Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.





…… tehnika je najpodcijenjeniji građevinar, a kako građevinari nikad neće izaći iz mode na ZSE tim više jer imamo određenu građevinarsku tradiciju i dobri smo u tome, odlučio sam se sa jednom manjom količinom uvrstiti i građevinara u svoj portfelj. Imam još i malo Vijadukta jer su dobro izbušili onaj tunel.

Nasmijao sam se na ovu tvoju rečenicu. Tradicija?!? Dobri smo u tome?!? Pa odi koji put malo van naše male prčije od države pa gledaj malo oko sebe zgrade, mostove. tunele i ostalo a ne samo cijene u marketu u Grazu.
Ono čime se mi ovdje hvalimo vani je dječja igračka i vježba za početnike u poslu.
Naši su građevinari šaka jada i stvarno ne vidim njihovu budućnost na svjetskom tržištu osim kupljenja mrvica tj poslova koje nitko neće. Ovdje ljudi misle da je Jure maltene izmislio viseći most a da je most preko kilometra arhitektonsko čudo.

[/quote]

A kolega to vam tak nasi misle koji nisu nosa dalje od Austrije promolili pa ne znaju sto i kako se sve gradi. Primjerice, u Norveskoj i Svedskoj sam vidio mostova koji doslovno povezuju selendre a izvedeni su tako da bi za IGH tak nesto bila samo puka zelja i masta da naprave a ne zelim znati koliko bi nas skuplje kostalo. A o mostovima tipa Kansai da ne pricamo. Tak nesto nasima da naprave bi bilo ravno odlasku na mjesec.
[/quote]

@Kolega kerefek,

mislim da se nismo baš najbolje razumjeli… kad kažem da imamo dobre građevinare mislim u odnosu na druge sektore u RH koje postoje i privređuju. Naša građevina bila je profitabilna grana svih ovih godina za razliku od recimo brodogradnje…itd… ne zaboravite da su upravo naši građevinari izgradili cijelu jugu a (INDG, HDEL, TEHNIKA itd…) INDG je i po Rusiji radila. Hrvatska ima solidnu povijest građevinarije s obzirom na veličinu zemlje. nemojte me zahebavati. I popularnost građevinara na burzi sumnjam da će izčeznuti jer ako izbacite građevinare, brodare, Todex i par blue chipova vi na ovoj burzici zapravo nemate s čime trgovati. Također među tim građevinarima nisu svi isti i to što su izgradili pol juge nije referenta stvar za dioničara nego da firma dodaje vrijednost.. Opet ponavljam… osobno nemam baš neko pretjerano dobro mišljenje prema tom sektoru općenito, ne samo na ZSE.


@Alien
,

ne znam jel ovo išlo mene. Budi siguran da sam proputovo poprilično svijeta i vidio puuuno mostova, nebodera i ostalih čudesa. Nisam doduše bio u Skandinaviji jer je tamo hladno, po 6 mjeseci je noć i babe se bacaju kroz prozor. Vidim ti po postovima unazad 2 godine da si preuzeo njihovu depru. to je dobro, jer ne bi bilo dobro da smo svi sretni. živio rođo. [thumbsup]
[/quote]

Za mostove su bili stručnjaci neka firma iz Beograda (Krčki i Maslenički kod nas npr.) ali cijeli apsurd je u tom da im sad Kinezi rade most preko Dunava kod Bubanj Potoka i naj vjerojatnije jedan kod Vinče.

who dares, wins


Zaobilaznicu u VG za autoput prema Sisku rade redom (vidio na tabli na gradilištu danas):
HDEL
VDKT
INGR
GP Dubrovnik
Konstruktor
Tehnobeton Zagorje i još neki….a sve nadgleda IGH.
6, 7 velikih firmi na jendom gradilištu, ko da rade zaobilaznicu Tokija. [undecid]

Kaj bude autoput prema Sisku….Pa od VG do Siska ima kolko i od Prgometa do Kaštela.
kilometer gori-doli….A tam se neko i vozi?!

Dobro jutro rakijo, zbogom moja pameti!



