Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Evo da malo razvedrimo atmosferu par komentara iz doba Crobexa preko 2000… [lol]


Ajme ljudi što učiniste, crobex 2.082,10 ++++++4.69% sa 110milja prometa [shocked] [smiley]
Otišao sam u 14 h i sada rekoh da pogledam koliko se onih 3,4% u 14 istopilo, kada oko iznenađenje!

Drago mi je za INGR koja se napokon odljepila i ATPL koja je probila 1k i to na lijepim količinama!

Ovaj kotač se jako zavrtio i teško se može zasistaviti na putu prema gore, još kada dođe, kako kaže kol.governor, do sloma keš pozicije onih koji su oročili pa krenu ulagati u fondove to će biti lijepo za gledati [thumbsup]

Itd… Isplati se baciti oko [thumbsup]
[/quote]
Kolega, kada si me već uzeo kao neki primjer, bilo bi u redu i reći da je od trenutka pisanja ovoga moga posta ATPL odradila +25% a INGR oko 30% dok nije stisnuta kočnica na 2250.
Ja sam izašao na oko 2200, još par puta dobro ulovio val i sada sam 80% u kešu još od 15.06. , evo tek danas sam uzeo malo INGR jer me svrbe prsti.
Uglavnom, ovaj post je bio izraz iznenađenja porastom indexa i odličnog prometa, a slom keš pozicije je stvar između mene i gubija.

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Hvala ti Kanaderu što si nas opet srušio (a ovo je tek početak pada).
Tek u ponedjeljak ćete vidjeti što je panika i kako se zaista ruši tržište.

ps
Dioničar od 1995, preživio već 4 pada izazvana nekim od HDZovaca ali ovaj puta iskustvo me na vrijeme potjeralo u CASH.

Tri su uvjeta potrebna da bi čovjek bio sretan: biti budala, egoist i zdrav; Ali, ako vam nedostaje prvi, sve je izgubljeno!

nešto o našim novinarima
autor si je malo popio pa više niti ne zna o čemu točno piše – u naslovu je "4 piva", u tekstu je "četiri litre piva dnevno" a malo kasnije "četiri litre piva tjedno

http://www.tportal.hr/lifestyle/zdravlje/27306/Samo-cetiri-piva-tjedno-vode-u-bolnicu.html



Ne zanima me ni trgovanje, ni tehnicka analiza ,ni cijene , ni futuresi….samo hocu znati kad ce se zavrsiti ta kretenijada ….na celu s odgovornima u drzavi….

Kad prestanemo tipkat, i izadjemo na ulicu, kolega! Tek onda. [angry]
[/quote]

Sad kad krene turistička sezona buš videl kolko bu to ljudi po vulicama.
Samo treba zapreti Sv.Rok i Malu Kapelu i ne jim dati vode.
I da vidiš prosvjeda.
[wink]

Dobro jutro rakijo, zbogom moja pameti!

Koje trgovanje…jad jadova…jel može jadnije?
Valjda je ovo dno.

Izgleda mi da je krenulo prema vratnici 0-500 bodova crobexa

Prodajem jeftino, kupujem skupo.


Kod nas je neizvjesnost zbog ostavke Sanadera i imenovanja Jadranke Kosor drastično srušila crobex (prekjučer -4%, jučer-2%, a dans opet -4%).
Bude li Kosorica potvrđena danas ili u ponedjeljak, velik uteg bit će maknut burzi s leđa i šibnut ćemo gore. Daleko od toga da je smatram idealnom osobom za ovaj položaj, ali bolje i ona nego neizvjesnost koja će trajati još tjedan dana. Bilo kakva vlada bolja je od ove situacije.

Načitao sam se dovoljno kretenskih izgovora po medijima zbog čega naša burza pada. Iskreno više ni sam ne znam razlog. Puno ih je stvarno, ali nijedan ne opravdava ovoliki pad. Ona izjava da padamo isključivo zbog političke krize jednostavno ne drži vodu. A objasnit ću i zašto.

Sjetit ćemo se i kada je bila kriza vlasti u Srbiji pred njihove izbore kako su rokali svi indeksi regije, pa tako i mi, ali gle čuda, najviše od svih. Neću ni spominjati da smo zadnjih mjesec dana konstantno padali bez obzira što se događa s europskim i američkim indeksima. Kao loše gospodarske prilike su uzrok… Ma globalna kriza je nanijela gotovo svima štetu, brojne države su već pod kapom MMF-a zbog gorih razloga nego mi, pa svejedno ne vidim da su im indeksi ovako kritično otklizali u minuse! Eno gledam i Mađarski i Češki i Bosanski indeks na Bloombergu, i ni traga velikoj korekciji. Jedna država je već u bankrotu i pod MMF-om, druga pod MMF-om, a treća u velikoj gospodarskoj krizi. Također, u Japanu premijeri odlaze malo, malo, nisam vidio da to utječe na njihov indeks…

A šta je sad s Hrvatima? Kao da smo epicentar svih svjetskih urota i da se ama baš svačija kriza (ne samo naša) najviše odrazi na Hrvatskoj burzi??

