Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Da bi izbjegli greške moramo se educirati, a da bi se educirali potrebno je vrijeme.

Vrijeme je pokleta dimenzija
u kojoj se podmuklo kriju naše budućnosti
ja mrzim vrijeme
ubojicu svega živoga.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

Kolega Cesar ne bi pisao ovakve stvari da mu lova stoji u dionicama ..

Samo ja da krenem dans prodati sve što imam srušio bih dionice za punoo

a da nas više krene nastala pi kataklizma od padanja

nekima bi to bilo super ali ne misle na one koji imaju puno dionica

i koliko bi oni izgubili od svog teško zarađenog novca…

ko pljuje po dionici = htio bi ju kupiti...........ko dionicu hvali = već ju je kupio


U vrijeme stagnacije Crobexa , institucionalni ulagači , ukoliko su zainteresirani, imaju relativno
zanimljivu ulogu. Uz malo ulaganja, cijene dionica lako je podići i time poboljšati opće stanje
tržišta kapitala i vrijednosti…u Hrvatskoj , koji svima koriste .
Pitanje je koliko njih je za to zainteresirano, i zašto, kad već nema nikakve kontruktivne
politike od strane Ministarstrva financija-, Vlade- inicijativa za to ne dolazi od strane drugih
odgovornih osoba u nizu…. HGK, Fondovi spasa, Mirovinski fondovi, Udruženja banaka…

Koliki Crobex uopće je poželjan za normalno funcioniranje sudionika- kako se ne bi ponavljaje
mučne situacije sa nelikvidnošću, od koje nitko nema koristi… a da visina VRIJEDNOSTI ima prihvatljivo uporište na financijskoj sceni….

Sudeći po samoj sebi- nitko nema vremena za dionice, imamo svi previše osobnih poslova i preokupacija – a institucionalni invstitori su prepasivni- bez strategije zajedničkih akcija na
tržištu.i bez odluka UPrave o ulaganjima na ovom području.

Dakle, ako ja nemam vremena , jer moram :
– osposobiti nekretnine , pregledati i riješiti se nepotrebne imovine, po mogućnosti ispitati
sadašnje vrijednosti imovine
– ugovoriti neke poslove za cijelu godinu npr. police osiguranja, registracije automobila,
– pojačati kućne poslove radi proljetne sezone / krumpir posaditi- ma, šalim se! /ali
kosimo travu, sadimo, čistimo , r i n t a m o…
– u firmi- završni računi, rješenja za godišnje odmore, godišnji ugovori …manja ulaganja u opremu
znači OPET HRPA POSLOVA…

Zaključak: nemamo vremena sjediti pred monitorom….. i evo prilike, zainteresiranima i moćnima da mirmo porade na Crobexu, bez uplitanja malih i neodgovornih, kako nas često zovu…


Kolega apsolutno ista situacija je i sa nekima OIF koji imaju u portfelju dosta nelikvidnih dionica koje su podcijenjene do bola. Potrebno im je 50 000-100 000 kn da opale po Asku i vrate cijenu udjela za cca +20%. Ali ne ma interesa. Ne mislim si da oni nemaju vremena ili razumijevanja već je tu nešto drugo u pitanju. Nekome paše da smo ovako nisko, u tome leži sva nauka našeg TK !

who dares, wins

Dobar članak-

http://www.reuters.com/article/companyNews/idUKTRE53R0Q220090428

ma mislim taman kad je počelo malo ić nabolje, sad ta svinjska gripa, totalna debilana

ma kakav cash-r-a, 100% in


ma mislim taman kad je počelo malo ić nabolje, sad ta svinjska gripa, totalna debilana

Nema to veze sa svinjskom gripom. Nakon višetjednog rasta vani, mora ići korekcija, a mi samo sljedimo američke i EU burze.

Nije bolest sve što boli

@ gentlman

Vi znate gdje stoji moja lova ??? i imam li dionica ( vjerovatno znate i koje imam ) ???na tu neistinu mogu samo odgovoriti i vama što sam i kolegi na temi LKPC koji je kao i vi tvrdio bez ikakvog argumenta da zna !!! kad sam i što sam kupovao !!!

" Kolega, vi to zaista ne možete ni pretpostavljati i smiono je ( može se reći i bezobrazno ) tvrditi takve stvari bez "a" od argumenta. "
Ako imate podatke koliko ja imam dionica ili gdje držim svoju " lovu " slobodno ih postajte na ovim stranicama, a dok to ne uradite ( postate ) s temom " gdje su moja lova i dionice " smo završili.

Bolje je komentirati današnji dan u kojem CROBEX trenutno ( 11:06 h ) pada 1,78 % ( malo smo bolji od DAX koji trenutno pada 2.51 % ) i trenutno se nalazi na 1497 bodova ( redovni promet oko 17.000.000,00 )

Pozdrav,

Periculum in mora.

ako ništa druga danas je barem promet ok s obzirom na jućer već sada imamo 18.358.768,87 kn

LONDON (CNNMoney.com) — U.S. stocks were poised to tumble at Tuesday’s open as investors worried about the results of the government’s stress tests of banks and the number of swine flu cases continued to rise.

At 4:46 a.m. ET, Dow Jones industrial average, Standard & Poor’s 500 and Nasdaq-100 futures were sharply lower.

Futures measure current index values against perceived future performance and offer an indication of how markets may open when trading begins in New York.

Banks: Early results of the U.S. government’s bank stress tests suggest that Bank of America (BAC, Fortune 500) and Citigroup (C, Fortune 500) may have to boost their capital, the Wall Street Journal reproted.

vrli analitičari

ZAGREBAČKA BURZA
Analitičari: Trgovina na ZSE ovisi o poslovnim rezultatima
Autor/izvor: SEEbiz / Hina
U očekivanju daljnjih smjernica koje bi trebala dati tromjesečna financijska izvješća domaćih kompanija i uz negativne signale koji stižu sa svjetskih tržišta, većina analitičara danas na Zagrebačkoj burzi očekuje pad Crobexa. Od osam analitičara brokerskih tvrtki, koji su sudjelovali u Hininoj anketi, njih šestoro danas očekuje stagnaciju Crobexa, a dvoje pad.

http://www.seebiz.eu/hr/burze/analiticari-trgovina-na-zse-ovisi-o-poslovnim-rezultatima,43854.html

nije ti sav promet na dionicama…samo su ht i atpl preko milje…skoro 10 milja je proslo u šutu a ne vidim toliki promet na niti jednoj dionici….bilo bi dobro da je pad uz veliki promet…

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju..odraz su mojeg misljenja......


vrli analitičari

ZAGREBAČKA BURZA
Analitičari: Trgovina na ZSE ovisi o poslovnim rezultatima
Autor/izvor: SEEbiz / Hina
U očekivanju daljnjih smjernica koje bi trebala dati tromjesečna financijska izvješća domaćih kompanija i uz negativne signale koji stižu sa svjetskih tržišta, većina analitičara danas na Zagrebačkoj burzi očekuje pad Crobexa. Od osam analitičara brokerskih tvrtki, koji su sudjelovali u Hininoj anketi, njih šestoro danas očekuje stagnaciju Crobexa, a dvoje pad.

http://www.seebiz.eu/hr/burze/analiticari-trgovina-na-zse-ovisi-o-poslovnim-rezultatima,43854.html

prije par dana su se slikali po dnevniku s izjavama da tko sad uđe može divno zaraditi. to sve treba na obližnje drvo s čvrstim granama.

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]

New Report

Close