Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Zato mi imamo bolje i sposobnije lopine ,koji sa par stotina miliončića mogu vrtjeti burzu kako god hoće.I mogu rušiti i dizati gorobex koliko hoće i kad hoće .Dakle naše tržište je "plitko" i špekulativno i zato treba biti spreman i oprezan.
Sjećam se početkom prošle godine kad je onaj "ugledni,citirani i cjenjeni)nalitičar Stojić,prognozirao do kraja 2008.g grobex na 4200,tad je bio oko 3300-3500.A gdje smo završili.
Ovi autoriteti sa zg burze mislim da se Motušić zove,na nivou 3000 bodova je rekao da smo otišli prenisko i da je za očekivati oporavak burze..ono palo još duplo.Analitičari Zabe su rekli da je na 5400 grobi precijenjen 30-50% ,svi smo to čitali dakle trebao je pasti najviše do 2700 bodova.
A kud smo mi stigli na 1280.Tko je to i zašto napravio,dal je netko odgovarao za manipulacije tržištem.Tko je toliko srušio tržište .Odgovor mislim da je špekulanti koji vladaju našim tržištem i mogu što god hoće i kad hoće jer smo takvo tržište,još nerazvijeno i nesređeno i bez ikakvih sankcija prema ikome .Nema dokaza za malverzaciej,(a o pranju novca preko dionica da ne govorim)..poznato nam zar ne.
Zato oprez ….

zato volimht ona je prevelika da bi se manipuliralo sa njome


zato volimht ona je prevelika da bi se manipuliralo sa njome

da da . ne budi naivan…kad požele, mogu je srušiti na 100 kuna. kad požele. da nije njih na kupnji, tko zna koliko bi koštao HT. oni na žalost mogu sve. a mi jedino možemo to gledati i čekati bolje dane.

...povijest se ponavlja...

Plitko smo tržište jer jako malo ljudi ulaže na TK. Ljudi nisu osviješteni, nisu školovani, ne razumiju, a to nije teško za razumjeti jer su istrčali iz komunizma i utrčali u liberalni kapitalizam o kojem ništa nisu znali.
Trebalo bi puno više ljudi sudjelovati na TK i novac i štednju bi trebalo polako preusmjeravati iz ziheraških depozita u bankama prema riskantnijim ali i potencijalno plodonosnijim oblicima ulaganja.
Tada bi i tržište bilo dublje i teže bi se s njim manipuliralo.

Ako bi 0,5 mio ljudi ulagalo na TK i ako bi oni vrtjeli prosječno cca 100.000 kn to bi bilo 50 mlrd kuna koje bi se vrtilo na TK.
Ako bi se svaka kuna samo jednom u dvije godine premjestila sa dionice na dionicu, to bi bilo za 500 trgovinskih dana oko 100 mio kuna dnevno.
Ako dodamo tradere koji tu kunu vrte puno više lako bi došli do 200-300 mio kuna dnevne trgovine samo sa strane ‘malih’ invetitora i tada bi se moglo desiti da ‘mali’ tuku i velike investitore.

Sve će doći na svoje realne vrijednosti.Moji postovi nisu nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!


Plitko smo tržište jer jako malo ljudi ulaže na TK. Ljudi nisu osviješteni, nisu školovani, ne razumiju, a to nije teško za razumjeti jer su istrčali iz komunizma i utrčali u liberalni kapitalizam o kojem ništa nisu znali.
Trebalo bi puno više ljudi sudjelovati na TK i novac i štednju bi trebalo polako preusmjeravati iz ziheraških depozita u bankama prema riskantnijim ali i potencijalno plodonosnijim oblicima ulaganja.
Tada bi i tržište bilo dublje i teže bi se s njim manipuliralo.