Ako je razlog "politička kriza" kao što odgovorni tvrde, zašto ne padaju i burze Slovenije, BiH i Srbije? Zar one ne bi morale osjetit taj "politički rizik". Ma u čemu je politički rizik uopće? Šta će zabranit firmama da posluju? Ma tisuću i jedna glupost će se još napisati dok se stvar ne razriješi.

Dionice se kvalitetno evaluiraju prema mogućnostima firme i njene zarade. Naravno da uvijek može doći do neke precijenjenosti i podcijenjenosti u toj oscilaciji cijene, ali ovo što se događa zadnjih dana je stvarno previše…

I još da mi je znat šta će ljudi koji su prodavali danas-jučer raditi s tih 20-40% manje novca što su dobili rasprodajom dionica? Kupovat opet kada krene rasti? To se zove iz gotovine u veresiju…
Governor ima pravo, onaj tko je kupio dionicu dobro treba znati zašto ju je kupio i zašto na tim visinama, valjda očekuje nekakvu zaradu u budućnosti…



I još da mi je znat šta će ljudi koji su prodavali danas-jučer raditi s tih 20-40% manje novca što su dobili rasprodajom dionica? Kupovat opet kada krene rasti? To se zove iz gotovine u veresiju…
Governor ima pravo, onaj tko je kupio dionicu dobro treba znati zašto ju je kupio i zašto na tim visinama, valjda očekuje nekakvu zaradu u budućnosti…

Na žalost…tako su govorili i 192x kod velike depresije

Možda je naša burza samo indikator što će se desiti vani….možda jednostavno nema dovoljno love da se pokrene mašinerija.

No ipak…mislim da je to kod nas naprezanje prije velikog rasta. Jer…ako padnemo a drugi rastu…tada će investitori "izvana" i "iznutra" isto namirišati jeftine i povoljne dionice.

Možda zato sad i lagano padaju burze regije? (no mislim da je to ipak zbog pada na EU burzi)

U svakom slučaju Sanaderv odlazak je bio okidač prema dolje.

Prodajem jeftino, kupujem skupo.



evo ameri futersi okrenili u + eu grabi prema + valjda ćemo i mi malo smanjiti taj –

Kod nas je neizvjesnost zbog ostavke Sanadera i imenovanja Jadranke Kosor drastično srušila crobex (prekjučer -4%, jučer-2%, a dans opet -4%).
Bude li Kosorica potvrđena danas ili u ponedjeljak, velik uteg bit će maknut burzi s leđa i šibnut ćemo gore. Daleko od toga da je smatram idealnom osobom za ovaj položaj, ali bolje i ona nego neizvjesnost koja će trajati još tjedan dana. Bilo kakva vlada bolja je od ove situacije.
[/quote]

E moj kolega,
ako Vi trgujete na osnovu imenovanja Jadranke ili ne..onda svaka cast ali bolje orocite pare jer gubite sigurno..
Izvjesca koelga,izvjesca na 1H to je kljucno..i vidjeti cete sto je raprodaja ako budu kriminalno losa a sve govori da hoce..dakle losa izvjesca i raspad vlade pod mandatom Suzane( jer ce partneri okrenuti ledja-citaj srbi i mozda HSS) I CRBI JE SIGURNO OKO 1200 ILI NIZE i to ne kasnije od druge polovice kolovoza…eto tako nekako to ide u tom smjeru..a vi crtajte cincilatore i pik splajs bugazne i vodite visoku ekonomsku politiku…cash je kralj i samo cekati doble bottom a on je tu vrlo blizu..mozda i prije nego li se nadamo ( oni koji su u cashu).


Ne zanima me ni trgovanje, ni tehnicka analiza ,ni cijene , ni futuresi….samo hocu znati kad ce se zavrsiti ta kretenijada ….na celu s odgovornima u drzavi….

