije precijenjena, pa burzu uopće ne pratiti čak i godinama… jer tržište nije logično i ne ponaša se uvijek onako kako bi ljudi proračunali, ali prije ili kasnije mora doći do ujednačavanja (aproksimativno) cijene sa stvarnom vrijednošću dionice…

To vrijedi u USA ali kod nas sigurno ne. Čemu čekati mjesecima i godinama na rast fundamentalno dobre dionice kad kod nas skoro svaki dan nešto naraste(i padne naravno) 5,10 ili 20%. Grahamova strategija je za neiskusne i strpljive, a pogotovo za one kojima trgovanje dionicama nije jedini izvor zarade. meni je to jedina zarada pa moram stalno nešto novo loviti, a tako je i puno zanimljivije i zabavnije.


To vrijedi u USA ali kod nas sigurno ne. Čemu čekati mjesecima i godinama na rast fundamentalno dobre dionice kad kod nas skoro svaki dan nešto naraste(i padne naravno) 5,10 ili 20%. Grahamova strategija je za neiskusne i strpljive, a pogotovo za one kojima trgovanje dionicama nije jedini izvor zarade. meni je to jedina zarada pa moram stalno nešto novo loviti, a tako je i puno zanimljivije i zabavnije.

Upravo obratno: Oni koji strpljivo na burzi rade, mogu živjeti od toga i to jako lijepo. Svakodnevno pretakanje kapitala najviše koristi brokerima, a od njega može biti koristi investitorima samo u tržištima u previranju i samo u momentima previranja (naše), ali dugoročno ulaganje je i korisnije i ozbiljnije… Ako W. Buffet nije dovoljna potvrda, onda pogledaj npr. Kikijev stil na našem tržištu i koliko je čovjek do sada zaradio!

Nisam ja rekao da svaki dan mijenjam dionice. Daleko od toga. Htio sam reći da ne treba propustiti priliku ako je očito da su npr. u trendu građevinci onda treba njih kupovati, a ne držati (i čekati tko zna koliko dugo)neke dionice koje imam otprije. Ukratko kod nas nema pravila. Nekad treba špekulirati, a nekad čekati mjesecima. Čemu se držati nekih pravila pod svaku cijenu ako se može više zaraditi?
Pogledaj dioničke fondove. Njihovi brokeri su ziheraši i kolika im je zarada ove godine. Nijedan fond nema viši prinos od Crobexa. Zar to nije sramota?

New Report

Close