Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ovo je ogromna razlika koja pokazuje da je naša burza totalno krivo i loše koncipirana i zamišljena

[lol] [lol]


ne znam zakaj vrištite svi. po meni je sve školski i očekivano. 1250 je bila točka dna. imali smo jedinicu do 2250, sada slijedi korektivna dvojka koja će otkinuti dobar dio tog rasta. kad je dno te dvojke nemam pojma. možda 1700, možda 1600,1500,1400, 1300… evo stvarno nemam pojma. tada ćemo ujedno imati i desno rame velikog obrnutog HS-a. polako počinje plač, histerija, upozorenja, vrištanja, drukanja, velika slova, boldana slova, "jesam ti reko" itd… to je dobro i specifično za dvojku jar tada dolaze najgore vijesti. istovremeno, ovi kaj su unutra misle da je jedinica bila slučajnost i fejk i frka j totalna, s druge strane ovi kaj su većinom vani svi su na okidaču jer su sami sebi obećali da im se više nikad neće dogoditi da ih bik izuje iz cipela,ali neće hvatati noževe jer su se zajebali već puno puta na taj način. zato je trojka prema gore i najjača jer se svi jako priključuju, upravo iz razloga što si neće nitko dozvoliti istu grešku dvaput. naime, na batine smo navikli, pa već maltene dve godine samo pada (više manje jelte) ali kad krene, a ti u cashu ili prerano prodaš… e to je nešto što se jako teško podnosi upravo iz razloga što na to nisi naviknut na to… to je moje viđenje, možete se popišati na sve ovo. pričam iz vlastitog iskustva. puno lakše podnosim kad znam da imam dobru dionicu koja je podcijenjena i pada i znam da firma neće propast, nego kad istu(podcijenjenu) prerano ispustim iz ruku a ona raste li ga raste… kažem.. to je sve osobna stvar i ovisi kako se tko postavi i moguće da sam potpuno u krivu.

u potpunosti se slazem. evo i slika, malo ubrzano i skraceno nego li zadnji put.

Evo molim još jednom da neko komentira moj prošli članak
Koji je smisao ulagati novac ako ti treba 5x više da uložiš nego da srušiš dionicu..
Zato su ova iskrcavanja uništila burzu..
Nema meni tu logike to kao staviš pet hiljada u banku onda povučeš hiljadu nazad
i banka ti na kraju veli da nemaš ništa …
a di su nestale četri hiljade..

Naša se burza puni velikom lovom a iza ruši na nulu sa sitnom sumom
to je kriminal koji se dopušta ali graniči sa nelogikom i nepravdom..

Kad pogledamo koliki je kapital ušao a koliki je izašao
ispada da na jednog čovjeka koji izađe
treba uči pet novih da bi bio na nuli
pa nije ni čudo da tako pada
Koja kretenska burza kladionica o rulet su iber pošteni za ovaj način
pljačke..
Sad bi ja trebo metnut svoju lovu tu a sutra
će mi to sve neko poništiti sa svojim đeparcem..

Onda ljudi prićaju o drukanju na gore pa toga nema i
ne može biti kada ista suma novca ruši
pet puta više dionicu nego što ju ista suma diže..

Prvi ce biti posljednj a posljednji prvi

@ Data

To o čemu pričate je posljedica sentimenta trenutka i posve je normalno ponašanje TK.
Kad je sentiment negativan treba više novaca za pokrenuti TK prema gore i malo za pokrenuti TK dolje, jer su prodavači nadmočniji po broju, a dionica je previše na trržištu. Kod pozitivnog sentimenta situacija je obrnuta. Barem ja tako razmišljam.

Na našem TK ima svega, to je svima jasno, jer je tržište neregulirano, a i pravila koja postoje se ne poštuju jer su regulatori nesposobni (što vrijedi za cijelo društvo).
Međutim nas nitko ne sili da ulažemo na ZSE, tu smo dobrovoljno motivirani geslom kruha bez motike, i ako pušimo sami smo krivi. Naivaca mislim da u ovom trenutku na ZSE nema, oni su isparili mjesecima prije, ali će se vratiti za koju godinu, a većina koja prežive 2007-2009 će ih iskoristiti za svoj ekstra profit.