19h Arena početak …



Kod nas je neizvjesnost zbog ostavke Sanadera i imenovanja Jadranke Kosor drastično srušila crobex (prekjučer -4%, jučer-2%, a dans opet -4%).
Bude li Kosorica potvrđena danas ili u ponedjeljak, velik uteg bit će maknut burzi s leđa i šibnut ćemo gore. Daleko od toga da je smatram idealnom osobom za ovaj položaj, ali bolje i ona nego neizvjesnost koja će trajati još tjedan dana. Bilo kakva vlada bolja je od ove situacije.

Načitao sam se dovoljno kretenskih izgovora po medijima zbog čega naša burza pada. Iskreno više ni sam ne znam razlog. Puno ih je stvarno, ali nijedan ne opravdava ovoliki pad. Ona izjava da padamo isključivo zbog političke krize jednostavno ne drži vodu. A objasnit ću i zašto.

Sjetit ćemo se i kada je bila kriza vlasti u Srbiji pred njihove izbore kako su rokali svi indeksi regije, pa tako i mi, ali gle čuda, najviše od svih. Neću ni spominjati da smo zadnjih mjesec dana konstantno padali bez obzira što se događa s europskim i američkim indeksima. Kao loše gospodarske prilike su uzrok… Ma globalna kriza je nanijela gotovo svima štetu, brojne države su već pod kapom MMF-a zbog gorih razloga nego mi, pa svejedno ne vidim da su im indeksi ovako kritično otklizali u minuse! Eno gledam i Mađarski i Češki i Bosanski indeks na Bloombergu, i ni traga velikoj korekciji. Jedna država je već u bankrotu i pod MMF-om, druga pod MMF-om, a treća u velikoj gospodarskoj krizi. Također, u Japanu premijeri odlaze malo, malo, nisam vidio da to utječe na njihov indeks…

A šta je sad s Hrvatima? Kao da smo epicentar svih svjetskih urota i da se ama baš svačija kriza (ne samo naša) najviše odrazi na Hrvatskoj burzi??

Ako je razlog "politička kriza" kao što odgovorni tvrde, zašto ne padaju i burze Slovenije, BiH i Srbije? Zar one ne bi morale osjetit taj "politički rizik". Ma u čemu je politički rizik uopće? Šta će zabranit firmama da posluju? Ma tisuću i jedna glupost će se još napisati dok se stvar ne razriješi.

Dionice se kvalitetno evaluiraju prema mogućnostima firme i njene zarade. Naravno da uvijek može doći do neke precijenjenosti i podcijenjenosti u toj oscilaciji cijene, ali ovo što se događa zadnjih dana je stvarno previše…

I još da mi je znat šta će ljudi koji su prodavali danas-jučer raditi s tih 20-40% manje novca što su dobili rasprodajom dionica? Kupovat opet kada krene rasti? To se zove iz gotovine u veresiju…
Governor ima pravo, onaj tko je kupio dionicu dobro treba znati zašto ju je kupio i zašto na tim visinama, valjda očekuje nekakvu zaradu u budućnosti…
[/quote]
Onaj tko je prodavao jučer ili danas ako je iole normalan treba uložiti u dionice na drugim tržištima, a jednom zauvijek prestati ulagati u ovu žabokrećinu, onaj tko nije tipa mene sad nek se hebe skupa sa mnom i gleda kako ga hebu zbog potresa u Sibiru i poskupljenju mrkve u Afganistanu, u nadi da će jednom zbog još kretenskijeg razloga se stvorit rast, to iskoristit izać i poslat ZSE u 3pm, zajedno s OMF-ovima koji gube njegovu mirovinu.Fali mi neki drugi smajli nemam adekvatnih, ae bok [bye]

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima


Onaj tko je prodavao jučer ili danas ako je iole normalan treba uložiti u dionice na drugim tržištima, a jednom zauvijek prestati ulagati u ovu žabokrećinu, onaj tko nije tipa mene sad nek se hebe skupa sa mnom i gleda kako ga hebu zbog potresa u Sibiru i poskupljenju mrkve u Afganistanu, u nadi da će jednom zbog još kretenskijeg razloga se stvorit rast, to iskoristit izać i poslat ZSE u 3pm, zajedno s OMF-ovima koji gube njegovu mirovinu.Fali mi neki drugi smajli nemam adekvatnih, ae bok [bye]

sjajno! [lol]

Prodajem jeftino, kupujem skupo.

Stvarno šteta što je premijer otišao, sad odo natenkirat mađarsko gorivo, pa moram platiti švabama telefon, al prije moram u banku platiti kredit s kamatom od 15% austrijancima, pa ću skočit na hrvatsko pivo koje je btw. u vlasništvu nizozemaca, baš šteta još jednom.

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima

New Report

Close