Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Ma šta se bojite pa ako budu svi rasli i mi ćemo rasti naši fond menardžerčići će morati početi kupovati dionice jer ako oni to ne budu htjeli doćiće netko tko će kupovoati a onda njima ne preostaje ništa drugo doli kupovati iz druge ruke a to je bogme malo skuplje treba platiti lijepu proviziju onome tko ti prodaje a ta provizija zna biti i preko 100% a nikada u principu nije manja od 50%.

Mene osobno više brine ovaj rast USA i EU a ostalo mi puno casha na računu nitko ne želi prodati po bidu a ja kao iz nekog principa ne želim kupovati sa aska, vrjeme će pokazati jeli moja tvrdoglavost bila dobra ili sam jako pogrješio.


Donekle točno!
Za ostatak ćemo morati pričekati još jedno 50 dana.

[/quote]
Sampras,nisi pogriješio što nisi tukao po BID.Nema žurbe dok mali kolo vode.Ali ako se pojavi neki
jači strani fond koji može upucati pedesetak milEUR može biti opasno.I zato sam odlučio da moj
mali špekulativni dnevni portfelj od cca 100k kn obavezno na kraju dana bude 100% u dionicama.
I od 02.12.2008.od onog velikog pada to se pokazuje kao odlična strategija.Slično sam razmišlja
sve do trenutka kada je crobex bio na 3.000.Mislio sam da crobex vrijedi toliko,a tržište je
rekolo da vrijedi u jednom trenutku 1.250 punata.Kriva procijena od 60% koju sam plati sa
velikim gubicima,utoliko prije jer sam bio u marginima.Katastrofa.
A sada je moja strategija:gotovo 100% u dionicama dok ne dođemo do 3.000.
Naravno ,da to neće ići preko noći,da neće ići stalan rast,da će biti oscilacija i pokušaja hvatanja
valova,ali uvijek postoji opasnost da podcijenjena dionica napravi nagli rast prema svojoj fair
cijeni i to može biti naglo.
IGH može poslužiti kao najbolji primjer,a ima velik broj podcijenjenih dionica koje uvijek mogu pasti
pa biti i podcijenjenije,ali mogu imati i strahovito nagli rast.
Ušli smo i NATO,približavamo se EU ,a to bi nas trebalo podići u odnosu na ostatak Balkana.A sada smo skupa s njima.
Mislim da treba kupovati kada je jeftino,a najjeftinije je slučajni pogodak.To nitko ne zna.Mi smo
počeli igrati čudne igre.Prodajemo jeftino,jer mislimo da ćemo kupiti jeftinije.Dugoročno,gledajući
to je krivi pristup jer nam bitno smanjuje šanse na velike dobitke.

http://www.cnbc.com/id/30394944

I dalje je jeftino ko sada uđe neće se pokajat osim u slučaju da sve propadne…

Ali ako dionice skroz propadnu

sumnjam da i sve ostalo neće propasti..

a onda ti svejedno ako se raspadne globalno tržište ni

novac neće više vrjedit sve će u otići u propast

A navjerovatnije izbiti svjetski rat na kraju

Tako da novac neće ništa vrjedit…

No to se neće dogodit tj šanse su male

Tako da ostajemo uz opciju stvari će sa vremenom doći na svoje.

Mislim da smo polovinu krize prošli znaći još tolko pa če već biti puno bolje

Nije to tako puno vremena kako se nama čini ,sve će to brzo proći godine lete kao dani…

već smo pred kraj 4 mj i začas na polovici godine…

Također bih dodao da bi dinice morale skoćit barem 4-5 mjeseci prije kraja krize,

te se stime vrijeme još dodatno skračuje..

ko pljuje po dionici = htio bi ju kupiti...........ko dionicu hvali = već ju je kupio

Zaboravih komentirati kolegu Wunderkinda

Amerika puca po šavovima od silnih triljona koji stoje sastrane i samo čekaju da uđu.

Nisu svi ljudi pogođeni krizom ima ih puno što su dosada ušparali fine svotice

A i mislim da se tu kod nas na forumu skupila ekipa bez love.

