Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

p.p.s.
Ovo s Jacom ne znam gdje vidis odlucnost i saku o stol? Ja vidim za sad totalnu izgubljenost i konfuziju: jedna struja bi dizala poreze, druga ne bi, jedna bi rusila place, druga ne bi, ali niti jedna ne bi kresala megaglomaznu upravu. E tu jedino vidim odlucnost – da paraziti svi koliko ih ima zadrze i dalje svoja radna mjesta. Optimisticno nadasve.

Ovo nisam niti vidio, starim polako.., e pa vidiš , možda si se ti naučio na autokratstvo jednog Sanadera ili Tuđmana ( premda je taj u svoje vrijeme zbog okolnosti takav trebao i biti ), pa sad kad vidiš sa raznih strana razne ideje to nazivaš konfuzijom. Opet crnilo, pogledaj malo to sa druge strane. Da je rekla ide PDV gore na 25 % i amen, onda bi pak napuisao, eto je, najpametnija, nije se slušalo ostale, pa daj malo više optimizms, optimizam je bitan u ekonomiji, jesi čuo za index povjerenja?? Kod tebe je u bilo kojim okolnostima uvijek na najnižim razinama.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


Što se tiče dijela o građevinarima samo ću citirati tebe samog : " Da se razumijemo – posao je posao i ak donosi lovu svaka cast "

A što se depre tiče, pazi da ne uletiš u istu kad tamo gdje ideš na godišnji, umjesto bogatih rusa i šta ti ja znam koga još ne, naletiš na indijance iz naših krajeva. Meni se to desilo, a ne ljetujem u lošim hotelima, dapaće.

Ne trebas me citirat jer si fulao poantu. Cijela je polemika pocela s necijim premisama kako su nasi gradjevinci vrhunske firme sa maltene svjetskim gradjevinskim cudima koja rade. A nisu. To je sve na sto sam se po toj temi htio referirati.

A kaj se tice nasih indijanaca, pa oni meni ne smetaju da naletim na njih i drago mi ih je sresti ko prosle godine toliko daleko od domovine, no sanse su za to minimalne. Mene ti ne pale mondena mjesta gdje ima bogatih Rusa i gdje je gomila ljudi tak da nema frke [wink]. A i vrlo sam mobilan.

Ne trebas me citirat jer si fulao poantu. Cijela je polemika pocela s necijim premisama kako su nasi gradjevinci vrhunske firme sa maltene svjetskim gradjevinskim cudima koja rade. A nisu. To je sve na sto sam se po toj temi htio referirati.

nisam fulao poantu, zar naši građevinci moraju bit uz bok nekom američkom ili kineskom gigantu?
Pa zar nije dovoljno da su pojam u regiji i na nekim tržištima bivšeg SSSR-a bliskog istoks, Afrike?
Meni se čini da je to i više nego dovoljno.

Iako su naši nejednom izbacili iz utrke i divove tipa Strabag iz nekih natječaja, ali dobro, slažem se, usporedba sa time da su svjetsko čudo nikako ne stoji, pa to nam nije niti potrebno. Ja uvijek volim reći..polako ali sigurno.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

dozvolite da se umiješam… [pray]
Na jednom predavanju na nekoj od konferencija na kojoj je bilo govora o svim hrvatskim tvrtkama unutar pojedinih sektora, te njihovoj usporedbi u globalnim okvirima bilo je prezentirano da bi cijeli građevinski sektor u RH kada bi poslovao unutar samo jednog koncerna bio jaki globalni igrač.
Ovako su prerascijepkani pa je to sve skupa mlaka voda u svjetskim gabaritima.
Predavanje je držao neki Švabo, inače jaki igrač u teoriji managamenta.

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 


dozvolite da se umiješam… [pray]
Na jednom predavanju na nekoj od konferencija na kojoj je bilo govora o svim hrvatskim tvrtkama unutar pojedinih sektora, te njihovoj usporedbi u globalnim okvirima bilo je prezentirano da bi cijeli građevinski sektor u RH kada bi poslovao unutar samo jednog koncerna bio jaki globalni igrač.
Ovako su prerascijepkani pa je to sve skupa mlaka voda u svjetskim gabaritima.
Predavanje je držao neki Švabo, inače jaki igrač u teoriji managamenta.

