Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Mislim da je čovjek došao s roditeljskog sastanka. Šala mala.
Mislim da su se konačno odlučili kak podići gospodarstvo. Mislim na vladu. Na taj način sam ja odavno razmišljao. Da se lova okreće a ne da čami u depozitima.
A najviše rastu su očito doprinjeli stranci.


Može li mi netko objasniti zašto ljudi koji to ne moraju (da tako kažem) imaju uopće HT u portfelju? Kreće se u rasponu 200-220 u zadnja dva mjeseca. A npr. Hidrica (HDEL) u rasponu od 130-240. I nije uopće iznenađenje, samo treba malo pogledati kako se kretala u povijesti. Ima ih još nekoliko sličnih. Ja nemam HT u portfelju i neću ni imati. Kad HT bude na 300-400, Hidrica (a i VDKT) će biti na 1000-2000. Zar nije bolje zaraditi 5 puta nego 2 puta? Čak i kad se uračuna dividenda od HT-a, opet se ne isplati. Stvarno ne razumijem.

Misliš da oni mali koji ga imaju to razumiju? Oni ti pojma nemaju šta se je juče i danas dešavalo i dešava na Burzi. Oni koji prate sa 15 min zakašnjenja su za njih svjetlosnu godinu ispred. Ovi čekaju da se to počne objavljivati na državnim medijima u lipnju.

who dares, wins

Kak se lukavo kupuje da se čim više skupi prije blokada. [thumbsup]

Vi koji pišete da ste prodali niste ni imali dionice….hahhahahahahah, samo navlačite druge. Nitko normalan sada ne prodaje. Jedino fondovi iz taktičkih razloga.


Kak se lukavo kupuje da se čim više skupi prije blokada. [thumbsup]

Kolega još puno škole trebate….. lukavi su oni koji prodaju tik do blokade…


Upravo tako kolega….većina rešeta po asku a ja lijepo na miru sve rasprodao do zadnje dionice.
Naučio se disciplini i kapitalizirao dobit. Makar poraslo još sve tri puta ja lovicu imam u đepu i nije mi žao. Sad lijepo čekam sljedeću korekciju miran i zadovoljan.

Lijepo od vas, samo ste zaboravili da korekcije jednostavno više nema. [bye]

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!



Upravo tako kolega….većina rešeta po asku a ja lijepo na miru sve rasprodao do zadnje dionice.
Naučio se disciplini i kapitalizirao dobit. Makar poraslo još sve tri puta ja lovicu imam u đepu i nije mi žao. Sad lijepo čekam sljedeću korekciju miran i zadovoljan.

Lijepo od vas, samo ste zaboravili da korekcije jednostavno više nema. [bye]
[/quote]

Je je ….ukidamo svijeće i valove i uvodimo samo pravac pod kutom 60 prema gore.
Idemo do 5000 pravocrtno. Za 3 tjedna smo tamo ovim tempom.


Vi koji pišete da ste prodali niste ni imali dionice….hahhahahahahah, samo navlačite druge. Nitko normalan sada ne prodaje. Jedino fondovi iz taktičkih razloga.

??? A tko je onda kome prodao 50 milijuna kuna dionica i zašto?

Fondovi kome, Vama? Iz taktičkih razloga???

Može pojašnjenje i obrazloženje vaše teorije?

Ili oni sami sebi prodaju i dižu umjetno cijenu? Možda je to….a možda…



Kak se lukavo kupuje da se čim više skupi prije blokada. [thumbsup]

Kolega još puno škole trebate….. lukavi su oni koji prodaju tik do blokade…
[/quote]

e ja ću prodati sutra tik do blokade ili možda neću, zašto to nebi raslo još i sljedeći tjedan,pa pristižu samo ohrabrujuće vijesti i trend se okreće,možda još mala letargija tijekom ljeta ali sada je to definitivno zeleno razdoblje a ulagači su sve hrabriji i to ne samo kod nas,lova se izgleda polako ali sigurno vraća na ZSE
[thumbsup]



Upravo tako kolega….većina rešeta po asku a ja lijepo na miru sve rasprodao do zadnje dionice.
Naučio se disciplini i kapitalizirao dobit. Makar poraslo još sve tri puta ja lovicu imam u đepu i nije mi žao. Sad lijepo čekam sljedeću korekciju miran i zadovoljan.

ljepo samo treba se i zapitati tko to rasprodaje dionice za 60 milja kn .kupuje se kao da nema sutra ili prodaje se kao da nema sutra.na ovim nivoima nemreju biti mali dakle prodaju fondovi.
Lijepo od vas, samo ste zaboravili da korekcije jednostavno više nema. [bye]
[/quote]

ljepo samo treba se i zapitati tko to rasprodaje dionice za 60 milja kn .kupuje se kao da nema sutra ili prodaje se kao da nema sutra.na ovim nivoima nemreju biti mali dakle prodaju fondovi.

