Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

mene briga i za jdos i za nexe, ja u sto sam ulozio ulozio sam i uopce me ne brine raste li ili pada jer znam da ce od ovog trenutka pa za godinu dana te dionice koje sam kupio biti najmanje 60% u plusu i zasto onda da se nerviram!?! bio je izvanredan dan za dokup po diskontnim cijenama ali mi je zao sto nisam imao cacha a prodavati nisam htio…

http://www.diplomata.org/diplomata/drzave/index.php?broj=9


Ovo je i dobar pokazatelj svim forumasima burzovnim amaterima poput mene (nakon godinu i nesto na burzi se jos uvijek smatram amaterom) da pazljivo selektiraju i prozvacu ono sto procitaju na forumu (i od koga je napisano) jer ovdje su s jedne strane amateri koji vlastite strahove i veselje zbog koje kunice lijece prevelikim brojem postova, a s druge strane iskusni fond lisci koji i postanjem zaraduju placu.

Pa nije bitno koliko si dugo na burzi, možeš biti još 10 godina , opet ćeš biti amater ukoliko ti burza ne postane jedini izvor zarade. Ako se ne varam profesionalnim ulagačem se može nazvati samo onaj kome je to kao što i sama riječ govori – profesija- tj. živi samo od toga [smiley2]

PROKLETA JE AMERIKA I ZLATO ŠTO SJA !!!!

Pih, ovi Čajniz pipl su skroz radni narod…….

Svakim padom burze ,sve više ulažem u znanje, iščekivajući onaj dan koji će mi donijeti godine veselja... ;)


dove: ” p.s. a sad da napisem jedan ˝normalan˝ post: Jucer nije trebalo prodavati nego kupovati, evo portfelj mi je zavrsio dan na nuli, a jos sam se i nakupovao, [smiley7],[smiley7] ” Šteta što nisi ovaj odličan post napisao jučer ujutro da ohrabriš malodušne ulagače.[smiley2]

Mogu ti ja dati besplatno jos neki savjet sta si trebao napraviti jucer, samo ti pitaj slobodno [smiley2]

gotova korekcija?

KuciloOro:

dove: ” p.s. a sad da napisem jedan ˝normalan˝ post: Jucer nije trebalo prodavati nego kupovati, evo portfelj mi je zavrsio dan na nuli, a jos sam se i nakupovao, [smiley7],[smiley7] ” Šteta što nisi ovaj odličan post napisao jučer ujutro da ohrabriš malodušne ulagače.[smiley2]

Mogu ti ja dati besplatno jos neki savjet sta si trebao napraviti jucer, samo ti pitaj slobodno [smiley2]

Na svaki tvoj savjet ja tebi mogu dati – dva[smiley2]

Benjamin Graham: "Odlično društvo nije i odlična investicija, ako ste dionicu previše platili." MPT: "Prodali su naše snove Judini sinovi........."


dove: ” Ovo je i dobar pokazatelj svim forumasima burzovnim amaterima poput mene (nakon godinu i nesto na burzi se jos uvijek smatram amaterom) da pazljivo selektiraju i prozvacu ono sto procitaju na forumu (i od koga je napisano) jer ovdje su s jedne strane amateri koji vlastite strahove i veselje zbog koje kunice lijece prevelikim brojem postova, a s druge strane iskusni fond lisci koji i postanjem zaraduju placu. ” Pa nije bitno koliko si dugo na burzi, možeš biti još 10 godina , opet ćeš biti amater ukoliko ti burza ne postane jedini izvor zarade. Ako se ne varam profesionalnim ulagačem se može nazvati samo onaj kome je to kao što i sama riječ govori – profesija- tj. živi samo od toga [smiley2]

Pa trenutno tjedno vise zaradim na burzi nego sto imam placu, svejedno mi ne pada na pamet da dam otkaz. Ali nije to ni bitno u mom postu, zamjeni amater s pocetnik i bit ce OK [smiley2]

Crobex otvorio u pozitivi [smiley2][smiley2] Čini se da će plakati oni koji su jučer prodavali a veseliti se sretni kupci [smiley2][smiley1]

PROKLETA JE AMERIKA I ZLATO ŠTO SJA !!!!

malo korekcije i odmah svi u strahu. da je bar prava korekcija nego preslagivanje kapitala u JDOS. Fond menadžeri su jeftino trčali u JDOS, pritom i iznimno zaradili, a vi u tome vidite potop. Kad se JDOS stabilizira idemo dalje, laganije nego ranije ali kvalitetne dionice definitivno idu. I za sve koji su drhtali na crvenilo stječe se dojam kako je riječ o nesigurnim ulagačima koji ne vjeruju u svoje dionice. Ukoliko vjerujete u svoje “konje za utrku”, dakle znate sve bitne pokazatelje o njoj (prvi i osnovni preduvjet) manja korekcija ne može vas uplašiti.
Nekako mi se čini kako svi žele na x kuna zaraditi xxxx kuna u 6. mjeseci. Realno? Procijenite sami i smanjite doživljaje. Tržište nas obilno nagrađuje no nekima opet nije dosta. Ponavljam, za kvalitetne dionice nema straha.

Meni je izgledalo ko da se cekao i nexe uz jdos… Makla se kupnja da se oslobodi lova za mozebitni stampedo (otud i tolike blokada na malim prometima) i kad su skuzili nista od nexe, natrag…

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

Stvarno mi nisu jasni ovi na ADPL koji stoje na 1lipici i pušu jedan u drugog ko ovnovi[smiley9]

Nikad se ne znojim dok plaćam ,znojim se dok cijenu dogovaram.

Neko počistio ARNT do 550,00.

New Report

Close