Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@hanger

ja samo kažem da firme koje posluju sa državom su trenutno u gadnoj situaciji, pogotovo one koje su se zaduživale prije krize a i one koje su se sad zaduživale pogotovo, jer para nema, tako da osobno ne vjerujem ni u rast dionica, … jednostavno u hrvatskoj para nema ni država ni firme ni raja .. sve ide u vraćanje duga. Možda da se spoji koji mjesec dana da raste bi narod nešto utuko u dionice ali nakon onakih opeklina će ih bit puno manje … raja se drži oročene štednje, ne ulaže se ni u nekretnine…

Cookie Monster

ima se love,ima,pogledajte svako malo se protrguju veliki paketi [sealed]


raja se drži oročene štednje, ne ulaže se ni u nekretnine…

to je jako dobro… ne treba nam sada nikakva raja. Kad dođe raja, ja ću prodavati. Tamo negdje između 5 i 10K u drugoj fazi bull marketa kad će se loviti onih zadnjih 100% i kad će svi biti sigurni i pametni. Sada nam treba što više strašenja,plašenja, Prechtera, Rohatinskog, lokota i sl. tako da se raja fino rasproda i ovo malo što imje ostalo, tako da se mi fino utrostručimo do nekih 3K po mogućnosti na što manjim prometima, jer najveći rast u bull marketu je upravo onaj prvi dio u fazi skepticizma i to na malim prometima (jernema likvidnosti). Neke su dionice već odradile 100%, a velika većina između 50 i 100% pa vi pjevajte borbene. Ja mrzim likvidnost,likvidnost je smeće. kad dođe likvidnost ja ću sve rasprodati.

I'LL BE BACK


Ulaži u dionice onih firmi bez ikakvog duga koje posluju pozitivno, ako takve nađeš.

Hvala Bogu imamo i mi u RH takvih, od vrlo malih do vrlo velikih firmi sa gotovo 0 duga, puno keša… i nikad drugačijeg osim vrlo pozitivnog poslovanja uz snažan slobodni novčani tok – a posebice: sjajne i u svakom pogledu sve svjetlije budućnosti 😉

Navedi dobar primjer tko još ne živi "na dug" počevši od običnog hrvatskog građanina do ogromnih svjetskih kompanija?

1. Ja

2. Adris grupa d.d., HT-Hrvatske Telekomunikacije d.d., Ericsson Nikola Tesla d.d., …, Franck d.d., Zagrebačka pivovara d.d., …….., BC Institut d.d.,….

3. Exxon Mobil Corporation, Microsoft Corporation, Johnson & Johnson , Berkshire Hathaway Inc, Google Inc., Apple Inc., Monsanto Company, Walgreen Company,…, ABB Ltd, NIKE Inc., …, FedEx Corporation, …., Coach Inc., Fastenal Company, Garmin Ltd.,….

(samo neke od meni zanimljivih, a uglavnom baš i ne zaduženih, neke imaju nešto veće kratkoročne obveze, ali zato i puno više kratkotrajne imovine tako da to nema veze, ili im je dug priroda posla/financije)

Dug je praktički svačija realnost, ali to automatski ne znači da je najebao svatko onaj tko ima nekakav dug na vratu.

nije svačija, a ona čija je: to je njegov izbor (barem bi trebao biti, ako je nužnost -tada je to ona stvar o kojoj pričamo i koja možda nije tako pozitivna, ali sve ovisi od slučaja do slučaja).

Točno, sigurno da nije najebao svatko tko ima nekakav dug na vratu, ali mnogi od njih jesu – ako je taj dug prevelik, loše iskorišten (u projekte malog povrata), ili loše strukturiran (valutni rizici, kamatni rizici…) što je čest slučaj kod nas (dug vezan za stranu valutu, i uz promjenjivu kamatnu stopu, u nesigurnom sustavu velikih rizika, kamatnih ali prije svega valutnih).


Zaduživanjem se lakše dolazi do love kojom će se investirati u nešto. A prihodima se servisira dug. Pa zar to nije bit svega ovoga???

upravo tako, osim što ne prihodima kao što ti kažeš nego operativnom dobiti (ako operativna dobit nije kvalitetna, i jako dobro ne servisira taj dug… onda nešto nije baš tu dobro), bitno je da projekt koji je realiziran na dug funkcionira profitabilno, i sa povratom dovoljno većim od kamatne stope koju plaćaš, dovoljno većim da ta razlika opravdava poduzeti rizik – cilj je u projekt čim većeg povrata na investiciju uložiti novac stečen po čim nižoj kamatnoj stopi: razlika je ono što je bitno, a koliko točno velika razlika treba biti… stvar je izbora, prije svega ovisno o razini rizika koju toleriraš.


