Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Može se primjetiti jedan interesantan obrazac ponašanja:
Netko snalažljiv je izlazio iz visoko likvidnog HT-a i još koje dionice bez gubitka jer su mu davali podršku te ulazio u one koje su se srokale brutalno.
Kade se budu vraćali opet u one prve uloge će se zamjeniti.
Čovjeku ne preostaje ništa drugo osim da se priključi ili da kibicira.

who dares, wins


Zašto se ljudi brinu oko tečaja. Tečaj je jedina stvar oko koje se trenutno ne bi trebali brinuti.

što je sa ljudima koji imaju stambene kredite sa valutnom klauzulom…kojima je več sada otplata postala težak teret jer im je rata u posljednjih g. dana porasla cca25-30%….a kuna još nije devalvirala

boim se da će danas biti bježi ko stigne i daj što daš..
volio bi da sam u krivu

strpljen..spašen Time is on my side

http://www.seebiz.eu/hr/burze/zagrebacka-burza-sanaderov-odlazak-za-burzu-bi-mogao-biti-dobra-vijest,49834.html

Sprema se otvaranje sa placa.
Spremi sitne, lipe.

who dares, wins

crobex 1.821,81, a ljudi se zabrinuli.
Što će tek biti ako ( kad ) se crobex ponovo vrati na razine ispod 1500 bodova.

Kad vidimo kakvu nam budućnost predviđaju razni ekonomski stručnjaci onda nije teško zaključiti da ovo je tek uvod u ono što nas očekuje u narednim mjesecima.

Kriza kod nas još nije krenula punom parom, a kad krene biti će svega ( doslovno ! ).

" Dobro " je da ovo što se sprema kod nas nema nikakve sličnosti s situacijom koja je bila u Argentini prije nekoliko godina ( i danas je tamo situacija daleko od zadovoljavajuće ), jer za razliku od Argentine kod nas uopće nama banaka u stanom vlasništva, ni oni nisu imali velikih dugova, nisu imali najave štrajkova, kao ni prosvjede poljoprivrednika, nisu imali ni povećanje nezaposlenosti, nije im padao BDP, itd, itd.

Nema nikakve sličnosti, zar ne ?

Periculum in mora.


http://www.seebiz.eu/hr/burze/zagrebacka-burza-sanaderov-odlazak-za-burzu-bi-mogao-biti-dobra-vijest,49834.html

Slažem se s nalovom. A odustajanje od kandidature za Predsjednika daje otvorene ruke Šukeru u daljnjem kresanju rashodovne strane proračuna neopterećeno od primjesa kakve će to učine imati na rezultat Predsjedničkih izbora. Mislim da će doći do znatnijeg kresanja rashoda ali i da će se ili povećati subvencije gospodarstvu ili se gospodarstvo rasteretiti nekih nepotrebnih troškova.


Torrente prestani širiti paniku
to je jedino što radiš na forumu zadnjih
dana.
Nije te sram ljudima izbijati novce iz ruku što misliš
kako je onima koji su ulazili na crobexu 2200
Može te biti sram više …

Italija je promjenila više Premjera nego
će Hrvatska u idučih 1000 godina
Ne vidim da im ide loše…

Kolega samo realno sagledavam sitaciju, 90% sam u dionicama, lako mi je za one koji su ulazili na 2200, zalim samo one koji su ulazili na 5000 bez da su pojma imali u sta se upustaju..

Eto i jedna pozitivna spoznaja, HT jucer je dokazao da novca i zainteresiranih za ulaganje ima i u ovakvim uvjetima, vjerujem da smo dugorocno npr. za 2 godine ok.

Al da nam krobi ide nazad ispod 1500 ide, htjeli vi to sebi priznati ili ne.

[i][b]Stvarnost - iluzija izazvana pomanjkanjem alkohola[color=yellow][/color][/b][/i]

Izgleda da se likvidnost opet počela povećavati, a s njom i smanjivati minus:

Crobex Ukupni promet Redovni promet Institucionalni promet Prijavljeni promet
1.793,75 -1.54% 5.872.590,22 kn 5.872.590,22 kn 0,00 kn 0,00 kn

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"

Najprije se ispricavam na greskama kod pisanja…SVE .doslovno sve mi je riknulo zbog udara
groma i cekam totalni popravak svoje komp.tehnike.

Na zagrebackoj burzi kao da je RAT! A mene ce zbog uzbudjenja strefiti infarkt!
Toliko borbe u odrzavanju cijena , i pazljivom strpljivom stkupu dionica od danasnjih prodavatelja
zahtjeva SVAKU POHVALU nasim market makerima.

Brane postavljene na kupnji, tihi otkup na najutjecajnjijim dionicama, balans i mukotrpno
drzanje situacije pod kontrolom…..

Trebalo je biti vec -10 ali nije, zahvaljujuci velikoj ZRELOSTI SVIH SUDIONIKA.
Odlicno i hvala im.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

HT je apsolutno sidro u svim smijerovima. Zanima ma me do kada!

Teško onome koji gleda, a ne vidi.

Istina, market makeri su smirili paniku. Zasad.

[i][b]Stvarnost - iluzija izazvana pomanjkanjem alkohola[color=yellow][/color][/b][/i]

New Report

Close