Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

naši mediji nikako nisu prenjeli novosti sa burze, glavno da viču kad je pad

ma kakav cash-r-a, 100% in

I danas idemo u plus. Napokon smo došli na svoje i mi dugoročni ulagači. Na kraju smo mi uvijek pobjednici. Shvaćam vas, niste se ukrcali. Moglo se to dogoditi i meni. Iz nikoga se neću "delati norca" jer nitko nezna što ga čeka. Vi koji drukate na dolje pričate priče za malu djecu. Oporavak je krenuo i opet su fondovi pokupovali prije vas po nižim cijenama. A i danas će se još ukrcavati a vi ćete im prodavati. primite se radije motike.

ko jućer nije utišao u keš bit će nagrađen sa još 5-10% na nekim dionicama [thumbsup]


Stress test objavljen sudeci po okretanju futuresa dobro prihvacen…ako sve bude v redu sutra…+

Naravno kolega da idemo gore jer stress test je pokazao da su financijske intervencije pokazale znatno ozdravljenje bankarskog sustava i utiranje puta ka konačnom smirivanju recesije koja je prijetila višegodišnjom agonijom.Ona će očito završiti i prije nego li su čak i optimisti predviđalo a to je još ove godine.
Nije mi namjera drukati jer sam mali ulagać i lako sam vani ili unutra kada to poželim.
Nisam niti imao namjeru ulagati do izlazaka 1H izvješća u prvoj polovici kolovoza ali sam ipak 80% casha ulupao prije mjesec dana u HT zbog dividende.Pokazalo se kao dobar potez jer sam ušao na 207 i tu i izišao nakon ubiranja divedende.
Nije mi do prošlog četvrtka vrag dao mira,ponesen napokon plusićem nakon dugo vremena,pa opet ulazim u IGH i ATPL i sada sam u lijepom plusiću oko 10%….sve u svemu,gotovo sam anulirao ukupne gubitke od 19% koje koje mi je prouzročila kriza( samo 19% jer sam i izgubio sav plus a bio je 42% u jesen 2007)
Mora se prihvatiti rizik i imati hrabrosti jer čekajući dno koje je navodno na ljeto i navodno oko 1000 je gotovo nemoguća misija jer je puno casha i kod malih i kod stranaca i kod fondova a svi se ne možemo ukrcati u približno isto vrijeme i na istim razinama. Da sam tako razmišljao prije mjesec dana sada bih bio u plusu barem 50%.Znaći hrabro i odvažno i najgore što mi se može desiti je vratiti me na nulu…pozdrav svim forumašima [thumbsup]

Iz današnjeg biznisa…cijeli tekst pod naslovom : Imovina dioničikih fondova porasla 100 %.

Burić: Stabilizacija je tu

Iako dionički fondovi u posljednjih godinu dana bilježe uglavnom pad neto imovine i prinosa, ipak se može reći da su potvrdili staro pravilo da je ulaganje u dionice dugoročan posao. Naime, globalna financijska kriza zahvatila je cijeli svijet, a onda počela naglo topiti vrijednosti ulaganja i tjerati ulagače s tržišta kapitala. Neizvjesnost se prelila i u 2009. godinu, ali je u posljednjih nekoliko mjeseci vidljiv oporavak tržišta, koji doduše nije na razinama od prije godinu i pol dana.

Iako se malo tko usudi davati dugoročnije prognoze, analitičari i ljudi u industriji ipak smatraju da je vjerojatno najteže razdoblje prošlo te da bi sada trebalo očekivati lagani oporavak, koji vjerojatno neće tako brzo dovesti do velikih razina cijena od prije godinu i pol.

O tome je Burić prilično optimistično kazao: "Mi ćemo u daljnjem radu nastojati klijentima nuditi komparativne razine prinosa, bez obzira na cikluse rasta i padova tržišta, te smatramo da se s oporavkom o kojem svjedočimo protekla 2 mjeseca ipak stabiliziralo tržište i investicijskih fondova, te bi se investitori trebali polako vraćati i na taj segment tržišta kapitala".

