Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

I poslije ovih događanja danas političkih pa i time uzrokovanih trgovinskih kakva su vam predviđanja za idućih nekoliko dana (ili samo sutra) tobogan ili korekcija prema gore poslije ovog udara danas??
Naime crobex pao cca 4% a evropski indexi rasli cca 2% USA trenutno nešto iznad +1%
Iskreno ja pojma nemam ovo mi je prva ostavka premijera od kad sam na burzi [lol]

Kolega u ovome je problem:
-privatni iznajmljivači i privatni ugostitielji na jadranu čitajući i slušajući ove vijesti svoje zarade cca 20-30 tisuća eura neće ubaciti u potrošnju ( a to je najbitnije za RH) već u štednju, a da li će ta štednja biti u kunama ili Eurima mislim da to nije teško pitanje.
To je samo jedan od primjera.

Sve stoji. Ali to ne utječe na tečaj negativno. Povećanjem štednje u eurima se indirektno povećava i potražnja za kunama, jer banke deviznu pričuvu izvršavaju djelomično u kunama. Osim toga, euro nije sredstvo plaćanja (zasad) u RH. Stoga, potražnje za kunama će uvijek biti.



Zašto se ljudi brinu oko tečaja. Tečaj je jedina stvar oko koje se trenutno ne bi trebali brinuti.

Istina, osim ako netko ne poludi pa se počnu printati kune…ali onda se trebaju brinuti oni koji nisu u dionicama…međutim svi (ili velika većina nas) u startu želimo odbaciti ovu mogućnost jer to državu ne vodi nigdje…

[/quote]

Ne vjerujem. Nije Roha Mervyn King. Pa zar nije jučer izjavio da će u krajnjem slučaju smanjivati likvidnost još više da bi obranio kunu? Zasad ima moje povjerenje u kunu. A vjerujem i većine opće populacije.

Neloš promet danas, tko bi rekao……………………..a mnogi su tvrdili da nema prodavača [smiley]


Neloš promet danas, tko bi rekao……………………..a mnogi su tvrdili da nema prodavača [smiley]

a niti kupaca [wink]

Tražim hitno posao sa radnim vremenom od 26 sekundi . Može i do sat vremena ali ne duže!!!Netreba plaća samo mirovinsko i socijalno.

Hangere svaka ti čast. Precizan i odmjeren komentar s dozom odličnog humora, čak sam se i nasmijao.
Današnji "tobogan" je valjda bio idealan da se kamikaze do kraja ispucaju…

Činjenica je da Hrvatska stoji najbolje od zemalja u regiji
sve ovo prikazivanje BDP
i ostale crne najave su obična novinarska napuhavanja

pola svijeta je tražilo pomoč MMF-a a mi dižemo paniku od same pomisli
na njih a kamoli da smo ih još išta tražili …
Ima puno zemalja oko nas kojima je i bdp pao i više od našeg
pa su sasvim stabilne što se burze tiče za razliku od nas .
Pa što ako i tražimo MMF u Hrvatskoj se želi
stvoriti slika da se država raspada
a to nije istina i mi smo u puno boljem
položaju od većine naših susjeda..
Naša burza isto nerealno reagira na sve te stvari tako
da će istina na kraju isplivati na vidjelo
Naše dionice su na dnu dna i tu ih je dovela laž i obmana
a ne nekakva realna stvar.
Zašto svim burzama ide bolje
nego našoj zapitajmo se jer Hrvatska i dalje stoji dobro
u odnosu na mnoge zemlje čije burze i dalje rastu
dok naša već dugo samo pada…

Prvi ce biti posljednj a posljednji prvi

svaki bull market je započeo u potpunom ekonomskom rasulu…

započeo je vjerojatno na 1250 bodova, sukladno spovih 666…

trenutni kolaps će ga prije samo potvrditi nego nas odvest tamo di svi misle!

a to je vjerojatno do nule! [lol]

U dnevniku o padu Hrvatskog BDP

http://dnevnik.hr/vijesti/gospodarstvo/bdp-pao-dramaticnih-6-7-posto-raste-samo-drzavna-potrosnja.html

Poljoprivreda i građevinarstvo zabilježili su nešto sporiji pad dodane vrijednosti. Pad bruto dodane vrijednosti u poljoprivredi iznosio je 0,6 posto, a u graditeljstvu 1,7 posto

Očito Građevinari su nezasluženo ocrnjivani
jer njihov pad dodane vrijednosti je među najmanjima
od svih grana u Hrvatskoj

Prvi ce biti posljednj a posljednji prvi

Pitao sam prije dosta godina da li je bila dobra odluka otici iz Rvacke, sunce more starci domovina i to… Vec dugo se vise ne pitam, nego jedino mi je zao sto te pare ulozih dolje

[color=blue][/color]Sta ne moze sa pare, moze sa puno pare!


Pitao sam prije dosta godina da li je bila dobra odluka otici iz Rvacke, sunce more starci domovina i to… Vec dugo se vise ne pitam, nego jedino mi je zao sto te pare ulozih dolje

To ti se ni ja ne mogu čudom načuditi. Od onolike puste Londre ti se tu našao frizirati…

who dares, wins


Činjenica je da Hrvatska stoji najbolje od zemalja u regiji
sve ovo prikazivanje BDP
i ostale crne najave su obična novinarska napuhavanja

pola svijeta je tražilo pomoč MMF-a a mi dižemo paniku od same pomisli
na njih a kamoli da smo ih još išta tražili …
Ima puno zemalja oko nas kojima je i bdp pao i više od našeg
pa su sasvim stabilne što se burze tiče za razliku od nas .
Pa što ako i tražimo MMF u Hrvatskoj se želi
stvoriti slika da se država raspada
a to nije istina i mi smo u puno boljem
položaju od većine naših susjeda..
Naša burza isto nerealno reagira na sve te stvari tako
da će istina na kraju isplivati na vidjelo
Naše dionice su na dnu dna i tu ih je dovela laž i obmana
a ne nekakva realna stvar.
Zašto svim burzama ide bolje
nego našoj zapitajmo se jer Hrvatska i dalje stoji dobro
u odnosu na mnoge zemlje čije burze i dalje rastu
dok naša već dugo samo pada…

Kolega jeste li vi svjesni koliko je zse plitko trziste?

Jeste li svjesni da vecina susjednih drzava koje su u gorem polozaju od nas, a vjerojatno mislite na madjarsku, donijele odredjene mjere i poduzimaju nesto ne bi li izasle iz te krize? Mozda su njihova trzista te mjere prepoznali kao kvalitetne..

Jeste li svjesni da je nas premijer upravo dao ostavku i da se drzava nalazi u najvecem rasulu od rata, na rubu gospodarskog sloma i sa vanjskopolitickin problemom eu i haaga? A nikakvo rjesenje niti pametan prijedlog se ne nadzire..

[i][b]Stvarnost - iluzija izazvana pomanjkanjem alkohola[color=yellow][/color][/b][/i]

New Report

Close