Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



…"SKIDAM KAPU" …SVAKA ČAST ONIMA KOJI SU DANAS, NAKON NAJMANJE MJESEC DANA KAPITALIZIRALI DOBIT NA PAR DIONICA…PRVENSTVENO MISLIM NA VDKT I LKRI…bravo majstori… [thumbsup]

A HDEL?
[/quote]

hedel je ciljano pumpanje balona.biti če uskoro plaća i škrgut zubi.svima koji su iskoristili situaciju čestitam.

Tražim hitno posao sa radnim vremenom od 26 sekundi . Može i do sat vremena ali ne duže!!!Netreba plaća samo mirovinsko i socijalno.


ova upozorenja bi kao trebala značiti da smo sada precjenjeni…daj te molim vas kao da sve to nije ukalkurirano u cijenu dionice poput vdkt su bile po 4000kn da bi pale na 200 atpl je bio 3600 i pao na 500! itd… a sve dobre firme ako je netko dobio po nosu to su dionice! ajmo se sada uplašiti i sutra u rasprodaju [angry]
korekcija je bilo i biće ali po meni značajnijeg pada crobexa nebi trebalo biti a vidoševiću poručujem da ne gleda previše cnn i nbc jer hrvatska ima samo 4 milje ljudi bez neke značajnije industrije šta je nama ovo naspram devedesetih i kojekakvih stečaja rasprodaja i muljaža [thumbsup]

…tada smo i zadužili silne milijarde kolega…a tko će nam sada dati???razmislite o tome???…sretno…

pametan čovjek vidi zlo i skloni se...



…"SKIDAM KAPU" …SVAKA ČAST ONIMA KOJI SU DANAS, NAKON NAJMANJE MJESEC DANA KAPITALIZIRALI DOBIT NA PAR DIONICA…PRVENSTVENO MISLIM NA VDKT I LKRI…bravo majstori… [thumbsup]

A HDEL?
[/quote]
…tako je kolega i HDEL…

pametan čovjek vidi zlo i skloni se...

Na ZSE ne trguju samo domaći, ne?

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!


ova upozorenja bi kao trebala značiti da smo sada precjenjeni…daj te molim vas kao da sve to nije ukalkurirano u cijenu dionice poput vdkt su bile po 4000kn da bi pale na 200 atpl je bio 3600 i pao na 500! itd… a sve dobre firme ako je netko dobio po nosu to su dionice! ajmo se sada uplašiti i sutra u rasprodaju [angry]
korekcija je bilo i biće ali po meni značajnijeg pada crobexa nebi trebalo biti a vidoševiću poručujem da ne gleda previše cnn i nbc jer hrvatska ima samo 4 milje ljudi bez neke značajnije industrije šta je nama ovo naspram devedesetih i kojekakvih stečaja rasprodaja i muljaža [thumbsup]

CROBEX je itekako precijenjen. Da bi Vam potkrijepio ovu moju konstataciju dovoljno je samo reći da u Europi postoje firme koje imaju tržišnu kapitalizaciju kao skoro sve značajnije hrvatske firme zajedno a pala im je vrijednost u zadnjih godinu dana za 80% !!!
Ovo će biti velika recesija i sada smo u "sredini recesijskog ciklusa". Ali naj gore je iza nas- tako da se ne bojite previše. CROBEX vidim u rujnu na 1.200 bodova!

...biti najbrži čovijek na svijetu...


Na ZSE ne trguju samo domaći, ne?

tako je, igraju i stranci kao i u Dinamu samo što su oni povukli pare još kada je Mamić prodao Eduarda i nama ostavili "igraće" tipa Carlos pa nek se mi snalazimo sami…….



ova upozorenja bi kao trebala značiti da smo sada precjenjeni…daj te molim vas kao da sve to nije ukalkurirano u cijenu dionice poput vdkt su bile po 4000kn da bi pale na 200 atpl je bio 3600 i pao na 500! itd… a sve dobre firme ako je netko dobio po nosu to su dionice! ajmo se sada uplašiti i sutra u rasprodaju [angry]
korekcija je bilo i biće ali po meni značajnijeg pada crobexa nebi trebalo biti a vidoševiću poručujem da ne gleda previše cnn i nbc jer hrvatska ima samo 4 milje ljudi bez neke značajnije industrije šta je nama ovo naspram devedesetih i kojekakvih stečaja rasprodaja i muljaža [thumbsup]

