Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Većina ljudi tamo je nekompetentna. Slično je i u američkom SEC-u a vjerojatno i u ostalim zemljama. I to iz jednostavnog razloga jer 99% tih ljudi nije nikada trgovalo i ne razumiju kako funkcionira tržište. Ali što se te nekompetencije tiče ne vidim razliku između hanfe i bilo koje druge državne institucije.

Državne i institucije lokalne uprave i samouprave pune su podobnih a nesposobnih ljudi.Svaki se
to može uvjeriti.
[/quote]

samo bi dodal: čast izuzecima, malo ih je al ih ima
(autor teksta niti je bio, niti je, niti će ikad biti uposlenik u državnoj upravi.
Ovaj tekst nije nagovor na uposlenje u drž. upravu niti nagovor na odlazak s takvog radnog mesta.
Ali izraz iskrene sućuti – to svakak je! Kissy kissy….)

Dobro jutro rakijo, zbogom moja pameti!

Dajte molim vas – na US tržištu većina dobrih dionica daje dobru dividendu, i isplaćuje ju kvartalno. ( Naravno u uvjetima dobrog poslovanja). To umanjuje mogučnost spekulacije.

HT vam nekima nije bio dobar na 200 KN, a dao je 15 % dividende, nego pokušavate kupovati spekulativne i rizične dionice i onda ste poslije opljačkani.

Onaj ko je kupio HT na IPO cijeni i držao ga, je i sada 20% u plusu.

Ht je svoju dividendu isplatio a sljedeče neće biti jako dugo…
Čisto sumnjam da če HT više puno rasti
a ekipa koja nasjeda drukovima iz televizije i novina samo kupujte
dok vam oni prodaju..

Prvi ce biti posljednj a posljednji prvi

E sad ovako… Prema trenutnom stanju, američki index dionica SP je u padu za 3% (3 posto) od vrha postignutog prije koji tjedan. U isto vrijeme naše su dionice redom pokošene za 30% (trideset posto). Drugim riječima, postotni pad na većini naših dionica je 10 (deset) puta veći od pada SP index-a. U isto vrijeme, da bi amrečki index SP (koji je BTW prema P/B i P/E multiplikatoru trenutno skuplji od crobex-a) dosegao svoju ATH vrijednost, mora narasti za 63%. Da bi Crobex dostigao svoju ATH vrijednost mora narasti za 184%. Znači mora narasti za 2,5 puta više od SP-a. Da ne bi netko pomislio da nagovaram nekoga na kupnju! Ne! Upravo suprotno. Htio bih da prodate ove skupe Hrvatske dionice. Ozbiljno to mislim. Prodajiite !! Dok god ne prodate i zadnju dionicu koju imate u portfelju, nećemo rasti. Jednostavno morate prodavati, druge nema. Kupite si jeftine američke dionice ili obveznice naše države… Ili stavite u banku tako da banke onda sebi mogu kupovati dionice zsa vašim parama. Ma ne… Kupite si nekretnine! To je dobro! One su pale brutalnih 25%. Vi lijepo prodajte ove skupe dionice koje su pale samo 80% u zadnjih godinu ipo i kupite si ove prejeftine nekretnine. To je sigurno bolja investicija. Ekipa, samo prodajite dionice… To je ono pravo [thumbsup]

I'LL BE BACK

Guvernor – to ej jedan dio priče – ali trgovanje zadnjih mjeseci je naviklo ljude na stvari:

Izvješća nisu bitna poslovanje nije bitno, sve raste i pada jednako, samo da je likvidno,
nitko ni ne čita izvješća, kapital i rezerve, 10% dividende im je malo …..
Dapaće mnogi misle da što je izvješće lošije, to bolje …

E pa lupit če to neke po glavi na kraju …

… i kak si ti meni, Governor? [wink]

Dobro jutro rakijo, zbogom moja pameti!


