Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Ne boj te se.
U ponedjeljak ćemo vjerojatno imati novu premijerku.
Zato mislim da bi minusi ipak mogli biti manji nego danas.

Najvažnije je da se stabiliziramo, a minusi ili plusevi će onda opet ovisiti o globalnim zbivanjima uz budno pračenje poteza nove vlade.
Kaže se da je svako zlo za neko dobro pa ovu situaciju možemo gledati kao svojevrsan "reset" odluka i obečanja Sanaderove vlade koji su donjeti pod pritiskom socijalnih i koalicijskih struktura a koje su opterečujuće ili neostvarive uslijed ove krizne situacije.
Slijedi drastično rezanje proračunskih rashoda, a vjerojatno i plača te radnih mjesta u drž i javnom sektoru što bi moglo dodatno pritisnuti banke jer su svi ti zaposlenici u kreditima i minusima što će se odraziti i na TK, ali samo kratkoročno .
Dakle, po mojoj procjeni, več u 10-11 mj bi mogli biti na konju, pogotovo ako dođe MMF, a do tada će biti umjereno valovito uz W i NW vjetar i slabu vidljivost.

[/quote]

Je… se meni za sve to ja sam ušo u 4 mjesecu i sada uživam u minusu
koga da mi pratimo kako čemo ikoga pratiti kada smo pali više od ikoje burze
Jebeš ovo to mogu samo reći ….

Prvi ce biti posljednj a posljednji prvi


Ne znam koliko pratite komentare na ovom forumu, ali primjećujem da su neki drukeri tipa SAMPRAS i LOJTRA nestali. Pogledajte njihove komentare od prije 2mj. i sve će vam biti jasno.
Želim upozoriti neiskusnije čitatelje na ovakve tipove.

Kolega Lojtra ti upravo druka na dolje na HDEL
nije nigdje nestao…

Prvi ce biti posljednj a posljednji prvi

indikativni su granični nalozi na pojedinim dionicama.
Po meni nisu oni tu da bi kupovali već da bi doveli u zabludu male investitore.
oprez svima

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

Ja sam danas malo kupovao… ne mislim da je dan preokreta trenda ali mislim da će kada preokret dođe slijedeći bull val sigurno ići preko ovih razina. Ove godine smo imali 2 vrha i 1 dno, od ta 3 pivot pointa pogodio sam samo jedan ali dok je crobi u minusu ja sam na ytd +18%.

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

evo ameri futersi okrenili u + eu grabi prema + valjda ćemo i mi malo smanjiti taj –

… ipak je vlak, a ne svjetlo na kraju tunela … [bye]


evo ameri futersi okrenili u + eu grabi prema + valjda ćemo i mi malo smanjiti taj –

Kod nas je neizvjesnost zbog ostavke Sanadera i imenovanja Jadranke Kosor drastično srušila crobex (prekjučer -4%, jučer-2%, a dans opet -4%).
Bude li Kosorica potvrđena danas ili u ponedjeljak, velik uteg bit će maknut burzi s leđa i šibnut ćemo gore. Daleko od toga da je smatram idealnom osobom za ovaj položaj, ali bolje i ona nego neizvjesnost koja će trajati još tjedan dana. Bilo kakva vlada bolja je od ove situacije.

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

Evo da malo razvedrimo atmosferu par komentara iz doba Crobexa preko 2000… [lol]


Ajme ljudi što učiniste, crobex 2.082,10 ++++++4.69% sa 110milja prometa [shocked] [smiley]
Otišao sam u 14 h i sada rekoh da pogledam koliko se onih 3,4% u 14 istopilo, kada oko iznenađenje!

Drago mi je za INGR koja se napokon odljepila i ATPL koja je probila 1k i to na lijepim količinama!

Ovaj kotač se jako zavrtio i teško se može zasistaviti na putu prema gore, još kada dođe, kako kaže kol.governor, do sloma keš pozicije onih koji su oročili pa krenu ulagati u fondove to će biti lijepo za gledati [thumbsup]



dana i jucer sam sve prodao.ni sam ne znam jesam li dobro napravio.

