Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Na žalost u pravu si, zato se nitko ne usudi kupovati jer svi očekujemo jedno jače rušenje tržišta [embarass]

sve što pišem je osobno mišljenje te nije investicijski savjet niti poziv na kupoprodaju dionica!

Ja gledam nelikvidne dionice iz portfelja mog fonda. Čim netko napravi transakciju koja digne dionicu za par % oni odmah sutra prodaju par komada samo da ju sruše i smanje cijenu udjela. To sam primjetio već jedno 20 puta tako da sam siguran da je tako. Zvao sam u Hanfu i lik mi je rekao da oni to ne mogu dokazati jer bi trebali slušati tel. i td. Na kraju mi je rekao da on ni u ludilu ne bi ulagao u dioničke fondove ali da će valjda i oni jednom porasti jer drugačije ne će imati ulagače.
Primjer današnjeg rušenja je Arena koja je juče nekim čudom malo porasla pa su ju danas zakucali.

who dares, wins

Brutalno iskrcavanje na INGRI…

Baš sam čital na teletekstu da je policija s poreznicima uletela u onu firmu prek koje je Rončević kupoval kamijone. EuroXXXX tak nekak se zove.
Bilo bu veselo
[wink]

Dobro jutro rakijo, zbogom moja pameti!

di ekipa štanca ove dionice na Ingri? Džizzzisss pa dokle? [undecid]

I'LL BE BACK


Brutalno iskrcavanje na INGRI…

ili brutalno ukrcavanje. [wink]

Dobro jutro rakijo, zbogom moja pameti!

http://www.seebiz.eu/hr/makroekonomija/svijet/bernanke-u-kongresu-najavljuje-izlazak-iz-krize!%3f,51500.html


di ekipa štanca ove dionice na Ingri? Džizzzisss pa dokle? [undecid]

Koperanti imaju municije.

who dares, wins


Ja gledam nelikvidne dionice iz portfelja mog fonda. Čim netko napravi transakciju koja digne dionicu za par % oni odmah sutra prodaju par komada samo da ju sruše i smanje cijenu udjela. To sam primjetio već jedno 20 puta tako da sam siguran da je tako. Zvao sam u Hanfu i lik mi je rekao da oni to ne mogu dokazati jer bi trebali slušati tel. i td. Na kraju mi je rekao da on ni u ludilu ne bi ulagao u dioničke fondove ali da će valjda i oni jednom porasti jer drugačije ne će imati ulagače.
Primjer današnjeg rušenja je Arena koja je juče nekim čudom malo porasla pa su ju danas zakucali.

Kolega, samo je još malo potrebno, mora se promijeniti stanje duha ulagača, i ove nelikvidne će ući u fokus jer kao što je sve prolazno tako su i neke "popularne" dionice …
Tamo davno dok se je na našoj burzi trgovalo karlovačkom pivovarom po 1600kn i plivom po 300-400- 800kn niko skoro da nije znao za građevince … pa je onda u fokus došao ADRIS i ERICSON … pa su došli GRAĐEVINCI, pa BRODARI … sve je to proces… eto sada se čudimo kako nam burza ne raste poput svih okolo nas … pa nemože jer svi gledaju GRAĐEVINCE koji su zadnje dvije godine vedrili i oblačili … a eto promijenila se vremena i nitko se više u njih ne zaljeće i nema rasta crobexa na građevincima … GOTOVO za neko vrijeme s njima, ostaju na brodari i HT … za novi rast kolega ima municije samo je treba prepoznati … a to je proces … naš turizam RADI, naš prehrambeni sektor RADI, bankarski sektor … možda će izvješća nekima otvoriti nove vidike da nije sve u Građevincima kao što na kraju priče i nije…

Ko vrijedi leti!

Vjeruj mi na riječ da bi većina nelikvidnih bila viša bar za 30% da ih dionički fondovi svjesno ne ruše.
Odgovorno to tvrdim. Njima izlaze ulagači pa ako izlaze neka idu sa sićom u džepu, to je njihova taktika.
Ovo je igra izdržljivosti, tko posustane popuši.

who dares, wins

Nećemo posustati …
Kao što nitko nije otok u financijskom svijetu, tako nismo ni mi …
Financijska izvješća nose neke nove vjetrove …
Sve ćemo mi nadoknaditi

Ko vrijedi leti!

verdi, ima logike u tome što govoriš ali na kraju ako im odu svi ulagači gdje su fondovi onda? ne moraju svi ulagači ali može većina.

New Report

Close