Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Nitko ne priželjkuje korekciju ali je svi očekuju, a kad mi indijanci nešto očekujemo onda se to obično i desi.
( znam da nitko ne voli kad mu se kaže okrutna istina no to ne znači da istinu treba ignorirati ) Činjenice govore da su prometi vrlo malo obzirom na količinu casha kod fondova što znači da oni ne žele kupovati na ovim razinama.
Možda bi trebalo razmišljati o tome kako se pripremiti za takvu opciju?

Benjamin Graham: "Odlično društvo nije i odlična investicija, ako ste dionicu previše platili." MPT: "Prodali su naše snove Judini sinovi........."


Mene isto strah da ne dođe korekcija, sad već svi samo o tome pričaju. Što ako se to stvarno desi? Odoše nam prinosi u bananu, a moji i nisu baš bog zna kakvi.

Ak ti nije poraslo neće ti ni padati. Pisao sam o tome na ovoj temi prije 3 dana. Takve dionice koje nisu porasle imam i ja i nemaju više kud padati.
Kaba, Atln, Belje, Dlkv,Hpdg. I Đuro za kojeg mislim da će u 10 sutra biti utrka čiji će broker biti brži da lupi po asku.


Nitko ne priželjkuje korekciju ali je svi očekuju, a kad mi indijanci nešto očekujemo onda se to obično i desi.
( znam da nitko ne voli kad mu se kaže okrutna istina no to ne znači da istinu treba ignorirati ) Činjenice govore da su prometi vrlo malo obzirom na količinu casha kod fondova što znači da oni ne žele kupovati na ovim razinama.
Možda bi trebalo razmišljati o tome kako se pripremiti za takvu opciju?

Vi koji pišete o korekciji ste se oćito pripremili, hi hi hi. Tko vam je kriv kaj ste kupili brzorastuće dionice a bez fundamenata i bez potencijala. One će postati i brzopadajuće, hi hi hi.


nisam jedini koji ovako misli. čudim se da ti plavi to još ne primjećuješ. skupi smo, stranci uopće ne kupuju kod nas i to treba brinuti. može se napumpati bilo koja dionica, ali ako to nema uporišta u fundamentima, onda ode jednom sve u p.m. Lako je sada pričati, ali vidjet ćemo za par mjeseci što će biti. Komu će ti fondovi svu tu količinu prodati, ako krenu u dokup dionica koje već imaju. Osobno mislim da nitko ozbiljan tu činjenicu ne može zanemariti, a slična je situacija bila u Americi prije “crnog ponedjeljka” osamdesetih godina.

Naši fondovi su gazde našeg tržišta i to je garancija daa većih potresa na tržištu neće biti.
Uopće ne razumijem o čemu vi pričate u trenucima kada imovine fondova rekordno rastu itd.
Tko Vam je kriv što ste u cashu.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

ja nisam u cashu niti planiram prodavati jer sam u dionicama koje neće baš padati u vrijeme eventualne korekcije jer su dosta nisko po svim pokazateljima, ali za neke druge dionice ne bih se kladio. A činjenicu da su fondovi puni love ti potpuno pogrešno tumačiš (bez ljutnje).

Zašto bi se ljutio , svatko ima pravo na svoje mišljenje.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Meni je zanimljivo kako su mnogi ljudi sigurni da u slučaju korekcije baš njihove dionice neće (ili će najmanje) padati. Valjda zato što su u zadnje vrijeme najmanje rasle, pa, kao, najmanje će i padati. A, možda i narastu! Znači, nisam pogodio ranije (jer su malo ili ništa rasle), pa mi taj promašaj daje razloga da sam sada optimist!?

A, ako ćemo govoriti o koliko puta BV ili koliki P/E i slično, i na tome bazirati optimizam, dapače biti siguran u nešto, to opet ne mora značiti da je netko sigurniji u korekciji. Burza je mnogo više od tih pokazatelja, pogotovo na brdovitom Balkanu, i tješiti se da “je sada red na moje uzdanice, jer svi su drugi rasli, samo moje ne” je tlapnja.To bi moglo biti kao kad bi Michael Schumacher naglo krenuo i u prvih par krugova pobjegao, a svi bi se ostali valjda trebali nadati da se ispuhao i da je sad na njih red.
Burza, kao što znamo nije zero sum game i ponekad je bolje priznati pogrešku (bila ona sigurna ili ne) i krenuti dalje.

"Ne brojite novac dok još sjedite za stolom."-profesionalni kockar

Lijepo ste to napisali kolega čvarkođder.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

kako znaš da čvarkožeder nije moj nick, he he
NR[smiley1]

Jednog dana sve ce biti dobro, to je nasa nada. Sve je dobro danas, to je iluzija. [b]www.dalekovod.hr[/b]

He, he, fakat.[smiley1]
I da je nema veze , opet bih napisao isto.
Nisam kao ti , da samo pratiš mene i moje pisanje i čekaš gdje češ okinuti po meni ili mojoj dionici.
To govori kako smo u biti različiti.[smiley1]

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


He, he, fakat.[smiley1]
I da je nema veze , opet bih napisao isto.
Nisam kao ti , da samo pratiš mene i moje pisanje i čekaš gdje češ okinuti po meni ili mojoj dionici.
To govori kako smo u biti različiti.[smiley1]

fala bogu da jesmo jer ja svojim prijateljima ne prijetim i ne vrijeđam ih
NR

Jednog dana sve ce biti dobro, to je nasa nada. Sve je dobro danas, to je iluzija. [b]www.dalekovod.hr[/b]

komentiramo mogucnost korekcije…i kolika bi mogla biti…da li bi je moglo biti…kad bi se mogla pojaviti…
Prvo sto mi padne na pamet je….cinjenica da je ne tako davno indeks u nekoliko sati trgovanja otisao na -5%.
Ljudi/fondovi su dosta zaradili, nitko ne zeli to izgubiti, zato postoje 2 mogucnosti (uvijek postoje 2 mogucnosti[smiley1]).
1.Korekcije nece biti.
2. Korekcija ce biti, i to jako ostra ako je sudeci po reakciji kod zadnjeg “dramanja sljiva”.

Promet dionicama ovaj tjedan :371.811.256

"Naucio sam…da dobre prilike nikada nisu izgubljene: netko ce se uvijek posluziti onima koje ti propustis."

New Report

Close