Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Zašto dionice rastu a trebale su pasti poslije izbora? [embarass]

[thumbsup]



Dakle, zaključak je slijedeći: rastemo na velikom a padamo na malom prometu. Je li to znači da više nema puno onih koji su spremni pošto-poto prodati na ovim razinama?

pa koga ti lažeš? šta misliš da su ljudi slijepi ili glupi??
crobex je na +0,28% sat vremena prije zatvaranja s bijednih 10 milja prometa!
[/quote]

Smanji doživljaj i smanjuj si minus. To što se tvoje želje i trenutna situacijane poklapaju, ne daje ti pravo da svoje frustracije liječiš na ovakav način.

U minusu smo bili na malom prometu do prije pola sata, a sada sa prelaskom u plus i promet se brže povećava.

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"

Šta je sa ovim BELJEM nije mi jasno tko to toliko prodaje kada TOP10 ima 93% i još znamo da su dobro poslovali jel netko nešto zna u velikom sam iskušenju da uzmem bar 1000 komada.

SVE ŠTO JE DANAS SKUPO SUTRA ĆE BITI JOŠ SKUPLJE A BITI ĆE VAM JEFTINO?????????


Zašto dionice rastu a trebale su pasti poslije izbora? [embarass]

Ne poslije izbora kolega, poslije prdočenja [lol] podataka u kakvoj se gabuli nalazimo.
A i izbori nisu gotovi, još 2 tjedna se strpiti.
Polako sve će doći na svoje. A kaj je najbolje u Ustavu piše da država treba i može pomagati "slabije" jedinice lokalne, hehe. Kaj mislite na uštrb kojih, kako i zašto??? [thumbsup]


Šta je sa ovim BELJEM nije mi jasno tko to toliko prodaje kada TOP10 ima 93% i još znamo da su dobro poslovali jel netko nešto zna u velikom sam iskušenju da uzmem bar 1000 komada.

Baš zato mu nedaju gore dok se ne nakrcaju dovoljno


Šta je sa ovim BELJEM nije mi jasno tko to toliko prodaje kada TOP10 ima 93% i još znamo da su dobro poslovali jel netko nešto zna u velikom sam iskušenju da uzmem bar 1000 komada.

Nije ni meni jasno… nije se valjda skojo opet probudio .
Valjda na ZSE uvijek ima netko tko bi prodavao ispod cijene…

BLJE-R-A 71,56 1 71,56 18.5.2009 14:35:26
BLJE-R-A 73,00 36 2.628,00 18.5.2009 14:32:02
BLJE-R-A 73,00 14 1.022,00 18.5.2009 14:30:31
BLJE-R-A 73,49 13 955,37 18.5.2009 14:16:54
BLJE-R-A 73,48 39 2.865,72 18.5.2009 12:51:22
BLJE-R-A 73,50 89 6.541,50 18.5.2009 12:51:22
BLJE-R-A 73,47 89 6.538,83 18.5.2009 12:27:50
BLJE-R-A 73,48 61 4.482,28 18.5.2009 12:27:50
BLJE-R-A 73,50 1 73,50 18.5.2009 11:26:33
BLJE-R-A 71,50 30 2.145,00 18.5.2009 11:01:49

vidi ovoga sa +/- 1 dionicom ??!? [huh]

Ne dajte zlovencima more jer ode u 3pm: terminal, plinovod, petrokemija, janaf, polimeri, brodogradnja, poljoprivreda itd itd




na temelju čega kolege smatraju da bi trebao uslijediti održivi rast?

suprotnog sam mišljenja, surađujem sa dosta tvrtki na području zagreba i barem 80% njih ima značajno smanjen promet/utržak/prodaju. Ukoliko se trend ne promjeni (a u realnom gospodarstvu ne primjećujem pozitivne trendove), na temelju čega bi dionice trebale rasti?

Sve to štima, neki imaju problema. A jesu li te tvrtke izlistane na burzi?

Govorimo ovdje o tvrtkama koje su na burzi kao dionička društva. Tko može reći da loše posluje IGH, DLKV ili KOEI? Ili da im se loše piše? Ili da rade s gubitkom? Ili da su im se prihodi i dobit smanjili?

Ma baš ništa od toga, sve suprotno.

Možda će im jednog dana dobit i pasti, ali ja bar za sada ne vidim opasnosti za to. Uostalom, lijepo su ih "nagradili" dioničari za ovakvu situaciju tako što su rasprodali sve dionice i brutalno im srušili cijenu. A nekome izgleda i ovaj blagi oporavak te cijene smeta…

[/quote]

teško je moguće ako svi režu potrošnju i ulaganja da će puno tvrtki ostati netaknute i nastaviti poslovanje kao da se ništa nije dogodilo. Tvrtke sa kojima radim su meni na malom uzorku pokazatelj kako tržište diše, i svi itekako osjećaju krizu na svom džepu. Ne govorim o dioničkim društvima nego o stvarnim tvrtkama srednje veličine od kojih neke već zijevaju zbog toga što su im mjeseci već odbrojani ne ugovore li poslove, a druge mogu poslovati ali im je promet pao 50ak % u par mjeseci. Veće firme će to osjetiti kasnije, eventualno prebroditi zalihama i prethodno ugovorenim poslovima, ali to ne može u nedogled, svi smo u istom gospodarstvu.
[/quote]

Kolega vex pa zar ne vidite da tu imamo hrpu kolega koje misle da je burza paralelni svemir neovisan od realne ekonomije i niti ne pomisljaju da izlistane firme na burzi mozda rade sa stotinama i tisucama malih i srednjih kooperanata? Ja kuzim jako dobro o cem pricate – u slicnom sam dre.. ko i vecina firmi.





na temelju čega kolege smatraju da bi trebao uslijediti održivi rast?

suprotnog sam mišljenja, surađujem sa dosta tvrtki na području zagreba i barem 80% njih ima značajno smanjen promet/utržak/prodaju. Ukoliko se trend ne promjeni (a u realnom gospodarstvu ne primjećujem pozitivne trendove), na temelju čega bi dionice trebale rasti?