@Alien
,
ne znam jel ovo išlo mene. Budi siguran da sam proputovo poprilično svijeta i vidio puuuno mostova, nebodera i ostalih čudesa. Nisam doduše bio u Skandinaviji jer je tamo hladno, po 6 mjeseci je noć i babe se bacaju kroz prozor. Vidim ti po postovima unazad 2 godine da si preuzeo njihovu depru. to je dobro, jer ne bi bilo dobro da smo svi sretni. živio rođo. [thumbsup]

S obzirom da sam quotao i obratio se Kerefeku tesko da je islo tebe, ali vidim ti volis sebe naci u bilo cijem postu. Kaj te nisu voljeli ko malog ili se osjecas zapostavljeno? Spika sa samoubojstvima ti je ofucana, izlizana i dokazano promasena jer se mi ubijamo vise od njih. Usput, ak si vec bio vani i vidio zgrada i mostova os mi reci onda da je ovo kaj nasi rade nesto spektakularno? A kostaju ko da su svjetska cuda.

A to kaj vidis depru u mojim postovima – mozda je to zbog okruzenja blagostanja i perspektive u kojem zivimo? [wink]

p.s.
Nedaj boze da si mi rodjo. Odrekao bi te se preko novina [tongue]


Zaobilaznicu u VG za autoput prema Sisku rade redom (vidio na tabli na gradilištu danas):
HDEL
VDKT
INGR
GP Dubrovnik
Konstruktor
Tehnobeton Zagorje i još neki….a sve nadgleda IGH.
6, 7 velikih firmi na jendom gradilištu, ko da rade zaobilaznicu Tokija. [undecid]

što je tu čudno?
svaka firma je zaposlila dio svojih kapaciteta

Prodajem jeftino, kupujem skupo.


šta sve čovjek može čuti uz "kavicu".da ne pišem na pojedinim dionicama koje se ovoga tiču,odlučio sam ovdje napisati za sve(prepoznat čete o kojima se radi).

naime,danas sam se sreo s nekim ljudima koji rade u građevini konkretno u hidri(tako je i oni zovu).
kažu da su svi poslovi do daljnjega otkazani(u RH),pa svi idu od ponedjeljka 20.07. na kolektivni godišnji.sve do 20.08.nakon toga samo Bog zna,mada već pretpostavljaju šta ih čeka nakon 20.08.(na čekanje,minimalac a i nekima ono najgore,koji su na ugovor).tako su bar meni rekli.uglavnom ništa ne znaju kada će se vratiti na posao.izgleda da ovisi o Jadranki.
a kažu da će slično biti i sa ostalima građevincima.manjima i večim(VDKT).
kažu da je neki most koji su trebali raditi(HDEL) u Rijeci obustavljen.neki most preko Rječine ili na obilaznici,ne sjećam se točno koji su spominjali.ako netko zna o kojem se mostu radi,ako hoće neka napiše.
po ovome izgleda da je rebalans već počeo prije nego je je izglasan.

dalje u priči sam čuo nešto u svezi Agrokora(sve njegove firme).
bio je jedan čovjek u društvu koji radi u križevcima,sada pripadaju pod PIK Belje-sjedište Darda.
on, a i svi iz Agrokora bi trebali danas ili sutra dobiti regres.regres ko regres,reči će neki.
radi se o tome da če radnici dobiti bonove za regres,koji naravno mogu potrošiti samo u Todinim butigama.a znate kakvi mjeseci dolaze,pod broj jedan ŠKOLA.
e sad,radnici su već unaprijed počeli nuditi te bonove.nude bonove u vrijednosti 4000 kn,za 3000 kn casha.poslije sam razmišljao da li oni stvarno imaju toliki regres(nisam odmah pitao)ili je u pitanju ponuda za dvoje tj. dva regresa(muž i žena ili neka druga kombinacija).
pa ako je netko zainteresiran neka potraži nekoga iz Agrokora.

na kraju da kažem da sam vam sve ovo napisao kao sam čuo danas.
volio bih ako još netko nešto zna ili je načuo neka napiše da potvrdi sve ovo,pogotovo u svezi građevinaca.

htio sam se prebaciti iz brodara u građevince(THNK i VDKT),ali sada više neznam šta da napravim.
ako netko ima nekoga tko mu radi u hidri,tehnici ili VDKT nek se raspita,pa neka javi kakva je situacija.

