Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Može li mi netko objasniti zašto ljudi koji to ne moraju (da tako kažem) imaju uopće HT u portfelju? Kreće se u rasponu 200-220 u zadnja dva mjeseca. A npr. Hidrica (HDEL) u rasponu od 130-240. I nije uopće iznenađenje, samo treba malo pogledati kako se kretala u povijesti. Ima ih još nekoliko sličnih. Ja nemam HT u portfelju i neću ni imati. Kad HT bude na 300-400, Hidrica (a i VDKT) će biti na 1000-2000. Zar nije bolje zaraditi 5 puta nego 2 puta? Čak i kad se uračuna dividenda od HT-a, opet se ne isplati. Stvarno ne razumijem.

Misliš da oni mali koji ga imaju to razumiju? Oni ti pojma nemaju šta se je juče i danas dešavalo i dešava na Burzi. Oni koji prate sa 15 min zakašnjenja su za njih svjetlosnu godinu ispred. Ovi čekaju da se to počne objavljivati na državnim medijima u lipnju.
[/quote]
Ne mislim na njih, mislim upravo na male neinstitucionalne koji prate burzu putem računala sa odmakom koji se mjeri u sekundama i koji znaju ponešto o burzi, a neki od njih su aktivni i na forumu, a ipak imaju dionice ht-a. Zašto? Zbog pomaka u zadnja dva mjeseca sa 203 na 220. big deal. a hdel sa 130 na 250, a vdkt sa 200 na 300? Čudno?
Razumijem institucionalne tradere koji imaju velike poluge i moć. Razumijem i day tradere. Ali što tjera malog kratkoročnog, srednjeročnog ili dugoročnog ulagača da ima i jednu dionicu ht-a? Kakva je to sila? Pa čak i da su se zatekli iz bilo kojih razloga u HT-u, neka prodaju istog časa i kupe nešto drugo? Pa veći prinos će imati PUNT od HT-a.

U bilo kojem momentu na svoj portfelj možete gledati kao da vam ga je tog časa netko poklonio i nije vam rekao kupovne cijene

Pogledajte kupnju na ATGR

SVE ŠTO JE DANAS SKUPO SUTRA ĆE BITI JOŠ SKUPLJE A BITI ĆE VAM JEFTINO?????????

odavno već nije bilo ovakvog prometa na zse..a još uz ovakav porast cijena!? [wink]

Nikad više 2007-08 na ZSE:(

12 000 000 nema se para

hahahhaa

SVE ŠTO JE DANAS SKUPO SUTRA ĆE BITI JOŠ SKUPLJE A BITI ĆE VAM JEFTINO?????????

Što će biti sutra sampras?

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

Sutra je dan jako sličan ovome danas znači akumalacija do 14 sati zatim sve u blokadu.

SVE ŠTO JE DANAS SKUPO SUTRA ĆE BITI JOŠ SKUPLJE A BITI ĆE VAM JEFTINO?????????


Sutra je dan jako sličan ovome danas znači akumalacija do 14 sati zatim sve u blokadu.

Kaj nisi ti trebao izaći van iz kuće/sobice i počastiti se ovom silnom lovom koju si zaradio ovih dana?

Ili je i to fatamorgana, jer ti ne možeš van, posel ti je da sjediš tu i nama "tumačiš" trendove [sealed]

Ajde da vidimo kaj još možeš smisliti, zasad se ostvarilo sve kaj si predvidio… [thumbsup]

Tako je!!!Nema više NIKADA korekcije. Jupiiiiiiiiiii

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!


Tako je!!!Nema više NIKADA korekcije. Jupiiiiiiiiiii

Ne kolega nisam to mislio vi me malo zekite i stavljate mi usta ono što nisam rekao neki će to krivo protumačiti ja znam da se vi zezate ali nekima baš mozak nije na visokom stupnju razvoja pa će me zbog toga poslije prozivati.

SVE ŠTO JE DANAS SKUPO SUTRA ĆE BITI JOŠ SKUPLJE A BITI ĆE VAM JEFTINO?????????



Sutra je dan jako sličan ovome danas znači akumalacija do 14 sati zatim sve u blokadu.

Kaj nisi ti trebao izaći van iz kuće/sobice i počastiti se ovom silnom lovom koju si zaradio ovih dana?

Ili je i to fatamorgana, jer ti ne možeš van, posel ti je da sjediš tu i nama "tumačiš" trendove [sealed]

Ajde da vidimo kaj još možeš smisliti, zasad se ostvarilo sve kaj si predvidio… [thumbsup]
[/quote]
Kolega ja sam na poslu do 16 sati, proslava ide večeras.

SVE ŠTO JE DANAS SKUPO SUTRA ĆE BITI JOŠ SKUPLJE A BITI ĆE VAM JEFTINO?????????



Tako je!!!Nema više NIKADA korekcije. Jupiiiiiiiiiii

Ne kolega nisam to mislio vi me malo zekite i stavljate mi usta ono što nisam rekao neki će to krivo protumačiti ja znam da se vi zezate ali nekima baš mozak nije na visokom stupnju razvoja pa će me zbog toga poslije prozivati.
[/quote]

Ma ne, svi smo tu na forumu na visokom stupnju razvoja, zato i jesmo u minusu 80% i oni koji slušaju vas i dalje su u tom minusu, oni koji su trejdali, su se malo zvlekli.

Gle kompa nismo u bullu i točka. Ti veliš da jesmo i točka. Čim bude burze crvene ja sam u pravu, čim pozeleni ti si. Ko je onda u pravu? Ti jer ti kažeš da smo u bullu, ja samo iznosim mišljenje koje navlači na moju stranu, ti ljudima govoriš što da misle, ergo ti si u pravu.
Mi smo u buuuuuuuuuulllllllluuuuuuuuuuuuuuu.
I kaj sad? Sa 100% keša unutra, da dignete tržište što više, da možemo ići na šišanje.

Pa zar misliš da bi LKPC bila onako uspješna da ja svaki dan ranije idem kući nema toga kolega, kartica se kuca u 16:00.

SVE ŠTO JE DANAS SKUPO SUTRA ĆE BITI JOŠ SKUPLJE A BITI ĆE VAM JEFTINO?????????

New Report

Close