Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Pozdrav kolega Dodjoh link ne radi…
Ili ja nemam pretplatu..
Probaj copy paste

Prvi ce biti posljednj a posljednji prvi

Evo našo sam :http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=9ae3b626-fd50-4b2b-a870-54443cd7046e

Najmanje udjele u indeksu imaju države jugoistočne Europe koje se nalaze na posljednja četiri mjesta. Jedino Hrvatska s udjelom od 5,63 posto ima donekle značajan utjecaj na indeks dok Srbija, Bugarska i Makedonija imaju udjele manje od 0.82 posto.

Prvi ce biti posljednj a posljednji prvi

Crobi može poletjeti i na 3000, što me ne bi iznenadilo, barem ne previše, ali nikako ne možemo zanemariti situaciju u kojoj se nalazimo.
Mi nismo padali zbog Amera i globalne krize, to je bio samo okidač, detonator koji je naš balončić od ekonomije ispuhao (možda i previše) na pravu mjeru. Jednostavno osim globalnih problema s finaciranjima poslovanja, i kontrakcija ekonomije , mi imamo poprilično problema koji su specifični samo nama samima, a koje se već dva desestljeća gura u ormar, i nitko nema snage i volje da se suoči s njima. Vjerujem da problemi s megalomaskim zahtjevima za financiranjem države u društvu lišenog svakog morala, pogotovu u odnosu prema prema zakonima, radu i pojedinaca prema svojoj užoj i široj zajednici, naše tvrtke nemaju prostora za napredak. Trebat će desetljeća da se isprave sve krive Drine, i za nas bi bilo najbolje da sve ode što prije kvragu, da tresnemo tako snažno u pod. Tek tada možemo ići naprijed.
Za naše tvrtke bi bilo najbolje da se kolektivno isele iz "jadne naše", inače …
Dva najveća strukturalna problema države su prijevereni umirovljenici i branitelji. Iskustvo iz bivše i sadašnje države me ući, da će se ti problemi rješiti tek te "kaste" izumru, a do tada će vjerojatno biti neki novi rat koji će stvoriti opet neku novu kastu, a zaostaci prethodnika još neće biti podmireni.
Zato, zaključak, use nase i podase i bježite svi koji možete iz ove prčvare.

PS
Kako sam danas dobre volje. [lol]

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.


Crobi može poletjeti i na 3000, što me ne bi iznenadlio, barem ne previše, ali nikako ne možemo zanemariti situaciju u kojoj se nalazimo.
Mi nismo padali zbog Amera i globalne krize, to je bio samo okidač, detonator koji je naš balončić od ekonomije ispuhamo (možda i previše) na pravu mjeru. Jednostavno osim globalnih problema s finaciranjima poslovanja, i kontrakcija ekonomije , mi imamo poprilično problema koji su specifični samo nama samima, a koje se već dva desestljeća gura u ormar, i nitko nema snage i volje da se suoči s njima. Vjerujem da problemi s megalomaskim zahtjevima za financiranjem države u društvu lišenog svakog morala, pogotovu u odnosu prema prema zakonima, radu i pojedinaca prema svojo užoj i široj zajednici, naše tvrtke nemaju prostora za napredak. Trebat će desetljeća da se isprave sve krive Drine, i za nas bi bilo najbolje da sve ode što prije kvragu, da tresnemo tako snažno u pod. Tek tada možemo ići naprijed.
Za naše tvrtke bi bilo najbolje da se kolektivno isele iz "jadne naše", inače …
Dva najveća strukturalna problema države su prijevereni umirovljenici i branitelji. Iskustvo iz bivše i sadašnje države me ući, da će se ti problemi rješiti tek te "kaste" izumru, a do tadaće vjerojatno biti neki novi rat koji će stvoriti opet neku novu kastu, a zaostaci prethodnika još neće biti podmireni.
Zato, zaključak, use nase i podase i bježite svi koji možete iz ove prčvare.

PS
Kako sam danas dobre volje. [lol]


hugo kolega pa ti su problemi bili i kad je crob bio na 5400 no priznaj onak kao kolega jesi tad bio u dionicama????

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju..odraz su mojeg misljenja......

@ Dodjoh

Izašao na cca 4500, pa ponovno ulazio na svim mogućim razinama od 5000 naniže. Mislio pobjediti tržište. Moj prevelika greška. Dosta sam od tada naučio.

Naravno da postoje odavno, ali sad su pojačane reperkusije, da ne kažem lomimo na njima. Ormar je postao premalen.

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.

brisati…

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.

…nije mi onda jasno zašto Crobi zadnjih tjedana u korak prati EU dok oni prate Amere, čak i future prijepodne…kada budu EU i Ameri išli gore po 2-3% dnevno , a to će biti čim počnu ozbiljnije objave o izlasku iz krize, tada će i Crobi za njima… vjerujem da je 5000 bodova bilo prepuhano, no zar je bilo prepuhano za čak 3000 bodova??? ne vjerujem… no bez obzira na sve, kao što reče kolega Lynx i kolega delboj, opet će doći do napuhavanja, jer tako burze funkcioniraju…a koja je realna vrijednost Crobeksa danas ili u nekom periodu, to ne može niko znati-sve su to nagađanja…Burza je špekulativno tržižte…realnosti i nema previše…sve ovisi o ponudi i potražnji…

pametan čovjek vidi zlo i skloni se...

Tržišta teže broju P/E = 16.

Za Crobi odavno nisam računao taj omjer (mislim da je bio oko 10 na ovim razinama, prema izvještajima 2q 2008), jer mislim da se treba strpiti još koji kvartal, da vidimo prave učinke krize na Hr tvrtke.

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.


@ Dodjoh

Izašao na cca 4500, pa ponovno ulazio na svim mogućim razinama od 5000 naniže. Mislio pobjediti tržište. Moj prevelika greška. Dosta sam od tada naučio.

Naravno da postoje odavno, ali sad su pojačane reperkusije, da ne kažem lomimo na njima. Ormar je postao premalen.


trziste je prakticki propalo kolega,po meni najvise izazivnjem laganog pada koji je povukao pucanje margina koji su tada bili na trzistu u velikom broju… tu je pocela lancana reakcija prema dolje,mislim da je tk lupio o dno pocetkom treceg mjeseca,no nemora znaciti da sam u pravu,no vidjet cemo..

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju..odraz su mojeg misljenja......

Od goreg uvjek može gore. Tržište može samo propasti ako se zatvori ZSE, a mi papiriće prodajemo preko malog oglasnika. Propasti mogu samo ulagači.

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.

kad sam rekao propalo mislio sam na veliki pad ne na propast tk…ispricavam se ako se nismo razumijeli moja greska…

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju..odraz su mojeg misljenja......

Semantika Dodjoh, no hard feelings. Danas sam raspoložen za zafrkavanje.

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.

New Report

Close