Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Uf… da je još koji dan tako.
Samo da ne bude sutra još niže.
Atgr je zakon. Moš izaći skoro pa bez gubitka.

Je 100% s nulom možeš vani , al nemožeš sa plusem…većim od 2% ,
Izuzev ako nisi kupio na IPO tad si u banani…tamo si gdje su jučer bili Island i Mađarska , a danas je CRO…
[/quote]

Razuvjerio bi te brzo ali znam da se šališ.

who dares, wins



Uf… da je još koji dan tako.
Samo da ne bude sutra još niže.
Atgr je zakon. Moš izaći skoro pa bez gubitka.

ja izašo pred kraj – gubitak provizija
[/quote]

Svako ima svoju logiku trgovanja…, ali što nas sutra čeka i da li ćemo se vratiti na uhodanu futures-dax-azija kolotečinu….
Što je Sanader uopće predstavljao za Hrvatsku da je moralo doći do takvog tobogana na burzi, osim dobrodošle panike koju je kupnja vrlo rado apsorbirala…
Nitko nije nazamjenjiv, a u ovom slučaju treba se zapitati da li Hrvatska može ovisiti o jednom čovjeku i da li će doći netko sposobniji na njegovo mjesto…

Sutrašnje trgovanje…, hmmm…

[img]http://www.zwatla.com/emo/2007/gros-emoticones-002/251.gif[/img]

Ako Sanader nije mogao riješiti probleme u Državi, zašto neki misle da će to učiniti Jadranka Kosor?
Sve je u rukama supermana – Rohatinskog, tečaj se mora spasitii!

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.


Vratila se likvidnost ZSE, pa kakva su predvidjanja za sutra, Hmm [undecid]

sto ono kazu knjige burzovnih gurua,veliki promet i veliki pad…dobro ili okinava jos veca?

Zašto se ljudi brinu oko tečaja. Tečaj je jedina stvar oko koje se trenutno ne bi trebali brinuti.


http://www.seebiz.eu/hr/novcano-trziste/obveznice/hbor-odustao-od-obveznica-nitko-nije-htio-prihvatiti-kamatu-ispod-8%2c5%25!,49228.html

Evo je ono o čemu sam nekidan pokušao napisati na ovoj temi.Ako je ovo istina meni se čini da je to manje loše(nikako dobro) a sad ću vam reći iz kojeg razloga.

Inače svi ti stranci su gamad svjetska ti isti iz RBS koji su bili zaduženi za posao plasiranja prije dan dva objavili kako Hrvatskoj treba MMF i normalno da nitko neće uzeti obveznice sa nižim kamatama.

No da se vratim zašto je to po meni ne dobro, nego manje loše: iz tog razloga što sustavu u kojem je nelikvidnost poprimila več kronične razmjere prijeti totalni kolaps a to bi ekipu zadužene za riješavanje istog
problema trebalo natjerati da umjesto plasiranja obveznica potraže asistenciju MMF već u jesen.

U protivnom ukoliko se bude išlo na dodatno zaduživanje u obveznicama mislim da će se prolongirati ono najgore te bi se u takvom scenariju angažman MMF tražio u proljeće sljedeće godine što bi svakako bilo lošije jer bi samo prolongiralo problem.

Nisam zagovaratelj nikakvih ni MMF-ova(da me se neshvati krivo), niti volim da nam stranci pomažu, niti volim kad u ovakvim situacijama Država mora tražiti ikakvu pomoć ali jednostavno nema love i moramo rješiti situaciju na onaj način kako je to u ovom trenutku moguće …

…jer jedna je HRVATSKA.

Ne volim citirati svoje postove ali jedno što sam falio je jesen bit će ljeto!

LEAVE THE WORLD BEHINED


Zašto se ljudi brinu oko tečaja. Tečaj je jedina stvar oko koje se trenutno ne bi trebali brinuti.

Ne bih se stim složio. Ako i izaberu Kosoricu za premjerku sumnjam da će na toj funkciji opsatati, znači čeka nas "nestabilna politička situacija".

Novca nema a sigurno utočište če se tražiti u stranim valutama.

Volio bi da 100% griješim.

