Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Gledam neki dan OIF vani (Tempeltone i ine pizdarije) Ima koji su pali 80% ali ima brate i onih što su rasli 80%, a kod nas svi ali baš svi minus do minusa. Kako je to moguće da baš nitko od tih kilavaca ni je u stanju da iskoči iz tog sivila i jednoličnosti? Pa zar su svi na isti način retardirani, nesposobni ili korumpirani? Nikada više oni moje novce ne budu vidjeli ! Bolje sam svojom glavom misliti i ako pogriješiš sam si si kriv.Na kraju krajeva i ne griješi se svaki puta, nekad i ćorav pogodi.
Kako ja bez ikakve formalne naobrazbe o ekonomiji mogu poslovati bolje od većine fond menadžera?
Ko je tu lud?

mi, oni po privatnim racunima dobro stoje

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom

koja mrtva recesija u ovoj državi…

gledam izvješća i ne vjerujem!

Galinec očekuje da će za oporavak trebati mjeseci, pa čak i godina, a čulo se i da se veći obujam investicija može očekivati već na jesen.
Krajem ožujka neto imovina otvorenih investicijskih fondova iznosila je 8,16 milijardi, odnosno čak 1,16 milijardu manje nego početkom godine. U novčanim je fondovima plasirano 46 posto imovine, dok su na drugom mjestu dionički fondovi s imovinom od 2,19 milijardi kuna.
Građani u fondovima imaju čak 5 milijardi kuna, kojima upravlja pet najvećih društava. Orešković je napomenuo da se mnogi mali investitori odlučuju na samostalno direktno ulaganje, što je, kako kaže, vrlo riskantno.

‘Za takvo ulaganje treba posjedovati mnogo znanja i time se baviti 24 sata na dan. Budite oprezni’, poručuje Orešković.

http://www.seebiz.eu/hr/analize/galinec-trziste-ce-se-oporaviti-tek-za-godinu-dana,43976.html

kakva kriza…. vidi ovo http://www.zse.hr/UserDoc…in2009-1Q-NotREV-N-HR.pdf


Galinec očekuje da će za oporavak trebati mjeseci, pa čak i godina, a čulo se i da se veći obujam investicija može očekivati već na jesen.
Krajem ožujka neto imovina otvorenih investicijskih fondova iznosila je 8,16 milijardi, odnosno čak 1,16 milijardu manje nego početkom godine. U novčanim je fondovima plasirano 46 posto imovine, dok su na drugom mjestu dionički fondovi s imovinom od 2,19 milijardi kuna.
Građani u fondovima imaju čak 5 milijardi kuna, kojima upravlja pet najvećih društava. Orešković je napomenuo da se mnogi mali investitori odlučuju na samostalno direktno ulaganje, što je, kako kaže, vrlo riskantno.

‘Za takvo ulaganje treba posjedovati mnogo znanja i time se baviti 24 sata na dan. Budite oprezni’, poručuje Orešković.

http://www.seebiz.eu/hr/analize/galinec-trziste-ce-se-oporaviti-tek-za-godinu-dana,43976.html


Teško znanje [lol] kupovati Ingru za 60 000 i Inu skuplje od Mola. To ti kume dilaj bakicama i penzićima. Za tvoj privatni račun ti je valjda sreća pomogla. Kupi program za nešto € pa neka ti on vodi fond ako sam ne razumiješ! Da bu u 6. mjesecu lakše kad Ameri odvrnu pipu to i klinci u vrtiću znaju.

who dares, wins

danas su svi oprezni, a već sutra će bit "skidaj skidaj da ne nestane" [lol] . Tako je to u bull marketu. Rađa se na panici, raste na skepticizmu. Paniku smo prošli…

I'LL BE BACK

malo sam si prespavao danas,ali sta ja to ovdje vidim..neki su juce najavljvali kupnju po diskontnim cijenama…dali mi se cini ili je korekcija na dolje zavrsila….???? [thumbsup]