… i kak si ti meni, Governor? [wink]

uvijek dobro, hvala na pitanju [thumbsup]

I'LL BE BACK


E sad ovako… Prema trenutnom stanju, američki index dionica SP je u padu za 3% (3 posto) od vrha postignutog prije koji tjedan. U isto vrijeme naše su dionice redom pokošene za 30% (trideset posto). Drugim riječima, postotni pad na većini naših dionica je 10 (deset) puta veći od pada SP index-a. U isto vrijeme, da bi amrečki index SP (koji je BTW prema P/B i P/E multiplikatoru trenutno skuplji od crobex-a) dosegao svoju ATH vrijednost, mora narasti za 63%. Da bi Crobex dostigao svoju ATH vrijednost mora narasti za 184%. Znači mora narasti za 2,5 puta više od SP-a. Da ne bi netko pomislio da nagovaram nekoga na kupnju! Ne! Upravo suprotno. Htio bih da prodate ove skupe Hrvatske dionice. Ozbiljno to mislim. Prodajiite !! Dok god ne prodate i zadnju dionicu koju imate u portfelju, nećemo rasti. Jednostavno morate prodavati, druge nema. Kupite si jeftine američke dionice ili obveznice naše države… Ili stavite u banku tako da banke onda sebi mogu kupovati dionice zsa vašim parama. Ma ne… Kupite si nekretnine! To je dobro! One su pale brutalnih 25%. Vi lijepo prodajte ove skupe dionice koje su pale samo 80% u zadnjih godinu ipo i kupite si ove prejeftine nekretnine. To je sigurno bolja investicija. Ekipa, samo prodajite dionice… To je ono pravo [thumbsup]

Uopće se ne slažem s rečenim.
Naime, ne piše se Hrvatskim dionicama, nego hrvatskim dionicama.
[tongue]


E sad ovako… Prema trenutnom stanju, američki index dionica SP je u padu za 3% (3 posto) od vrha postignutog prije koji tjedan. U isto vrijeme naše su dionice redom pokošene za 30% (trideset posto). Drugim riječima, postotni pad na većini naših dionica je 10 (deset) puta veći od pada SP index-a. U isto vrijeme, da bi amrečki index SP (koji je BTW prema P/B i P/E multiplikatoru trenutno skuplji od crobex-a) dosegao svoju ATH vrijednost, mora narasti za 63%. Da bi Crobex dostigao svoju ATH vrijednost mora narasti za 184%. Znači mora narasti za 2,5 puta više od SP-a. Da ne bi netko pomislio da nagovaram nekoga na kupnju! Ne! Upravo suprotno. Htio bih da prodate ove skupe Hrvatske dionice. Ozbiljno to mislim. Prodajiite !! Dok god ne prodate i zadnju dionicu koju imate u portfelju, nećemo rasti. Jednostavno morate prodavati, druge nema. Kupite si jeftine američke dionice ili obveznice naše države… Ili stavite u banku tako da banke onda sebi mogu kupovati dionice zsa vašim parama. Ma ne… Kupite si nekretnine! To je dobro! One su pale brutalnih 25%. Vi lijepo prodajte ove skupe dionice koje su pale samo 80% u zadnjih godinu ipo i kupite si ove prejeftine nekretnine. To je sigurno bolja investicija. Ekipa, samo prodajite dionice… To je ono pravo [thumbsup]


[thumbsup] [thumbsup]

PORTFELJ U GIPSU ... PRODAJEM NAJBOLJEM PONUĐAČU !!!

Gubi, odličan post, ali problem je za nekog tko nema dovoljno dugačku klupu (cash), tj. full je u dionicama (kao što ti i sampi savjetujete), a svaki dan pomalo pada. Šta tome savjetuješ, da gleda mirno kako pada ili nešto drugo? Ako i dalje bude padalo, zar nije bolje nešto prodati i kupiti još jeftinije.

U bilo kojem momentu na svoj portfelj možete gledati kao da vam ga je tog časa netko poklonio i nije vam rekao kupovne cijene

Vidiš da pametno razmišljaš. Zato ne traži savjet jer nezna on ništa više od tebe. Samo pametuje. Neće crobi gore dok ameri sp ne probije 950. Sve će se do tad vrtiti oko ovih vrijednosti.
Ja nisam neki trajder al sam uspio uhvatit par dionica više ovih dana. Ja zadovoljan.bolje nego gledati kako tone. Sretno!

idući tjedan će bit bolje...

Čuj kaj smo pali pali smo i valjda ne budemo više jer bude inače smak svjeta..
ipak smo previše pali u odnosu na regiju i opčenito
mislim da smo oborili svojevrsni rekord u padanju u
bližoj i daljoj okolici..
Pa ipak Hrvatske firme vrijede puno više i u biti niti jedna važnija nije
bankrotirala ili sl .
Nad ljudima se vrši masovna hipnoza da se sve raspada
vjerujem da nismo ništa goroj situaciji od susjednih
zemalja
zašto bi onda njihove dionice vrijedile
više od naših..

Prvi ce biti posljednj a posljednji prvi

New Report

Close