Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Stress test objavljen sudeci po okretanju futuresa dobro prihvacen…ako sve bude v redu sutra…+

No pain no Game

Viadukt: Dividenda 12,6 kuna, prinos solidnih 4,7%

http://www.seebiz.eu/hr/t…idnih-4%2c7%25,44508.html
…molim odgovor.
kada je zadnji dan da se ima dionice a da se dobije dividenda? HVALA…

pametan čovjek vidi zlo i skloni se...

Znate što je mene sje… baš ta iskrcavanja
Kad god sam se iskrcao odmah bi izgubio
A baš ona koju bih prodao bi brzo skočila
pa bih tek onda još popušio.
Stoga najbolje kad dobro sve pogledam
da nisam ništa
dirao bio bih sada u boljem plusu…
Tako da u mome slućaju nema više iskrcavanja
osim nešto malo usput ako zatreba.

Prvi ce biti posljednj a posljednji prvi

Može li meni neka dobra duša ukratko objasniti što se ovo danas dogodilo?

Došao sam sa puta, kao ovisnik o netu morao sam upaliti komp i vidjeti što ima novo u svijetu, pročitati vijesti… i čisto po automatizmu dođem na zse.hr da vidim "što se događa", iako uvijek kažem da mi ništa ne znači dnevne promjene cijena, zanimljivo mi je vidjeti (znatiželja je moja primarna crta ličnosti :P), nisam očekivao da ću vidjeti nešto drugačije od ovih dana, kad ono CROBEX +6,47 %?? (moje: ADRS-P-A +10,8 %, KODT-P-A 15,38 %, FRNK-R-A 14,29 %, ZVCV-R-A 35,55 %, KOEI-R-A 8,63 %, PTKM-R-A 3,17 % ), koji se to vrag dogodio?? [lol]

Postoji li neki meni trenutno nepoznati povod za ovo danas ili se radi o jednostavnom hiru/"sponatnosti" tržišta?

Dakako da su su većina dionica CROBEX-a a pogotovo ove moje (koje i nisu u CROBEX-u dobrim dijelom) podcijenjene i još jaako daleko od svojih fundamentalnih razina, no to tržište nije moglo shvatiti preko noći, ili da je obrazloženje za ovakve dnevne oscilacije – mora biti neki "vanjski povod", neki moment psihlogije burze – koji je meni nepoznat i molim da mi netko objasni što se danas to događalo u glavama burzovnih sudionika da su ovako "hrabro" ušli u dionice (92 mil kn prometa, pa to je kao preko 200 mil kn na razinama CROBEX-a od cca. 4000, a to niti onda nisu bili uobičajeni prometi – ovo je "eksplozija likvidnosti" kavu dugo nisam vidio, tko li je to ušao na tržište i zašto tako naglo? Mirovinci odrješili kesu? Mali se nečim jako razveselili i ohrabrili? )


molim da mi netko objasni što se danas to događalo u glavama burzovnih sudionika da su ovako "hrabro" ušli u dionice (92 mil kn prometa, pa to je kao preko 200 mil kn na razinama CROBEX-a od cca. 4000, a to niti onda nisu bili uobičajeni prometi – ovo je "eksplozija likvidnosti" kavu dugo nisam vidio, tko li je to ušao na tržište i zašto tako naglo? Mirovinci odrješili kesu? Mali se nečim jako razveselili i ohrabrili? )

krahirala ekipa u cashu nakon višednevnog rasta na malim , te kasnije sve većim prometima.

A.Kostolany: izazov burze. Sve piše.

I'LL BE BACK

Vrlo jednostavno. Ulazimo u 3 fazu bear market relija, koja kaze:

Stage 3 – "All clear! Get in before it’s too late."

This is the final stage. It’s when the bear market has been forgotten by most. Stocks move up, but the big upswings have disappeared.

This is when the very real risk of "panic buying" sets in. This is a result of the big money fearing 1) it has missed all the chances to buy low, 2) their performance will suffer, and 3) customers will take their money elsewhere.