a nas ne bi spasilo ni 200 Rohatinskih na čelu države ove pošasti od recesije koju su skuhali Ameri!

puno ozbiljniju kašu smo skuhali mi sebi sami, ovo što su Ameri (su)odgovorni za globalnu recesiju, to je nama tek manji dio problema.

ovo danas je bilo iznenađujuće dobro Izgleda da su se plašljivci iskrcali a dionice otišle u prave ruke

pa šta nisi ti Anricome napiso u petak da si sve rasprodo? ja ovo više ništa ne razumijem [undecid]

I'LL BE BACK


pa šta nisi ti Anricome napiso u petak da si sve rasprodo? ja ovo više ništa ne razumijem [undecid]

ni ja isto vise nista ne kuzim..
pa kaj nisu rekli da sve ide dole, i da bear traje bar 3-5 godina….
sva sreca da sam full, do jajos, do ibera u dionicama…
inace bi bio totalno u komi… [undecid]

i ovi glupi ameri, gle … +2,5%… [undecid]

Grubi za tebe:

Jednom kad je moj frend izgubio novčanik (naravno bio je malo pijan i drogiran)..((bilo je to u mladosti)) stalno je govorio " Moj život više nepostoji" Mog života više nem,a" "Što ću ja sad " Ajme

Stoga preslikavam njegove riječi:

"Mog života bez bear-a nema" …"Ja više nepostojim" i stoga imam novi navijački slogan

"POMOZI MEDO"

"POMOZI MEDO"

Zekica ….

no ujutro ga je nazvao jedan dobar čovjek opa. profesor na ekonomiji i vratio mu nađeni novčanik sa svom lovom i svim dokumentima.

Moj frend Splićo u znak zahvale kupio mu je bocu Stocka za 56kn.(bili smo studenti)

LEAVE THE WORLD BEHINED

ameri su ulupali tisuću milijardi da podignu gospodarstvo.mi ni lipe.

POSLJEDICE KRIZE
U Ingri radni tjedan skraćuju na 4 dana?

http://www.vecernji.hr/newsroom/economics/3294978/index.do

Tražim hitno posao sa radnim vremenom od 26 sekundi . Može i do sat vremena ali ne duže!!!Netreba plaća samo mirovinsko i socijalno.


pa šta nisi ti Anricome napiso u petak da si sve rasprodo? ja ovo više ništa ne razumijem [undecid]

Pa sam si rekao da je to buy signal [lol] [lol]
Kaj se sada čudiš?

Bude se vratio kao i ja [angry] [angry]

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

BURZA
Skupština ZSE: Dividenda 350 kuna, razrješnice NO-u i Upravi
Autor/izvor: SEEbiz / Hina
ZAGREB – Glavna skupština dioničara Zagrebačke burze danas je donijela odluku o isplati dividende u iznosu od 350 kuna po dionici te je dala razrješnice članovima Nadzornog odbora i Uprave Zagrebačke burze, izvijestili su s Burze.

http://seebiz.eu/hr/burze/skupstina-zse-dividenda-350-kuna%2c-razrjesnice-no-u-i-upravi,45661.html



raja se drži oročene štednje, ne ulaže se ni u nekretnine…

to je jako dobro… ne treba nam sada nikakva raja. Kad dođe raja, ja ću prodavati. Tamo negdje između 5 i 10K u drugoj fazi bull marketa kad će se loviti onih zadnjih 100% i kad će svi biti sigurni i pametni. Sada nam treba što više strašenja,plašenja, Prechtera, Rohatinskog, lokota i sl. tako da se raja fino rasproda i ovo malo što imje ostalo, tako da se mi fino utrostručimo do nekih 3K po mogućnosti na što manjim prometima, jer najveći rast u bull marketu je upravo onaj prvi dio u fazi skepticizma i to na malim prometima (jernema likvidnosti). Neke su dionice već odradile 100%, a velika većina između 50 i 100% pa vi pjevajte borbene. Ja mrzim likvidnost,likvidnost je smeće. kad dođe likvidnost ja ću sve rasprodati.
[/quote]
Da, neke su odradile 100%- npr. HT sa 420 na 210 HRK, INA sa 3.400 na 1.400 , pa ATPL sa 3.900 na 890… da ne nabrajam više…
Još nije povoljno vrijeme za ulaganje!!!
Biti će još velikih korekcija- i to uskoro!

...biti najbrži čovijek na svijetu...

New Report

Close