Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.






Evo, već prvog dana navodno je upisao preko 1 mlrd obveznica, interes iznad svakog očekivanja.
Navodno po kta 6,5 % !!

super.sva sreća da taj novac netreba vratiti i da će ga vlada pametno uložiti u penzije i socijalna davanja .znači kriza je gotova.
[/quote]

Kao da slušam Mislava Bagu, koji je odjednom postao ekonomski analitičar, evo danas je trkeljao na Nova TV opet. Pojma nema. Jedino što je bilo ispravno je prikaz javnog duga.

Time novcem poboljšat će se likvidnost u državi i što je najvažnije skinuti mirovinske fondove sa obveze kupovanja državnih vrijednosnica.

A gdje će potrošiti onda taj novac?
A valjda dobar dio nazad u tržište kapitala, jer oporavak je krenuo.
Bez obzira što neki još čame u cashu. Tak je kak je.

[/quote]

pa ja jesam Mislav Bago a kaj se tiće love uz nelikvidnost od 15 milijardi kn sa tendencijom rasta to je kap u moru.ako ti misliš da će i lipa od te love doći do tržišta kapitala onda si naivan ili nemaš doticaja sa realnim sektorom.trenutni krediti za realan sektor su 15%.alo 15% .da drogu prodaješ nemreš pozitivno poslovati uz tu kamatu.firme su trenutno u fazi preživljavanja a kapitala za razvojni ciklus nemaaaaaaaaaaaaaa.ta lova koja dolazi je samo flaster na ranu od bazuke.
[/quote]
ajd laser sve pet mozda neces morati cekati sljedecu godinu do ovo doba da bi bio milijuner….. [lol]
[/quote]

tu sam krilaticu počeo koristiti prije pa godina ……..

Tražim hitno posao sa radnim vremenom od 26 sekundi . Može i do sat vremena ali ne duže!!!Netreba plaća samo mirovinsko i socijalno.

VLT VAN KAMPEN HIGH INCOME TRUST I 10.90 3:23PM ET Up 8.65 (384.47%) 66,523
MAPP MAP Pharmaceuticals, Inc. 8.90 3:27PM ET Up 5.75 (182.54%) 4,933,430
PEDH Peoples Educational Holdings, I 2.50 3:18PM ET Up 1.45 (138.10%) 16,625

ove firme u USA su dobro potegle danas, kad bi se ovako nešto slično i kod nas desilo….. [undecid]







Evo, već prvog dana navodno je upisao preko 1 mlrd obveznica, interes iznad svakog očekivanja.
Navodno po kta 6,5 % !!

super.sva sreća da taj novac netreba vratiti i da će ga vlada pametno uložiti u penzije i socijalna davanja .znači kriza je gotova.
[/quote]

Kao da slušam Mislava Bagu, koji je odjednom postao ekonomski analitičar, evo danas je trkeljao na Nova TV opet. Pojma nema. Jedino što je bilo ispravno je prikaz javnog duga.

Time novcem poboljšat će se likvidnost u državi i što je najvažnije skinuti mirovinske fondove sa obveze kupovanja državnih vrijednosnica.

A gdje će potrošiti onda taj novac?
A valjda dobar dio nazad u tržište kapitala, jer oporavak je krenuo.
Bez obzira što neki još čame u cashu. Tak je kak je.

[/quote]

pa ja jesam Mislav Bago a kaj se tiće love uz nelikvidnost od 15 milijardi kn sa tendencijom rasta to je kap u moru.ako ti misliš da će i lipa od te love doći do tržišta kapitala onda si naivan ili nemaš doticaja sa realnim sektorom.trenutni krediti za realan sektor su 15%.alo 15% .da drogu prodaješ nemreš pozitivno poslovati uz tu kamatu.firme su trenutno u fazi preživljavanja a kapitala za razvojni ciklus nemaaaaaaaaaaaaaa.ta lova koja dolazi je samo flaster na ranu od bazuke.
[/quote]

Nije istina da su kamate 15 %
Ako jedna banka ima kamatu 15 % to nije odraz kta na cijelom tržištu.
Mene ne zanima realni sektor malih tvrtki, već onih koje kotiraju na burzi, jer njihove dionice kupujemo.
I dionice banaka, koje btw. krizu nisu niti imale a pretrpjele su ogromne gubitke na burzama.
Istina je da će dio malih možda propasti, ali će time otvoriti tržište ostalima.To je normalni ekonomski cuiklus. Da nam država ipak nije u banani potvrđuje i ovakav interes iznad svih očekivanja za naše obveznice. I opet se potvrđuje neznanje novinara, pao nam je rejting istina, ali onaj u stranoj valuti je ostao isti. Isto tako je istina to da je rejting državama u okruženju pao i više nego RH. I što sad?

