Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Po meni dow jones nastavlja s formiranjem obrnutog H&S-a, u kojem bi trebao dotaknuti 9000 +malo više. Kretanje unutar kanala, vidimo da je bollinger bio jučer probijen, stoga hlađenje danas nije neočekivano. Također, vidimo da je bolinger sužen što sugerira početak novog trenda, koji bi mogao biti s obzirom na trenutno stanje posljednji komadić kraćeg uzlaznog trenda (tjedan do mjesec dana max.). Crobex, vidimo bolinger raširen, sugerira trend u puno jeku, također se vidi grebanje po gornjim granicama stoga ovaj pad danas ne čudi. Trebao bi postojati jaka potpora malo iznad 2000, prvi sljedeći gornji otpor cca 2500. S obzirom da 90% vremena slijedimo Amerikance, smatram da postoji još malo prostora za rast. Tako bi se složio s Gubijem i Plavim [thumbsup]

P.s. Očekujem prilično ludo kretanje DJIA u ovom kanalu…
P.p.s. Na grafovima nema današnjih padova, Bloomberg kasni jedan dan…

When speculation has done its worst, two and two still make four.


Ta vremena su iza nas, onda su okolnosti bile sasvim drukčije, te brojke su pokazatelj ondašnje situacije na TK i ne mogu služiti kao obrazac ponašanja TK u današnjim uvijetima koiji su bitno drugačiji!
To je sve bilo u padajučem medvjeđem tržištu, kada se nije znalo kakva če biti kako globalna tako i naša fin. izvješča. kada se radio dn promet od 20milja, kada si sa 100k kn mogao napraviti -15% jer je kupnja bila rijetka i niska itd.

Kao prvo, mi smo tek par mjeseci u usponu. Istinabog dobro je naraslo ali i prošle godine nakon crnog 4 mjeseca je Crobex uzletio skoro 30%, zatim par mjeseci stagnacije i laganog pada prije provalije.
Stanje u svijetu se okreće na bolje ali tko zna što još nas čeka u gospodarstvu?
Jesi možda pročitao da je ove godine naša vlada posudila od domaćih banaka 11 mld kn a sva domaća poduzeća samo 2 mld kn? To te ne brine? Vaš link

Ne znači da će i indeks ponovo pasti na razine od prije koji mjesec, ali zar zaista misliš da je to sasvim nemoguće?

Btw, pogledaj malo promete na dane kad je burza najviše padala i vidjeti ćeš da je promet uglavnom bio vrlo pristojan, ako uzmemo u obzir prosječan promet u tom razdoblju.


Evo super je danas bilo.
Divota.

[smiley]


Plavi, stoja.
Još u kombinaciji s jučerašnjim prodajama….


Najgore je zapravo što kod crobexa većinom nema odgovora na pitanje "zašto pada?" ili "zašto raste?", već se samo utvrđuje činjenica da raste i pada, a ostalo je tapkanje u mraku. Kad pogledate Amere, oni već sad imaju neke analize i odgovore na pitanje "zašto dow danas pada?" (pa čak i površne analize kao što je na cnn-u).

Jednostavno me izluđuje nedostatak pa i najmanje mrvice racionalnosti u crobexu!!!

pa burza(svaka, pa tako i crobex) je kratkoročno pa čak do srednjeročno iracionalna kategorija. Da je racionalna svi bi zarađivali. Neznam… sad su svi popizdili za IGH po 4K, a po 1500 im je smrdio. Svi su popizdili za JDPL po 240 a na 100 kuna nedaj bože to kupovati…te smeće, te skupi panamaxi, te imaju kontejneraše…majko koje su se gluposti tamo pisale. Pa na ledu nije bilo bida po 2500[shocked]. Tri naloga su bila, jedan je moj bio sa par komada. Ja ne kažem da su te dionice sada skupe i da ih treba prodavati, dapače, smatram da ih treba čvrsto držati, zato jer definitivno nisu skupe i imaju itekako potencijala za rast, ali ja jednostavno ne razumijem zašto nije bilo bida na ledu po 2500. I nikad to neću zaboraviti. To mi je bio finalni dokaz da u ovoj džungli zdrav razum teško da može naći mjesta [bye].

I'LL BE BACK


…. ali ja jednostavno ne razumijem zašto nije bilo bida na ledu po 2500. I nikad to neću zaboraviti. To mi je bio finalni dokaz da u ovoj džungli zdrav razum teško da može naći mjesta [bye].

Siguran sam da postavljaš pitanje na koje i sam znaš odgovor.
Stvar je (prema mojem doživljaju) vrlo jednostavna! Nitko tada nije bio dovoljno hrabar da uloži u nešto što je moglo još pasti, a nije bilo naznaka da će početi rasti. Sada su naznake da bi se trebao početi odvijati rast, odnosno da smo dotakli dno, pa neki uleću ne bi li maksimizirali budući prinos, neki prodaju ne bi li kupili jeftinije, dok su većina u stadiju bi-ne bi, a nitko ništa nije siguran.

Čitam tehničare na njihovim stranicama – TA je više-manje pušiona,
Medvjedi su zadnjih tjedana svakodnevno zazivali apokalipsu – dogodila se tek jučer i danas,
Bikovi su zadnjih desetak dana bili sigurni da idemo još UP, UP (možda i budemo) – sve do jučer i danas.