Tu jednostavno nema govora o kriminalu u smislu vašeg posta.

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.

Svi smo se okomili na institucionalce.Oni više ne ruše.Igru vode jaki individualci koji se dogovaraju.
A u ovom trenutku nemaju konkurencije.OIF su pometeni i dišu na škrge.Mirovincima je država i dušu
popila.Gdje nema mačke miševi kolo vode.
Smatao sam da ćemo poskliznuti do 1.700 tek nakon kvartalnih izvješća koja bi trebala biti lošija nego lani.Ali ostavka Sanadera je stvar ubrzala i špekulanti to koriste.Pa i mi špekuliramo ako želimo nešto kupiti ili prodati.Pa ćesto se sa jednom dionicm /KORF,VLDS,JDPL …/spušta ili podiže cijena.Pa vlasnicima dionica koji su se nakrcali na crobex 2.200 treba "pomoći" da se iskrcaju na 1.700 i niže.Što više
panike veći domaći špekulanti koji su se iskrcali će kuputi jeftinije.
Ali ova luda vrimena su idealna za trejdanje.Tržište diše ali mu treba uhvatiti ritam,ali to i nije
teško.
Ipak bi specijalisti poslije 20.07.kada počima novi način trgovanja mogli potkresati krila većim domaćim špekulantima.A oni bi tada mogli napustiti ZSE i poći vjerovatno u BiH,Srbiju i ..Jovo nanovo.



Stvarno šteta što je premijer otišao, sad odo natenkirat mađarsko gorivo, pa moram platiti švabama telefon, al prije moram u banku platiti kredit s kamatom od 15% austrijancima, pa ću skočit na hrvatsko pivo koje je btw. u vlasništvu nizozemaca, baš šteta još jednom.

ajde dobro je……nemoj nis kukati………pa bilo je svojedobno kazano na izborima prvim da cemo biti švicarska da sta lova ide u beograd
pazi sad…..nismo svicarska al smo zato hrvatska……….
ha ha ha…..zamisli koja je to kampanja bila za hrvatsku kad je stari reko da cemo biti za par godina svicarska……..tak je 10 tak godina srbima bogoljub karic govorio da ce da budu svajcarska
ha ha ha…….a mi ih sve zeznuli i mi smo hrvatska i ostat cemo hrvatska
ali da te utjesim……..pazi sad…….zamisli ovo sve kaj placamo okupatorima da moramo placati svicarcima………ha ha ha ha…….tek bi onda vido kaj su cijene
pofuk
p.s. nista nije tragicno……dobro je jos smo uvije Hrvatska a stari sa krivom usnicom je htel da budemo svicarska……….ha ha ha …….pa bar imamo jezik koji nam pripada a svicarci ne govore svicarski kolko ja znam
[/quote]
Kad bolje razmislim zašto bi uopće htjeli u EU kad je ona već kod nas. I još nešto moj d.o.o. radi sa državnom firmom koja mu naravno ne plaća, pa tako i meni kasni plaća, a kolege austrijanci mi daju izuzetno povoljan minus da bi platio njihov kredit uz neznatnu kamatu na minus+isto tako neznatnu kamatu na kredit. E sad ako mi d.o.o. bude tužil tu državnu firmicu koja i dalje ne plaća, možda postoji mogućnost da se naplatim iz stečajne mase, pa još dobijem i neko seoce u Lici [lol]

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima


@ Data

većina koja prežive 2007-2009 će ih iskoristiti za svoj ekstra profit.

Tu jednostavno nema govora o kriminalu u smislu vašeg posta.