I ono najvažnije, tržište kapitala ne reagira oporavkom kada krene oporavak realnog sektora već prije, 6-12 mjeseci. a ti računaj, hoćemo li slijedeće godine u ovo vrijeme imati rast BDP-a? Ja mislim da će rast biti i prije. Nemoj poistovječivati tržište kapitala sa stanjem u realnom sektoru, tj. njihove korelacije. Pad tržišta je bio prije krize jel tako? Isto tako i oporavak kreće prije kraja krize.

Polemiziramo li mi o realnom sektoru ili tržištu kapitala, ipak je ovo forum a tema komentari trgovanja na tržištu kapitala.

[/quote]

cijeli problem i je u tvojoj zadnjoj rečenici .kod tebe realni sektor i tržište kapitala namaju veze jedan sa drugim.ja se sa tom konstatacijom nemogu složiti.zamisli lude amere na dobre podatke iz realnog sektora dionice idu gore a na loše idu dole.ludog li naroda
[/quote]

Ne, ne i ne. Ne govorimo o pojedinačnom primjeru određene dionice, već o cjelini tržšta kapitala.
Pročitaj par knjiga o burzovnim kretanjima i ovisnosti burze o realnom sektoru.
Pa ti si stvarno Bago? [smiley]

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]





Evo, već prvog dana navodno je upisao preko 1 mlrd obveznica, interes iznad svakog očekivanja.
Navodno po kta 6,5 % !!

super.sva sreća da taj novac netreba vratiti i da će ga vlada pametno uložiti u penzije i socijalna davanja .znači kriza je gotova.
[/quote]

Kao da slušam Mislava Bagu, koji je odjednom postao ekonomski analitičar, evo danas je trkeljao na Nova TV opet. Pojma nema. Jedino što je bilo ispravno je prikaz javnog duga.

Time novcem poboljšat će se likvidnost u državi i što je najvažnije skinuti mirovinske fondove sa obveze kupovanja državnih vrijednosnica.

A gdje će potrošiti onda taj novac?
A valjda dobar dio nazad u tržište kapitala, jer oporavak je krenuo.
Bez obzira što neki još čame u cashu. Tak je kak je.

[/quote]

Plavi, pusti ga neka piše. Ja mu za svaki post dajem 100tku. Kao sreće da je više takvih, pa da ovi labilni rasprodaju i ovo malo imovinice što im je ostalo, tako da nam ne smetaju tamo kad sve bude još za duplo skuplje. Tada će biti sve bez ikakvih otpora. Da je bar više ovakvih ko ovaj laser. Pod hitno je potrebno da ekipa rasproda još više po ovim bagatelnim cjenama, tako da bezvrijedni cash kojeg će požderati inflacija ostane kod njih, a podcijenjene dionice kod nas, tako da im možemo prodavati tamo na Crobi preko 5000K, a koji će doći puno prije nego očekuju i najokorjeli optimisti.
[/quote]

Ma neka ga, ali žao mi je kad ljudi misle da znaju a ne znaju.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]






Evo, već prvog dana navodno je upisao preko 1 mlrd obveznica, interes iznad svakog očekivanja.
Navodno po kta 6,5 % !!

super.sva sreća da taj novac netreba vratiti i da će ga vlada pametno uložiti u penzije i socijalna davanja .znači kriza je gotova.
[/quote]

Kao da slušam Mislava Bagu, koji je odjednom postao ekonomski analitičar, evo danas je trkeljao na Nova TV opet. Pojma nema. Jedino što je bilo ispravno je prikaz javnog duga.