Nitko nije u pravo, a bogami nitko nije u potpunosti ni u krivu !
Trenutno smo u fazi da se kladimo na budući rast ili budući pad. Stagnacija je malo vjerojatna jer da postoji mogućnost stagnacije, nitko se ni ne bi kladio. Ako je do sada postojalo bull i bear tržište, eto, ja ću izmisliti "Crobex bull/bear 50:50 tržište" jer ga ja upravo tako doživljavam.

halfte trinken, halfte Šarcu geben

Ma kakve doze racionalnosti u crobexu.
U cijeloj hrvatskoj nema doze racionalnosti.
Pa ljudi su Keruma izabrali za gradonacelnika., "vodeci" analiticari i ekonomisti neznaju razliku izmedju duga i kapitala, aktive i pasive, dobro Skegro vice ekonomiju ekonomistima…

Danas ima puno baja bez mozga koji imaju love na burzi i koji vicu kupi, prodaj, jel to raslo, a nije jos, jel oce rodjo?
Pa kad sve raste 50% on udari na 60% pa kad mu ta firma koja ima gubitke pocne padati on proda daj sto das.

Nazalost, daleko smo mi od razvijenog trzista. Ne po razvoju burze nego u glavi investitora.

A dok je tako nema racionalnosti.

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

Da bi sudjelovali na tržištu kapitala i imali uspjeha kao običan investitor, nije potrebno imati samo kapital u portfelju već i određeni fond znanja i veliki emocionalni kapital. Što podrazumjevam pod emocionalnim kapitalom, to je hrabrost udariti po ask-u (muda), zatim odlučnost prodati i kad nam ne odgovara treba udariti po bid-u Treba znati istrpjeti gubitak, a granicu dobitka ne smijemo prerano i samoinicijativno odrđivati kao npr dosta mi je 5 ili 10% i bježim van. Vjerujte mi više sam se radovao zaradi od 1 ili 2% posto na nekoj malo transakciji početkom ožujka, nego velikom rastu u svibnju kad mi je portfelj procvjetao. Osjećaji su ono što nas vodi kroz život, onaj tko nema osjećaj da predviđa kretanja na burzi i da podnosi sve ono što ona nosi neka ulaže negdje drugdje.


Da bi sudjelovali na tržištu kapitala i imali uspjeha kao običan investitor, nije potrebno imati samo kapital u portfelju već i određeni fond znanja i veliki emocionalni kapital. Što podrazumjevam pod emocionalnim kapitalom, to je hrabrost udariti po ask-u (muda), zatim odlučnost prodati i kad nam ne odgovara treba udariti po bid-u Treba znati istrpjeti gubitak, a granicu dobitka ne smijemo prerano i samoinicijativno odrđivati kao npr dosta mi je 5 ili 10% i bježim van. Vjerujte mi više sam se radovao zaradi od 1 ili 2% posto na nekoj malo transakciji početkom ožujka, nego velikom rastu u svibnju kad mi je portfelj procvjetao. Osjećaji su ono što nas vodi kroz život, onaj tko nema osjećaj da predviđa kretanja na burzi i da podnosi sve ono što ona nosi neka ulaže negdje drugdje.

…svaka čast kolega…to je živa istina…prošao sam i gore stvari tako da me ovo danas ne uzbuđuje…uskoro idemo gora-napad na 2300…ipak se kteće…

pametan čovjek vidi zlo i skloni se...


Ma kakve doze racionalnosti u crobexu.
U cijeloj hrvatskoj nema doze racionalnosti.
Pa ljudi su Keruma izabrali za gradonacelnika., "vodeci" analiticari i ekonomisti neznaju razliku izmedju duga i kapitala, aktive i pasive, dobro Skegro vice ekonomiju ekonomistima…

Danas ima puno baja bez mozga koji imaju love na burzi i koji vicu kupi, prodaj, jel to raslo, a nije jos, jel oce rodjo?
Pa kad sve raste 50% on udari na 60% pa kad mu ta firma koja ima gubitke pocne padati on proda daj sto das.

Nazalost, daleko smo mi od razvijenog trzista. Ne po razvoju burze nego u glavi investitora.

A dok je tako nema racionalnosti.

Slažem se u potpunosti s napisanim. [thumbsup]

Resistance is futile! You will be assimilated!

Prica od danas iz ureda: imao sastanak s kolegom koji radi u Pragu, zna da sam iz Hrvatske pa kaze da je pokusao u Pragu ispitat gdje je najbolje ici u Hrvatskoj itd. ali u par agencija su mu rekli da su skinuli Hrvatsku iz kataloga ove godine, jer je preskupa, i predlozili mu Tursku ili Egipat!

Dakle, rijec je o zemlji gdje skoro 10% populacije ide na Jadran svako ljeto! Uzas zivi sto ce bit od sezone ove godine.

[color=blue][/color]Sta ne moze sa pare, moze sa puno pare!

A što će sutra biti plakanja ovih današnjih ošišanih ovčica sa drhtavom ručicom.

Korkyra



Evo super je danas bilo.
Divota.

[smiley]


Plavi, stoja.
Još u kombinaciji s jučerašnjim prodajama….
[/quote]

Ma užas jedan.
Eto danas i biskupi se raspričali o užasima.
Pa sad nema u EU do 2012. Izvješće glavnog tužitelja će biti negativno izgleda.

Ajoj, sutra bi mogle ove polulikvidne najviše pasti.
Tam gdje nema bida je živa opasnost, kao recimo na ZVZD ili PBZ.
A nije ni na ADPL bolje.

Sutra treba pripremiti bidove ali izvan prvih 30.
Mogli bi sada ovi sporopaleči paničari udriti žestoko, kad sutra pročitaju Grobex pao 7 %, ajme meni.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

New Report

Close