Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Nova Kvartalna izvješća

http://www.transfer-biro.hr/


Nova Kvartalna izvješća http://www.transfer-biro.hr/

Nevalja nista stranica. Izvjesca su na ZSE vec odavno.
Kakve su to gluposti buy, hold, sell.
Sa cijenama od prije mjesec dana.
Bezveze.

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep


tenkista: ” Moj susjed je još prije godinu dana rekao da vjeruje samo u ono što drži u ruci(inače je dipl. ek.), i da su budale koji se bave s dionicama, da bi prije sedam dana odnio u par fondova po 150000 kn. Naravno dioničarskih. Kladio bih se da bi on bio zadnji čovjek u Hrvatskoj koji bi uložio u dionice. A vidi vraga. I kažem vam takvih je svakim danom sve više otkad su čuli za zarade na Ini. A imaju ljudi para. Tako da je korekcija još vrlo daleko i T-HT dionice se mogu popapati bez ikakve korekcije. Jedino slušam od poznanika koji su dosad kupili samo Inu, da će nju sada prodavati i kupiti T-Ht. Pa onda T-HT prodati pa kupiti Magmu, pa Hep, itd.itd. Tak da bi jedino Ina mogla stradati. Pozdrav! ” taj tvoj susjed je ovčica koja će na kraju najviše popušiti…ako ništa drugo barem ide u fond, a ne u INDGo [smiley2] eh pohlepa, pohlepa… i slažem se da će ta lova napuhavati već prenapuhano tržište…što je nama aktivnim sudionicima super…ali kad jednog dana sve to pukne…puknut će jako

Što ti imaš protiv INDGo?

I love the Smell of Profits in the Morning

Europa snazno zavrsila u petak, svijet takodjer.
Koliko god mislili da to nema utjecaja na nas, mislim da ima nesto..
Vidjet cemo sutra. Predmijevam lagano do podne bez pomaka i onda dobar rast do kraja dana.
To su samo razmisljanja, mozda uopce nebude tako.
I mogao bi JDOS potegnuti do 11,000 komotno, ako se drugo bude zelenilo.

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

Vidim da ste imali laganu korekciju dan i pol.
Nadam se da ste u to vrijeme kupovali , a ne prodavali.
Čitamo svakodnevno o povečanju imovine fondova, nezahvalno je govoriti i bilo čemu drugome osim o rastu tržišta.
Ovakve korekcije dan-dva ne miojenjaju na stvari , to je normalna pojava .
U svakom slučaju mislim da smo od ponedjeljka opet UP.[smiley2]

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Dobro došao beraču agruma!

Neka se tvoje riječi pozlatile!


Vidim da ste imali laganu korekciju dan i pol. Nadam se da ste u to vrijeme kupovali , a ne prodavali. Čitamo svakodnevno o povečanju imovine fondova, nezahvalno je govoriti i bilo čemu drugome osim o rastu tržišta. Ovakve korekcije dan-dva ne miojenjaju na stvari , to je normalna pojava . U svakom slučaju mislim da smo od ponedjeljka opet UP.[smiley2]

A kaj ti nisi imal korekciju?

[color=blue]Come to Quark's, Quark's is fun, come right now, don't walk, run![/color] Quark je trejder, špekulant i investitor. U svojim komentarima prenosi informacije iz medija ili iznosi svoje osobno mišljnje. [u]Quarkovi komentari nisu savjeti za kupnju ili prodaju dionica[/u]. U večini slučajeva Quark posjeduje ili je posjedovao dionice o kojima piše.


A kaj ti nisi imal korekciju?

Nisam bio u prilici kupovati, vidim da se moglo kupiti VART po 220 i HDEL po 800.

[smiley6]

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


Dobro došao beraču agruma! Neka se tvoje riječi pozlatile!

Hvala lijepo, 9 dana, i poludio bez burze.
Sutra će biti zanimljivo, možda na HDEL i VART??
[smiley2]

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

stvarno ne razumijem određene pesimistične postove tipa “kad pukne”, “ne bu dobro”, “izgubit ćete”. Koje onda to budale kupuju unazad 5 mjeseci ako je precijenjeno?!? Činjenica je da neke dionice jesu baloni ali dionice kvalitetnih firmi koje su pokazale dobit, koje imaju jasnu strategiju razvoja, koje kupuju, koje grade, proizvode… ne kuzim. sto bi trebale padati?


stvarno ne razumijem određene pesimistične postove tipa “kad pukne”, “ne bu dobro”, “izgubit ćete”. Koje onda to budale kupuju unazad 5 mjeseci ako je precijenjeno?!? Činjenica je da neke dionice jesu baloni ali dionice kvalitetnih firmi koje su pokazale dobit, koje imaju jasnu strategiju razvoja, koje kupuju, koje grade, proizvode… ne kuzim. sto bi trebale padati?

nisam rekao da će puknuti danas…čak ne mislim da će se to desiti iduće dvije godine ako se ovakav priliv kapitala nastavi…ali ja samo tvrdim da će to sigurno prsnuti kao veliki balon od sapunice i na tom će se dati dobro zaraditi ako te ne zahvati…već sada, većina najlikvidnijih dionica, dosta je precijenjena ako uspoređuješ pokazatelje sa američkim i europskim dionicama.

Sigurno će THt utjecati malkice na tržište dionica kao što je INA,a
ja držim da je možda i JO neki dan malo,no nije ovo nikakv balon i mislim da će nakava korekcijica biti kratkog daha.Ako ikada stvarno pukne,onda će to biti potpuni krah,nešto poput crnog utorka u SAD početkom 20og stoljeća.Tržište raste i u uvjetima,koje je po meni,kolega mreich neki dan krasno izanalizirao.
Novca ima,nekretnine su po meni jako skupe-precjenjeno,
proizvodnju država nikako da pripremi isplativom za ulagače ,a pošto novca očito ima
puno i dolazi,negdje se taj kapital mora uložiti.
Dva događaja u budućnosti bi mogli još više “napuhati” cijenu dionica:
1.Država će kat tad morati dozvoliti Hrv.Mirovinskom fondu slobodno ulaganje u trž. dionica.
(probajte zamisliti omjer potražnje i ponude u tom trenutku)
2.Hrvatska će biti zadnja pristupna zemlja u EU bez referenduma same EU o prihvaćanju ili ne.
Dakle,šanse za naš skorašnji ulazak u EU su velike. (Valjda dok pokupuju jeftino ostatak naših resursa)
Sve zemlje u tranziciji koje su ušle u EU,doživjele su značajan rast vrijednosti burzovnih indeksa.

[b]REALIZE THAT THE JOURNEY AND THE GOAL ARE ALWAYS THE SAME. [/b]

New Report

Close