Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



kaj ovi nasi misle?
da cemo ici dole?
nemojte me nasmijavati…

hvala za dionice koje ste mi prodali po bidu.
jako volim kupovati na suportu.

A koje je Vaše mišljenje,kuda ćemo sljedećih tjedana?
[/quote]

ako se zadrzimo iznad 1880, target je 2200.

…"SKIDAM KAPU" …SVAKA ČAST ONIMA KOJI SU DANAS, NAKON NAJMANJE MJESEC DANA KAPITALIZIRALI DOBIT NA PAR DIONICA…PRVENSTVENO MISLIM NA VDKT I LKRI…bravo majstori… [thumbsup]

pametan čovjek vidi zlo i skloni se...


kaj ovi nasi misle?
da cemo ici dole?
nemojte me nasmijavati…

hvala za dionice koje ste mi prodali po bidu.
jako volim kupovati na suportu.

TO bumo vidjeli sutra jeli support ili slobodni pad,ali ako ste ušli danas nazad,nebih vam bio u koži jer je ovo veoma mogući tek početak korekcije koja može potrajati pa stoga..nisam siguran da je zahvala primjerena ili da možda vama zahvali onaj koji vam je uvaljao [angry]



UPOZORENJA
Nadan Vidošević: Iduća godina bit će gora od ove!
Autor/izvor: Marina Šunjerga – marina.sunjerga@seebiz.eu
ZAGREB – "Neće 2009. biti najgora godina, već je jako, jako opasna sljedeća 2010.", upozorio je Nadan Vidošević, predsjednik Hrvatske gospodarske komore otvarajući III. Skupštinu HGK.
Neće više biti kredita, kazao je, a dugovi će i dalje dolaziti na naplatu. Vidošević je kao najveće hrvatske probleme istaknuo nelikvidnost i nemoral u poslovanju, mentalitet trošenja većeg od zarade i nedostatak strategije.

http://seebiz.eu/hr/analize/vidosevic-iduca-godina-bit-ce-gora-od-ove!,45917.html

Haah ma hadje, pa to vec svi znaju, očekuje se oporavak druga polovica 2010, dakle burza krece gore sada. Ili si mislio kupovat na 1200 crobexu kad oporavak krene
[cool]
[/quote]

…uvijek je tako…dok burza pada mnogi misle da je i to samo još jedna korekcija tako da uvijek ima kupaca na sve nižim cijenama…pa onda dokupljivanje i hvatanje što niže pozicije za put na gore…TAKO JE BILO STOTINE PUTA I BITI ĆE JOŠ TOLIKO… KAKO GORE TAK I DOLE…jedina "draž" je u tome što se nazna "tajming"… [thumbsup] zato je najbolje biti 50:50…

pametan čovjek vidi zlo i skloni se...

ova upozorenja bi kao trebala značiti da smo sada precjenjeni…daj te molim vas kao da sve to nije ukalkurirano u cijenu dionice poput vdkt su bile po 4000kn da bi pale na 200 atpl je bio 3600 i pao na 500! itd… a sve dobre firme ako je netko dobio po nosu to su dionice! ajmo se sada uplašiti i sutra u rasprodaju [angry]
korekcija je bilo i biće ali po meni značajnijeg pada crobexa nebi trebalo biti a vidoševiću poručujem da ne gleda previše cnn i nbc jer hrvatska ima samo 4 milje ljudi bez neke značajnije industrije šta je nama ovo naspram devedesetih i kojekakvih stečaja rasprodaja i muljaža [thumbsup]

živjeli!!!

Ovo je momenat u kojemu se razilaze TA i osjećaj kretanja tržišta.Jedno mi govori da je lagana korekcija da bi se rast nastavio,a u primozgu mi titra bojazan da bi mogla biti i jača korekcija.Precijenjeni nismo definitivno,pa svi znamo kakvih tu firmi ima na ZSE ,a po koiko se trže.Međutim iskustvo me uči da to nije presudno.Sentiment mi je nekako negativan……Do danas sam bio 50:50 i za ne falit danas me poklopilo ni kriva ni dužna na THNK.Stavio se 110kn niže od trenutne cijene,moro izać i kad sam se vratio vidim poklopilo me i sada sam 100% u dionicama.Iskreno rečeno volio bi da mi nije proša nalog na THNK.A što se tiče Vidoševića i njegovih predviđanja ,ništa nova.Hrvati su u recesiji čim se rode!

