Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


samo bih komentirao potpis kolege plavog ako smijem.. kolega plavi, viro sigurno može i trebao bi bolje.. nisam zadovoljan dosadašnjim performanceom nikako [kiss]

neka ga, imam čak jednu iz tog potpisa. [lol]

I'LL BE BACK


samo bih komentirao potpis kolege plavog ako smijem.. kolega plavi, viro sigurno može i trebao bi bolje.. nisam zadovoljan dosadašnjim performanceom nikako [kiss]

Pa naravno da može, pa kad je na burzu izašao bio je odmah praktički preko 400 i brzo na 7000 pa dalje preko 1000 i do koliko ono 1800 ako se ne varam.
A vidi ga sada, 330.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


P/E omjer je pokazatelj za “budale”
Autor/izvor: Tomislav Petrov, tomislav.petrov@seebiz.eu

http://seebiz.eu/hr/analize/p_e-omjer-je-pokazatelj-za-%e2%80%9cbudale%e2%80%9d,46385.html

Pa ne bih rekao baš da je za budale, ali je zastario.
Tekstu nedostaje moderan pokazatelj sličan P/E , a to je PEG.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]



P/E omjer je pokazatelj za “budale”
Autor/izvor: Tomislav Petrov, tomislav.petrov@seebiz.eu

http://seebiz.eu/hr/analize/p_e-omjer-je-pokazatelj-za-%e2%80%9cbudale%e2%80%9d,46385.html

Izdvojio bi nešto iz članka:
Crobex je iznad svog dna dotaknutog 9. ožujka ove godine uzletio 57,51 posto. Crobex se još uvijek nalazi na samo 36,88 posto svoje maksimalne vrijednosti dotaknute 15. listopada 2007. godine. Jesu li domaće dionice iz perspektive dugoročnog investitora trenutno podcijenjene ili precijenjene? Zna li itko koliko iznosi neto sadašnja vrijednost budućih novčanih tokova poduzeća u sastavu Crobexa? Kako bi rekao veliki meštar svog zanata: “Investirajte, ali oprezno! Pazite na svoj novac!”
Pa ne bih rekao baš da je za budale, ali je zastario.
Tekstu nedostaje moderan pokazatelj sličan P/E , a to je PEG.
[/quote]

Zna li itko?



P/E omjer je pokazatelj za “budale”
Autor/izvor: Tomislav Petrov, tomislav.petrov@seebiz.eu

http://seebiz.eu/hr/analize/p_e-omjer-je-pokazatelj-za-%e2%80%9cbudale%e2%80%9d,46385.html

Pa ne bih rekao baš da je za budale, ali je zastario.
Tekstu nedostaje moderan pokazatelj sličan P/E , a to je PEG.
[/quote]

mislim da tekstu ništa ne nedostaje nego ima viška – viška čuđenja.
Tomislav je na žalost valjda već zaboravio da mi obični nismo vidjeli ništa crno kad su cijene počele padati prije godinu i pol, uključujući i njega, naravno. firme su i dalje super zarađivale, a cijene su padale. i zašto bi mi obični sad trebali očekivati da ćemo vidjeti da li cijene rastu opravdano ili ne? na kraju krajeva, cijene većine dionica su bile pale 90%, debelo ispod buka, na male P/S i P/E. što bi trebale padati i dalje sve dok ne počnu stizati samo dobre vijesti, pa bi valjda onda svi mi kupovali na dnu, sigurni da se eto gospodarstvo oporavlja? nije li to malo naivno za očekivati?

Tomislav (i većina nas malih) se čudio kad je padalo, sad se čudi kad raste. ja sam svoju lekciju naučio: hebe se tržištu (da prostite) što ja mislim i očekujem i da li meni kretanje cijena ima smisla ili ne. cijene rastu i padaju, a smisao (to Tomislav zganja) ćemo mi obični naći nakon što se sve odigra.

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch


Zna li itko koliko iznosi neto sadašnja vrijednost budućih novčanih tokova poduzeća u sastavu Crobexa?