Zašto su domaće dionice uzletjele?
Autor/izvor: Tomislav Petrov, tomislav.petrov@seebiz.eu
ZAGREB – Kako izvući domaće gospodarstvo iz silazne spirale? Je li put ka izlasku iz recesije umjetno podizanje cijena na dioničkom tržištu?

http://www.seebiz.eu/hr/komentari/tomislav-petrov/zasto-su-domace-dionice-uzletjele%3f,44710.html

Ovaj članak je zadnji niski pokušaj da se ljude uplaši i sije panika.
Normalno da gospodi ne paše da burza raste ali su oni sada odlućili da nas uvjere u suprotno.
Baš je burza radi njih uzletila ,haje me poškaklji da se nasmijem..
Još će ispast da neko odozgora pumpa pare a radi se baš suprotno
Svi smo bili svjedoci prodaje velikih paketa dionica a ne kupnje ..
Ovaj rast je odrađen na leđima malih a veliki će učiniti sve samo da sruše cijene
Sada kada im se stvar otela kontroli izbacuju ovakve članke da nas pokušaju uvjeriti da prodamo.
Hrvatska burza je rasla puno manje od onih vani baš iz razloga što su je stalno gušili
dotićni veliki igraći a ovaj članak je čista laž..

Prvi ce biti posljednj a posljednji prvi


Zašto su domaće dionice uzletjele?
Autor/izvor: Tomislav Petrov, tomislav.petrov@seebiz.eu
ZAGREB – Kako izvući domaće gospodarstvo iz silazne spirale? Je li put ka izlasku iz recesije umjetno podizanje cijena na dioničkom tržištu?


– umjetno su i pale na ovu razinu
– neka se vrate na svoju pravu vrijednost i svi sretni…
– lijepo se zelene i futuresi
http://finance.yahoo.com/indices?e=futures

E Tomislave moj, u krivo si vrijeme prodao dionice. Pa svaki školarac zna da je kod dionica sve umjetno. I dok su se rušile i sada dok se dižu. Nije to ko novac na oročenju. [proud]

Zvonac, ko da smo se dogovorili za ovaj post. [thumbsup]

Veliki su jučer ušli i danas će braniti pozicije. No to neće biti ni bogzna kako teško, dovoljno je pola milje da pokupe danas dionice od naših trejdera sa foruma"čvrstih ruku". A i zašto ne kupiti kad će u ponedjeljak biti skuplje.
Vidi se i po postavljanju naloga. Kupnje veće na mnogim dionicama nego prodaje.
Vani sve zeleno ali bit će i jače dok u Americi otpadnu oni koji su prisiljeni prodati. Zna se da tamo ima raznih instrumenata pa razni shorteri jednostavno moraju prodati. Mislim da će tamo završiti u debelom plusu danas.




…nije li danas 7.5.?… a oni koji i dalje misle da sam druker bez dionica, molio bih da čitaju ranije komentare i ukazivanje na određene dane…to sam pisao i u 1 i u 2 i u 3 i u 4 i u 5 mjesecu…ak vam se da potražite, valjda nije sve cenzurirano-nisam sve gledao… iskrcao sam se u ova zadnja 3 dana, ali sam još 30% ostao u dionicama…žao mi je što mi ne vjerujete…nisam savršen ali NE LAŽEM (to je grijeh)…tko ne vjeruje, što ću mu ja…usput, da li tko zna što se to dešava kod Amera da tako naglo padaju???…molio bi odgovor-nemam vremena istraživati-ode ja vanka-ciao…ugodan dan…

Pomalo ameri imaju još 4 sata za odšljakati,…
Možemo malo sutra dole , a onda u pon. do petka bute vidjeli.
99,93 % sam u dionicama i manja korekcija me ne uzbuđuje .Jednostavno kupio sam prije 15-20 dana i sada samo na kraju dana pogledam kako smo odradili.
Jebiga prodajem 28.03.2010. cijeli portfelj .To ti ga dođe kao da sam oročio tu lovu na godinu dana.
E baš sam sebi rekao neka ide gore dole ili u 3 pm, ali navedenog dana prodajem i onda brojim žive ili mrtve,tj. ili sam profitirao ili popušio.

[cry]
[/quote]

E tako se gubi na burzi.
Savit kolega. Ne ulagati dugoročno, molin vas.
Možda je dobra taktika, a možda i ni.
[/quote]
Ima ona TKO IMA INFORMACIJU IMA MOĆ [cool]
I još ako sa novcima malo to iskoristi zarada je tu. [bye]

New Report

Close