Time novcem poboljšat će se likvidnost u državi i što je najvažnije skinuti mirovinske fondove sa obveze kupovanja državnih vrijednosnica.

A gdje će potrošiti onda taj novac?
A valjda dobar dio nazad u tržište kapitala, jer oporavak je krenuo.
Bez obzira što neki još čame u cashu. Tak je kak je.

[/quote]

Plavi, pusti ga neka piše. Ja mu za svaki post dajem 100tku. Kao sreće da je više takvih, pa da ovi labilni rasprodaju i ovo malo imovinice što im je ostalo, tako da nam ne smetaju tamo kad sve bude još za duplo skuplje. Tada će biti sve bez ikakvih otpora. Da je bar više ovakvih ko ovaj laser. Pod hitno je potrebno da ekipa rasproda još više po ovim bagatelnim cjenama, tako da bezvrijedni cash kojeg će požderati inflacija ostane kod njih, a podcijenjene dionice kod nas, tako da im možemo prodavati tamo na Crobi preko 5000K, a koji će doći puno prije nego očekuju i najokorjeli optimisti.
[/quote]

kolega ja za razliku od vas niti u jednom postu nisam pozivao nikoga niti na kupnju ili prodaju dionica samo sam iznosio svoja mišljenja o trenutnoj situaciji.nekome se svidi nekome ne , a to je i smisao cijelog foruma.osobno vam želim veliku zaradu .
[/quote]

mislim da si me pomješao sa nekim. ne pozivam nikoga ni na šta. Iako bi mi osobno bilo jako drago da što više ekipe rasproda svoje dionice po ovim bagatelnim cjenama tako da onda JOŠ više (uskoro sve više bezvrijednog) casha bude vani i čeka na naknadni ulaz. Ja naprosto obožavam kad ekipa prodaje sada svoje dionice. Zato vas molim da što više pišete. Ja ću vam uvijek dati stotku [thumbsup]

I'LL BE BACK

http://www.seebiz.eu/hr/makroekonomija/svijet/david-icke-obama-je-lazov%2c-najgora-kriza-tek-dolazi!,46377.html

Naj gore tek dolazi






Evo, već prvog dana navodno je upisao preko 1 mlrd obveznica, interes iznad svakog očekivanja.
Navodno po kta 6,5 % !!

super.sva sreća da taj novac netreba vratiti i da će ga vlada pametno uložiti u penzije i socijalna davanja .znači kriza je gotova.
[/quote]

Kao da slušam Mislava Bagu, koji je odjednom postao ekonomski analitičar, evo danas je trkeljao na Nova TV opet. Pojma nema. Jedino što je bilo ispravno je prikaz javnog duga.

Time novcem poboljšat će se likvidnost u državi i što je najvažnije skinuti mirovinske fondove sa obveze kupovanja državnih vrijednosnica.

A gdje će potrošiti onda taj novac?
A valjda dobar dio nazad u tržište kapitala, jer oporavak je krenuo.
Bez obzira što neki još čame u cashu. Tak je kak je.

[/quote]

Plavi, pusti ga neka piše. Ja mu za svaki post dajem 100tku. Kao sreće da je više takvih, pa da ovi labilni rasprodaju i ovo malo imovinice što im je ostalo, tako da nam ne smetaju tamo kad sve bude još za duplo skuplje. Tada će biti sve bez ikakvih otpora. Da je bar više ovakvih ko ovaj laser. Pod hitno je potrebno da ekipa rasproda još više po ovim bagatelnim cjenama, tako da bezvrijedni cash kojeg će požderati inflacija ostane kod njih, a podcijenjene dionice kod nas, tako da im možemo prodavati tamo na Crobi preko 5000K, a koji će doći puno prije nego očekuju i najokorjeli optimisti.
[/quote]

kolega ja za razliku od vas niti u jednom postu nisam pozivao nikoga niti na kupnju ili prodaju dionica samo sam iznosio svoja mišljenja o trenutnoj situaciji.nekome se svidi nekome ne , a to je i smisao cijelog foruma.osobno vam želim veliku zaradu .
[/quote]