Ma u 2009.teće med i mlijeko.Mi stagniramo zadnjih šest mjeseci ,ali tržište diše.Bilo je izvrsnih prilika.Enormne
zarade na pojedinim dionicama.Ulazio sam:IGH na 1441,HDEL 190,LPLH 70.Naravno u trejdanju.
Jedino na LPLH uzeo 200% zarade.Dovoljno za cjelokupni porfelj skoći preko 50%.Za šest mjeseci
dovoljno.Naravno da je to premalo s obzirom na gubitke od 1.07. do 2.12.2008.To je bila noćna mora
jer sam bio u marginima.A mogli bi se i oni upaliti u ponedjeljak.Nema ih puno ,ali to je ionako
poslovna tajna iako bi na uređenom tržištu sve banke trebale javno objavljivati stanje tih kredita.

Mislim da dolazi vrijeme za šoping,jer je lavina krenula.Dobro kaže governoor,da je bolje da mali
što više izlaze i zbrajaju gubitke.To je nadnica za strah.
Ja sam isto mali ali ću voziti suprotno od većine.

ja stvarno neznam sta govorite da triba izac sa zse……
a ko je nekome smeta da proda dionice kada su odradile 100% rasta od dna,ali ne ljudi su pohlepni.
i ko ce mi rec da nece opet kupit ako jdpl padne opet na 100 kn.
takva je burza triba se prilagodit…a sad kad opet pocne rast,nije vazno kad,misec dva,crobex ce ic priko 3000 i sigurno cemo rast brze od drugih
pa ko oce propustit nek propusti…

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=4690c886-719d-42d1-adda-057a744a7537&open=sec

Tek će sada burza pasti.
A jooooojjjjjjj

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!


Svi smo se okomili na institucionalce.Oni više ne ruše.Igru vode jaki individualci koji se dogovaraju.
A u ovom trenutku nemaju konkurencije.OIF su pometeni i dišu na škrge.Mirovincima je država i dušu
popila.Gdje nema mačke miševi kolo vode.
Smatao sam da ćemo poskliznuti do 1.700 tek nakon kvartalnih izvješća koja bi trebala biti lošija nego lani.Ali ostavka Sanadera je stvar ubrzala i špekulanti to koriste.Pa i mi špekuliramo ako želimo nešto kupiti ili prodati.Pa ćesto se sa jednom dionicm /KORF,VLDS,JDPL …/spušta ili podiže cijena.Pa vlasnicima dionica koji su se nakrcali na crobex 2.200 treba "pomoći" da se iskrcaju na 1.700 i niže.Što više
panike veći domaći špekulanti koji su se iskrcali će kuputi jeftinije.
Ali ova luda vrimena su idealna za trejdanje.Tržište diše ali mu treba uhvatiti ritam,ali to i nije
teško.
Ipak bi specijalisti poslije 20.07.kada počima novi način trgovanja mogli potkresati krila većim domaćim špekulantima.A oni bi tada mogli napustiti ZSE i poći vjerovatno u BiH,Srbiju i ..Jovo nanovo.

zašto bi se vlasnicima dionica koji su kupili na crobexu 2200 sada žurilo da prodaju na 1700 i niže
ako im nije bila dobra cijena da prodaju na 2100 po kojoj će to logici biti zadovoljni sa 1500
nisu onda baš pri zdravoj pameti pogotovo ako se uzme u obzir da su dionice podcijenjene
a o tome se puno govori ovih dana ….
ili to više nisu …????.svašta se ovdje priča ali treba to sve ignorirati …nema ovdje altruista kojima bi mogao vjerovati ..možeš ih nabrojati na prste jedne ruke..
prvo ide brdo postova od uvaženih članova o oporavku i o cvatu ruža
to traje neko vrijeme dok vam isti ti prodaju dionice na vrhu vala….onda slijedi tobogan

a kada popušite na njima 30 % ti isti govore kako vam nitko nije kriv što ste ulagali na ovom rizičnom marketu ne napravivši sve potrebne analize te kako vas nitko nije tjerao ni nagovarao…he he

