Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Hvala ljepa, ponovno 100% u dionica, na nekima već sada imam i do 10%, ali ponovno vam im vratim bar sa 80%.

Hvala

moram priznati i ja sam sada usao do grla i vise nema natrag,mislim da je sada prilika koja se nesmije ispustiti jer mozda sredinom srpnja bude i nize ali sada sljedi oporavak vec sutra jer oni sto ce jos sutra prodati hrliti ce nazad kada se okrene oper up..a mora!
[/quote]

Ja sam još od početka ožujka (crobex cca 1280) 100% u dionicama, i moram vam priznati da je čak i mene ovaj pad zarade od 120% na 90% prilično uzrujao. Ali ni u jednom trenutku nisam pomišljao na prodaju, osim da prodam jednu dionicu koja je menje pala i odmah kupim drugu koja je jače pala. Onda se sjetih brokera i njihove provizije, pa plitkog tržišta gdje bih sa 200k srušio i ovu dionicu koja je manje pala za još 5% posto i odustanem ja tako od bedastoća. I mislim si u sebi slijedeće: kad bi bar malo više ekipe (i sa ovog foruma između ostalog) malo podigli horizonte pa držali dionicu koju kupe bar tri mjeseca umjesto tri dana, siguran sam da bi im (a i svima nama skupa) zarade bile daleko veće. I trošilo bi se daleko više pive a daleko manje normabela tako da bi svi skupa bili i sretniji i bogatiji. Donedavno me vrli kolega Febo uvjeravao kako je trade zakon, no ušutio se u zadnja tri mjeseca otkako sve samo raste.
Pozdrav svima i nadam se da ste shvatili poruku, ovo je bilo dobronamjerno, bez namjere da ikoga uvrijedim.
[thumbsup] [wink] [cool] [kiss] [thumbsup] [wink] [cool] [kiss]



Nema ti Budd veze s tim. To sam se ja malo zaletel
[wink]

[lol] [lol] [lol]

A bez brige, vjerujem da ćeš i ti nakratko okusit zeleno u narednih mjesec dana [thumbsup]
[/quote]

nego kaj…obožavam kiselice, a sad jih po gmajnama ima kolko oćeš.
[wink]

Dobro jutro rakijo, zbogom moja pameti!

Pad burze: Otrijeznite se, bit će još ovakvih dana
http://www.seebiz.eu/hr/komentari/sinisa-malus/pad-burze-otrijeznite-se%2c-bit-ce-jos-ovakvih-dana,47304.html



Jedino ZSE ne prati svjetske trendove, vani sve neumorno raste i oporavlja se.

Zar ste već zaboravili rast crobexa od gotovo 7% u jednom danu kad su svjetske burze rasle 1%?
Ajde neka, ima još vremena, shvatit ćete kakvi luđaci trguju na ovoj burzi i kome se morate prilagoditi!

[/quote]
Usporedi grafove bitnih indexa s našim i sve bu ti jasno!
Nama i našima je zaštitni znak i opravdanje za sve "prelivanja" svjetskih kriza u naše gospodarstvo,
kamatne stope, deficite, zaduženost i slično … kad treba preliti mrve oporavka onda nikome ne ide
na ruku [lol] [lol]

PORTFELJ U GIPSU ... PRODAJEM NAJBOLJEM PONUĐAČU !!!

Sada če nam pričati opravdanja a kad su Ameri rasli a mi ništa što je s time..
Ovo je unaprjed smišljen potez nekolicine koji upravljaju burzom
i da nas počiste od sve naše zarade
i ako je crobex rasto 36% u mjesec dana a meni palo 30% u tri dana
gdje je tu logika..

Prvi ce biti posljednj a posljednji prvi

nisam ovaj tjedan ništa kupovao a ni prodavao
no ako sutra vidim da Jdpl krene samo 1% u minus nemam kaj čekati
sigurno neću čekati da još padne na 154 kn za koliko sam ga i kupovao
a to bi se moglo dogoditi
nek mi samo netko veli da je ovdje na zse nešto takvo nemoguče




Gledalice cijeli dan štekaju, baloni pucaju, netko je jaako žedan CASH-a [wink] [wink]
Nalog je očito izdan i vraćamo se ispod 2000 bez obzira na svjetski trend, no treba to iskoristiti [shocked]

….nalog ?
još gore od toga ….Direktiva!…. koja glasi otprilike ovako:-

Svim sredstvima i ne pitajući za cijenu uništiti ovaj korov koji je bez našeg dopuštenja i kontrole
pokušao preuzeti kontrolu nad pozicijama kojim je "visoko četveročlano vijeće" nama dozvolilo upravljanje.
Pripreme neka počnu u ponedjeljak a koordinirana trodnevna akcija "Unije" neka traje tri dana
dakle do petka u podne kada bi trebali biti zauzeti svi planirani resursi.
Nakon toga več poznatom metodom okrenite naše gubitke u dobitke ,kao da se ništa nije dogodilo.
[cool]
[/quote]

Hm, zaboravio si još detalj dodati koji se isto spominje u Direktivi, valjda ti je promaklo…

…a onda nakon uspješno izvršene diverzantske akcije uslijedit će sastanak u petak u 20 h na poznatom mjestu, obucite se ležerno jer slijedi pijanka s cajkama do nedjelje ujutro. hvala.
[cool]
[/quote]

…ma ljudi što se brinete…oni koji su rušili moraju i dizati…što vrijedi kupovati jeftino ako će tako ostati …ne odgovara svima nizak crobi non stop…ide to gore…već sutra vraćamo jedan dio …dobro je da je ovo došlo na oko 2000, znači da nam je to polazna točka za dalje prema 2700…burza je špekulativno tržište, to nesmijemo zaboraviti, stoga nemožemo ni očekivati realne događaje kako u padu tako i u rastu…samo strpljivo…

pametan čovjek vidi zlo i skloni se...