Sve to štima, neki imaju problema. A jesu li te tvrtke izlistane na burzi?

Govorimo ovdje o tvrtkama koje su na burzi kao dionička društva. Tko može reći da loše posluje IGH, DLKV ili KOEI? Ili da im se loše piše? Ili da rade s gubitkom? Ili da su im se prihodi i dobit smanjili?

Ma baš ništa od toga, sve suprotno.

Možda će im jednog dana dobit i pasti, ali ja bar za sada ne vidim opasnosti za to. Uostalom, lijepo su ih "nagradili" dioničari za ovakvu situaciju tako što su rasprodali sve dionice i brutalno im srušili cijenu. A nekome izgleda i ovaj blagi oporavak te cijene smeta…

[/quote]

teško je moguće ako svi režu potrošnju i ulaganja da će puno tvrtki ostati netaknute i nastaviti poslovanje kao da se ništa nije dogodilo. Tvrtke sa kojima radim su meni na malom uzorku pokazatelj kako tržište diše, i svi itekako osjećaju krizu na svom džepu. Ne govorim o dioničkim društvima nego o stvarnim tvrtkama srednje veličine od kojih neke već zijevaju zbog toga što su im mjeseci već odbrojani ne ugovore li poslove, a druge mogu poslovati ali im je promet pao 50ak % u par mjeseci. Veće firme će to osjetiti kasnije, eventualno prebroditi zalihama i prethodno ugovorenim poslovima, ali to ne može u nedogled, svi smo u istom gospodarstvu.
[/quote]

Kolega vex pa zar ne vidite da tu imamo hrpu kolega koje misle da je burza paralelni svemir neovisan od realne ekonomije i niti ne pomisljaju da izlistane firme na burzi mozda rade sa stotinama i tisucama malih i srednjih kooperanata? Ja kuzim jako dobro o cem pricate – u slicnom sam dre.. ko i vecina firmi.

[/quote]
Ma kakva je ta tvoja firma kad si cjeli dan na forumu od jutra do mraka, šta pakujete maglu u gajbu, evo ja sam u državnoj firmi pa me donekle i mogu shvatiti ljudi a vi se hvalite da ste poduzetnik a cjeli dan ništa ne radite, jadno naše malo poduzetništvo a onda kuku kuku.

SVE ŠTO JE DANAS SKUPO SUTRA ĆE BITI JOŠ SKUPLJE A BITI ĆE VAM JEFTINO?????????

Kolega vex pa zar ne vidite da tu imamo hrpu kolega koje misle da je burza paralelni svemir neovisan od realne ekonomije i niti ne pomisljaju da izlistane firme na burzi mozda rade sa stotinama i tisucama malih i srednjih kooperanata? Ja kuzim jako dobro o cem pricate – u slicnom sam dre.. ko i vecina firmi.

kako si poslovao prošle godine? Naime, burza je pala 80%…kakav je _to_ bio svemir?

I'LL BE BACK



Zašto dionice rastu a trebale su pasti poslije izbora? [embarass]

[thumbsup]
[/quote]

kakvi izbori?
ne budite smjesni.

Ma kakva je ta tvoja firma kad si cjeli dan na forumu od jutra do mraka, šta pakujete maglu u gajbu, evo ja sam u državnoj firmi pa me donekle i mogu shvatiti ljudi a vi se hvalite da ste poduzetnik a cjeli dan ništa ne radite, jadno naše malo poduzetništvo a onda kuku kuku.

Ne bi vjerovao ali znas, 21. stoljece je i ima hrpa poslova koji se mogu obavljati online kao sto i radim. Evo FYI trenutno sam u Opatiji iz koje jednako radim ko i da sam u ZG. I usput sam vlasnik. I o svom sam novcu online za razliku od tebe koji trosis novce poreznih obveznika. ***obrisano***

@hanger

di ti živiš ? DLKV je dužan ko grčka, odmah uz bok ide i IGH, ja znam jer radim i provodim dane sa ljudima koji su zaposleni u tim firmama … DLKV nema za plaće, plaćaju svakih 12 mjeseci, pa mi ti reci kako super rade … nažalost oni su samo djelomično krivi za takvo stanje u svojim poduzećima … najveći krivac je država tj. Doktor Ivo, Šuker i Co. oni su ti koji ne podmiruju svoje obveze, zato nema par ni DLKV ni ostali …. a da ne govrimo koliko je firmi vezano samo uz tih par tipa DLKV, Konstruktor, IGH itd.. automatski su i oni u govnima, ali sve je u redu "idemo dalje" glasali su pametni hrvati i sve će bit super, most ćemo gradit, možda još koju Arenu, recimo već aerodrom i naravno zadužit se koliko budemo mogli jaaaoooo bit će gadno.

Ako se sad zadužimo a moramo i ako tu lovu opet pokradu onda smo jebali ježa, lovu moramo ubrizgat u gospodarstvo, moramo poreze smanjit a ne kako kaže kreten Linić povećat, moramo poduzetnike oslobodit da mogu investirat i zapošljavat, jedino tako možemo napred…

Ali poznavajući idiote koji vode državu nema nam spasa. Pa tko je Ivo Sanader, tko je Šuker, tko je Luka Bebić .. šta su to oni stvorili svojom pameti i radom, nikad ništa i naravno da takav nemože vodit ni kiosk a kamoli državu.

Cookie Monster

New Report

Close