Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


popravni: ” Poštovane iskusnije kolege… Što mislite o situaciji da bi u ponedjeljak moglo biti velikih skokova na malim prometima nelikvidnih dionica? Recimo za umjetnički dojam pojedinih fondova, ipak je to kraj travnja… da netko pobijedi u foto finishu… ” Sve si rekao, bit će raznih iznenađenja, i porasta i padova. Obično se takvi dani između praznika kad niko ne trguje koriste za različite pokušaje, ali već u srijedu, bit će kao da ponedjeljka nije ni bilo. U svakom slučaju dobra prilika za dobro prodati ali i dobro kupiti.

mislim da treba obratiti posebnu paznju na dionice gdje FIMA Equity ima veceg udjela, s obzirom da su na ljestvici fondova u 2007. po prinosu pali na za njih sramotno 10. mjesto…
kao sto rekoh na temi DDJH, vjerujem da ce se za oporavak itekako koristiti i dionicom DDJH, kojom ce podici prinos i Maximumu, ali pogotovo sebi posto imaju 98.879 dionica

“Please, God, Just One More Bubble.”

Burza će u 2007. godini biti zatvorena za trgovanje putem trgovinskog sustava MOST svake subote i nedjelje te na sljedeće datume:

1. siječnja – Nova godina

6. siječnja – Sveta tri kralja

6. travnja – Veliki petak

9. travnja – Uskrsni ponedjeljak

1. svibnja – Praznik rada

7. lipnja – Tijelovo

22. lipnja – Dan antifašističke borbe

25. lipnja – Dan državnosti

15. kolovoza – Velika Gospa

8. listopada – Dan neovisnosti

1. i 2. studenog – Svi sveti i Dušni dan

24., 25. i 26. prosinca – božićni blagdani

Burza je za trgovanje putem trgovinskog sustava MOST otvorena radnim danima od 10:00 do 16:00 sati.

Uredni ljudi su samo lijeni traziti stvari!

Hm, fondovi puni para, a promet u posljednjih nekoliko dana sve skromniji i skorminiji. Nešto mi tu ne štima.

I love the Smell of Profits in the Morning

hvala na gore navedenim informacijama


Hm, fondovi puni para, a promet u posljednjih nekoliko dana sve skromniji i skorminiji. Nešto mi tu ne štima.

Fondovi su kao zivotinje. Osjete nevrijeme pa se povuku u zaklon. Nije dugo kisa padala, mogla bi oluja. A nakon svake kise, dolazi dokup.[smiley11]

No respect

Ali vi svi zaboravljate na vrlo važnu stvar. Jako je loše kad su fondovi puni love jer to ne znači daljnji rast. Oni s tom lovom žele kupiti što više dionica, dakle po jeftinijim cijenama. Ovo je vama samo utjeha, ali tako burza ne funkcionira. Bila bi previše izvjesna. Fondovi sada uopće ne kupuju skoro ništa nego čekaju kako bi kupili po jeftinijim cijenama. Nikamo im se ne žuri jer znaju da naše tržište ovisi o njima. Nisu ludi uzimati građevinare po 7-8 BV-a kad u srbiji i makedoniji imaju po 1-3 BV-a i to puno jače i veće firme, prehrambene kombinate u regiji imaju po 1-2 BV, kod nas po 5-6 BV-a, industrijalce po 0,5-2 BV u regiji a kod nas od 2-5 BV-a. O potencijalima nećemo jer znamo koliko smo ispred regije, pa stoga i nemamo baš previše mogućnosti za rast. Iskreno, u druge analize osim fundamentalne ja osobno ne vjerujem. Naše tržište zbilja je vrlo skupo u odnosu na ostala u regiji , a i šire, a ova količina love neće ga održavati skupim nego je cilj kupiti što jeftinije. Što vi mislite o toj teoriji koju sam iznio? Smatram da kod nas ima još maksimalno desetak dionica sa velikim potencijalom rasta, dok su ostale na umjetno napumpanim visinama.

Komparativna analiza kvartalnih izvješća!

http://www.transfer-biro.hr/g1975.aspx


Ali vi svi zaboravljate na vrlo važnu stvar. Jako je loše kad su fondovi puni love jer to ne znači daljnji rast. Oni s tom lovom žele kupiti što više dionica, dakle po jeftinijim cijenama. Ovo je vama samo utjeha, ali tako burza ne funkcionira. Bila bi previše izvjesna. Fondovi sada uopće ne kupuju skoro ništa nego čekaju kako bi kupili po jeftinijim cijenama. Nikamo im se ne žuri jer znaju da naše tržište ovisi o njima. Nisu ludi uzimati građevinare po 7-8 BV-a kad u srbiji i makedoniji imaju po 1-3 BV-a i to puno jače i veće firme, prehrambene kombinate u regiji imaju po 1-2 BV, kod nas po 5-6 BV-a, industrijalce po 0,5-2 BV u regiji a kod nas od 2-5 BV-a. O potencijalima nećemo jer znamo koliko smo ispred regije, pa stoga i nemamo baš previše mogućnosti za rast. Iskreno, u druge analize osim fundamentalne ja osobno ne vjerujem. Naše tržište zbilja je vrlo skupo u odnosu na ostala u regiji , a i šire, a ova količina love neće ga održavati skupim nego je cilj kupiti što jeftinije. Što vi mislite o toj teoriji koju sam iznio? Smatram da kod nas ima još maksimalno desetak dionica sa velikim potencijalom rasta, dok su ostale na umjetno napumpanim visinama.