Nije problem iznositi, samo iznosi, ali onda dopusti i da argumentirano raspravljamo.
Ako si Bago sve si danas krivo povezao, pa čak i neki laici su to vjerojatno primjetili.
Rečeno je lijepo koliki je udio države u vanjskom dugu, poprilično nizak udio.
Realno je isti istina veći zbog javnih / državnih tvrtki koje tu treba uključiti.
ALi ipak generalno država ima prostora za zaduženje i to sada radi.
Svježe prikupljenim kapitalom povećat će se likvidnost, i to je po meni glavna zadaća koju država mora napraviti kratkoročno. Ne na ovaj način samo.
Stvoriti uvjete zaštite vjerovnika u odnosu na dužnike, kao i smanjiti rokove plačanja.

Još je bilo u osvrtu par stvari koje nisu dobro prezentirane, više se ne sjećam, ako je netko gledao neka piše što je pričao Bago.
A da, pisalo je da će se država morati lihvarski zaduživati, pa evo kako se lihvarski zadužuje, kta 6,5 %. Pisalo je i o katastrofi zbog pada rejtinga, halo?
PA nama je zadnjima srozan i najmanje, pogledajmo zemlje u regiji.
Ne naglašava se da je rejting u stranoj valuti, a to je bitno kod ovog zaduženja – ostao isti.
Još je bilo nekih nebuloza da me ubiješ sad se više ne sjećam..

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

ahahaha, Kardum osto nasukan do jaja u cashu. koji glupi druk [lol] kao sve raste, ali prometi ne rastu pa nije dobro i atlantska ne raste pa nije za pravo nego je fejk[lol] .hehe, nek pričeka do sutra hihihihihi, tolko je ekipe u cashu da je to naprosto prekrasno. pa ja jedva čekam korekciju, da pojačam poziciju s ovo casha što imam, a mogu si mislit kako ju čekaju oni (poput Karduma) koji su full vani [lol] . Kad se sjetim samo onog tikvana Motušića na 3200 u otvoreno sa onom čuvenom "dotakli smo dno". ma čovjek ih mora voljeti [lol]

I'LL BE BACK

samo bih komentirao potpis kolege plavog ako smijem.. kolega plavi, viro sigurno može i trebao bi bolje.. nisam zadovoljan dosadašnjim performanceom nikako [kiss]

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/


ahahaha, Kardum osto nasukan do jaja u cashu. koji glupi druk [lol] kao sve raste, ali prometi ne rastu pa nije dobro i atlantska ne raste pa nije za pravo nego je fejk[lol] .hehe, nek pričeka do sutra hihihihihi, tolko je ekipe u cashu da je to naprosto prekrasno. pa ja jedva čekam korekciju, da pojačam poziciju s ovo casha što imam, a mogu si mislit kako ju čekaju oni (poput Karduma) koji su full vani [lol] . Kad se sjetim samo onog tikvana Motušića na 3200 u otvoreno sa onom čuvenom "dotakli smo dno". ma čovjek ih mora voljeti [lol]

Prodao je JDPL na 90 kn [lol]

LEAVE THE WORLD BEHINED

P/E omjer je pokazatelj za “budale”
Autor/izvor: Tomislav Petrov, tomislav.petrov@seebiz.eu

http://seebiz.eu/hr/analize/p_e-omjer-je-pokazatelj-za-%e2%80%9cbudale%e2%80%9d,46385.html


ahahaha, Kardum osto nasukan do jaja u cashu. koji glupi druk [lol] kao sve raste, ali prometi ne rastu pa nije dobro i atlantska ne raste pa nije za pravo nego je fejk[lol] .hehe, nek pričeka do sutra hihihihihi, tolko je ekipe u cashu da je to naprosto prekrasno. pa ja jedva čekam korekciju, da pojačam poziciju s ovo casha što imam, a mogu si mislit kako ju čekaju oni (poput Karduma) koji su full vani [lol] . Kad se sjetim samo onog tikvana Motušića na 3200 u otvoreno sa onom čuvenom "dotakli smo dno". ma čovjek ih mora voljeti [lol]

ma sve stima,ali nekako mi svakog dana u svakom pogledu sve draze sto sam pun papirica….. [cool]

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju..odraz su mojeg misljenja......

New Report

Close