Kolega čula kazala priče ostavite za nekog drugoga..

Ti na vašoj kavi sve sami stručnjaci za sve vrste dionica

pravi informativni centar e da bar takva znanja imaju naši analitićari

Tipičan način kako se širi trač po forumu

sada bi ja trebao napisati da imam brata u dotićnoj firmi i da sve što ste rekli

je potpuna laž….

Molim koristite argumente a ne kafičke priće koje ste načuli…

Ovo su načini na koje

se ocrne građevinari bez iikakvih argumenata dokaza

sve na osnovu izmišljenih priča i podataka..

Prvi ce biti posljednj a posljednji prvi

@nikita007

Dovoljno je viditi tvoje zadnje postove i svakome je sve jasno,

druk, druk, druk

Ja sam čuo u jednom društvu da crobex idući tjedan ide na 8000

[bye] [lol]

SVE ŠTO JE DANAS SKUPO SUTRA ĆE BITI JOŠ SKUPLJE A BITI ĆE VAM JEFTINO?????????


šta sve čovjek može čuti uz "kavicu".da ne pišem na pojedinim dionicama koje se ovoga tiču,odlučio sam ovdje napisati za sve(prepoznat čete o kojima se radi).

naime,danas sam se sreo s nekim ljudima koji rade u građevini konkretno u hidri(tako je i oni zovu).
kažu da su svi poslovi do daljnjega otkazani(u RH),pa svi idu od ponedjeljka 20.07. na kolektivni godišnji.sve do 20.08.nakon toga samo Bog zna,mada već pretpostavljaju šta ih čeka nakon 20.08.(na čekanje,minimalac a i nekima ono najgore,koji su na ugovor).tako su bar meni rekli.uglavnom ništa ne znaju kada će se vratiti na posao.izgleda da ovisi o Jadranki.
a kažu da će slično biti i sa ostalima građevincima.manjima i večim(VDKT).
kažu da je neki most koji su trebali raditi(HDEL) u Rijeci obustavljen.neki most preko Rječine ili na obilaznici,ne sjećam se točno koji su spominjali.ako netko zna o kojem se mostu radi,ako hoće neka napiše.
po ovome izgleda da je rebalans već počeo prije nego je je izglasan.

dalje u priči sam čuo nešto u svezi Agrokora(sve njegove firme).
bio je jedan čovjek u društvu koji radi u križevcima,sada pripadaju pod PIK Belje-sjedište Darda.
on, a i svi iz Agrokora bi trebali danas ili sutra dobiti regres.regres ko regres,reči će neki.
radi se o tome da če radnici dobiti bonove za regres,koji naravno mogu potrošiti samo u Todinim butigama.a znate kakvi mjeseci dolaze,pod broj jedan ŠKOLA.
e sad,radnici su već unaprijed počeli nuditi te bonove.nude bonove u vrijednosti 4000 kn,za 3000 kn casha.poslije sam razmišljao da li oni stvarno imaju toliki regres(nisam odmah pitao)ili je u pitanju ponuda za dvoje tj. dva regresa(muž i žena ili neka druga kombinacija).
pa ako je netko zainteresiran neka potraži nekoga iz Agrokora.

na kraju da kažem da sam vam sve ovo napisao kao sam čuo danas.
volio bih ako još netko nešto zna ili je načuo neka napiše da potvrdi sve ovo,pogotovo u svezi građevinaca.

htio sam se prebaciti iz brodara u građevince(THNK i VDKT),ali sada više neznam šta da napravim.
ako netko ima nekoga tko mu radi u hidri,tehnici ili VDKT nek se raspita,pa neka javi kakva je situacija.


ti pak otkrivaš toplu vodu.vjest o stanju građevinara prenjelo je gmilu novina

http://www.index.hr/vijesti/clanak/drzava-ne-placa-umjesto-na-autocesti-gradjevinari-na-prisilnom-godisnjem-odmoru/441765.aspx

Tražim hitno posao sa radnim vremenom od 26 sekundi . Može i do sat vremena ali ne duže!!!Netreba plaća samo mirovinsko i socijalno.