To make up for lost time, they buy very aggressively. Many of them think short-term and want to deliver the numbers to keep pace with the competition in the money management industry. This is an extremely profitable stage for those who went against the grain and bought during the earlier stages of the rally. You’ll also see a general decline in the VIX. It currently sits at below 34 – well below its recent range of 50 to 90.

Yet when the big money runs out of cash to buy shares, watch out, the end of a bear market rally is near.

Nakon ove faze dolazi cetvrta, zvana "drz` gache".

sutra niko neće vjerovat kad nastavimo rast! [smiley]

pardon, trebalo je pisat ako… ln!



molim da mi netko objasni što se danas to događalo u glavama burzovnih sudionika da su ovako "hrabro" ušli u dionice (92 mil kn prometa, pa to je kao preko 200 mil kn na razinama CROBEX-a od cca. 4000, a to niti onda nisu bili uobičajeni prometi – ovo je "eksplozija likvidnosti" kavu dugo nisam vidio, tko li je to ušao na tržište i zašto tako naglo? Mirovinci odrješili kesu? Mali se nečim jako razveselili i ohrabrili? )

krahirala ekipa u cashu nakon višednevnog rasta na malim , te kasnije sve većim prometima.

A.Kostolany: izazov burze. Sve piše.

[/quote]

znam takve, još prije 10 dana čekali veliki pad a jučer bili izbezumljeni što vlak krenuo bez njih pa sad pošto poto kupuju.

nego baš se ovih dana i roubini nešto smekšao i počeo o oporavku, kad ono i poslije roubinija roubini, i to hrvatski:

http://www.seebiz.eu/hr/komentari/tomislav-petrov/zasto-su-domace-dionice-uzletjele%3f,44710.html

najbolje mi je ovo: "Istina je da su neki ljudi zbog ponovnog povećanja vrijednosti njihove imovine u dionicama ponovo postali optimističniji, ali bitno je upozoriti ih da moraju štedjeti kako bi lakše prebrodili tek nadolazeću dugogodišnju krizu."

to se zove biti papskiji od pape.

Ne znam di se to Roubini smeksao, ako imas link…hvala.

Sorosev kompa Jim Rogers je isto malo smeksao oko ovog relija. Veli da je snazan reli ali da jos nismo dotakli dno dna.
Vjeko, molim te nemoj me prebacivat na prognoze jer ipak sva tgovina domaceg TK je preslika trgovine iz Usa.

Dakle, samo za drustvo u cosku. Pa kaze:

May 7, 2009
These Problems Are Going To Last
I don’t think we’ve hit rock bottom yet, we will have rallies along the way, and nothing goes straight down every day or every month or every year even, If you go back to the 1930’s there were few rallies along the way, even though things did not get better for a long time.

I don’t know when this problem will end, I am afraid it’s going to last for several years mainly because some governments the US and the UK are making a mistake after mistake after mistake, in the 1930’s many governments made mistakes so we had the great depression and the second world war.

The way they are going now, this is going to last for a long time, they are making the same mistakes the Japanese made in the 1990’s by probing up the zombie companies and zombie banks and you are going to see just like in Japan it didn’t work and this is not going to work either.

http://jimrogers-investments.blogspot.com/

Oho, ponovno se raste:
http://finance.yahoo.com/intlindices?e=asia
http://finance.yahoo.com/indices?e=futures


sutra niko neće vjerovat kad nastavimo rast! [smiley]

E to je to,barikada ide danas na malo nižu razinu da se pokupi od onih koji još panično bježe jer je petak,pa ameri lagano crveni i slično.
A onda nakon 10 i 30 nastavljamo gdje smo jučer u 16 00 stali.
Tipujem danas samo rast i rast.
Pa nebi me začudilo da udarimo kao jučer u plus.
Ima jedna Tko čeka se i načeka.
[bye]

New Report

Close