Nisi sigurno ovo ti ide do 2500 bez imalo problema.
[/quote]

[lol]


Jučerašnjim danom, jednom nogom smo zakoračili u bull-market, još ovih dana ulazimo i drugom nogom kao potvrda dugoročnog trenda.



super su mi ovi nalozi na početku, guranje po bidu. Dok evropa pada, ljudi se nadaju jeftinije kupiti… [shocked]

OK, u prvih 30 minuta, svi će biti par posto u minusu…imho


Di vi gledate kolega bid se podebljava a ask bježi, to je prava istina.
[/quote]


Ne brinite, nema više većih korekcija. Do minus 1-1,5 možemo maksimalno ali zato idući dan idemo 3 puta više gore. Ne isplati se trejdati, nema se ni za brokera. Ali najveće su šanse da vam dionica pobjegne nakon prodaje. U bullu smo ljudi, samo neznalice sada prodaju. [thumbsup]

[lol]



nebi volio bit u cashu! [smiley]

grd osjecaj, vjerujem da bi nam forumasi mogli osobnije docarati… uuu necu se ni zmisliti…
ali jos nije kasno pretakanje napraviti, kad luky pocne kupovati onda su prinosi upitni…
[/quote]


Jako dobro, ovim brzinskim iskrcavanjem nam je otvoren miran put prema 2400…
pozdrav i pogledajte imovinu fondova za mjesec svibanj i kolki si im ispodprosječni
prinosi.
Zato i svi analitičari cvile jer su upali u zamku ispodprosječnih prinosa, nema bonusa
a bogami i cash puno manje vrijedi.


Crobex ima još jako puno za odraditi dok sustigne strane indekse
večina dionica i dalje jako podcjenjena…


Bez obzira na visoki rast CROBEXA u svibnju on i dalje pino više zaostaje u odnosu na druge indexe, crobex je na samo 54% svoje vrijednosti u odnosu na kraj svibnja prošle godine, dok su vodeći europski i američki indeksi 65-72% (FTSE 72%, NASDAC 69,6%, DAX 69,35). Treba imati na umu da je ZSE malo i plitko tržište gdje su oscilacije uvijek jače izražene nego na velikim burzama, sljedeći faktor je struktura CROBEXA i ZSE u kojoj npr brodari imaju puno veći utjecaj i težinu nego na drugim burzama i u drugim indeksima.
Zbog svega navedenog za očekivati je i dalje rast CROBEXA jer brodarima puše snažan vjetar BDI-indexa u jedra, šečerane i građevinci imaju također dobre izglede u narednom periodu, JANAF bi trebao uskoro na krilima nafte i dokapitalizacije oporaviti se itd…


Raste ovo u velikim postocima, prema očekivanju, no samo one koje čine Crobex, ostale su dionice još uvijek besramno potcijenjene !

Bilo kako bilo, činjenica je da je optimizam primjetan, da burze diljem svijeta rastu, kao i da dionice IGH i INGRE dosta zaostaju za CROBEX-om, kao i za ostalima.Ako je ( po vama ) cijena građevinara npr. THNK danas realna na 2.408,88, zašto to ne bi bila cijena IGH od 6.650,00 koji je usput budi rečeno dobio posao u CG.
Kad i ove dvije ( IGH i INGRA ) krenu za ostatkom svijeta bez problema će doći na te razine iz listopada 2008. ( IGH – 6.650,00 )

Itd… Isplati se baciti oko [thumbsup]


… ipak je vlak, a ne svjetlo na kraju tunela … [bye]

Možda ali vlak iz Magme!

Po dobrom starom običaju unazad neko vrijeme, sad će odbijanac iza 15 sati.
EU okrenula u + futuresi u plusu.

SAmo je pitanje na koliko će se zaustaviti, dok ovo pišem Crobex – 4,08 %.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Na -4% smo.

Pretjerivanje, a znamo kako to burza kažnjav.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!


Po dobrom starom običaju unazad neko vrijeme, sad će odbijanac iza 15 sati.
EU okrenula u + futuresi u plusu.

SAmo je pitanje na koliko će se zaustaviti, dok ovo pišem Crobex – 4,08 %.

Kakvi futursi. Danas Amerikanci ne rade. Zato se i Europa vrti oko nule.

New Report

Close