Ako bi 0,5 mio ljudi ulagalo na TK i ako bi oni vrtjeli prosječno cca 100.000 kn to bi bilo 50 mlrd kuna koje bi se vrtilo na TK.
Ako bi se svaka kuna samo jednom u dvije godine premjestila sa dionice na dionicu, to bi bilo za 500 trgovinskih dana oko 100 mio kuna dnevno.
Ako dodamo tradere koji tu kunu vrte puno više lako bi došli do 200-300 mio kuna dnevne trgovine samo sa strane ‘malih’ invetitora i tada bi se moglo desiti da ‘mali’ tuku i velike investitore.

bravo K-Pax [thumbsup] bit će to… samo plako… čekaj da dionice poskupe, još su prejeftine za raju [thumbsup]

I'LL BE BACK


Plitko smo tržište jer jako malo ljudi ulaže na TK. Ljudi nisu osviješteni, nisu školovani, ne razumiju, a to nije teško za razumjeti jer su istrčali iz komunizma i utrčali u liberalni kapitalizam o kojem ništa nisu znali.
Trebalo bi puno više ljudi sudjelovati na TK i novac i štednju bi trebalo polako preusmjeravati iz ziheraških depozita u bankama prema riskantnijim ali i potencijalno plodonosnijim oblicima ulaganja.
Tada bi i tržište bilo dublje i teže bi se s njim manipuliralo.

Ako bi 0,5 mio ljudi ulagalo na TK i ako bi oni vrtjeli prosječno cca 100.000 kn to bi bilo 50 mlrd kuna koje bi se vrtilo na TK.
Ako bi se svaka kuna samo jednom u dvije godine premjestila sa dionice na dionicu, to bi bilo za 500 trgovinskih dana oko 100 mio kuna dnevno.
Ako dodamo tradere koji tu kunu vrte puno više lako bi došli do 200-300 mio kuna dnevne trgovine samo sa strane ‘malih’ invetitora i tada bi se moglo desiti da ‘mali’ tuku i velike investitore.

sve 5, samo se ne bi bah složio s time da smo izašli iz komunizma

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/


bravo K-Pax [thumbsup] bit će to… samo plako… čekaj da dionice poskupe, još su prejeftine za raju [thumbsup]

ova rečenica koliko god zvučala glupo… znamo da je istinita, iskustvo to potvrđuje, i razumijemo zašto je to tako – ljudi, koliko god to zvučalo smiješno, uistinu ovako razmišljaju:

1. gledaju sada dionice kako padaju, padaju… zaključuju: ulagati u dionice je opasno, neću ja svoje novce niti blizu dionicama.

2. Kada dođe do oporavka, jednom će sigurno dođi… (koliko god malo "kapitla bilo u pokretu", moguć je i vrlo veliki rast na vrlo malim prometima), kada dioncie budu svakim danom sve skuplje i skuplje, u dnevnom tisku, na internetu… svuda čitaju kako dioncie rastu, i rastu, i rastu… obaraju se rekordi… na ljude to djeluje: oni, jer je već prošlo neko vrijeme (ljudi kratko pamte) zaboravljaju da su nekad dionice smatrali tako rizičnim, gledaju ovo i sami sebi kažu: vau, koliko se ovdje može zaraditi – ludilo!, pa gdje sam ja bio do sada?, koja mi korist on novca u banci kada sam ovdje mogao ga uduplati… tako brzo, pohlepa proradi kao nikada prije… odjednom svi ulažu! Skupe dionice nakon tolikog priljeva novca na TK: kamo će? Pa nemoguće je bilo što nego da još poskupe, koliko god to bilo obzirom na valuacije van svake pameti, koliko god te cijene dionica obzirom na zarade kompanija, sadašnje i očekivane implicirale prinos manji nego od kamate u banci a od koje se upravo bježi…

To je tako uvijek bilo, od kada je svijeta…. još od 1602. kada je ustanovljena Amsterdamska burza dionica, već više 4 stoljeća: povijest se uvijek i svuda ponavlja na isti način!

Tako nastaju bear i bull marketi, bez prestanka, balon se napuše, dok ne eksplodira.

Većina na burzu ulazi po najvišim cijenama, nakon već odrađenog velikog rasta, nakon što su na burzu počeli ulagati SVI – to nije dobro za njih, ali ovo je jedan "savršeno pošteni sustav", oni hoće biti opečeni – i to je cijena njihove pohlepe koju moraju platiti – pošteno.

