Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

G-dine laser ,ne budite cjepidlaka.Ipak su dosadašnji izvještaji puno bolji nego što smo očekivali.
Sigurrno će biti i tvrtki koje će imati slabe izvještaje,kao što ćemo imati i kriznih trenutaka(eventualna oporezivanja dividende i kapitalne dobiti,kriza vlade,itd),ali mi mali investitori ćemo biti dovoljno okretni i brzo reagirati.Ponovit ću jš jednom da ne vjerujem u dugotrajnu krizu kod nas,jer po ovakvim fundametalnim pokazateljima nekih dionica teško je vjerovati u njihov velik pad.Ovakav stav mi je potkrijepljen i polaganim oporavkom svjetskog gospodarstva,a mi smo ipak kap u tom moru.

klodovik



u krajnjoj liniji daj mi na primjeru građevinara npr.HDL-a objasni kak budu imali dobra izvješća za 3-4Q.obim poslova je značjno pao,ljudi su poslani doma na prisilni GO.Biti će sigurno krasan izvještaj.

ok zasto se svi lovimo hdel kolega hdel nije ZSE samo je jedna od dionica izlistanih na njoj,i ako i bude imala lose izvijesce ne kuzim kakve bi to veze imalo s npr janafom,adrisom ili erickssonom itd… ako vec kazete da ste objektivni,pa budimo onda objektivni ….
[/quote]

HDEL su inače izbacili Žderićevi kod (čini mi se) Svetog Ilije.

Dobro jutro rakijo, zbogom moja pameti!


G-dine laser ,ne budite cjepidlaka.Ipak su dosadašnji izvještaji puno bolji nego što smo očekivali.
Sigurrno će biti i tvrtki koje će imati slabe izvještaje,kao što ćemo imati i kriznih trenutaka(eventualna oporezivanja dividende i kapitalne dobiti,kriza vlade,itd),ali mi mali investitori ćemo biti dovoljno okretni i brzo reagirati.Ponovit ću jš jednom da ne vjerujem u dugotrajnu krizu kod nas,jer po ovakvim fundametalnim pokazateljima nekih dionica teško je vjerovati u njihov velik pad.Ovakav stav mi je potkrijepljen i polaganim oporavkom svjetskog gospodarstva,a mi smo ipak kap u tom moru.

bit mog posta je da kasnimo za svijetom 6 mjeseci .tako će biti i sa izvješćima.tko je bio u prvu znat ćemo na kraju godine

p.s i nije samo hdel biti će tu još puno tvrtki

Tražim hitno posao sa radnim vremenom od 26 sekundi . Može i do sat vremena ali ne duže!!!Netreba plaća samo mirovinsko i socijalno.



u krajnjoj liniji daj mi na primjeru građevinara npr.HDL-a objasni kak budu imali dobra izvješća za 3-4Q.obim poslova je značjno pao,ljudi su poslani doma na prisilni GO.Biti će sigurno krasan izvještaj.

ok zasto se svi lovimo hdel kolega hdel nije ZSE samo je jedna od dionica izlistanih na njoj,i ako i bude imala lose izvijesce ne kuzim kakve bi to veze imalo s npr janafom,adrisom ili erickssonom itd… ako vec kazete da ste objektivni,pa budimo onda objektivni ….
[/quote]

slažem se kolega ima divnih dionica ,takve i sam kupujem ali nevolim generaliziranje stavova sve je super i naše tvrtke budu prošle kroz recesiju nedirnute jer to naprosto za dosta njih neće biti realnost.

Tražim hitno posao sa radnim vremenom od 26 sekundi . Može i do sat vremena ali ne duže!!!Netreba plaća samo mirovinsko i socijalno.


Gledam od nove godine AZ mirovinac nekako ne kupuje dionice na ZSE već je prodavao neke??

zna li netko razlog?

pa naravno da ne kupuje kad je jeftino. oni sad prodaju (srećom, nemaju puno dionica više). Oni će opet kupovati Ingru po 400. kolega pa predugo ste u ovome da ove stvari ne bi znali.

I'LL BE BACK



Gledam od nove godine AZ mirovinac nekako ne kupuje dionice na ZSE već je prodavao neke??

zna li netko razlog?

pa naravno da ne kupuje kad je jeftino. oni sad prodaju (srećom, nemaju puno dionica više). Oni će opet kupovati Ingru po 400. kolega pa predugo ste u ovome da ove stvari ne bi znali.
[/quote]

Kolega neznam zašto tako oštro i preagresivno reagiraš na svako pitanje na ovoj ili bilo kojoj drugoj temi.
U jednome se slažemo tržište je jako iskorigirano i sve je manje malih investitora koji će prodavati na ovim razinama,
Vrlo je malo dionica protrgovanih na razinama nižim od ovih i teško je za vrjerovati da će doći do neke nagle korekcije ispod 1850 bodova. Generalno tu si u pravu i svi čekamo rast na malom prometu.