Zna li itko?

zna Vidoviti Milan [lol]

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch




P/E omjer je pokazatelj za “budale”
Autor/izvor: Tomislav Petrov, tomislav.petrov@seebiz.eu

http://seebiz.eu/hr/analize/p_e-omjer-je-pokazatelj-za-%e2%80%9cbudale%e2%80%9d,46385.html

Izdvojio bi nešto iz članka:
Crobex je iznad svog dna dotaknutog 9. ožujka ove godine uzletio 57,51 posto. Crobex se još uvijek nalazi na samo 36,88 posto svoje maksimalne vrijednosti dotaknute 15. listopada 2007. godine. Jesu li domaće dionice iz perspektive dugoročnog investitora trenutno podcijenjene ili precijenjene? Zna li itko koliko iznosi neto sadašnja vrijednost budućih novčanih tokova poduzeća u sastavu Crobexa? Kako bi rekao veliki meštar svog zanata: “Investirajte, ali oprezno! Pazite na svoj novac!”
Pa ne bih rekao baš da je za budale, ali je zastario.
Tekstu nedostaje moderan pokazatelj sličan P/E , a to je PEG.
[/quote]

Zna li itko?
[/quote]
Što? "DCF sastavnica CROBEX-a"? Svaku posebno ili nekako to sumirati pa uspoređivati sa vrijednosti indeksa…? Pa… ne zna to nitko 😀

Odnosno zna, treba izračunati za svaku dionicu posebno, pa onda možda nekako promatrati obzirom na cijenu i obzirom na udio dionice u CROBEX-u i time da vidimo "koliki je CROBEX u odnosu na DCF sastavnica", dakle neki ponderirani P/DCF crobex-a nas zanima, da li je ispod ili iznad 1 nas zanima…

Ali ne zanima mene tako, ja gledam za svaku dionicu posebno koja me se tiče.

A to je na kraju krajeva i vrlo subjektivna procjena, nitko ne može pouzdano procijeniti buduće novčane tokove bilo koje kompanije… i kada procijeni, uvijek treba naglasiti metodologiju diskontiranja, koja se stopa koristi… ja sebi to uvijek računam "na moj način" (diskontiram sa svojim osobnim ciljanim prinosom), za nešto ovakvo za objavu bi trebalo valjda koristiti neku od uobičajenih metodologija, ja bih tu osobno prihvatio kao najprikladnije da se uzme neka za nas relevantna dugoročna kamatna stopa kao diskontna koja će se koristiti tu i takve DCF sastavnica CROBEX-a bi bilo zgodno vidjeti, i sortirati po omjeru cijena/DCF! 😉

evo za Tomislava ako čita, jedan članak gdje autori tvrde da postoji dobra korelacija između indeksa i dividendi. za američane, naravno. i radi se o long scale. ali slabe vajde od toga za nas u praksi. [smiley]
Vaš link
Vaš link

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch



samo bih komentirao potpis kolege plavog ako smijem.. kolega plavi, viro sigurno može i trebao bi bolje.. nisam zadovoljan dosadašnjim performanceom nikako [kiss]

Pa naravno da može, pa kad je na burzu izašao bio je odmah praktički preko 400 i brzo na 7000 pa dalje preko 1000 i do koliko ono 1800 ako se ne varam.
A vidi ga sada, 330.
[/quote]
u potpunosti se slažem.. između 500 i 700 bi bila minimalna fer evaluacija, da ne precijenjujemo.. urigirajte malo kod nadležnih za VIRO, lijepo molim..

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/



samo bih komentirao potpis kolege plavog ako smijem.. kolega plavi, viro sigurno može i trebao bi bolje.. nisam zadovoljan dosadašnjim performanceom nikako [kiss]

neka ga, imam čak jednu iz tog potpisa. [lol]
[/quote]
kolega Governor, bogatstvo i raskoš Vašeg stilskog izražaja, nepogrešivost Vaših burzovnih analiza, mudrost i umjerenost, a sve začinjeno elegantnom nonšalancijom, sve to navodi me na pomisao da Ste u bivšem životu možda bili Indijanac, Clint Eastwood, ili barem Doktor Pofuk.. biste li skromnom učeniku burze, života, burzovnog života, te foruma, mogli pomoći te zadovoljiti njegovu znatiželju?

moram reći da je vaš stil nepodnošljivo mnogo bolji od ostalih iako su moji novci kod njih čistom igrom slučaja.. no uzdam se da će pronaći svoj put u prave ruke, tojest Vaše..

sa dubokim štovanjem,

srdačan pozdrav

super24

p.s. također bih želio nadodati kako Vaše dionice rastu mnogo više od onih konkuretskih holdinga.. njih će škrtost uništiti..

