Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Kolega vex pa zar ne vidite da tu imamo hrpu kolega koje misle da je burza paralelni svemir neovisan od realne ekonomije i niti ne pomisljaju da izlistane firme na burzi mozda rade sa stotinama i tisucama malih i srednjih kooperanata? Ja kuzim jako dobro o cem pricate – u slicnom sam dre.. ko i vecina firmi.

kako si poslovao prošle godine? Naime, burza je pala 80%…kakav je _to_ bio svemir?
[/quote]

I meni je prosle godine pao i promet i dobit i po stanju posla slutio sam sto slijedi. Burza ima jedan dodatni parametar koji ju vise spusta i vise dize od realnog, a to je psihologija tj. strah i pohlepa

Crobex Ukupni promet Redovni promet Institucionalni promet Prijavljeni promet
1.815,77 0.87% 21.186.926,73 kn 21.186.926,73 kn 0,00 kn 0,00 kn

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"



Kolega vex pa zar ne vidite da tu imamo hrpu kolega koje misle da je burza paralelni svemir neovisan od realne ekonomije i niti ne pomisljaju da izlistane firme na burzi mozda rade sa stotinama i tisucama malih i srednjih kooperanata? Ja kuzim jako dobro o cem pricate – u slicnom sam dre.. ko i vecina firmi.

kako si poslovao prošle godine? Naime, burza je pala 80%…kakav je _to_ bio svemir?
[/quote]

I meni je prosle godine pao i promet i dobit i po stanju posla slutio sam sto slijedi. Burza ima jedan dodatni parametar koji ju vise spusta i vise dize od realnog, a to je psihologija tj. strah i pohlepa
[/quote]
– ako sam dobro shvatio, htjeli ste reči da smo i pali više nego je trebalo.
– dalje: ona bi se trebali i vratiti npr. na cca 2500 a poslije dalje kada prođu sva ova s.anja… [thumbsup]



Šta je sa ovim BELJEM nije mi jasno tko to toliko prodaje kada TOP10 ima 93% i još znamo da su dobro poslovali jel netko nešto zna u velikom sam iskušenju da uzmem bar 1000 komada.

Baš zato mu nedaju gore dok se ne nakrcaju dovoljno
[/quote]

pogrešno kolega,
prodali bi ali nemaju kome,pa čim krene malo gore krene iskrcavanje,
nema žurbe


– ako sam dobro shvatio, htjeli ste reči da smo i pali više nego je trebalo.
– dalje: ona bi se trebali i vratiti npr. na cca 2500 a poslije dalje kada prođu sva ova s.anja… [thumbsup]

Da, dobro si shvatio da smo pali i vise neg je trebalo U TOM MOMENTU. Kako cemo dalje? Ne znam, ne zelim prognozirat ali mi se ne svidja situacija u realnom sektoru nikako.


Crobex Ukupni promet Redovni promet Institucionalni promet Prijavljeni promet
1.815,77 0.87% 21.186.926,73 kn 21.186.926,73 kn 0,00 kn 0,00 kn

7 milja prodali fondovi 4 milje ht i 10 milja ostale sirotinje [undecid]

Tražim hitno posao sa radnim vremenom od 26 sekundi . Može i do sat vremena ali ne duže!!!Netreba plaća samo mirovinsko i socijalno.

mogli bi neki i ostati sirotinja gledajući i čekajući…

tema se odnosi na komšiluk ali je aktualna i kod nas

Admir Kapo: Konzum, Delta i Mercator reketare domaće proizvođače hrane

http://seebiz.eu/hr/tvrtke/trgovina/admir-kapo-konzum%2c-delta-i-mercator-reketare-domace-proizvodace-hrane,45658.html

INDUSTRIJA
Znaci oporavka: Narudžbe u industriji u ožujku porasle 13,1%
Autor/izvor: SEEbiz / Hina
ZAGREB – Ukupni promet u hrvatskoj industriji u ožujku ove godine bio je manji za jedan posto u usporedbi s ožujkom 2008. godine, dok su ukupno primljene nove narudžbe istodobno bile za 13,1 posto veće u usporedbi s istim lanjskim mjesecom, pokazuju prvi rezultati Državnog zavoda za statistiku (DZS).