Vidošević smatra da će 2010. biti jako opasna godina…zar gsp Vidosevic nije cuo da: ‘U ovoj zemlji nikad nista nije uspjelo, pa nece ni kriza’ [smiley]

NIŠTA MI NEĆE OVI DAN POKVARIT


…"SKIDAM KAPU" …SVAKA ČAST ONIMA KOJI SU DANAS, NAKON NAJMANJE MJESEC DANA KAPITALIZIRALI DOBIT NA PAR DIONICA…PRVENSTVENO MISLIM NA VDKT I LKRI…bravo majstori… [thumbsup]

A HDEL?


Vidošević smatra da će 2010. biti jako opasna godina…zar gsp Vidosevic nije cuo da: ‘U ovoj zemlji nikad nista nije uspjelo, pa nece ni kriza’ [smiley]

Biti će koma ali ako on tad bude Predsjednik.
NO paseran !!!

who dares, wins

odličan Petrov

HANFA I FONDOVI
Koliko iznosi prinos osobnog računa?
Autor/izvor: Tomislav Petrov, tomislav.petrov@seebiz.eu
KOMENTAR – Mjerenje učinka fondova i izvješćivanje javnosti o njihovom učinku od nezavisne agencije zahtijeva prikaz anualiziranih stvarnih (neto) prinosa fondova unazad najmanje pet godina te prikaz neke pogodno konstruirane mjere ukupne rizičnosti njihovih portfelja.

http://seebiz.eu/hr/komentari/tomislav-petrov/koliko-iznosi-prinos-osobnog-racuna%3f,45970.html

mali dioničari spasili Motušiću fotelju

Predsednik Zagrabačke berze Roberto Motušić kazao je da je na svim tržištima u regionu kapitalizacija opala između 60 i 70 odsto početkom godine, ali je u Zagrebu promet na berzi manji za 20 do 25 odsto što je rezultat razvijenijeg tržišta kapitala. Za manji pad, istakao je, zaslužna je i šira baza investitora među kojima značajno mesto zauzimaju mali investitori.

http://seebiz.eu/hr/burze/drugi-regionalni-roadshow-vide-se-znaci-oporavka-regionalnog-trzista,45974.html

TJEDAN ZA ZABORAV
Još loših vijesti: Fitch spustio prognozu dugoročnog rejtinga
Autor/izvor: SEEbiz
ZAGREB – Samo dan nakon Dun&Bradstreeta i Fitch Ratings je Hrvatskoj promijenio prognozu dugoročnog rejtinga domaće i strane valute iz "stabilan" u "negativan".

http://seebiz.eu/hr/makroekonomija/hrvatska/jos-losih-vijesti-fitch-spustio-prognozu-dugorocnog-rejtinga,45967.html

PROCJENE
D&B: Hrvatske antirecesijske mjere neće biti učinkovite
Autor/izvor: SEEbiz
ZAGREB – Bonitetna kuća Dun&Bradstreeet sniženje kreditnog rejtinga Hrvatskoj temeljila je na ocjeni da antirecesijske mjere hrvatske vlade neće biti učinkovite te da neće poboljšati gospodarske izglede zemlje, kazao je Darren Middleditch, analitičar D&B-a zadužen za Hrvatsku.
http://seebiz.eu/hr/makroekonomija/d_b-hrvatske-antirecesijske-mjere-nece-biti-ucinkovite,45959.html

PROGNOZE
Svjetska banka: Hrvatski BDP u prvom kvartalu pada 5,8%
Autor/izvor: SEEbiz
ZAGREB – Svjetska banka očekuje da će podaci o hrvatskom BDP-u u prvom kvartalu pokazati pad od 5,8 posto u odnosu na prvi kvartal 2008. godine, što je relativno dobar rezultat u odnosu na zemlje EU10.
http://seebiz.eu/hr/makroekonomija/hrvatska/svjetska-banka-hrvatski-bdp-u-prvom-kvartalu-pada-5%2c8%25,45949.html

New Report

Close