Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


neznam kak drugi al meni se počelo događat nakon dugo vremena da nadokupljujem
prema gore
…….

probaj se obratit nekom stručnom….

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje

Pustite vi DAX i DOW i recite kakve će poslijedice na naše tržište kapitala i naše firme imati skoro rezanje svih državnih investicija, zaustavljanje investicija državnih poduzeća, rezanje plaća u državnim službama, lokalnoj samoupravi, rezanje mirovina, uvođenje trošarina na SMS-ove i ostali harači koje će nam nametnuti kosorka da spasi krah državnog proračuna?
Je li realno očekivati da će ljudi, zbog smanjene kupovne moći i nemogućnosti vraćanja skupih kredita, početi masovno rasprodavati preostale dionice? Ja mislim da će do toga neminovno doći po onoj "daj što daš" i da će se dionice bacati na burzu lopatom da se plate režije, rate kredita itd.
Koliko će u takvoj situaciji crobex zaroniti? Ja ga očekujem na oko 1500 bodova, možda i niže? Mišljenja??

moji postovi su odraz osobnog mišljenjaa bez sugestija i odgovornosti te nisu financijski savjeti niti nagovor za kupoprodaju



Molim te zbog čega bi se DAX trebao odbiti od 5000? Dow ide na laganih 9000 jer ako bi se sad korigirali to znači da nema ama baš nikakvog napretka u njihovoj ekonomiji, a to opet demantiraju banke koji su nosilac izlaza iz recesije, a rezultati banaka su izvrsni.

Jaki dobitki su predstavljeni u USA, a u Europi je situacija malo drugačnija. Razumjem, da se situacija lagano (ali vrlo lagano) promjenja, posledično tome pa ima sve više optimista. Jedini pesimisti su oni koji nemajo posla, ili novca (a teh je u svaki državi sve više, zlasti u USA-sjetite se kako se pričalo iznenađenje analitikov, koji su prognozirali 390, ali bilo je 470miobezposelnih). A bezposelnost i mikroekonomski podaci su sve gori. Uglavnom ne može iti gore samo zbog par banaka, koji su poslovali solidno u ovim kriznim vremenima. Za risanje burznog indeksa su glavni veliki ulagači (banke, fondi i slično), a onda vam treba krdo ljudi koji ulagajo i prodajajo (oni napravijo indeks atraktivniji). No zlasti kupcev je u ovim vremenima sve manje (što sam napisao kao posledica slabe mikroekonomske slike).

Za pet godina sve bude pozabljeno, kako da nije bilo ništa. Jedino kao ulagača u ZSE me brine situacija u HR i deficit. A posledično tome me brine još stabilnost kune (da bi imali EURO bilo bi vam lakše), i kakve posledice če imati ponovno zaduživanje sa strane IMF-a.

Ako bi imali valuto EURO, bilo bi vam lakše. To možemo vidjeti kod nas u SLO, gdje imamo EURO. Sada u krizi bi nam bio Naš novas SIT vrijedan: 300SIT za 1 EURO, što znači bnlizu 20% devalvacijo.

Opet kažem. To je samo moje skromno mišlenje.


Pustite vi DAX i DOW i recite kakve će poslijedice na naše tržište kapitala i naše firme imati skoro rezanje svih državnih investicija, zaustavljanje investicija državnih poduzeća, rezanje plaća u državnim službama, lokalnoj samoupravi, rezanje mirovina, uvođenje trošarina na SMS-ove i ostali harači koje će nam nametnuti kosorka da spasi krah državnog proračuna?
Je li realno očekivati da će ljudi, zbog smanjene kupovne moći i nemogućnosti vraćanja skupih kredita, početi masovno rasprodavati preostale dionice? Ja mislim da će do toga neminovno doći po onoj "daj što daš" i da će se dionice bacati na burzu lopatom da se plate režije, rate kredita itd.
Koliko će u takvoj situaciji crobex zaroniti? Ja ga očekujem na oko 1500 bodova, možda i niže? Mišljenja??

Ne usmjeravaju tržište ljudi o kojima ti govoriš … oni ionako nemaju dionica … obzirom da mi nismo financijski otok … jer kako su prije godine i pol iskusniji ulagači rušili tržište .. tako će ga vrlo skoro i dizati …

Ko vrijedi leti!

Ovaj scenario sam opisao još u utorak ( doduše predvidio sam danas pad od 5% ), no tada ste me zasuli jedinicama… Nisam ja naročito pametan, ali me iskustvo uči sa kakvim kokošarima imamo posla na Burzi….

Ako želiš pobijediti, ne smiješ izgubiti...



Pustite vi DAX i DOW i recite kakve će poslijedice na naše tržište kapitala i naše firme imati skoro rezanje svih državnih investicija, zaustavljanje investicija državnih poduzeća, rezanje plaća u državnim službama, lokalnoj samoupravi, rezanje mirovina, uvođenje trošarina na SMS-ove i ostali harači koje će nam nametnuti kosorka da spasi krah državnog proračuna?
Je li realno očekivati da će ljudi, zbog smanjene kupovne moći i nemogućnosti vraćanja skupih kredita, početi masovno rasprodavati preostale dionice? Ja mislim da će do toga neminovno doći po onoj "daj što daš" i da će se dionice bacati na burzu lopatom da se plate režije, rate kredita itd.
Koliko će u takvoj situaciji crobex zaroniti? Ja ga očekujem na oko 1500 bodova, možda i niže? Mišljenja??

