Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Tržišta teže broju P/E = 16.

Za Crobi odavno nisam računao taj omjer (mislim da je bio oko 10 na ovim razinama, prema izvještajima 2q 2008)


sada je, prema zadnjim dostupnim podacima o zaradama, gledajući TTM, CROBEX točno na P/E = 11,62, međutim ako izbacimo glupu INA-u, koja svojim gubitkom sve usrala, tada bi "CROBEX bez INA-e" bio već puno ljepših P/E = 9,03 !

Kada INA izbriše svoj gubitak, ili čak prikaže pozitivu tada će to biti lijep doprinos na strani E ove jednadžbe, obzirom na udjele u indeksu od ostalih najviše će utjecati ATPL, ADRS i HT, gdje mogu reći da za ovo dvoje zadnjih očekujem da stabilno doprinose dijelu jednadžbe na E strani, jedino nisam upućen što će biti sa ATPL… no ako ATPL i malo smanji E, HT ostane stabilan… možda to ADRS upravo nadoknadi… tako da… nema puno razloga da nam E strana jednadžbe postane nestabilna bar ne na kraći rok, pogotovo jer su svi značajnije zastupljeni u indeksu relativno stabilnih E (npr. tu je ERNT sljedeći po redu kao vjerojatno također "stabilan član"…, pa DLKV i IGH kao potencijalne nestabilnosti, ali onda iza njih banke koje će bar na kraći rok još imati jake E… dakle ovih P/E = 9 je za sada prilično "čvrsto" što se tiče E strane, pitanje sada kamo će taj omjer P strana povući… 😀 ).

Ukloniti INU iz proračuna, a poder enorman. To se ne smije raditi.
E će ići niže u sljedećih par kvartala, u to sam siguran. Pitanje je samo omjera, tako da jedan od scenarija lagano klizanje ili stagnacija Crobija, a P/E isti ili malo viši.

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.


Ukloniti INU iz proračuna, a poder enorman. To se ne smije raditi.

to je bilo da vidimo kako će to izgledati kada INA dođe k sebi – nadajući se da će to biti u razumnom roku, praviti ovakve gubitke… nedopustivo je 😀


Tržišta teže broju P/E = 16.

Za Crobi odavno nisam računao taj omjer (mislim da je bio oko 10 na ovim razinama, prema izvještajima 2q 2008), jer mislim da se treba strpiti još koji kvartal, da vidimo prave učinke krize na Hr tvrtke.

Pogodio si, trenutni P/E je 10,42.

Podaci za Inu pri cijeni 1.415,96kn iznose:
P/E = 7,8
P/S = 1,1
P/B = 2,1

Dok podaci u okruženju za istu branšu iznose:
P/E = 9,6
P/S = 0,5
P/B = 0,9

Ne baš obečavajuće za dioničare Ine…

John Galsworthy: Ako ne razmišljaš o budućnosti, ne možeš je ni imati.



Tržišta teže broju P/E = 16.

Za Crobi odavno nisam računao taj omjer (mislim da je bio oko 10 na ovim razinama, prema izvještajima 2q 2008), jer mislim da se treba strpiti još koji kvartal, da vidimo prave učinke krize na Hr tvrtke.

Pogodio si, trenutni P/E je 10,42.

Podaci za Inu pri cijeni 1.415,96kn iznose:
P/E = 7,8
P/S = 1,1
P/B = 2,1

Dok podaci u okruženju za istu branšu iznose:
P/E = 9,6
P/S = 0,5
P/B = 0,9

Ne baš obečavajuće za dioničare Ine…
[/quote]

Od kad su ovi podaci za INU, ona je koliko znam gubitaš već par kvartala?
Ispravite me ako griješim, INU ne pratim otkako sam "baji" uvalio svoju siću na 3k+.

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.


Od kad su ovi podaci za INU, ona je koliko znam gubitaš već par kvartala?
Ispravite me ako griješim, INU ne pratim otkako sam "baji" uvalio svoju siću na 3k+.

ne griješite gospon Chavez, INA je gubitaš već dovoljno dugo da za TTM izgleda to ovako:

P/E = -6,51
P/S = 0,53
P/B =1,29

Collina koristi neke stare podatke, ovo je aktualno. I to nam poružnjuje ove omjere kod CROBEX-a obzirom da je INA znatno zastupljena u indeksu…

Samo malo ilustracije tko nam radi o glavi, tj. tko nam kroji sudbinu. Obični beskičmenjaci. Preskočilo te, pregazilo, napravilo majmuna od tebe, budi muško i odstupi.

http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/prehrana/pankretic-uzmice-vjerujem-sanaderu%2c-novca-mora-biti,48171.html

Da nam 20 Nobelovaca vodi državu, teško bi nam bilo, a sa ovakvima spasa sigurno nema.

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.

Čudno mi je kako Guverner nije ovo postao.

http://www.24sata.hr/news/clanak/razjareni-bik-je-rastjerao-ljude-te-razbio-retrovizor/121429/?context=naslovnica&web_page_id=main_page

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.

Kupuje se na veliko http://www.seebiz.eu/hr/burze/prosli-tjedan-veliki-investitori-kupovali-70%25-dionica-iz-sastava-crobex-a,48111.html


Čudno mi je kako Guverner nije ovo postao.

http://www.24sata.hr/news/clanak/razjareni-bik-je-rastjerao-ljude-te-razbio-retrovizor/121429/?context=naslovnica&web_page_id=main_page

Bit će sr.. sutra na ZSE kad ostali bikovi čuju ovo.
[lol]

izgleda da bu danas u modi crvena boja.

Tražim hitno posao sa radnim vremenom od 26 sekundi . Može i do sat vremena ali ne duže!!!Netreba plaća samo mirovinsko i socijalno.

više od trećine prometa za sada samo na atpl. A podrška grobiju na 2000 za sada drži…

ovaj post nije ni u kojem smislu poziv na kupnju ili prodaju dionica.

New Report

Close