@nikita007

Dovoljno je viditi tvoje zadnje postove i svakome je sve jasno,

druk, druk, druk

Ja sam čuo u jednom društvu da crobex idući tjedan ide na 8000

[bye] [lol]

Svaka čast kolega Sampras

Neiskusni investitori nažalost nasjedaju ovakvom obliku laži

tipa rekla mi kuma koja radi u firmi , reko mi prijatelj prijatelj

ili čuo sam ..

Zatim sljedi niz laži koje ta dotićna osoba želi podmetnuti

Nemojte nasjedati ovakvim izjavama kojima određene individue špekulanti pokušavaju

izmjeniti istinitu sliku o dionici šireći laž i paniku…

Najćešče baš te iste osobe će tjedan dva kasnije

pričati suprotne priće

kada od vas jeftino kupe to što ste

naivno u panici prodali .

Prvi ce biti posljednj a posljednji prvi




@Alien
,
ne znam jel ovo išlo mene. Budi siguran da sam proputovo poprilično svijeta i vidio puuuno mostova, nebodera i ostalih čudesa. Nisam doduše bio u Skandinaviji jer je tamo hladno, po 6 mjeseci je noć i babe se bacaju kroz prozor. Vidim ti po postovima unazad 2 godine da si preuzeo njihovu depru. to je dobro, jer ne bi bilo dobro da smo svi sretni. živio rođo. [thumbsup]

S obzirom da sam quotao i obratio se Kerefeku tesko da je islo tebe, ali vidim ti volis sebe naci u bilo cijem postu. Kaj te nisu voljeli ko malog ili se osjecas zapostavljeno? Spika sa samoubojstvima ti je ofucana, izlizana i dokazano promasena jer se mi ubijamo vise od njih. Usput, ak si vec bio vani i vidio zgrada i mostova os mi reci onda da je ovo kaj nasi rade nesto spektakularno? A kostaju ko da su svjetska cuda.

A to kaj vidis depru u mojim postovima – mozda je to zbog okruzenja blagostanja i perspektive u kojem zivimo? [wink]

p.s.
Nedaj boze da si mi rodjo. Odrekao bi te se preko novina [tongue]
[/quote]

Kolega alien je u depri jedino kada je u cashu, to treba napomenuti.
A ta depra, slažem se, zna ponekad ići na onu stvar.U stvari ja ne kužim ljude koji stalno kukaju kak im je ovdje loše, pa imate cijeli svijet na dlanu pa odite tamo, tamo je sigurno bolje kaj ne?
Pa nemojte nas maltretirati stalno, znamo kaj ne valja, i treba to napisati, ali opet šta je previše je previše. Napisati da su naši građevinari šaka jada je jednostavno i najblaže rečeno – glupost.
Premda ih ja u ovom trenutku ne bih kupovao na burzi, ali napisati da su šaka jada, cmon..

Zadnji dokaz kontra toga je ovo sa C. Gorom, ovo što je pisao guverner stoji ima toga dosta.
Ingra je cijenjeno ime u nekim zemljama bliskog istoka i Afrike, konstruktor je pojam mnogima u regiji itd. itd.

Ne kažem da je kod nas med i mlijeko ali…
Ovo sa Jadrankom, ma meni se čini ok, čini mi se da konačno imamo nekoga tko će lupiti šakom po stolu i reći dosta je , odlučni rezovi, bez kompromisa, promjena koncepcije cijele ekonomije.
Plan razvitka to je ono najvažnije, to nemamo.

Meni se sve više sviđa kako kolega guverner piše, podsjeća me na nekoga u mlađim danima, ima muda, nadobudan je, perspektivan.
[wink]

Sve u svemu, uspješan dan danas na burzi, čestitke svima. [thumbsup]

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


Kolega alien je u depri jedino kada je u cashu, to treba napomenuti.
A ta depra, slažem se, zna ponekad ići na onu stvar.U stvari ja ne kužim ljude koji stalno kukaju kak im je ovdje loše, pa imate cijeli svijet na dlanu pa odite tamo, tamo je sigurno bolje kaj ne?
Pa nemojte nas maltretirati stalno, znamo kaj ne valja, i treba to napisati, ali opet šta je previše je previše. Napisati da su naši građevinari šaka jada je jednostavno i najblaže rečeno – glupost.
Premda ih ja u ovom trenutku ne bih kupovao na burzi, ali napisati da su šaka jada, cmon..