Tako da love ima puuuno jedino ju je još strah ući na velika vrata

nego curi pomalo ,

a kad strga branu poteči će kao bujica…

Također bih se složio sa tvrdnjom da je dno već pogođeno što osobno i smatram.

ko pljuje po dionici = htio bi ju kupiti...........ko dionicu hvali = već ju je kupio

Ups krivo sam napisao u žurbi

Htijo sam reći da se tu na forumu skupila ekipa koja ima lovu inaće ne bi bili tu nego bi
brinuli veće brige

ko pljuje po dionici = htio bi ju kupiti...........ko dionicu hvali = već ju je kupio

u čekanju daljnjih korekcija najčešće će mnogi ostat kratkih rukava i dalje je čekajući!

u tome i je čar trenutka jer najčešće ono što svi čekaju da vide ne vide!

pozdrav svima i sretno kupanje u cashu!

Evo još malo štiva makar mislim da ste već čitali.

http://www.poslovni.hr/114551.aspx

ko pljuje po dionici = htio bi ju kupiti...........ko dionicu hvali = već ju je kupio

…sve je to još klimavo…OPREZ i dalje…da li smo dosegli dno ovisi i od turističke sezone…ako bude dobra idemo gore na jesen i to minimalno 2000…sretno nam svima…

pametan čovjek vidi zlo i skloni se...

a znači da se ravnamo prema ulasku turista za kupnju pojedinih dionica!? [lol]


…sve je to još klimavo…OPREZ i dalje…da li smo dosegli dno ovisi i od turističke sezone…ako bude dobra idemo gore na jesen i to minimalno 2000…sretno nam svima…

Niste baš optimist.Još desetak petnaestak dana bi mogli tavoriti nisko,a onda dolazi dividenda HT.
I mogli bi se zaletiti do 2.000.Rast bi mogao početi oko 10.05.Ali kako s fondovima nisi načistu
moglo bi početi i malo ranije.Ovu zadnju sedmicu travnja bi trebalo održati na razini između 1.450 i 1.500
da bi fondovi imali drugi pozitivan mjesec za redom..Međutim ,kako su već napravili i disperzija uloga na strane
burze čak možemo i niže jer su strani indeksi značajno narasli što je fondovsku industriju odvelo u pozitivu.I da padnemo na 1.400 fondovi bi ostali pozitivni uz predpostavku da strani previše ne padnu.
Zadnjih dana zaostajeno za svijetom.Ako rastu mi rastemo manje,a ako su crveni mi smo
crveniji.I tako bi trebalo biti još dvije sedmice da se nakrcaju ne fondovi ,nego inseideri oko njih.
Naravno jeftino.
Ali kako im nije za virovati ja svoje blago/dionice/ne prodajem.
Cilj:na kraju svakog dana 100% u diionicama
Naravno,izlazak iz jedne dionice i ulazak udrugu uvijek moguć uz nadu da ću proći bolje od mojih
brokera.
I petak sam zaključio 100% u diionicama.

Analizirajući promete i crobex od 12 mj do danas, može se pretpostaviti da naše TK raspolaže sa max do 500 mil. kn za investiranje u dionice.
Sa porastom Crobea raste i omijer investiranog naspram slobodnog keša do max 75% ,kada ukoliko ne dođe do bitnijeg interesa svekolikog pučanstva, mf, stranog fonda ili pak jače korporativne akcije(npr. izvanredna dividenda, preuzimanje, trezor itd.) dolazi do zasičenja i zatim do korekcije ili pada od 15-35% zavisno od globalnih zbivanja.
Poznavajući prilike u našem društvu i u državi, nisam sklon pretpostaviti da bi se u ovome trenutku mogao dogoditi jedan takav povečani interes, pa shodno tome vjerujem da su mogučnisti porasta cijena dionica bitno ograničene.

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA


Analizirajući promete i crobex od 12 mj do danas, može se pretpostaviti da naše TK raspolaže sa max do 500 mil. kn za investiranje u dionice.
Sa porastom Crobea raste i omijer investiranog naspram slobodnog keša do max 75% ,kada ukoliko ne dođe do bitnijeg interesa svekolikog pučanstva, mf, stranog fonda ili pak jače korporativne akcije(npr. izvanredna dividenda, preuzimanje, trezor itd.) dolazi do zasičenja i zatim do korekcije ili pada od 15-35% zavisno od globalnih zbivanja.
Poznavajući prilike u našem društvu i u državi, nisam sklon pretpostaviti da bi se u ovome trenutku mogao dogoditi jedan takav povečani interes, pa shodno tome vjerujem da su mogučnisti porasta cijena dionica bitno ograničene.

koliko mi je poznato kolega pojedini trezori najavili dokup…

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju..odraz su mojeg misljenja......

New Report

Close