Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Uh…nakon emisije Otvoreno o ekonomskoj situaciji u Hrvatskoj,čovjek se upita živimo li mi u toj državi o kojoj su oni danas pričali?
Najjači bankarski sustav, i sl. teze, prepuno optimizma, strani ekonomisti nas hvale na sva usta…sutra.., a što drugo nego – rast.

Ti si baš neki naivac ako vjeruješ u te predizborne bajke HDZ-a…Vidjet ćeš zaokret od 180 od ponedjeljka, čim prođu izbori. Šukeru je izletilo da u ovom već rebalansiranom proračunu fali 4-5% planiranog novca, znači da ide uskoro novi rebalans i dodatno rezanje investicija!
Javnim službama će danas odobriti i povećanje plaća. Odakle će se svi ti silni troškovi i manjkovi proračuna pokriti???? Broj banaka koje rade s gubitkom se povećao, a 2. kvartal dat će još gore brojke.
Od ponedjeljka će biti gadno i tko se nije skrio…

DOBA NELIKVIDNOSTI
Strašne su posljedice HNB-ove monetarne omče!
Autor/izvor: Tomislav Petrov, tomislav.petrov@seebiz.eu

http://www.seebiz.eu/hr/analize/strasne-su-posljedice-hnb-ove-monetarne-omce!,45148.html


Uh…nakon emisije Otvoreno o ekonomskoj situaciji u Hrvatskoj,čovjek se upita živimo li mi u toj državi o kojoj su oni danas pričali?
Najjači bankarski sustav, i sl. teze, prepuno optimizma, strani ekonomisti nas hvale na sva usta…sutra.., a što drugo nego – rast.

Ali mr. blue mi još nismo u krizi, nitko to još nije potvrdio kod nas, nas tek čeka taj dio.
Pa svi smo znali prije godinu dana da nas čeka kakva takva krizica.
Ovi kaj nas vode, kaj bi trebali po mom bar malo više znat jer imaju "kontakte" sa strenjđerima su govorili da nema krize da bi se u miru istovarili.
I onda se pita otkud lova za stanove.
To plaćaju oni koji su bivali spašeni insajd info od tih istih koji nas vode…

taj Petrov brije li ga brije.. danas je raspoložen ovako, sutra će onako i tako u nedogled.
neznam kako vi gledate na njegove članke no meni se uvijek čini da je njegovo pisanje jako pristrano.
pozz

strpljen..spašen Time is on my side

Kažu analitičari da su vani dobrano porasle dionice p a se malo malo vrše dobitonosne prodaje. Samo kakve to veze ima s nama.
Vani je npr.( zapad, usa, azija) dionica pala sa 100 $ na 50$ i sad se oporavila na 80$. Pošto je samo 20 % ispod ath-a mnogima se isplati prodavati.
Kod nas je pala dionica sa 2000 kn na 200 kn i sad se oporavila na 400 kn. Još uvijek je 80 % ispod ath-a.
Halo! O čemu mi pričamo! Mi moramo rasti 400 % još da stignemo Ameriku a tek onda ih možemo pratiti.
Ovdje sam dao primjer našeg Dalekovoda koji se dosta i oporavio. A što je sa mnogima koje su se oporavile svega 10% ili ništa ?
Rast, rast i samo rast do ulaska u uniju, to nam predstoji, sa blagim korekcijama jednom tjedno.
Pozdrav i uživajte u zelenoj boji.



Uh…nakon emisije Otvoreno o ekonomskoj situaciji u Hrvatskoj,čovjek se upita živimo li mi u toj državi o kojoj su oni danas pričali?
Najjači bankarski sustav, i sl. teze, prepuno optimizma, strani ekonomisti nas hvale na sva usta…sutra.., a što drugo nego – rast.

Ti si baš neki naivac ako vjeruješ u te predizborne bajke HDZ-a…Vidjet ćeš zaokret od 180 od ponedjeljka, čim prođu izbori. Šukeru je izletilo da u ovom već rebalansiranom proračunu fali 4-5% planiranog novca, znači da ide uskoro novi rebalans i dodatno rezanje investicija!
Javnim službama će danas odobriti i povećanje plaća. Odakle će se svi ti silni troškovi i manjkovi proračuna pokriti???? Broj banaka koje rade s gubitkom se povećao, a 2. kvartal dat će još gore brojke.
Od ponedjeljka će biti gadno i tko se nije skrio…
[/quote]

Nitko iz HDZ-a nije bio u emisiji kolega, ili mislite da su ona dva strana ekonomista u HDZ-U?

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Ne bi reko da cemo danas padat, tako da očekujem opet čemer jad i suze na ovoj temi [lol] [lol]

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=084174fd-da14-448b-8aec-9112fc26faa6&open=sec

Sinoć u Poslovnom klubo ljepo je rekao Đuro da se HRVATSKA našla pred zidom

Dax je u plusu +0.10, dakle, mi ćemo opaliti barem +1.50

Teško onome koji gleda, a ne vidi.

Što se tiče izbora, to apsolutno nema veze sa burzom. Pa zar nismo dosad uvijek fulali, burza je uvijek išla kontra nego što smo mislili.




Uh…nakon emisije Otvoreno o ekonomskoj situaciji u Hrvatskoj,čovjek se upita živimo li mi u toj državi o kojoj su oni danas pričali?
Najjači bankarski sustav, i sl. teze, prepuno optimizma, strani ekonomisti nas hvale na sva usta…sutra.., a što drugo nego – rast.

Ti si baš neki naivac ako vjeruješ u te predizborne bajke HDZ-a…Vidjet ćeš zaokret od 180 od ponedjeljka, čim prođu izbori. Šukeru je izletilo da u ovom već rebalansiranom proračunu fali 4-5% planiranog novca, znači da ide uskoro novi rebalans i dodatno rezanje investicija!
Javnim službama će danas odobriti i povećanje plaća. Odakle će se svi ti silni troškovi i manjkovi proračuna pokriti???? Broj banaka koje rade s gubitkom se povećao, a 2. kvartal dat će još gore brojke.
Od ponedjeljka će biti gadno i tko se nije skrio…
[/quote]

Nitko iz HDZ-a nije bio u emisiji kolega, ili mislite da su ona dva strana ekonomista u HDZ-U?

[/quote]

E mr. blue vidi se da vi ne delate posel, bar ne onaj s pravim dečkima.

1. Bio je hdz-ovac borislav
2. Novotny govore ono za kaj mu se plati
3. Kaj bi strenjđeri trebali pljuvati Vladu i politiku koju vodi, pa nikad ne bi niš pokrenuli tu???
Kaj ti misliš da brige ekipu iz vlade za takve likove, pogotovo ak ih "napadaju" da loše vode stvari.

Shodno tome zaključujem tu dođu stranci koji stvarno žele nešto pokrenuti i delati i onda se prilagode, a prilagodba znači nema pljuvanja na hrt1 u 22.00 po vladi, sve je super nema recesije, nije ni bila tu.
Moš mislit, pa to samo ovakvi ko ti misle, a to kaj je portfeklj 50% u minusu, ups, to nema veze s recesijim, to je manja korekcija za mjesec dva buju fondovi opet to napumpali??????????????

Di ti živiš čovječe dragi, nije ovo neka skandinavska zemlja, ovo je balkan i 90% ljudi u Rh se tako ponaša, pogotovo ovi u vrhuški…

Koja navala na ZVZD..kaj opet u blokadu?

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

New Report

Close