Gledalice cijeli dan štekaju, baloni pucaju, netko je jaako žedan CASH-a [wink] [wink]
Nalog je očito izdan i vraćamo se ispod 2000 bez obzira na svjetski trend, no treba to iskoristiti [shocked]

….nalog ?
još gore od toga ….Direktiva!…. koja glasi otprilike ovako:-

Svim sredstvima i ne pitajući za cijenu uništiti ovaj korov koji je bez našeg dopuštenja i kontrole
pokušao preuzeti kontrolu nad pozicijama kojim je "visoko četveročlano vijeće" nama dozvolilo upravljanje.
Pripreme neka počnu u ponedjeljak a koordinirana trodnevna akcija "Unije" neka traje tri dana
dakle do petka u podne kada bi trebali biti zauzeti svi planirani resursi.
Nakon toga več poznatom metodom okrenite naše gubitke u dobitke ,kao da se ništa nije dogodilo.
[cool]
[/quote]

Hm, zaboravio si još detalj dodati koji se isto spominje u Direktivi, valjda ti je promaklo…

…a onda nakon uspješno izvršene diverzantske akcije uslijedit će sastanak u petak u 20 h na poznatom mjestu, obucite se ležerno jer slijedi pijanka s cajkama do nedjelje ujutro. hvala.
[cool]
[/quote]

…ma ljudi što se brinete…oni koji su rušili moraju i dizati…što vrijedi kupovati jeftino ako će tako ostati …ne odgovara svima nizak crobi non stop…ide to gore…već sutra vraćamo jedan dio …dobro je da je ovo došlo na oko 2000, znači da nam je to polazna točka za dalje prema 2700…burza je špekulativno tržište, to nesmijemo zaboraviti, stoga nemožemo ni očekivati realne događaje kako u padu tako i u rastu…samo strpljivo…
[/quote]

da…
ne treba se zabrinjavati…
kad se mali napune dionicama onda je pushing siguran…
sad samo treba strpljivo piliti zivce , malo po malo, dok se ne kapitulira i rasproda cijeli portfelj…
a onda opet drukanje na pad, a dionice idu u plus…

samo strpljivo. [lol]


Pad burze: Otrijeznite se, bit će još ovakvih dana
http://www.seebiz.eu/hr/komentari/sinisa-malus/pad-burze-otrijeznite-se%2c-bit-ce-jos-ovakvih-dana,47304.html

Svaka čast na tekstu. Svaka mu stoji.

Keš je trenutno princ, do kraja godine biti će kralj a u 2010 car ili diktator!

Dobro nemoj vikati odmah, pa lijepo sam pitao.
Dakle, ipak, škrgut zubiju.

SAmo polako i ako padnemo narednih dana ili samo sutra, vratit ćemo se nazad, i prema gore.
Kad tad.
Tako da nema razloga prodavati sa -10 %, jer taman kad prodaš sa -10 % , baš tad se može okrenuti trend.

Ko danas na PBZ-u recimo.

… ili kao kad je crobex bio 5000, pa je pao 10%, pa je onda pao još cca 70%, pa se onda trend okrenuo. Dakle, ipak se okrenuo kad tad… ima smisla ta prognoza, okrenut će se kad tad…

Zanimljivo je kako se mi mali ponašamo i ne gledamo velike šta rade,nego mi baš obrnuto.
Jer nitko ne primječuje da nas veliki nemilosrdno časte sa velikim brojem dionica,te kada se nakupi kupnje,udri.
Posebno se to može vidjeti na INGR i IGH,tu se naveliko istresaju.
Je istina je da su te dionice kupovali na mnogo višim razinama,ali zašo se sada istovaraju.
Samo napominjem da moramo paziti da nas ti veliki ne nasamare opet,kao već mnogo puta prije.


Zanimljivo je kako se mi mali ponašamo i ne gledamo velike šta rade,nego mi baš obrnuto.
Jer nitko ne primječuje da nas veliki nemilosrdno časte sa velikim brojem dionica,te kada se nakupi kupnje,udri.
Posebno se to može vidjeti na INGR i IGH,tu se naveliko istresaju.
Je istina je da su te dionice kupovali na mnogo višim razinama,ali zašo se sada istovaraju.
Samo napominjem da moramo paziti da nas ti veliki ne nasamare opet,kao već mnogo puta prije.

Baš sam večeras išao vidjeti tko je prodavao INGR i IGH u ponedjeljak i ostao neiznenađen. [smiley]

No respect

New Report

Close