Zadnji dokaz kontra toga je ovo sa C. Gorom, ovo što je pisao guverner stoji ima toga dosta.
Ingra je cijenjeno ime u nekim zemljama bliskog istoka i Afrike, konstruktor je pojam mnogima u regiji itd. itd.

Ne kažem da je kod nas med i mlijeko ali…
Ovo sa Jadrankom, ma meni se čini ok, čini mi se da konačno imamo nekoga tko će lupiti šakom po stolu i reći dosta je , odlučni rezovi, bez kompromisa, promjena koncepcije cijele ekonomije.
Plan razvitka to je ono najvažnije, to nemamo.

Meni se sve više sviđa kako kolega guverner piše, podsjeća me na nekoga u mlađim danima, ima muda, nadobudan je, perspektivan.
[wink]

Sve u svemu, uspješan dan danas na burzi, čestitke svima. [thumbsup]

Kolega plavi, moja "depra" ali bas nikad nema veze s burzom jer od nje ne zivim niti mi je to core posao. Tak da ste tu fulali i to jako. Stovise, najvise ima veze s time sto vidim sto se i kako radi, kako se krade, kako se sjebava zemlja koja zbilja ima potencijala za puno vise neg je sada ali se po tom pitanju ne radi APSOLUTNO NISTA. Stovise, sve vise ju se gura u ponor.

A ovo kaj se nasih gradjevinara tice – pa kad dobiju kakav posao u nekakvim malo boljim zemljama tipa zapadne Evrope i slicno onda mozemo pricati o vrhunskim firmama. Tu jedino Dalekovod koliko znam dobiva poslove i KODT koji nije gradjevinac. Crna Gora? Afrika? Ma daj me ne nasmijavaj. Da se razumijemo – posao je posao i ak donosi lovu svaka cast ali to su poslovi svjetlosne godine daleko od arhitektonskih i gradjevinskih cuda kakva se vani rade. Mi se opcenito volimo jako precjenjivati u svemu i u tome cak i lezi dio nasih mentalnih problema jer mislimo da smo Bogom dani i da sve radimo super i da smo naj. Kamo srece da je tako, ali nije tako stogod tko pricao.

p.s.
Za 2 tjedna odoh na godisnji u meni drage krajeve – dakle ne da nema depre nego pucam od veselja i ushicenja [wink]

p.p.s.
Ovo s Jacom ne znam gdje vidis odlucnost i saku o stol? Ja vidim za sad totalnu izgubljenost i konfuziju: jedna struja bi dizala poreze, druga ne bi, jedna bi rusila place, druga ne bi, ali niti jedna ne bi kresala megaglomaznu upravu. E tu jedino vidim odlucnost – da paraziti svi koliko ih ima zadrze i dalje svoja radna mjesta. Optimisticno nadasve.



kažu da su svi poslovi do daljnjega otkazani(u RH),pa svi idu od ponedjeljka 20.07. na kolektivni godišnji.sve do 20.08.nakon toga samo Bog zna,mada već pretpostavljaju šta ih čeka nakon 20.08.(na čekanje,minimalac a i nekima ono najgore,koji su na ugovor).tako su bar meni rekli.uglavnom ništa ne znaju kada će se vratiti na posao.izgleda da ovisi o Jadranki.
a kažu da će slično biti i sa ostalima građevincima.manjima i večim(VDKT).
kažu da je neki most koji su trebali raditi(HDEL) u Rijeci obustavljen.neki most preko Rječine ili na obilaznici,ne sjećam se točno koji su spominjali.ako netko zna o kojem se mostu radi,ako hoće neka napiše.