Bez imalo ljutnje , ja mislim da si potpuno u krivu.

[smiley6]

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

nisam jedini koji ovako misli. čudim se da ti plavi to još ne primjećuješ. skupi smo, stranci uopće ne kupuju kod nas i to treba brinuti. može se napumpati bilo koja dionica, ali ako to nema uporišta u fundamentima, onda ode jednom sve u p.m. Lako je sada pričati, ali vidjet ćemo za par mjeseci što će biti. Komu će ti fondovi svu tu količinu prodati, ako krenu u dokup dionica koje već imaju. Osobno mislim da nitko ozbiljan tu činjenicu ne može zanemariti, a slična je situacija bila u Americi prije “crnog ponedjeljka” osamdesetih godina.


Ali vi svi zaboravljate na vrlo važnu stvar. Jako je loše kad su fondovi puni love jer to ne znači daljnji rast. Oni s tom lovom žele kupiti što više dionica, dakle po jeftinijim cijenama. Ovo je vama samo utjeha, ali tako burza ne funkcionira. Bila bi previše izvjesna. Fondovi sada uopće ne kupuju skoro ništa nego čekaju kako bi kupili po jeftinijim cijenama. Nikamo im se ne žuri jer znaju da naše tržište ovisi o njima. Nisu ludi uzimati građevinare po 7-8 BV-a kad u srbiji i makedoniji imaju po 1-3 BV-a i to puno jače i veće firme, prehrambene kombinate u regiji imaju po 1-2 BV, kod nas po 5-6 BV-a, industrijalce po 0,5-2 BV u regiji a kod nas od 2-5 BV-a. O potencijalima nećemo jer znamo koliko smo ispred regije, pa stoga i nemamo baš previše mogućnosti za rast. Iskreno, u druge analize osim fundamentalne ja osobno ne vjerujem. Naše tržište zbilja je vrlo skupo u odnosu na ostala u regiji , a i šire, a ova količina love neće ga održavati skupim nego je cilj kupiti što jeftinije. Što vi mislite o toj teoriji koju sam iznio? Smatram da kod nas ima još maksimalno desetak dionica sa velikim potencijalom rasta, dok su ostale na umjetno napumpanim visinama.

ja daleko od toga da sam veliki znalac, ali mislim da vecina dionica u Hr opravdava svoju cijenu poslovanjem i perspektivom.. ovakav rast kao do sada nece biti dugo moguc, ali do nekog veliko pada isto nece doci, medju ostalim, i zbog svih tih silnih fondaova sa tom silnom lovom.. ako treba, prodavati ce i kupovati izmedju sebe.. a cinjenica da stranci ne kupuju, znaci da ce vise kapitala ostati u Hr, sto opet nije toliko lose.. i da potsjetim na stanje sa cijenama nekretnina.. prij 3 godine krah cijena bio je neminovan i izvjestan i samo pitanje trenutka, a danas su nekretnine jos 30% skuplje nego 2004..

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

Mene isto strah da ne dođe korekcija, sad već svi samo o tome pričaju. Što ako se to stvarno desi? Odoše nam prinosi u bananu, a moji i nisu baš bog zna kakvi.


Ali vi svi zaboravljate na vrlo važnu stvar. Jako je loše kad su fondovi puni love jer to ne znači daljnji rast. Oni s tom lovom žele kupiti što više dionica, dakle po jeftinijim cijenama. Ovo je vama samo utjeha, ali tako burza ne funkcionira. Bila bi previše izvjesna. Fondovi sada uopće ne kupuju skoro ništa nego čekaju kako bi kupili po jeftinijim cijenama. Nikamo im se ne žuri jer znaju da naše tržište ovisi o njima.

Tu se u potpunosti slazem. Fondovima svjezi kapital i novi ulagaci cesce donosi probleme, nego dobro. Ako imas npr 100 milijuna necega, kupis sve sto mislis da je najbolje. Za slijedecih 100 mil, kupis ono sto nisi htio sa prvih 100 mil. I kad ti dodje novih 50 mil. kupujes treci razred, jer to sto ces kupiti s tim novcem, nisi htio kupiti sa prvi 200 mil. (ziva komplikacija[smiley11])

I naravno, prisiljen si kupovati nesto sto bas i nije super, pa na kraju zbog viska novca imas slabiji prirast, ili ces vise ulaziti u obveznice pa ces opet imati slabiji prirast.[smiley15]

No respect

New Report

Close