O tom je bilo davno govora, ali se nisu mogli dogovoriti.
Za to je bio Đukan i još par njih, Juri Radiću tako nešto nije padalo na pamet.
Eventualno da svi spadnu pod IGH.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Dečki, da se razumijemo, više ne postoje građevinci koji imaju znanje i kvalitetu koju su imali naši stari i oni koji su gradili zgrade, kuće, crkve, mostove proteklih stoljeća. Rješenja koja su oni imali su zadivljujuća. Pogledajte samo ukrase na pročeljima starih zgrada. Od kada sam napravio kuću sve češće opažam detalje na starim zgradama – to danas niti jedan građevinac ne zna napravit. Ne vjerujem da su vani išta bolji graditelji od naših. Mogu biti samo ljeniji jer žive u zemljama s boljim standardima, a o kvaliteti i izvedbi se ne bi izjašnjavao. Mislim da kvaliteta varira od države do države. Stvar je u tome što vani ipak ima više kontrole i radne discipline, a ovdje se još uvijek vuče materijal sa gradilišta za privatne potrebe.

Slažem se da je u konačnici najvažnije da imaju posla i da im je posao plaćen.

Ono što mene trenutno jako žalosti i brine je činjenica da unatoč ovom globalnom optimizmu mi još uvijek nismo dostigli razinu na kojoj smo bili prije nego je ona budala odlučila dati ostavku, a bez obzira na to ima tipova koji galame kako je ovaj rast zadnjih dana pretjeran i nerealan.

Ja jednostavno ne kužim takve tipove. Ti mora da se bave politikom ili rade u državnoj službi jer ne mogu spoznati kako to izgleda stvoriti, voditi i opremiti neku tvrtku i koliko sve to košta i vrijedi.

halfte trinken, halfte Šarcu geben

Kriza je "gotova":

http://www.globus.com.hr/Default.aspx

" ŠUKEROVO PISMO: VLADA NEMA ZA PLAĆE "

Keš je trenutno princ, do kraja godine biti će kralj a u 2010 car ili diktator!


Ne trebas me citirat jer si fulao poantu. Cijela je polemika pocela s necijim premisama kako su nasi gradjevinci vrhunske firme sa maltene svjetskim gradjevinskim cudima koja rade. A nisu. To je sve na sto sam se po toj temi htio referirati.

nisam fulao poantu, zar naši građevinci moraju bit uz bok nekom američkom ili kineskom gigantu?
Pa zar nije dovoljno da su pojam u regiji i na nekim tržištima bivšeg SSSR-a bliskog istoks, Afrike?
Meni se čini da je to i više nego dovoljno.

Iako su naši nejednom izbacili iz utrke i divove tipa Strabag iz nekih natječaja, ali dobro, slažem se, usporedba sa time da su svjetsko čudo nikako ne stoji, pa to nam nije niti potrebno. Ja uvijek volim reći..polako ali sigurno.

[/quote]

Mesić tu lukavo igra na kartu nekadašnje nesvrstanosti jer ovi tamo baš i ne kuže novonastalu situaciju na ovdašnjim prostorima ali problem je što ga ovi debilčići doma, koji se ne mogu dogovoriti, ne prate. [bye]


Od kada sam napravio kuću sve češće opažam detalje na starim zgradama – to danas niti jedan građevinac ne zna napravit.

A piramide tek… [smiley]


Ne trebas me citirat jer si fulao poantu. Cijela je polemika pocela s necijim premisama kako su nasi gradjevinci vrhunske firme sa maltene svjetskim gradjevinskim cudima koja rade. A nisu. To je sve na sto sam se po toj temi htio referirati.

ajde ponovo pročitaj kaj sam napiso i di sam spomenuo građevinarska čuda ? nit sam spomenuo da su vrhunske firme. rekao sam da RH ima dugu tradiciju građevine i da su naše tvrtke izgradile sfrjot i da su dobri u tom poslu. Ako ti misliš da su loši,OK. Ja vidim da neki dijele dividendu. A ako dijele dividendu onda nekog vraga zarađuju,ne? zakaj trpaš riječi koje nitko nije napiso? ja mislim da si ti malo skreno s kolosjeka. jel moguće da opet nemaš dijonice? hihi[tongue]