http://seebiz.eu/hr/makroekonomija/hrvatska/znaci-oporavka-narudzbe-u-industriji-u-ozujku-porasle-13%2c1%25,45649.html


zvone101, 18.05.2009. u 17:13
Sretan put i ne žuri se nazad

Hvala kolega na ljepim željama u ponedeljak sam tu ja se nadam, a vi mi čuvajte crobex. [thumbsup]

Šta je ovo ludilo u USA
[/quote]
ako ovako završe, da vidiš kako sutra nema više recesije… [rolleyes]

Ako je Amerika u šoku od zelenila- a jest. što se vidi iz vašeg priloženog stanja- a izbori su
završili , otprilike mlitavo , kako i treba…onda stvar s rastom dionica- prepustimo kome trebamo…
oni će odlučiti… koliko vidim blago ukrcavanje na kraju radnog vremena je evidentno…. tko se još
živcira?

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!



@hanger

di ti živiš ? DLKV je dužan ko grčka, odmah uz bok ide i IGH, ja znam jer radim i provodim dane sa ljudima koji su zaposleni u tim firmama … DLKV nema za plaće, plaćaju svakih 12 mjeseci, pa mi ti reci kako super rade … nažalost oni su samo djelomično krivi za takvo stanje u svojim poduzećima … najveći krivac je država tj. Doktor Ivo, Šuker i Co. oni su ti koji ne podmiruju svoje obveze, zato nema par ni DLKV ni ostali …. a da ne govrimo koliko je firmi vezano samo uz tih par tipa DLKV, Konstruktor, IGH itd.. automatski su i oni u govnima, ali sve je u redu "idemo dalje" glasali su pametni hrvati i sve će bit super, most ćemo gradit, možda još koju Arenu, recimo već aerodrom i naravno zadužit se koliko budemo mogli jaaaoooo bit će gadno.

Ako se sad zadužimo a moramo i ako tu lovu opet pokradu onda smo jebali ježa, lovu moramo ubrizgat u gospodarstvo, moramo poreze smanjit a ne kako kaže kreten Linić povećat, moramo poduzetnike oslobodit da mogu investirat i zapošljavat, jedino tako možemo napred…

Ali poznavajući idiote koji vode državu nema nam spasa. Pa tko je Ivo Sanader, tko je Šuker, tko je Luka Bebić .. šta su to oni stvorili svojom pameti i radom, nikad ništa i naravno da takav nemože vodit ni kiosk a kamoli državu.

Dobro onda ti nemoj uopće ulagati u gore spomenute dionice (i firme koje imaju bilo kakav dug) ako te to toliko smeta. Ulaži u dionice onih firmi bez ikakvog duga koje posluju pozitivno, ako takve nađeš. Usput poštedi nas političkih komentara koji nisu tema ovog foruma.

Navedi dobar primjer tko još ne živi "na dug" počevši od običnog hrvatskog građanina do ogromnih svjetskih kompanija?

Dug je praktički svačija realnost, ali to automatski ne znači da je najebao svatko onaj tko ima nekakav dug na vratu. Zaduživanjem se lakše dolazi do love kojom će se investirati u nešto. A prihodima se servisira dug. Pa zar to nije bit svega ovoga???
Žao mi je radnika koji su kolateralne žrtve u cijeloj priči, ali u ovom slučaju cijena dionica s njihovim plaćama nema baš nikakve veze, kao ni s mojom plaćom. Možda to zvuči nepošteno i surovo kada se tako kaže, ali takav je kapitalizam…jedno je socijalna nepravda, a drugo je pozitivna bilanca.

Uostalom svjetska recesija je na sceni pobogu, svi mi ispaštamo više manje zbog toga na razne načine (i meni je srezana plaća, a radim ko konj još više nego inače), a nas ne bi spasilo ni 200 Rohatinskih na čelu države ove pošasti od recesije koju su skuhali Ameri!

Ali neću pametovati, samo ću se pridružiti mišljenjem governeru, vidim da je mnogima krivo što nisu na vrijeme kupovali dionice pa sada kukaju oko svega što im padne na pamet…

New Report

Close