Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

moja predviđanja su da sledeći tjedan imamo pripremu za izviješća za prvi Q znači skupljanje na ovim razinama a krajem tjedna lagani up dionica koje će imati velike promete početkom tjedna. nakon ovog tjedna idemo u još jedan udar prema gorea onda dolazi kraj izvještaja pa lagana priprema za TH (vidili smo šta je bilo sa JDOS-om kada se kapital povukao+kina) znači ako će biti korekcije biti će je oko 10-15.5 po logici a pošto burza nema logike ko zna

ovo sam napisao u subotu samo tada nisam znao da neće biti ipo-ht

SAM PROTIV SVIH

Danas je izglasana rezolucija EU, o zelenom svjetlu RH, za ulazak u Uniju 2009. Kažu da smo time korak bliže Europi. Možda če i naše tržište pozitivno odreagirati slijedećih dana!


Danas je izglasana rezolucija EU, o zelenom svjetlu RH, za ulazak u Uniju 2009. Kažu da smo time korak bliže Europi. Možda če i naše tržište pozitivno odreagirati slijedećih dana!

Po nekoj logici prije dvije godine kad smo dobili odbijenac od EU padali smo nekoliko mjeseci. Sada je za očekivati da će to pozitivno djelovati na tržište.

[color=blue]Come to Quark's, Quark's is fun, come right now, don't walk, run![/color] Quark je trejder, špekulant i investitor. U svojim komentarima prenosi informacije iz medija ili iznosi svoje osobno mišljnje. [u]Quarkovi komentari nisu savjeti za kupnju ili prodaju dionica[/u]. U večini slučajeva Quark posjeduje ili je posjedovao dionice o kojima piše.

Ja očekujem stabilnost prije svega, i naravno povremeni rast dionica u kojima se ja nalazim.[smiley2]


Ja očekujem stabilnost prije svega, i naravno povremeni rast dionica u kojima se ja nalazim.[smiley2]

jedno od boljih i definitivno iskrenijih predviđanja smjera kretanja tržišta[smiley2]

jučer u europi sve se zelenilo
jučer u americi obarani rekordi na burzi
jutros u aziji sve ide uzlaznom putanjom
danas kod nas: istim putem kao i cijeli svijet i oko nas

dan je pametniji od noći


Po nekoj logici prije dvije godine kad smo dobili odbijenac od EU padali smo nekoliko mjeseci. Sada je za očekivati da će to pozitivno djelovati na tržište.

Definitivno, ova rezolucija može privući još više stranih investitora na naše tržište jer im daje određenu sigurnost za njihova ulaganja a to je investitoru uvijek najvažnije.

I'd rather have 1% of the effort of 100 men than 100% of my own effort

Evo jednog zanimljivog citata, prvo smo godinama htjeli rast, a sad većina želi pad, pa možda objašnjenje leži u ovome:

“Većina ljudi nikada ne pobjeđuje jer se više boji poraza nego što se raduje pobjedi.”

Razmišljao sam dosta o tome, i dosta ljudi kupuje prodaje dionice na dnevnoj bazi, možda se boje uspjeha. Pozivanje korekcije, tržište je puno raslo i slično. Mislim da nakon dužeg perioda negativnosti kojima smo bili obasuti u zadnjih 10-15 godina, došao je period prosperiteta i sada se teško naviknuti na to jer bolje je biti u banani nego sretan.

I za kraj, nisu mi jasni oni koji inzistiraju na forumu da su prodali nešto što vrijedi barem još 50% na sadašnju cijenu, i još se time hvale, ili su ludi, ili manipuliraju.

“Većina ljudi nikada ne pobjeđuje jer se više boji poraza nego što se raduje pobjedi.”

Vrlo mudra misao.

Bez straha, pohlepe i sentimentalnosti.

ima jedan zanimljivi tekst u jutarnjem o novcu, ako niste pročitali
Vaš link

“Sada se mnogi ljudi lupaju po glavi zašto nisu uložili u dionice, prije nekoliko godina vrlo lako mogli su postati milijunaši, ali kad su im drugi pametniji od njih pričali o tome, nisu željeli slušati, bilo im je dugo čekati nekoliko godina, nisu imali novca itd.”

Razlozi koji ulijevaju sigurnost u naše tržište u narednim mjesecima. Neka netko napiše razloge zašto očekuje krizu osim onih otrcanih da je sve puno raslo.

1. Ulazak u EU 2009.
2. Rekordni rast industrijske proizvodnje.
3. Rekordno puno kapitala na tržištu te konstanstvo veći priljev nego odljev kapitala.
4. Do 9 mjeseca ništa od HT-a.
5. Očekivani ulazak mirovisnskih fondova u JDD.
6. Generalno mi se čini da su izvješća za 2006. bila dobra i nisu iznevjerila očekivanja investirora.
7. U usporedbi sa regijom imamo još dosta fundamentalno dobrih i podcijenjenih kompanija.

[color=blue]Come to Quark's, Quark's is fun, come right now, don't walk, run![/color] Quark je trejder, špekulant i investitor. U svojim komentarima prenosi informacije iz medija ili iznosi svoje osobno mišljnje. [u]Quarkovi komentari nisu savjeti za kupnju ili prodaju dionica[/u]. U večini slučajeva Quark posjeduje ili je posjedovao dionice o kojima piše.

Vidi ovog nadobudnog 🙂
Kao da nece biti za njega..

Kupnja – JDOS-R-A
5 9.950,00
1 9.925,00
7 9.923,50
10 9.923,12
14 9.923,00

Prodaja – JDOS-R-A
8 9.950,00
2 9.960,00
25 9.996,00
2 9.997,00
15 9.997,99

Strpljen, spasen, milijunas. [quote=tenkista] 20. 11. 2008. Tko sada prodaje , taj mora da je za psihijatriju. [/quote]

New Report

Close