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

HFP nije prodo svojih 1,8% Slobodne Dalmacije EPHu po ok tržišnoj cijeni al zato prodaje BLJE, DIOK i sl. za trećinu trenutno tržišne….fantazija. [angry]







Evo, već prvog dana navodno je upisao preko 1 mlrd obveznica, interes iznad svakog očekivanja.
Navodno po kta 6,5 % !!

super.sva sreća da taj novac netreba vratiti i da će ga vlada pametno uložiti u penzije i socijalna davanja .znači kriza je gotova.
[/quote]

Kao da slušam Mislava Bagu, koji je odjednom postao ekonomski analitičar, evo danas je trkeljao na Nova TV opet. Pojma nema. Jedino što je bilo ispravno je prikaz javnog duga.

Time novcem poboljšat će se likvidnost u državi i što je najvažnije skinuti mirovinske fondove sa obveze kupovanja državnih vrijednosnica.

A gdje će potrošiti onda taj novac?
A valjda dobar dio nazad u tržište kapitala, jer oporavak je krenuo.
Bez obzira što neki još čame u cashu. Tak je kak je.

[/quote]

Plavi, pusti ga neka piše. Ja mu za svaki post dajem 100tku. Kao sreće da je više takvih, pa da ovi labilni rasprodaju i ovo malo imovinice što im je ostalo, tako da nam ne smetaju tamo kad sve bude još za duplo skuplje. Tada će biti sve bez ikakvih otpora. Da je bar više ovakvih ko ovaj laser. Pod hitno je potrebno da ekipa rasproda još više po ovim bagatelnim cjenama, tako da bezvrijedni cash kojeg će požderati inflacija ostane kod njih, a podcijenjene dionice kod nas, tako da im možemo prodavati tamo na Crobi preko 5000K, a koji će doći puno prije nego očekuju i najokorjeli optimisti.
[/quote]

kolega ja za razliku od vas niti u jednom postu nisam pozivao nikoga niti na kupnju ili prodaju dionica samo sam iznosio svoja mišljenja o trenutnoj situaciji.nekome se svidi nekome ne , a to je i smisao cijelog foruma.osobno vam želim veliku zaradu .
[/quote]

Nije problem iznositi, samo iznosi, ali onda dopusti i da argumentirano raspravljamo.
Ako si Bago sve si danas krivo povezao, pa čak i neki laici su to vjerojatno primjetili.
Rečeno je lijepo koliki je udio države u vanjskom dugu, poprilično nizak udio.
Realno je isti istina veći zbog javnih / državnih tvrtki koje tu treba uključiti.
ALi ipak generalno država ima prostora za zaduženje i to sada radi.
Svježe prikupljenim kapitalom povećat će se likvidnost, i to je po meni glavna zadaća koju država mora napraviti kratkoročno. Ne na ovaj način samo.
Stvoriti uvjete zaštite vjerovnika u odnosu na dužnike, kao i smanjiti rokove plačanja.

Još je bilo u osvrtu par stvari koje nisu dobro prezentirane, više se ne sjećam, ako je netko gledao neka piše što je pričao Bago.
A da, pisalo je da će se država morati lihvarski zaduživati, pa evo kako se lihvarski zadužuje, kta 6,5 %. Pisalo je i o katastrofi zbog pada rejtinga, halo?
PA nama je zadnjima srozan i najmanje, pogledajmo zemlje u regiji.
Ne naglašava se da je rejting u stranoj valuti, a to je bitno kod ovog zaduženja – ostao isti.
Još je bilo nekih nebuloza da me ubiješ sad se više ne sjećam..

[/quote]

evo ti samo par informacija pa te molim da mi objasniš kak bu šuker sa 5,5 milijardi kuna podigao burzu.ja sam neiskusan i neznam pa budi toliko ljubazan i prosvjetli me.manjak u proraćunu će biti oko 10 milijardi kn ako sezona bude prosjećna (znaći ne loša nego prosjećna).dakle ako sve pretoći u proraćun još nam fali .zakljućak mmf ili drugi rebalans .e vidiš ajoš se nismo niti dotaklji nelikvidnosti dakle od 15 milijardi neplaćenih raćuna 6 milijardi je u rukama državnih firmi.ostalih 9 milijardi je dug banaka koje su taj novac plasirale raji za nove aute i firmama za obrtna sretstva.i na kraju dug koji se netreba vratiti će biti debelo iznad 40 milijardi kn.

Tražim hitno posao sa radnim vremenom od 26 sekundi . Može i do sat vremena ali ne duže!!!Netreba plaća samo mirovinsko i socijalno.

New Report

Close