Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

MIŠLJENJA
Jurčić: Zagrebačka je burza bila i ostala špekulantska
Autor/izvor: SEEbiz / Večernji list
ZAGREB – Iza nas je dobar burzovni tjedan koji je donio 15 posto rasta Crobexa, solidne promete i nadu u oporavak.

Analitičari, međutim, tvrde da vrijeme velikih razočaranja još nije prošlo. Rast Zagrebačke burze najčešće se povezuje s kretanjima u SAD-u, piše Večernji list.

– S prvim znacima oporavka, na američku su burzu ušli iskusni ulagači, ali glavnina transakcija događa se u okvirima financijskih tržišta i kapital ne ide u realno gospodarstvo – kaže dr. Ljubo Jurčić. Događa se, kaže, paradoks da burza raste, a proizvodnja opada. Ako rast burze u SAD-u ne zaustavi pad proizvodnje i zapošljavanja, stvorit će se novi – manji balon koji će se ispuhati. Ako se rast idućih mjeseci prelije u realno gospodarstvo, tada postoje dobri pokazatelji za oporavak.

– Tek će se na kraju drugog tromjesečja znati gdje smo – rekao je Jurčić. Zbivanja na domaćoj burzi psihološki su vezana sa svijetom. – Naša je burza bila i ostala špekulantska – kaže Jurčić. U Americi se ulaganja u dionice prelijevaju u realni sektor, u Europi je to otprilike pola-pola, a u nas je, tvrdi, burza prostor za preuzimanje kompanija i špekulacije. Tek su rijetke kompanije potkraj 2007. išle na burzu po kapital kao Magma (ZSE:MGMA-R-A), Atlantic (ZSE:ATGR-R-A)…

– Kako veza burze i realnog sektora gotovo da i nema, kretanje cijena ne bih vezao uz rezultate kompanija. Možda je ovaj pad prilika da se to dogodi, no zbivanja iz prošlog tjedna pokazala su da se stari obrasci ponavljaju. Čim se počelo govoriti da će Rusi preuzeti Mol, i Inina (ZSE:INA-R-A) je dionica počela rasti jer se očekuje da će preuzeti i Inu – kaže Jurčić.

Ekonomist Dragan Kovačević upozorava da ne postoje znakovi sigurna izlaska iz recesije.

– Malim ulagačima savjetujem oprez. Treba izbjegavati špekulante na tržištu – dodaje Kovačević.
[smiley]

MIŠLJENJA
Jurčić: Zagrebačka je burza bila i ostala špekulantska

http://www.seebiz.eu/hr/burze/jurcic-zagrebacka-je-burza-bila-i-ostala-spekulantska,44938.html

ŠTO KAŽU FUNDAMENTI?
Je li svibanjski uzlet cijena dionica održiv?
Autor/izvor: Tomislav Petrov, tomislav.petrov@seebiz.eu
KOMENTAR – CROBEX je na samu naznaku “zelenih mladica oporavka globalnog gospodarstva” tijekom mjeseca svibnja uzletio 15,25 posto. Je li svibanjski uzlet cijena dionica održiv? Što kažu fundamenti?

http://www.seebiz.eu/hr/analize/je-li-svibanjski-uzlet-cijena-dionica-odrziv%3f,44916.html

TJEDNI PREGLED ZSE
Zagrebačka burza: CROBEX uzletio 15,25%, u mjesec dana HT najveći uteg
Autor/izvor: Tomislav Petrov, tomislav.petrov@seebiz.eu
ZAGREB – Prošli je tjedan putem trgovinskog sustava Zagrebačke burze ostvareno 296.428.964,95 kuna redovnog prometa. Crobex je unazad tjedan dana na vrijednosti dobio 15,25 posto, porastavši na 1.836,55 bodova, na 34,05 posto svoje maksimalne vrijednosti od 15. listopada 2007. godine.

http://www.seebiz.eu/hr/analize/zagrebacka-burza-crobex-uzletio-15%2c25%25%2c-u-mjesec-dana-ht-najveci-uteg,44861.html

taj Ljubo Jurčić stvarno o burzama nema pojma, ali ima stalnu potrebu brbljati nešto o njima


taj Ljubo Jurčić stvarno o burzama nema pojma, ali ima stalnu potrebu brbljati nešto o njima

ne budi tako zasljepljen pohlepom i željom za brzom zaradom, ovo što je Jurčić izjavio 100% je točno!

pametan čovjek vidi filiju i skloni se...


taj Ljubo Jurčić stvarno o burzama nema pojma, ali ima stalnu potrebu brbljati nešto o njima

pričaš gluposti, ima on pojma. Tko se sjeća kada je on prodao svoje dionice – točno pred ovu krizu i to je javno kekao na TV.


Čuo sam već za SVETO PISMO ali nisam čitao jer bajke nisu moje područje.

Nije mudro komentirati knjigu koju nisi pročitao a kamoli razumio.


taj Ljubo Jurčić stvarno o burzama nema pojma, ali ima stalnu potrebu brbljati nešto o njima

A vi ste zapravo Warren Buffet -tony pa znate da ovaj trkelja! Dajte malo ohladite, ko vam kriv kaj ste sada kupovali. A kolegi LOJTRI bi savjetovao da se pokrije preko glave i ne gleda Crobex slijedećih 12mj. već da se više brine o svome radnom mjestu.

Teško onome koji gleda, a ne vidi.

…neki misle da drukam…jutros je sve crveno…kako hoćete…tko sam ja da bi se mene slušalo…???…

pametan čovjek vidi zlo i skloni se...



taj Ljubo Jurčić stvarno o burzama nema pojma, ali ima stalnu potrebu brbljati nešto o njima

pričaš gluposti, ima on pojma. Tko se sjeća kada je on prodao svoje dionice – točno pred ovu krizu i to je javno kekao na TV.

[/quote]

Sta ga onda nisi poslusao i prodao i ti? Moram priznat da se ne sjecam kada je javno na TV-u "kekao" da je prodao svoje dionice. Istina je jedino da su se svi odjednom poceli baviti temom burze i dionice koji to bas ne bi trebali raditi. Vidljivo je i u reklamnoj kampanji SDP-a da se i cijene dionice (tj.njihov pad) pripisuje trenutno vladajucima,umjesto svjetskoj krizi koju dragi kolega mogao predvidjeti i moj mali necak star 7 god. Stoga to sto se Jurcic zapricao o dionicama mi uopce nije cudno. LP

Svatko danas trguje na burzi ali rijetki ostaju psihicki zdravi!

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=c10fe5f4-5327-4c1d-bc95-063e33dab15d&ref=lastadd

Ovo je za zabrinuti se ovakvog premijera nema ni jedna država na Svijetu ( glupavog)

New Report

Close