I'LL BE BACK


Dečki, da se razumijemo, više ne postoje građevinci koji imaju znanje i kvalitetu koju su imali naši stari i oni koji su gradili zgrade, kuće, crkve, mostove proteklih stoljeća. Rješenja koja su oni imali su zadivljujuća. Pogledajte samo ukrase na pročeljima starih zgrada. Od kada sam napravio kuću sve češće opažam detalje na starim zgradama – to danas niti jedan građevinac ne zna napravit. Ne vjerujem da su vani išta bolji graditelji od naših. Mogu biti samo ljeniji jer žive u zemljama s boljim standardima, a o kvaliteti i izvedbi se ne bi izjašnjavao. Mislim da kvaliteta varira od države do države. Stvar je u tome što vani ipak ima više kontrole i radne discipline, a ovdje se još uvijek vuče materijal sa gradilišta za privatne potrebe.

Slažem se da je u konačnici najvažnije da imaju posla i da im je posao plaćen.

Ono što mene trenutno jako žalosti i brine je činjenica da unatoč ovom globalnom optimizmu mi još uvijek nismo dostigli razinu na kojoj smo bili prije nego je ona budala odlučila dati ostavku, a bez obzira na to ima tipova koji galame kako je ovaj rast zadnjih dana pretjeran i nerealan.

Ja jednostavno ne kužim takve tipove. Ti mora da se bave politikom ili rade u državnoj službi jer ne mogu spoznati kako to izgleda stvoriti, voditi i opremiti neku tvrtku i koliko sve to košta i vrijedi.

nažalost stvari su takve kakve jesu
slažem se gotovo sa svime osim sa jednom vašom tvrdnjom…
to da danas građevinari više ne mogu napraviti ukrase na pročeljima i portalima i da nitko više ne zna radit kao naši stari

nije istina…ma sve se može napraviti ,imamo majstore koji su osposobljeni za sve to
i bolje nego nekada …ali to se više ne traži …to je "altmodisch"
i tko bi to platio ….takve zgrade su se nekada gradile 10 -20 godina i nikome se nije žurilo
ni naručiocu a ni izvođaču…a pogotovo umjetniku iz Genove ili Graza koji je klesao kamen više za slavu na"dvoru" nego za onu kesu koju mu je grof nabacivao

a to da se danas ne mogu napravitI kojekakvi ornamenti i bordure ,kipići ,svodovi ili rasteretni lukovi
nije istina ….ima kamenoklesara kolko hočeš ali nitko ne traži njihove usluge
a i puno je brže naliti brzostežući beton tak da se još više dobije na vremenu

ako se može fizički pristupiti i otkloniti kvar na teleskopu koji se nalazi u orbiti ili kaj ja znam negdje u svemiru….ako se može uspješno napraviti laserska operacija oka ili presađivanje pluća i srca…..klonirati živi organizam
ako kinez ili rus tjera monocikl po užetu na 10m visine a na glavi mu stoji još jedan koji na poslužavniku drži servis za čaj i nikada ama baš nikada se ne dogodi peh
tada je građevina mačji kašalj
i može se postići više i bolje neg pred 100 ili 800 g
samo što nema volje a ni potrebe

i nema takvog teškog projekta …pa da ga je radio i arhitekta dobitnik svih međunarodnih "grand prixa" ..
a da ga naši dečki ne bi mogli izrealizirati

[yawn]

Kosor je u intervjuu Gloriji otkrila da, bez obzira što je postala premijerka, i dalje nađe vremena za kuhanje. Tako je u subotu uvečer napravila gibanicu, a u nedjelju popodne štrudlu od trešanja. Kuhanje je odmara, a pranje suđa joj je, kako kaže, vječna inspiracija. "Nemam mašinu za pranje suđa i davno sam rekla da ona ni neće u moju kuću. Pola rebalansa sam smislila perući suđe u subotu i nedjelju", rekla je Kosor.

http://www.net.hr/vijesti/hrvatska/page/2009/07/16/0369006.html

A pola reblansa dok je spavala?
Jezus kada ovakve stvari čitam dođe mi da prodam sve bez obzira na USA i oporavak kineza

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

New Report

Close