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju..odraz su mojeg misljenja......

a i gdp je očito ovaj već anticiparan u cijenu…

videli bumo!


danas su svi oprezni, a već sutra će bit "skidaj skidaj da ne nestane" [lol] . Tako je to u bull marketu. Rađa se na panici, raste na skepticizmu. Paniku smo prošli…

Da Arnolde, nama u dionicama vrijeme u svakom slučaju ide na ruku.
Sve smo bliži oporavku svjetskog gospodarstva, bilo ono krajem 2009. ili u 2010.
A što više vrijeme prolazi prodavatelja će biti još manje nego sada, ali će zato kupaca biti sve više.

Osim naravno ako ne bude nekakvih novih šokova, ali sumnjam.
REcesija već sada slabi, banke u USA i EU počele objavljivati dobiti.
TRžište nekretnina u USA je zaustavilo pad. Još samo da se povrati međusobno povjerenje i banke krenu sa većim kreditiranjima..

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


Galinec očekuje da će za oporavak trebati mjeseci, pa čak i godina, a čulo se i da se veći obujam investicija može očekivati već na jesen.
Krajem ožujka neto imovina otvorenih investicijskih fondova iznosila je 8,16 milijardi, odnosno čak 1,16 milijardu manje nego početkom godine. U novčanim je fondovima plasirano 46 posto imovine, dok su na drugom mjestu dionički fondovi s imovinom od 2,19 milijardi kuna.
Građani u fondovima imaju čak 5 milijardi kuna, kojima upravlja pet najvećih društava. Orešković je napomenuo da se mnogi mali investitori odlučuju na samostalno direktno ulaganje, što je, kako kaže, vrlo riskantno.

‘Za takvo ulaganje treba posjedovati mnogo znanja i time se baviti 24 sata na dan. Budite oprezni’, poručuje Orešković.

http://www.seebiz.eu/hr/analize/galinec-trziste-ce-se-oporaviti-tek-za-godinu-dana,43976.html


orešković nek ode negdje na javno mjesto da ga gadjamo jajima kad daje ovakve izjave

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/



danas su svi oprezni, a već sutra će bit "skidaj skidaj da ne nestane" [lol] . Tako je to u bull marketu. Rađa se na panici, raste na skepticizmu. Paniku smo prošli…

Da Arnolde, nama u dionicama vrijeme u svakom slučaju ide na ruku.
Sve smo bliži oporavku svjetskog gospodarstva, bilo ono krajem 2009. ili u 2010.
A što više vrijeme prolazi prodavatelja će biti još manje nego sada, ali će zato kupaca biti sve više.

Osim naravno ako ne bude nekakvih novih šokova, ali sumnjam.
REcesija već sada slabi, banke u USA i EU počele objavljivati dobiti.
TRžište nekretnina u USA je zaustavilo pad. Još samo da se povrati međusobno povjerenje i banke krenu sa većim kreditiranjima..
[/quote]

Pa kaj nije već oporavak trebao krenuti, kaj nismo trebali biti na 2000 bodova.
Svaka čast vama na procjeni kraja 2009. kao početak kraja, no jučer su nekaj na blumbergu trkeljali, da eventualno 2011. bude oporavak, znači čeka nas još 1 g. valjanja po blatu.

Zakaj to kažem, pa zato jer preksutra je 1.5. što bi reklo da se mi već 5 mjeseci valjamo po mulju, i svi govore sad će, sad će a ništa se ne događa.
Par skokova i povrat u dubine. Na manje smo sad nego na početku godine, znači još nije počeo oporavak. AL bude. To svi znamo. [thumbsup]

treba si postavit jedno jednostavno pitanje…

da li danas ima više papira ili pametnih koji kupuju?

ako ih neko smatra budalama poštujem…

samo što je onda donja laga burze ako mi nismo tu negdje u njoj!? [rolleyes]

New Report

Close