Oni koji su koristili mozak, koji su znali kontrolirati svoje osjećaje, svoje strahove kao što će kasnije znati i pohlepu… ti na burzu ulaze za vrijeme bear marketa, u počecima bull marketa…, kada bull krene punom snagom, kada svi krenu na burzi… takvi više ništa ne ulažu, oni samo čekaju kada će izaći… kako dionice postaju sve popularnije, oni su sve skloniji odlučiti na potpuni izlazak… do nekog drugog vremena razuma, koje će nastupiti – prije nego se itko nada.

Inteligentni investitor će promatrati kompaniju po kompaniju, neće se zamarati sa ciklusima burze i stanjima burzovnih igrača, on će znati koje kompanije žele kupiti, i po kojim cijenama – to će "slučajno" u pravilu ispasti za vrijeme ovih niskih razina cijele burze (jer dioncie prilično idu u korelaciji jedne s drugima), kada jednom kupi… on tada drži, prodati mora tek ako ga okolnosti na burzi (cijne dotične dionice, neovisno o drugim dionicama) na to natjeraju, ako njegova dionica poskupi preko svake mjere da je očekivani prinos na zamišljenu kupnju po toj cijeni: smiješno mali, on tada mora prodati… (slučajno to ispada, uglavnom, pri nekim vro visokim razinama burze, jer dionice uvijek dobrim dijelom idu u korelaciji – njegov promišljeni izbor će mu samo donijeti određenu prednost, da zaradi više nego da je izabrao recimo sve sastavnice indeksa bez razmišljanja – ovo zadnje dobar je izbor za one koji se ne razumiji u dionice, ali imaju bar taj neki "pravi temperament", oni će na niskim razinama kupiti indeksni fond, kada dođe ludilo: prodati. Zaradit će manje od aktivnih investitora, ali više od svih drugih fondova ili mase koja radi sve suprotno od razuma)

Vaš link

Evo još malo optimizma!

znat ćete kad počinje napuhivanje bez pokrića: onda kada mediji budu puni tekstova o bogaćenju na burzama, kad banke umjesto oročavanja budu reklamirale fondove i vođenja portfelja…e to je znak da će ući puno neukih na burzu i da će ona dodatno eksplodirati. ovo sada je faza akumulacije bez pretjeranog dizanja cijena, a kad cijene budu još oko 100% veće od današnjih, tada će početi bjesomučno reklamiranje. dnevnik će biti pun burzovnih tema i slično…od tog trenutka, pa još godinu dana – treba izlaziti van. to je ono što većina nas nije napravila krajem 2007. i sad smo tu.

...povijest se ponavlja...


znat ćete kad počinje napuhivanje bez pokrića: onda kada mediji budu puni tekstova o bogaćenju na burzama, kad banke umjesto oročavanja budu reklamirale fondove i vođenja portfelja…e to je znak da će ući puno neukih na burzu i da će ona dodatno eksplodirati. ovo sada je faza akumulacije bez pretjeranog dizanja cijena, a kad cijene budu još oko 100% veće od današnjih, tada će početi bjesomučno reklamiranje.

Pa upravo tako. A to će doći kao što kažem nakon već odrađenog rasta na malim prometima, netko će se tu "obogatiti", neki će fondovi ostvariti fantastične rezultate u tom periodu… i to je osnova za cijelu tu priču koja se tada ima razvijati…

Ako iko uočava da je Crobex trenutno najosakačeniji indeks u regiji
Ispada da Hrvatska propada
a Srbija i ostalima na balkanu njima u državi izgleda cvatu ruže
kad njihovi indeksi tuku Crobex bez problema
a Slovenci da ne pričam izgleda da u njihovoj državi nema problema…
Ja bih prije rekao da Slovenci nisu pali jer njihovu
burzu štite zakoni koji onemogučavaju da se
desi pljačka kakva se nama upravo dogodila…
Sramota je za crobex da je tako malo rasto u regiji ….
I sve priče da Hrvatska propada ostavite za nekoga drugoga..
Zanimljivo kako su nas i Srbi prešišali koji su sigurno u gorem
položaju od nas
a burza im je isto znatno
rizičnija za ulaganja od naše..

Prvi ce biti posljednj a posljednji prvi

@data
evo procitaj text cisto da vidis koliko je crob jace bodovan od indexa u okruzenju…. [thumbsup]
Vaš link

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju..odraz su mojeg misljenja......

New Report

Close