tada slijedi brdo postova panike i straha….
to vas ovi isti doktori mole da im prodate svoje dionice (vratite natrag)ako je moguče po još nižoj cijeni od one po kojoj su ih prošli puta isto tak od vas kupili
kad je isto tako bila "teška" panika
urazumite se ljudi ..ne dajte im ovaj put ..neka plate više..
ajmo na more i ugasimo kompove ..
i još nešto ..fala dragim i vrijednim građevinarima Hdel Vdkt Igh Konstruktoru itd i
koji su nam napravili tako lijepe glatke autoputeve i tunele a čije dionice ništa "neće vrijediti "tako da možemo mi iz kontinentalne
lijepe naše popodne popiti kavu na prokurativama
lijep pozdrav i ugodan vikend

[smiley]


@ Data

To o čemu pričate je posljedica sentimenta trenutka i posve je normalno ponašanje TK.
Kad je sentiment negativan treba više novaca za pokrenuti TK prema gore i malo za pokrenuti TK dolje, jer su prodavači nadmočniji po broju, a dionica je previše na trržištu. Kod pozitivnog sentimenta situacija je obrnuta. Barem ja tako razmišljam.

Na našem TK ima svega, to je svima jasno, jer je tržište neregulirano, a i pravila koja postoje se ne poštuju jer su regulatori nesposobni (što vrijedi za cijelo društvo).
Međutim nas nitko ne sili da ulažemo na ZSE, tu smo dobrovoljno motivirani geslom kruha bez motike, i ako pušimo sami smo krivi. Naivaca mislim da u ovom trenutku na ZSE nema, oni su isparili mjesecima prije, ali će se vratiti za koju godinu, a većina koja prežive 2007-2009 će ih iskoristiti za svoj ekstra profit.

Tu jednostavno nema govora o kriminalu u smislu vašeg posta.

Uz maleni dodatak da je negativan sentiment barem dvostruko jači na psihu ulagača nego pozitivan (strah je dvostruko jače izražen od pohlepe, znanstveno dokazano).

Prema tome, uz ovoliko koncentraciju negativnog sentimenta, jasno da lakše padamo negho rastemo. No Data ima djelomično pravo. Vrlo rijetko se viđa napucavanje dionice u pozitivnu blokadu s nekoliko naloga ili par tisuća kn prometa. U padu je to praktički normalna pojava…

Ali i druge burze na svijetu postoje, i kod njih isto kola priličan broj negativnih vijesti ( i gorih od naše) i u drugim državama padaju vlade, stvaraju se demonstracije, dolazi MMF, pa svejedno se ne događa ovo što se događa kod nas…Ne postoji niti jedan primjer neke burze u bližoj budućnosti….tražio sam i nisam našao…mi najviše i najžešće padamo…

Po tome znači, nije kriv narod i njihova psiha, nisu Hrvati sami od sebe skloniji stavarnju veće panike od nekog drugog naroda, već su regulatori zakazali. I točka.

Ne vrijedi se dalje raspravljati o ovome, dovoljno govore i površne statistike vezano uz gore navedeno. Već su neke bile objavljivane, kao npr ona o utjecaju pada Vlade na burzu u zemljama slične gospodarske situacije kao naše. Ako smo mi svjetska anomalija, znači da tome postoji određen valjan razlog. Zar ne?

Reguliraj tržište kako se spada i vidjet ćeš da se ovo neće događati. Samo očito određene interesne skupine ne žele mijenjati sadašnje stanje…


Po tome znači, nije kriv narod i njihova psiha, nisu Hrvati sami od sebe skloniji stavarnju veće panike od nekog drugog naroda, već su regulatori zakazali. I točka.

za 2 tjedna kreće nova regulativa na ZSE i onda se više neće moći raditi ovakve svinjarije i manipulirati cijenama dionica. zato su sada manipulatori ubrzano srušili tržište da se nakrcaju dok je vrijeme i jeftino

pametan čovjek vidi filiju i skloni se...

New Report

Close