Ne usmjeravaju tržište ljudi o kojima ti govoriš … oni ionako nemaju dionica … obzirom da mi nismo financijski otok … jer kako su prije godine i pol iskusniji ulagači rušili tržište .. tako će ga vrlo skoro i dizati …
[/quote]

Da, dizati će ga parsto bodova, istovariti se i onda opet na startne pozicije… i tako sve dok nam se ne vrate ovi za koje kažeš da "ne usmjeravaju tržište".

Ajde, navedi mi mi barem dva skusnija ulagača, koji su prije godine i pol rušili tržište a koji bi ga vrlo skoro počeli stabilno dizati

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

dobro je, opet kad krene svi će trčat za gore a sad nigdje nikog…..hahahaha…..
gledam na zse nema nikakvih obavijesti da je neko dobio markere, reko sam ja nema
tu love za takve pi.darije……hahahaha



Pustite vi DAX i DOW i recite kakve će poslijedice na naše tržište kapitala i naše firme imati skoro rezanje svih državnih investicija, zaustavljanje investicija državnih poduzeća, rezanje plaća u državnim službama, lokalnoj samoupravi, rezanje mirovina, uvođenje trošarina na SMS-ove i ostali harači koje će nam nametnuti kosorka da spasi krah državnog proračuna?
Je li realno očekivati da će ljudi, zbog smanjene kupovne moći i nemogućnosti vraćanja skupih kredita, početi masovno rasprodavati preostale dionice? Ja mislim da će do toga neminovno doći po onoj "daj što daš" i da će se dionice bacati na burzu lopatom da se plate režije, rate kredita itd.
Koliko će u takvoj situaciji crobex zaroniti? Ja ga očekujem na oko 1500 bodova, možda i niže? Mišljenja??

Ne usmjeravaju tržište ljudi o kojima ti govoriš … oni ionako nemaju dionica … obzirom da mi nismo financijski otok … jer kako su prije godine i pol iskusniji ulagači rušili tržište .. tako će ga vrlo skoro i dizati …
[/quote]

1. naravno da ta kategorija ljudi ne usmjerava tržište, ali oni IMAJU dionice koje su čuvali za crne dane…koji su sada pred njima…i koje će rasprodavati da prežive…tužno je, ali je tako
2.iskusniji ulagači u situaciji koja nas čeka NEĆE DIZATI tržište nego će ga RUŠITI da malima izvuku preostale dionice po najnižim mogućim cijenama. tržište je dizano zadnjih par dana zato da se veliki iskrcaju i sad opet ide faza rušenja, samo dugotrajnija jer je cilj malima koji su u gabuli izvući što više dionica.ovo bi moglo potrajati sve do kraja godine
3. poseban problem je rezanje gotovo svih državnih investicija i investicija državnih poduzeća, a od čega su godinama živjele stotine firmi. ovo će neminovno dovesti do novog vala otpuštanja, pada kupovne moći, smanjenja uplata doprinosa mirovincima itd.
4. sve veći problem postaje nelikvidnost jer nitko nikome više ništa ne plaća, dugovi se gomilaju do besvijesti
5. ogroman vanjski dug HR države, poduzeća i banaka neću niti spominjati….

kao zaključak: očekujem jaki pad crobexa idućih tjedana, sve jači kako se približavamo rujnu i novom drastičnom rebalansu [embarass]

moji postovi su odraz osobnog mišljenjaa bez sugestija i odgovornosti te nisu financijski savjeti niti nagovor za kupoprodaju


Pustite vi DAX i DOW i recite kakve će poslijedice na naše tržište kapitala i naše firme imati skoro rezanje svih državnih investicija, zaustavljanje investicija državnih poduzeća, rezanje plaća u državnim službama, lokalnoj samoupravi, rezanje mirovina, uvođenje trošarina na SMS-ove i ostali harači koje će nam nametnuti kosorka da spasi krah državnog proračuna?
Je li realno očekivati da će ljudi, zbog smanjene kupovne moći i nemogućnosti vraćanja skupih kredita, početi masovno rasprodavati preostale dionice? Ja mislim da će do toga neminovno doći po onoj "daj što daš" i da će se dionice bacati na burzu lopatom da se plate režije, rate kredita itd.
Koliko će u takvoj situaciji crobex zaroniti? Ja ga očekujem na oko 1500 bodova, možda i niže? Mišljenja??

Takvi poput tebe su 2007. godine govorili: "gospodarstvo nam je stabilno, firme rade sve bolje, još puno autocesta treba izgraditi, uskoro ćemo ući u EU, mirovinci smiju kupovati dionice iz JDD kotacije… zašto bi netko prodavao jeftinine nego je kupio bla bla bla"…..

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

ne znamo kud bi se pokrenuli, rezati prihode ili rashode, povecati pdv, uvesti trosarine, povecati likvidnost, dodatno se zaduziti , pozvati mmf, do jeseni novi dugovi na naplati…
tapkamo ne znamo kam bi a u takvim situacijama nesigurnosti smjer je jasan,
kad smo bili na 1250 bila je boja situacija nego danas a analiticari vele novi cilj 2000
helooo ko je tu lud, ni cash nije siguran ako izaberes krivu valutu

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom

http://seebiz.eu/hr/tvrtke/telekomunikacije/mogu-li-trosarine-nastetiti-dionicama-ht-a%3f,51224.html

rezanje troškova je puno bolja solucija nego novi nameti na već opterećeno gospodarstvo

New Report

Close