Kolega ali treba ostaviti za pravo svima koji misle drugačije i koji se boje postojanja još jednog pararelnog tržišta (kompenzacijskog) koje je (znaju stariji) egzistiralo sredinom 90 u doba klizanja tečaja sa 4,44kn na 3,7kn prema DM, a kasnije prema svemu onome što se tada događalo sa gospodarstvom odnosnom alokacijom imovine i bogatstva RH.
U tom slučaju sva dobit iskazana u računima dobiti i gubitka predstavlja nadu u super poslovanje a kratkoročno veliki teret (pdv) a kasnije i porez na dobit koje se ne može izvinancirati iz tekuće likvidnosti pa se unovčuje preprodajom onoga što ti kompenzacijski partneri ponude kao sredstvo plaćanja -kompenzacije.
Prvi val je upravo krenuo sa stanovima u Zagrebu (imaš linka na businessu) nadam se da je posljednji.

Kolega dionice na ZSE su jako podcjenjene ali kad pogledaš malo bolje samo na HT imaš miris profesionlanog novca, nešto na ostalioh par dionica Podravka, Koei i još nekoliko sličnih a pravi primjer je IGH prije par dana, sve ostalo je ostavljeno nama malima u malim količinama – ovo je moje mišljenje.

p.s Aktivnije uključivanje AZ mirovinca i ostalih mirovinaca direktno ili preko OIF-ova bi vrlo lako podiglo burzu na razine koje to dionice zaslužuju??????

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.



Velik broj ljudi ovdje na forumu,pa tako i ja smo očekivali puno lošije rezultate tvrtki u IIQ 2009..
Međutim JNAF,KOEI,VDKT,ATGR imaju rezultate vrlo dobre ,a čak i KOES je bolji nego lani.
To me navodi na zaključak da prave tvrtke i nisu toliko pogođene recesijom i da situacija nije toliko katastrofična.U krizi je jedino neinventivna i nezainteresirana državna uprava.Normalno da bi se to u budućnosti moglo reflektirati na realni sektor.Možda i ne.Za pretostaviti je da će nam politika donijeti
još nekoliko šokova ,ali više ne vjerujem u dugotrajnu krizu kod nas.

Gledam od nove godine AZ mirovinac nekako ne kupuje dionice na ZSE već je prodavao neke??

zna li netko razlog?
[/quote]
kolega sve mi nekako govori da ste rasprodali dionice, pa bočno tipujete pad [bye]

KuciloOro: " MMNT će u 3. mjesecu 2008 biti 120 000 kn"

Kolega Goran, ne reagiram preagresivno, to naprosto nije točno. Možda sam direktan pa se tako čini. Nit sam agresivan nit volim agresiju kako u slovima tako i u životu. Ti si postavio pitanje, ja sam odgovorio. zašto AZ ne kupuje , štoviše.. prodaje? ja mislim da su oni ili krimosi ili da ne znaju. Općenito o OMF-ovima u RH mislim dosta loše To je moje mišljenje i ne morate se s tim složit.

A sa ovim što ste napisali se u poptunosti slažem. ali ovo mali-veliki… ma to su nebitne stvari. to ak je netko "veliki" meni znači samo da je popušio više para…

I'LL BE BACK

Kolega mali investitori generalno nikad nisu znali sa lovom niti su davali tržištu stabilnost.
Uloga velikih investitora je jako bitna jer bez njihove prisutnosti snaći će nas sudbina SASE, BLSE, Beogradske, Crnogorskih i Makedonske burze ili možda sudbina ZSE 98 .
Veliki su najbitniji i bez njih sve je ovo ilizija.
Volio bih da sutra počnemo pratiti svjetska zbivanja i da idemo kao i do sada zajedno sa njima gore i dolje pa što dragi Bog DA.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.


Kolega Goran, ne reagiram preagresivno, to naprosto nije točno. Možda sam direktan pa se tako čini. Nit sam agresivan nit volim agresiju kako u slovima tako i u životu. Ti si postavio pitanje, ja sam odgovorio. zašto AZ ne kupuje , štoviše.. prodaje? ja mislim da su oni ili krimosi ili da ne znaju. Općenito o OMF-ovima u RH mislim dosta loše To je moje mišljenje i ne morate se s tim složit.