CROBEX je itekako precijenjen. Da bi Vam potkrijepio ovu moju konstataciju dovoljno je samo reći da u Europi postoje firme koje imaju tržišnu kapitalizaciju kao skoro sve značajnije hrvatske firme zajedno a pala im je vrijednost u zadnjih godinu dana za 80% !!!
Ovo će biti velika recesija i sada smo u "sredini recesijskog ciklusa". Ali naj gore je iza nas- tako da se ne bojite previše. CROBEX vidim u rujnu na 1.200 bodova!
[/quote]

Pišeš notorne gluposti, dobro ti je napisao vipy.
Kojim firmama je to pala vrijednost 80 %, ajde molim te?
To bi vjerojatno bile one koje su otišle ili su pred stečajem.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


Dovoljno je reći da ne trebaš više piti, alkohol. Toliko.

Bogami, možda je to u pitanju, nisam na to uopće pomislio.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Po meni, nema baš nikakog razloga da idemo dole. To , što smo malo kapizalizirali dobit na pojedinim
dionicama, nije baš nikakav razlog za promjenu trenda. Dapače, optimizam – unatoč pokušajima
da povremenim slabijim vijestima se izazove promjena cijena na niže – je vrlo jak.
Općenito, stanje je lakše , težnja da se cijeje vrate na prijašnje – kod nekih dionica je ogromno.
Dobro je netko napisao- mi smo u odnosu na mnoge u okruženju- berzovno osviješteno tržište-
ali i najopreznije tržište od mnogih- jer na svaku sitnicu reagiramo povlačenjem…

Taj pad je izazvan samo strahom malih dioničara, ništa više- ali i njih je sve manje.

Danas, predlažem – mirovanje- do objave pozitivnih vijesti iz svijeta….. a po svemu sudeći
će ih biti- jer je cirkulacija kapitala tako velika- da se negdje moraju igrati s njim…

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

miami vidjet ćeš da ima razloga da se ide dole.

Turizam 2009. gubi 1,5 milijardi eura

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=df6a4102-eb2d-4a15-8e48-57c0cccb5a73&open=sec

Tražim hitno posao sa radnim vremenom od 26 sekundi . Može i do sat vremena ali ne duže!!!Netreba plaća samo mirovinsko i socijalno.

Laser, to su netočne statistike temeljene na izračunima netočno prijavljenih noćenja…
Pa ti takve podatke smatraš ozbiljnima ?

Turizam će ove godine biti improvizacija- za većinu domaćih i inozemnih turista, jer su
ekonomske promjene osjetljive na promjene pa i naši osobni – ali i generalni planovi neizvjesni.

Pokušala sam napraviti raspored za godišnji – tko će kuda u obitelji…. nemoguće, nitko ništa ne zna, svi nešto preptpostavljaju. npr. jedan ne može dobiti godišnji-. jer se situacija u firmi pogoršala-
drugi nema novaca – pa će nešto improvizirati s apartmanima, treći ima druge planove….

A na kraju- svi će biti negdje na moru i potrošiti koju kunu, možda manje nego prije…
No, tu ima rješenja- a to je drastično sniženje cijena. Država bi trebala dati medijskog prostora
/ jeftinog / za oglašavanje svih sniženja u turizmu- kako bi se potrošači odlučili za manje novaca
otići na more….
Standardna srednja klasa – ima svoje vikendice ili apartmane, na njih ne računajte….
Zato- država mora osnovati hitnu službu za promiđbu turizma i upznati nas s najjefitnijim
mogućnostima ljetovanja …. pogotovo , obiteljskog- mi smo prezeleni za poslovni turizam.
Najviše gluposti država je napravila u nautičkom turizmu, iako pozdravljam sve mjere
oko ilegalnog chartera. Imala sam brod 11,4m pa neke stvari vidim u marinama.
Dakle, pet sekundi je do 12- za turizam…. hebali ih izbori – prije turističke sezone- s čim se oni bave?! Pozovite turiste na more- onak ljudski- a da pri tom ne idu doma s kreditima…..

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!


miami vidjet ćeš da ima razloga da se ide dole.

Turizam 2009. gubi 1,5 milijardi eura

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=df6a4102-eb2d-4a15-8e48-57c0cccb5a73&open=sec


obzirom ko vodi turizam, i kako se to vodi, taj gubitak će biti odličan rezultat.

sutra je novi dan.

New Report

Close