LEAVE THE WORLD BEHINED


cudni smo mi ljudi,trebala je burza snazno porasti na tu vijest a ne pasti,ne dajte svoje novce,nes ti stete sta odlazi

Istina, ali problem je ne iskustva i neznanja koji su ravi razlog.
Ako kaže zdravlje burza bi mogla up i to jako jer dolaze novi – sposobniji, ali ako ne kaže razlog ili kaže problem je banana stanje u državi onda neznam kako će gore.
U svakom slučaju neće biti dosadno a mnogi će popušiti lovu.

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

Novca nema a sigurno utočište če se tražiti u stranim valutama.

Volio bi da 100% griješim.

Ne griješiš jedino da novca nema. A tko će onda tražiti utočište u stranim valutama? Da preformuliram. S čim će se tražiti utočište u stranim valutama? S kunama koje nitko nema?

Osim toga, ne određuju tečaj niti sanader niti kosor, nego HNB i njegova politika. A oni nisu politička institucija.


Novca nema a sigurno utočište če se tražiti u stranim valutama.

Volio bi da 100% griješim.

Ne griješiš jedino da novca nema. A tko će onda tražiti utočište u stranim valutama? Da preformuliram. S čim će se tražiti utočište u stranim valutama? S kunama koje nitko nema?

Osim toga, ne određuju tečaj niti sanader niti kosor, nego HNB i njegova politika. A oni nisu politička institucija.
[/quote]

Ok malo sam se nespretno izrazio oni koji novca imaju tražit će sigurnost u stranim valutama.

Ali generalno novca nema., i da HNB određuje tečaj ali nema ni HNB nepresušnu kasu i nemoj zaboraviti štoje ROHA reko jučer "tečaj će se braniti pod svaku cijenu pa čak i smanjenjem likvidnosti"

…odnosno "neću puštati kune u sustav"

razmisli malo o utjecaju svega!

LEAVE THE WORLD BEHINED


Novca nema a sigurno utočište če se tražiti u stranim valutama.

Volio bi da 100% griješim.

Ne griješiš jedino da novca nema. A tko će onda tražiti utočište u stranim valutama? Da preformuliram. S čim će se tražiti utočište u stranim valutama? S kunama koje nitko nema?

Osim toga, ne određuju tečaj niti sanader niti kosor, nego HNB i njegova politika. A oni nisu politička institucija.
[/quote]

Kolega u ovome je problem:
-privatni iznajmljivači i privatni ugostitielji na jadranu čitajući i slušajući ove vijesti svoje zarade cca 20-30 tisuća eura neće ubaciti u potrošnju ( a to je najbitnije za RH) već u štednju, a da li će ta štednja biti u kunama ili Eurima mislim da to nije teško pitanje.
To je samo jedan od primjera.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.


Zašto se ljudi brinu oko tečaja. Tečaj je jedina stvar oko koje se trenutno ne bi trebali brinuti.

Istina, osim ako netko ne poludi pa se počnu printati kune…ali onda se trebaju brinuti oni koji nisu u dionicama…međutim svi (ili velika većina nas) u startu želimo odbaciti ovu mogućnost jer to državu ne vodi nigdje…

Iduća opcija koja se nameće je da se počne čistiti vlastito dvorište ili dolazi MMF (što god ispalo, a u biti se svodi na slično) i također se slažem s prethodnom konstatacijom da bi to zapravo trebalo donijeti bar kratkoročne pozitivne signale na tržište kapitala…obzirom na metodologiju kako se postupa u gore navedenim opcijama…kretanje gospodarske politike u pravom smjeru je i kretanje tržišta kapitala u pravom smjeru…dno smo već iskusili više puta, pa i danas (nažalost, ovo kretanje je u drugom smjeru od onog kojeg želimo)…

Znači, kako god okreneš uslijedilo bi zelenilo na TK. Nužno je očito bilo da se uopće ova pitanja pokrenu, a prvu promjenu smo vidjeli upravo danas, pa i to je nešto…

P.S. Uvijek se rado sjetim indijskog tržišta kapitala kako je na vijesti izbora nove vlade uslijed recesije 18.05.2009. u jednom danu skočilo 17,2%, da bi i idućih dana nastavilo rasti, a do dana današnjeg se nije korigiralo prema nižim (predizbornim) vrijednostima…
Politička volja za rješavanje slabe ili neizvjesne gospodarske situacije je uvijek dobrodošla, a sve vodi prema tome da se i kod nas mora politički početi rješavati trenutna gospodarska situacija (aktivno, a ne pričama!)…

New Report

Close