Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Evo jednog zanimljivog citata, prvo smo godinama htjeli rast, a sad većina želi pad, pa možda objašnjenje leži u ovome:
“Većina ljudi nikada ne pobjeđuje jer se više boji poraza nego što se raduje pobjedi.”
Razmišljao sam dosta o tome, i dosta ljudi kupuje prodaje dionice na dnevnoj bazi, možda se boje uspjeha. Pozivanje korekcije, tržište je puno raslo i slično. Mislim da nakon dužeg perioda negativnosti kojima smo bili obasuti u zadnjih 10-15 godina, došao je period prosperiteta i sada se teško naviknuti na to jer bolje je biti u banani nego sretan.
I za kraj, nisu mi jasni oni koji inzistiraju na forumu da su prodali nešto što vrijedi barem još 50% na sadašnju cijenu, i još se time hvale, ili su ludi, ili manipuliraju.

slažem se s tobom 100% !
…ima svakakvih forumaša, al’ ispada da nema gubitaša…..hm, baš čudno…

Potpisujem sve mauricije.
I još ću se nadovezati. Osim ovog što si naveo postoji i neznanje. Jer kad ne znaš, ne razumiješ nešto, javlja se nesigurnost, nervoza, prebacivanje odgovornosti na drugog… Kad pogriješiš treba priznati sam sebi i krenut dalje. I ja sam fulao na neki dionicama, pa ne govorim da mi je ktivo tržište i ne prizivam korekciju, ne krivim brokera i ljude na forumu jer su me “navukli”. Prava vještina i je u tome da se prilagodiš tržištu ma kakvo ono bilo.

Trend is your friend.


Razlozi koji ulijevaju sigurnost u naše tržište u narednim mjesecima. Neka netko napiše razloge zašto očekuje krizu osim onih otrcanih da je sve puno raslo. 1. Ulazak u EU 2009. 2. Rekordni rast industrijske proizvodnje. 3. Rekordno puno kapitala na tržištu te konstanstvo veći priljev nego odljev kapitala. 4. Do 9 mjeseca ništa od HT-a. 5. Očekivani ulazak mirovisnskih fondova u JDD. 6. Generalno mi se čini da su izvješća za 2006. bila dobra i nisu iznevjerila očekivanja investirora. 7. U usporedbi sa regijom imamo još dosta fundamentalno dobrih i podcijenjenih kompanija.

Evo to volim, to su činjenice, kad netko argumentirano obrazloži.

Trend is your friend.

ne mislim da ce to imati spektakularnih posljedica, mislim da je eu perspektiva ionako vec uracunata i da se u nju nije sumnjalo. ali da ce ova odluka biti potvrda koja ce dodatno ucvrstiti trziste, to svakako 🙂


Neka netko napiše razloge zašto očekuje krizu osim onih otrcanih da je sve puno raslo.

– dolazi ljeto
– jako puno mi je dionica odradilo pa sam u kešu
– baba od susjede je rekla da sve što raste mora i pasti
– čekamo okidač da se pokrene korekcija
– sjetite se 1929
– u Xi Dju Djenu je pala cijena riže
– bla bla bla bla bla

Malo sam se našalio, naravno, oprezan uvijek treba biti, ali mislim da još nije vrijeme za korekciju.

UP UP UP UP to je jedino na vidiku …

I love the Smell of Profits in the Morning

koja guzva na kupnji TNSA.

prvo nista. a sada na 9200 ima vec vise od 100 komada na kupnji

Those who do not remember the past are condemned to repeat it.

Nitko ne spominje da je i Dow Jones dosao do novoga rekorda 13090, a i DAX je presao 7400. Govori se da je ova prosla korekcija dobrodosla, kako bi se trziste malo stabiliziralo jer bi inace rast bio prebrz pa bi u slucaju nove korekcije minus potrajao. Ovako zasada nema naznakama novoj korekciji. [smiley2]

Postoji 1000 mogucnosti kako novac potrositi, ali samo dvije, kako novac zaraditi: Ili moramo raditi za novac ili novac radi za nas.

Raduje me danas PZC i SLRS. Samo da još JDOS krene..[smiley2]

ponovo veliko ukrcavanje na JDOS skoro 5 mil u jednoj transakciji po 9500 – 9900 !

Hogar vozi Volvo

Auuu, sta radovan ucini…

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

Evo JDOS na 9500. Izgleda da bi ga mogli rušiti sve do 9000

Ignore: KressoM, delux


Auuu, sta radovan ucini…

Nije on Radovan nego Radoslav ( preciznosti radi ) [smiley1]

Benjamin Graham: "Odlično društvo nije i odlična investicija, ako ste dionicu previše platili." MPT: "Prodali su naše snove Judini sinovi........."

New Report

Close