Tražim hitno posao sa radnim vremenom od 26 sekundi . Može i do sat vremena ali ne duže!!!Netreba plaća samo mirovinsko i socijalno.

Sanader: Rohatinski i ja smo spasili kunu
Autor/izvor: Marina Šunjerga – marina.sunjerga@seebiz.eu
ZAGREB – Deficit proračuna iz 2008. iznosi 0,9 posto, umjesto planiranih 1,1 posto, čime se Hrvatska smješta među 8 država s najmanjim deficitom u okruženju, zaključio je ministar financija Ivan Šuker, prezentirajući Izvješće o izvršenju proračuna za 2008.

http://www.seebiz.eu/hr/politika/sanader-rohatinski-i-ja-smo-spasili-kunu,44641.html

Samo zbog ovog bi danas trebali 10 % gore.
Nazad Pošalji prijateljuPrintajManji fontVeći font
MMF zbog trivijalne greške precijenio financijske potrebe istočne Europe
Business.hr/Hina
07.05.2009 13:26
Pročitaj komentare (0) /forum/Default.aspx?page=subject&forum={ForumVID}&subject={SubjectVID}
Pročitajte sve komentare na forumu ({PostCount})
f358da96-e0b5-4dfe-bfaf-50413dde68dc
Ocijenite članak (0)
[1] [2] [3] [4] [5]
Već ste ocijenili ovaj članak!
Hvala na ocjeni. Rezultati se ažuriraju svake 5minute.
Međunarodni monetarni fond (MMF) priopćio je da je u prošlomjesečnom izvješću precijenio potrebe za inozemnim financiranjem nekih zemalja istočne Europe, većim dijelom zbog grešaka dvostrukog računanja, najavivši skorašnju objavu korigiranih podataka.

U pitanju je tablica koju je MMF uključio u Izvješće o globalnoj financijskoj stabilnosti

koje je objavljeno 21. travnja a pokazalo je da mnoge istočnoeuropske zemlje imaju ogromne financijske potrebe.
Nastavi čitati
Oglas:
http://trajan.httpool.com/event.ng/Type=click%26FlightID=15131%26AdID=19085%26TargetID=4597%26Segments=7,1042,2402,4932,5479,5580%26Targets=4597,5109%26Values%3d25,30,51,60,72,84,91,100,110,132,150,205,312,353,402,572,607,615,656,658,678,3593,3649,4803,4815,4847,4848,4849,5060,5066,5071,6329,6363,6406,6440,6472,6480,6492,6503,6508,6564,6643,6646,6665,6695,6719,6791,6802,6813,6870,6874,6882,6898,7007,7035,7419,7420,7421,7422,7455,7468,7598,7659,7664,7679,7683,7685,7757,7759,7998,8049,8277,8301,8316,8332,8337,8350%26RawValues=USERID%2Cd5bf862b-3140-1199390009-1%26Redirect=http://www.iedc.si/campaigns/28" target="_blank">http://aurelius.httpool.com/CRObanners/ostalo/blank_468x60.gif" width="468" height="60" border="0" alt="hr_IEDC" />

MMF je to naglasio kao poseban razlog za zabrinutost jer su mnoge istočnoeuropske zemlje snažno ovisne o zapadnoeuropskim bankama radi financiranja a globalna je financijska kriza prekinula protok kredita.

Pogoršavanje financijskih okolnosti u europskim gospodarstvima u nastajanju moglo bi dodatno pogoršati probleme bankovnog sektora u zapadnoj Europi, priopćio je tada MMF.

Trenutno nije jasno koliko će velike biti MMF-ove korekcije.

"U procesu smo korekcije brojki vezanih uz potrebe za refinanciranjem zemalja uvrštMMF zbog trivijalne greške precijenio financijske potrebe istočne Europeenih u MMF zbog trivijalne greške precijenio financijske potrebe istočne Europetablicu", kazala je glasnogovornica MMF-a Simonetta Nardin u odgovoru na upit novinske agencije Reuters. "Uskoro očekujemo objavu korigiranih iznosa".

Radi se o tablici na stranici 10 Izvješća o financijskoj stabilnosti, koja je sada povučena iz elektroničke verzije izvješća na MMF-ovoj internet stranici.

Korekcije su uglavnom rezultat grešaka dvostrukog računanja, dok se u slučaju Češke radi o tipografskoj greški. "Žalimo zbog toga i na temelju naučenih lekcija planiramo revidirati MMF-ove interne procedure", kazala je Nardin.

MMF je prošli mjesec srezao prognoze gospodarskog rasta za mnoge zemlje u regiji istočne Europe, uslijed kreditne krize, slabljenja potražnje, te pada cijena energenata.

New Report

Close