Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ovo me stvarno počelo nervirat, svi vidimo da je ovih dana korekcija na svijetskim tržištima.

Kod nas su izbori.

Jutros pratim koje dionice spašavaju burzu.
______________
zaba
igh
dalekovod
ina
ingra
___________

one jedino potežu prema gore

Da li one imaju kakvu stranačku opredjeljenost ??

Jer ovo me stvarno počelo nervirati …

ahahahah , evo i evropa ide gore zbog naših lokalnih izbora, zbog njih ni ameri nisu pali jucer, zbilja su ti naši izbori jako važni
[lol] [lol]

JASNA PORUKA
Osiguravatelji: Prvi mirovinski stup je neodrživ!

http://www.seebiz.eu/hr/analize/osiguravatelji-prvi-mirovinski-stup-je-neodrziv!,45183.html

uplatija novce osiguravateljima ili ih bacija kroz prozor,isto je!
neka izađu sa podacima koliko su zaradili za svoje klijente [lol]


JASNA PORUKA
Osiguravatelji: Prvi mirovinski stup je neodrživ!

http://www.seebiz.eu/hr/analize/osiguravatelji-prvi-mirovinski-stup-je-neodrziv!,45183.html

Pročitaj malo bolje. Ništa drugo nego jeftini druk na kupnju njihovog životnog osiguranja.

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"

…netko se dobro istresao na INGRI…mene poklopio na 55…e sad… možda sam se i zezno…zašto toliko istresanje…ima li što novo???…

pametan čovjek vidi zlo i skloni se...

al nam je promet mizerija….izgleda da se čekaju ameri…….



JASNA PORUKA
Osiguravatelji: Prvi mirovinski stup je neodrživ!

http://www.seebiz.eu/hr/analize/osiguravatelji-prvi-mirovinski-stup-je-neodrziv!,45183.html

Pročitaj malo bolje. Ništa drugo nego jeftini druk na kupnju njihovog životnog osiguranja.

[/quote]
a je li to baš tako?? u prvi mirovinski stup su uglavnom uplaćivali svi zaposleni, dok nije bilo drugog i trećeg stupa. S druge strane umjesto da se taj novac pametno uloži, država je taj novac trošila, trošila, i potrošila, uglavnom za mirovine onih koji u taj prvi stup nisu nikad ni uplaćivali ništa. U međuvremenu je dobar dio onih koji su uplaćivali otišao u mirovinu, i sad nema love za mirovine onih koji su novac uplaćivali. A oni koji uplaćuju u drugi stup, ili svojom voljom u treći, znaju da će ono što su uplatili uglavnom i dobiti, a kad se tržište kapitala oporavi, a oporavit će se, možda će dobiti i više. otprilike je to tako, ma što netko mislio. Osobno sam imao nešto i u trećem stupu, ali kad je "zagustilo" raskinuo ugovor, a mislim da mogu i ja zaraditi isto kao banke, ili osiguravajuće kuće na burzi. [smiley]
Za svaki mjesec koji radite izdvojite iznos koji možete, i kupite si dionicu. ako izdvajate 200 kn, kupite npr. 1 dionicu HT-a (ili neku drugu) , ako izdvajate 400 kn, kupite 2 dionice HT-a. I tako svake godine, i na kraju kad idete u mirovinu, možete prodati sve, ili mjesečno po par komada koliko vam treba. To je relativno rizično, pa možete recimo to isto raditi sa obveznicama, koje su manje rizične.
Zašto da to za vas rade banke kad možete i sami, naravno ako želite i spremni ste preuzeti malo rizika.
Ne nagovaram nikoga ni na što, nego samo prenosim jedno razmišljanje.

sutra je novi dan.

Ne ide ovo nekako u minus, možda smo prenisko na bidu?

Crobex Ukupni promet Redovni promet Institucionalni promet Prijavljeni promet
1.869,59 0.18% 13.005.588,36 kn 13.005.588,36 kn 0,00 kn 0,00 kn

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"

ERNT,nekako se gomilaju na prodaji,blef ili … [sealed]

jel to meni brojač prometa neradi ili su "povratnički fondovi" završili s berbom?

A možda smo u šumi…

Crobex Ukupni promet Redovni promet Institucionalni promet Prijavljeni promet
1.849,45 -0.89% 17.244.431,75 kn 17.244.431,75 kn 0,00 kn 0,00 kn

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"

jednostavno se događa kapitalizacija dobiti.vjerujem da prošlih mjesc dana nije bio realan rast .pre brzo smo jurišali kao i uvjek.

Tražim hitno posao sa radnim vremenom od 26 sekundi . Može i do sat vremena ali ne duže!!!Netreba plaća samo mirovinsko i socijalno.

New Report

Close