Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Izgleda da oni koji se malo više od mnogih razumiju u ekonomiju imaju još crnije prognoze za našu situaciju od onih koje su dosada izrečene ili napisane, pa tako stručnjaci Ekonomskog instituta prognoziraju da će broj nezaposlenih u ovoj godini narasti za 50.000 osoba (drugim riječima stopa nezaposlenosti će narasti na 14,6 posto) u novom broju publikacije Croatian Economic Outlook Quarterly.
Isto tako, konstatiraju da je hrvatsko je gospodarstvo suočeno s povećanim rizicima koji proizlaze iz nepovoljnih okolnosti u kojima se nalazi svjetsko gospodarstvo, neizvjesnosti oko otplate ili refinanciranja vanjskog duga te provođenja strukturnih reformi u domaćem gospodarstvu.
Nekako bi se možda i pomirili s činjenicom da je takva prognoza za samo ovu godinu, da oni ne predviđaju nastavak krize i u 2010 godini, kažu nešto slabijim intenzitetom, uz daljnje povećanje stope nezaposlenosti na 15,4 posto.

Ako se ostvare te njihove crne prognoze i usput podbaci i turistička sezona mogli bi imati zanimljivu jesen/zimu 2009.

p.s.
netko može reći da oni ništa ne znaju, a ja svakako ne spadam u skupinu takvih.

Kolega Barone zar se još niste predali……………… [smiley]
[/quote]
volksbank
ne treba neka veliki trud (inteligencija ) da se vidi tko je što i kad pisao na ovim stranicama, ali ako je vaš krajnji domet u raspravi na neku temu ili post, umjesto argumentiranog odgovora u čemu se slažete s napisanim u postu koji komentirate bez ikakava argumenta nekoga nazivati baronom ili nekim drugim izrazom ja vam zaista ne mogu pomoći i ne želim se spuštati na taj nivo rasprave.
ako imate nešto suvislo napisati o mom prethodnom postu ili se ne slažete s navedenim to napišite i argumentirajte, a ako nemate onda je bolje ništa ne napisati, nego ovakve neargumentirane i smiješne tvrdnje
Pozrav,

Periculum in mora.

Mala šala kolega………………………..i pazite na nivo [thumbsup]

@MatijLalic

Ja se stvarno pitam jeli sa tobom sve u redu sve što sam naveo bile su i niže od moga targeta koji sam naveo jedino ATPL zamisli čak nije bilo po 700 već po 701.

hihihi

SVE ŠTO JE DANAS SKUPO SUTRA ĆE BITI JOŠ SKUPLJE A BITI ĆE VAM JEFTINO?????????

Da vas nema trebalo bi va izmisliti. Četvrtak i zaista se lijepo nasmijah.

lijep pozdrav

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

@ Matijlalic

Moram priznati da nisam primjetio da je netko ( mr. blue ) stručnjake Ekomoskog instituta nazvao kako vi kažete " neimenovanim hoštaplerima ", ali ako je to netko zaista napisao onda tome mogu samo poručiti da su osobe koje se to prognozirale ( Ekonomski institut) više zaboravile o ekonomiji, nego što će neki u cijelom životu naučiti.

Još su bili i blagi u prognozama ako uzmemo u obzir da CIA predviđa raspad susjedne nam BIH , a kako su se ljudi na ovim prostorima uvijek racionalno i kulturno mogli podijeliti ( razići) bez nekih velikih razmirica ili ratova, onda će se vjerovatno opet u slučaju takvog scenarija ( raspada) ponovo razići kao i uvijek dosada bez ikakvih sukoba.

U slučaju da se dogodi to što CIA predviđa , ova činjenica što smo ušli u NATO je dobra stvar, iako će taj možebitni sukob u BIH utjecati na sve nas.

Pozdrav,

Periculum in mora.

Ja znam da si ti u godinama i da ti je matematika loša strana ali priznaj poraz i navečer kada brojiš cash same se bi kažeš e jesam bio naivan sada za isti novac mogu kupiti 30% manje dionica.

Tako je to u životu kad si neodlučan i čekaš nemoguće.

SVE ŠTO JE DANAS SKUPO SUTRA ĆE BITI JOŠ SKUPLJE A BITI ĆE VAM JEFTINO?????????

Malo gledam ove kvartalne rezultate i opći dojam je da su rezultati impresivni s obzirom da je u svijetu financijska kriza. Izgleda da su padovi cijena dionica u protekloj godini uvelike bili pretjerani.

Kao i rastovi.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

Pliva istiskuje male dioničare!

Milijunski portfelji, prilikom svake korekcije donose AUTOMOBILE S KLASE….to je svima jasno, ali
pitanje je imate li mogućnosti- zbog neopisivo katastrofalne nelikvidnosti, koja je vladala ovih dana,
mogućnost unovčiti svoju dobit na dionicama….ja ne mogu, broj dionica je prevelik…a automobili
putuju gore -dole….bez mene..

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!


Milijunski portfelji, prilikom svake korekcije donose AUTOMOBILE S KLASE….to je svima jasno, ali
pitanje je imate li mogućnosti- zbog neopisivo katastrofalne nelikvidnosti, koja je vladala ovih dana,
mogućnost unovčiti svoju dobit na dionicama….ja ne mogu, broj dionica je prevelik…a automobili
putuju gore -dole….bez mene..

ja mogu.

kakve Vi to dionice imate?

Kolega Tigrus, koliko možete unovčiti …. ? Imam 14 najlikvidnijih dionica burze..prvoklasnih!

Ako svi na burzi fenomenalno unovčavate dobitke ….burza je sjajna stvar…Zašto nema više
onih koji žele brzo zaraditi….. svi su pobjegli i baš ne vidim da se vraćaju…..

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

New Report

Close