Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


quark: ” Dobre dionice su opet IN. ” Je, pogotovo Atpl, tu sam jako dobro danas prošao. Iako dok ne prodam tko zna.

I ja bi je sad prodao za 1600 a onda će koncem godine biti 2000.

[color=black][/color]

Sitna štetica na Dalekovodu i Tankerskoj,a Petrica mi zaradila…[smiley8][smiley8][smiley8]

[b]REALIZE THAT THE JOURNEY AND THE GOAL ARE ALWAYS THE SAME. [/b]

u debelom plusu i dalje, niti jedna dosad iz portfelja u minusu hvala bogu (kuc kuc)
petrica me debelo iznenadio mislio sam da će opet prema dolje kad ono nedaju ljudi, svaka čast 😉

All sharp price movements whether up or down are the result of one or more professionals manipulating the share price. www.MacKorisnik.com

Istina većina dionica je znatno pala , ali se njih znatan dio do kraja trgovanja približio pozitivnom predznaku ili bar znatno smanjio negativan postotak pada , a neke i nakon blokada otišle u plus. Dobar znak za sutra , a kako je netko rekao izgleda da je prošla baka sa košaricom, nema više..
Najkvalitetnije dionice pokazale su danas svoju snagu.

Najava povećanja kineskih kamatnih stopa uzrokovala je pad vrijednosti dionica na svjetskim burzama.
Pazi sad ovo: ulagatelji se povlače sa Šanghajske burze zabrinuti zbog gospodarskog rasta koji je za prvo tromjesečje iznosio 11,1% i za 0,7% bio veći od planiranog. Za pregrijavanje gospodarstva odgovorni su uspješni izvoznici pa će vjerojatno zbog toga Vlada podići osnovne kamatne stope.

kod nas je nemoguće da se nešto ovakvo desi, zar ne

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]

uzrok ove ludnice je bilo nekoliko povezanih stvari:

1. Globalni pad, azija, evropa itd.
2. Izlazak JDOS koji je povukao dosta ulagača iz ostalih dionica ( promet je fascinantan!)
3. Nexe grupa je dodala ulje na vatru ,stvarajući neizvjesnost cijene i potencijalnog volumena ponude.
4.Već se kuha danima o korekciji i precjenjenosti tržišta itd.
5.Neizvjesnost oko IPO HT kad će biti prije ili poslije ljeta.

Sutra je novi dan , tako skoro neće biti ovakve rasprodaje.

Glasnogovornik IGH na neodređeno

Dok sam god ujutro pratio trgovanje sve je bilo u padu, onda lijepo otišao u šetnju i kad se vratih skoro sve se oporavilo. Nadam se da nije privremeni oporavak, hi,hi[smiley2]

Benjamin Graham: "Odlično društvo nije i odlična investicija, ako ste dionicu previše platili." MPT: "Prodali su naše snove Judini sinovi........."


Dok sam god ujutro pratio trgovanje sve je bilo u padu, onda lijepo otišao u šetnju i kad se vratih skoro sve se oporavilo. Nadam se da nije privremeni oporavak, hi,hi[smiley2]

Ma reci ti nama Kucilo kako se zove tvoj pas kojeg si izveo u šetnju?

Vaš link

evo šta kaže noćna mora (skoro)svih investitora [smiley2]
“Kako se cijene hrvatskih dionica već dulje vrijeme ne formiraju temeljem fundamentalnih podataka, nego (ne)ravnotežom ponude i potražnje, najnovije uvrštenje dionica Jadranskog osiguranja i Nexe grupe poremetilo je tu (ne)ravnotežu, što je dovelo do pada cijena – ističe Galinec, dodajući da je današnja kratkotrajna korekcija pokazala koliko je kupnja “šuplja”, a investitori “plašljivi”, te da bi prava korekcija mogla uslijediti prije nego što se misli.”

jednom će pogodit…prije ili kasnije

Zanimljivo kako sada svi likuju nad oporavkom trzista a dok je padalo lagana panicica, smak svijeta, pogotovo su me iznenadili postovi nekih forumasa cije sam postove cijenio sve do jucer. A i nitko nije u minusu, svi ste na nuli jel tako? A sve se crveni ko svjezi paradajz:) Ovo je i dobar pokazatelj svim forumasima burzovnim amaterima poput mene (nakon godinu i nesto na burzi se jos uvijek smatram amaterom) da pazljivo selektiraju i prozvacu ono sto procitaju na forumu (i od koga je napisano) jer ovdje su s jedne strane amateri koji vlastite strahove i veselje zbog koje kunice lijece prevelikim brojem postova, a s druge strane iskusni fond lisci koji i postanjem zaraduju placu. Oni izmedu njih su nazalost u manjini.

p.s. a sad da napisem jedan ˝normalan˝ post: Jucer nije trebalo prodavati nego kupovati, evo portfelj mi je zavrsio dan na nuli, a jos sam se i nakupovao, [smiley7],[smiley7]


Dok sam god ujutro pratio trgovanje sve je bilo u padu, onda lijepo otišao u šetnju i kad se vratih skoro sve se oporavilo. Nadam se da nije privremeni oporavak, hi,hi[smiley2]

Ja isto cijeli dan proveo u šetnji, jedino kaj sam se čuo sa jednim znancem on mi kaže crobex preko -4,5%, ATPL ti dobro stoji, naše tržište je dosta volatilno, vjerovatno stranci ulaze u dionice a premala im je likvidnost pa cijene idu u nebo, nakon oštrih padova svi se čude brzom oporavku….vidjet ćemo danas. Baš me zanima gdje će JDOS.

p.s. a sad da napisem jedan ˝normalan˝ post: Jucer nije trebalo prodavati nego kupovati, evo portfelj mi je zavrsio dan na nuli, a jos sam se i nakupovao, [smiley7],[smiley7]

Šteta što nisi ovaj odličan post napisao jučer ujutro da ohrabriš malodušne ulagače.[smiley2]

Benjamin Graham: "Odlično društvo nije i odlična investicija, ako ste dionicu previše platili." MPT: "Prodali su naše snove Judini sinovi........."

New Report

Close