Kolega, ja u ovo što vi pišete ništa ne vjerujem, a uostalom vidjet ćemo brzo, 20.07. je tu.

JA tim putem relativno često prolazim i most koji spominjete samo dijelom radi Hidroelektra, drugu polovicu gradi konstruktor i to je u vrlo viskoj fazi trebao bi biti spojen u sllijedećih mjesec dana. Taj je most ključni objekt cijele Riječke zaobilaznice i ako bi to stalo mislim da bi imali veeliku frku.
Koliko ja znam za cijeli taj projekt financiranje je rješeno namjenskim kreditom tako da mi se to što vi pišete čini kao glupost.

Sve će doći na svoje realne vrijednosti.Moji postovi nisu nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!



Kolega alien je u depri jedino kada je u cashu, to treba napomenuti.
A ta depra, slažem se, zna ponekad ići na onu stvar.U stvari ja ne kužim ljude koji stalno kukaju kak im je ovdje loše, pa imate cijeli svijet na dlanu pa odite tamo, tamo je sigurno bolje kaj ne?
Pa nemojte nas maltretirati stalno, znamo kaj ne valja, i treba to napisati, ali opet šta je previše je previše. Napisati da su naši građevinari šaka jada je jednostavno i najblaže rečeno – glupost.
Premda ih ja u ovom trenutku ne bih kupovao na burzi, ali napisati da su šaka jada, cmon..

Zadnji dokaz kontra toga je ovo sa C. Gorom, ovo što je pisao guverner stoji ima toga dosta.
Ingra je cijenjeno ime u nekim zemljama bliskog istoka i Afrike, konstruktor je pojam mnogima u regiji itd. itd.

Ne kažem da je kod nas med i mlijeko ali…
Ovo sa Jadrankom, ma meni se čini ok, čini mi se da konačno imamo nekoga tko će lupiti šakom po stolu i reći dosta je , odlučni rezovi, bez kompromisa, promjena koncepcije cijele ekonomije.
Plan razvitka to je ono najvažnije, to nemamo.

Meni se sve više sviđa kako kolega guverner piše, podsjeća me na nekoga u mlađim danima, ima muda, nadobudan je, perspektivan.
[wink]

Sve u svemu, uspješan dan danas na burzi, čestitke svima. [thumbsup]

Kolega plavi, moja "depra" ali bas nikad nema veze s burzom jer od nje ne zivim niti mi je to core posao. Tak da ste tu fulali i to jako. Stovise, najvise ima veze s time sto vidim sto se i kako radi, kako se krade, kako se sjebava zemlja koja zbilja ima potencijala za puno vise neg je sada ali se po tom pitanju ne radi APSOLUTNO NISTA. Stovise, sve vise ju se gura u ponor.

A ovo kaj se nasih gradjevinara tice – pa kad dobiju kakav posao u nekakvim malo boljim zemljama tipa zapadne Evrope i slicno onda mozemo pricati o vrhunskim firmama. Tu jedino Dalekovod koliko znam dobiva poslove i KODT koji nije gradjevinac. Crna Gora? Afrika? Ma daj me ne nasmijavaj. Da se razumijemo – posao je posao i ak donosi lovu svaka cast ali to su poslovi svjetlosne godine daleko od arhitektonskih i gradjevinskih cuda kakva se vani rade. Mi se opcenito volimo jako precjenjivati u svemu i u tome cak i lezi dio nasih mentalnih problema jer mislimo da smo Bogom dani i da sve radimo super i da smo naj. Kamo srece da je tako, ali nije tako stogod tko pricao.

p.s.
Za 2 tjedna odoh na godisnji u meni drage krajeve – dakle ne da nema depre nego pucam od veselja i ushicenja [wink]
[/quote]

Što se tiče dijela o građevinarima samo ću citirati tebe samog : " Da se razumijemo – posao je posao i ak donosi lovu svaka cast "

A što se depre tiče, pazi da ne uletiš u istu kad tamo gdje ideš na godišnji, umjesto bogatih rusa i šta ti ja znam koga još ne, naletiš na indijance iz naših krajeva. Meni se to desilo, a ne ljetujem u lošim hotelima, dapaće.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

New Report

Close