A sa ovim što ste napisali se u poptunosti slažem. ali ovo mali-veliki… ma to su nebitne stvari. to ak je netko "veliki" meni znači samo da je popušio više para…


Ja sam iz početka mislio da fondovi znaju što rade no nakon puno vremena provedenog za monitorom skroz sam se razuvjerio. Onda me je čudila izjava direktora ČKML da ni je baš oduševljen što su fondovi počeli kupovati njegove dionice. Sad mi je jasno da je zapravo mislio na to da fondovi umjesto da donose nekakvu stabilnost zapravo u pojedinim trenutcima radi svojih problematičnih ulaganja (kojih imaju na pretek) mogu otpočeti prodaju onoga šta valja i na ovakovom plitkom tržištu sa tom količinom koju posjeduju mogu prepoloviti cijenu skoro pa svake dionice. A onda kupuju bolje informirani.

who dares, wins


Kolega mali investitori generalno nikad nisu znali sa lovom niti su davali tržištu stabilnost.
Uloga velikih investitora je jako bitna jer bez njihove prisutnosti snaći će nas sudbina SASE, BLSE, Beogradske, Crnogorskih i Makedonske burze ili možda sudbina ZSE 98 .
Veliki su najbitniji i bez njih sve je ovo ilizija.
Volio bih da sutra počnemo pratiti svjetska zbivanja i da idemo kao i do sada zjedno sa njima gore i dolje pa što dragi Bog DA.

hmm.. pa ako smijem primjetiti Belex se drži poprilično bolje od Crobex-a u zadnje vrijeme, pa bih ja rado da nas stigne njihova sudbina. Ja ne kažem da Crobex ne može još pasti. naravno da može, bio bih glup da ne mislim tako, ali me taj eventualni pad ne zabrinjava jer sam uvjeren u dobre prinose na rok od 3 do 5 godina i smatram da taj eventualni pad s ovih razina je nešto što ne bi trebalo biti niti približno opasno kao generalno pad sa ATH do sad. smatram da je odmak od svjetskih trendova kratkoročan, ma u kom smjeru išao. Ima nešto i u fundamentima iako se o tom sve rjeđe ovdje priča. Svi gledaju TA, ali fundamentalno, zaista nije toliko čudno da su nam neke dionice pale za 90% (neke više neke manje). Ali bi fundamentalno bilo vrlo čudno da nam dionice s ovih razina padnu za te postotke. Jednostavno neće ići. Hmm… podcjenjujete male investitore… i lova u fondovima su lova malih investitora kanalizirana kroz više većih subjekata. Nema tržišta bez malih investitora i oni su najbitniji, a ne veliki subjekti.

I'LL BE BACK




Gledam od nove godine AZ mirovinac nekako ne kupuje dionice na ZSE već je prodavao neke??

zna li netko razlog?

pa naravno da ne kupuje kad je jeftino. oni sad prodaju (srećom, nemaju puno dionica više). Oni će opet kupovati Ingru po 400. kolega pa predugo ste u ovome da ove stvari ne bi znali.
[/quote]

Kolega neznam zašto tako oštro i preagresivno reagiraš na svako pitanje na ovoj ili bilo kojoj drugoj temi.
U jednome se slažemo tržište je jako iskorigirano i sve je manje malih investitora koji će prodavati na ovim razinama,
Vrlo je malo dionica protrgovanih na razinama nižim od ovih i teško je za vrjerovati da će doći do neke nagle korekcije ispod 1850 bodova. Generalno tu si u pravu i svi čekamo rast na malom prometu.

Kolega ali treba ostaviti za pravo svima koji misle drugačije i koji se boje postojanja još jednog pararelnog tržišta (kompenzacijskog) koje je (znaju stariji) egzistiralo sredinom 90 u doba klizanja tečaja sa 4,44kn na 3,7kn prema DM, a kasnije prema svemu onome što se tada događalo sa gospodarstvom odnosnom alokacijom imovine i bogatstva RH.
U tom slučaju sva dobit iskazana u računima dobiti i gubitka predstavlja nadu u super poslovanje a kratkoročno veliki teret (pdv) a kasnije i porez na dobit koje se ne može izvinancirati iz tekuće likvidnosti pa se unovčuje preprodajom onoga što ti kompenzacijski partneri ponude kao sredstvo plaćanja -kompenzacije.
Prvi val je upravo krenuo sa stanovima u Zagrebu (imaš linka na businessu) nadam se da je posljednji.

Kolega dionice na ZSE su jako podcjenjene ali kad pogledaš malo bolje samo na HT imaš miris profesionlanog novca, nešto na ostalioh par dionica Podravka, Koei i još nekoliko sličnih a pravi primjer je IGH prije par dana, sve ostalo je ostavljeno nama malima u malim količinama – ovo je moje mišljenje.

p.s Aktivnije uključivanje AZ mirovinca i ostalih mirovinaca direktno ili preko OIF-ova bi vrlo lako podiglo burzu na razine koje to dionice zaslužuju??????
[/quote]

Meni se čini da nam se Dinkec iz AZ-a uvrijedio komentarima i prozivkama po forumuma i drugdje i odlučio ne ulagati kod nas da nam pokaže u kakvom smo sranju bez njega na kupovnoj strani.

New Report

Close