Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Pojasniti ću malo svoje pitanje. Prije dok smo rasli na npr 3200, 4000, 5000 svatko ko je prodavao bio je u zaradi pa je i prodavača bilo dosta no ovaj puta se po prvi puta za našu burzu nalazimo u specifičnoj situaciji da imamo i dosta gubitnika koji su ostali nasukani pa logično ne će prodavati sad dok ide gore ili možda ni odmah kad se osuču.
Shodno tome i dionica za kupiti će biti manje ne go prije dvije, tri godine pa bi mi put rasta mogli prijeći puno brže od puta pada bar do neke razine.
U ovo bi trebalo uračunati da su se u zadnjim godinama pojavile na burzi i neke dionice kojih prije ni je bilo te su i one odvukle dio novca.
Za ovo bi nam trebao neki vrstan matematičar da nam dadne svoju procjenu jer tu mora postojati nekakva formula po kojoj se to izračunava.

Slažem se ja sa tvojim postom da smo sad u situaciji u kakvoj još nismo bili do sad ali da bi neki matematičar mogao izračunati koje dionice če ljudi držati u rukama i kad če jih prodavati kad dođu na nulu ili tek kad ostvare 5% ili 10% plus to mi je nevjerojatna stvar jer ipak psiha ljudi se ne može matematički izračunati ali tvoje pitanje koliko dugo čemo se oporavljati manje ili više od ovog pada to mislim da zanima sve ali se bojim da ovdje nečemo dobiti pravog odgovora.

[emo_cool]

Takodjer, ovom krizom tržište je zrelije, i njime u kriznim situacijama upravljaju profesionalci-
da ih danas nije bilo ATPL bi završila na 685,00 kuna. Reagirali su na vrijeme, i rezultati su
odlični za sve nas.

I onaj Madoff je bio kralj svih profesionalaca.

Do neki dan smo psovali sve po spisku profesionalcima sto su davali podrsku INGRi na 60000, a sad gle, divimo se kako nas opet spasavaju.

I tako mi svi euforični jer eto sve nam raste i brzo pada u zaborav naštimavanje tajminga za ukidanje skrivenih naloga koji se nekim čudom baš slučajno poklopio sa ovim rastom. Oni su tako odlučili, a da nisu ne bi mi ni prismrdili na 1700 a kamo li vidjeli 1800 tako brzo. Narod koji zaboravlja prošlost nema budućnost a mi smo šampioni po tom pitanju.

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich

Kad će Hanfa službeno registrirati – market makere- …znam da je zahtjev na razmatranju ?
Ako nas izvedu na pravi put- ja ću im oprostiti svu nezakonito stečenu imovinu / dionice/…
a ako ne , tko im šta može ?
Mene početnika na burzi lako je zveslati…ali Vas….kolege ekonomisti ? Kako ste vi , recimo
bespomoćni ? …to mi nije jasno. Razumijete se u ekonomska kretanja, čitate garfikone ko od šale,
engleski Vam je u malom prstu, pa ste izravno upućeni u svjetske burze….
ja ću biti zadovoljna da se vrati stvar tamo gdje je riknula….. pozdrav.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

meni se nekako po postovima čini da možda 10-20% forumaša ima dionice u rukama, ako ima!

a i nisu nešto čvrste! [smiley]

bok wunder
što je manje ekipe u dionicama to bolje za nas koji guramo ovu muku
nemoj samo prodavati
mene ionako nitko ne sluša
borism

Postanite Eu-robovi


Pojasniti ću malo svoje pitanje. Prije dok smo rasli na npr 3200, 4000, 5000 svatko ko je prodavao bio je u zaradi pa je i prodavača bilo dosta no ovaj puta se po prvi puta za našu burzu nalazimo u specifičnoj situaciji da imamo i dosta gubitnika koji su ostali nasukani pa logično ne će prodavati sad dok ide gore ili možda ni odmah kad se osuču.
Shodno tome i dionica za kupiti će biti manje ne go prije dvije, tri godine pa bi mi put rasta mogli prijeći puno brže od puta pada bar do neke razine.
U ovo bi trebalo uračunati da su se u zadnjim godinama pojavile na burzi i neke dionice kojih prije ni je bilo te su i one odvukle dio novca.
Za ovo bi nam trebao neki vrstan matematičar da nam dadne svoju procjenu jer tu mora postojati nekakva formula po kojoj se to izračunava.

Dobro razmišljanje. Mogli bi puno brže gore. I ja sam ušao sa većinom love početkom 2007 i sigurno neću prodavati sa minusom.
A ovo što sam nadokupio zadnjih mjesec dana neću prodavati ispod 500 % zarade.


I onaj Madoff je bio kralj svih profesionalaca.

Do neki dan smo psovali sve po spisku profesionalcima sto su davali podrsku INGRi na 60000, a sad gle, divimo se kako nas opet spasavaju.


NA 60000 su svoje, prodavali svojim fondovima, i nikad nisu spašavli nas, brzo zaboravljate, ako je 1800 bodova spas,…..neka se likvidnost vratila to je bitnije od +/- 100-200 bodova gore dolje.
Mislim da nema nikoga tko nije kupio ili prodao nešto, pa tako u krug – brokerima na ruku ipak se od provizije živi, razdoblje maksimalnog straha i maksimalne euforije, s osobnog stajališta koštala su me dva dana, godinu života – al u tome i je ljepota! [wink]

Uhljebe na ulicu!!!!!

U travnju 7% više turista

Ministarstvo turizma priopćilo je kako je u travnju na hrvatskom Jadranu boravilo ukupno više od 426.000 turista ili sedam posto više nego u istom mjesecu lani.

Posjet inozemnih gostiju poboljšan je za devet posto. Na Jadranu je u travnju bilo 346.000 stranih turista koji su ostvarili više od 1,1 milijun noćenja, što je rast od 17 posto.

Dobrim rezultatima može se pohvaliti Istra, gdje je tijekom travnja odmor provelo oko 150.000 turista, što pokazuje rast od 13 posto, a oni su ostvarili više od 510.000 noćenja, što je rast od 20 posto. Na području Kvarnera ostvaren je 18-postotni rast u dolascima i 19-postni u noćenjima. Iako je Dalmacija u turističkim dolascima zabilježila pad od pet posto, u noćenjima je postignut rast od četiri posto, prenosi Hina.

Posebnu vjernost našoj obali pokazali su gosti iz Slovenije, s približno 72.000 dolazaka.

http://www.hrt.hr/index.php?id=48&tx_ttnews%5Btt_news%5D=37716&tx_ttnews%5BbackPid%5D=23&cHash=276488e1cc

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

Iz aviona vidi da dionice rastu i
to več 9 tjedana ako se ne varam…
Ove sitne korekcije toliko uplaše neiskusne vlasnike da se odmah razbježe i prodaju
Drugi tu taktiku pak dobro koriste da uplaše pa onda kupuju po nižim cijenama.
Ali globalno gledano jasno je da dionice samo rastu i rastu te da če i dalje rasti i rasti.
Sve ove tjedne sam čitao tolike vjesti koje su smišljale sve moguče verzije padova
i propasti te predviđanja da je ovaj uspon neodrživ.
Kad ono na kraju ispada da su to sve priče za plašiti malu dijecu te da dionice ništa
nemože više zaustaviti u njihovom rastu..

Prvi ce biti posljednj a posljednji prvi

kad pada svi pišu kako će počet rast, kad raste svi pišu kako ide krah, slom, showshank…

nikad dobro, al nebi volio bit u koži cashofilima – trebale bi mi tablete! [smiley]

New Report

Close