Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

slazem se da je oprez potreban,upravo zbog opreza je likvidnost zadnjih dana slabija, nije da nema novaca,ali budimo realni dosta ljudi ovaj tjedan nije ulazilo,jer nismo znali gdje se nalazimo,ocito nitko osim amera …kada krenu trezori u dokup,i kada vlada refinancira dug te vrati fondovima i bankama novac,sto mislite dali ce biti tad goriva…opet s druge strane ima vremena do tad za ukrcati se…neznam koliko vas ima iskrenih da prizna da su prodali jer su ocekivali veliki pad,i jako losa izvijesca u USA,i zbog toga nisu ulazili ili su cekali na niskom bidu…???

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju..odraz su mojeg misljenja......


rastu ameri kao ludi, ali fali im promet isto kao i kod nas..ovo nije promet ovo je sitnica…preslabi promet da bi se rast nastavio..

pola svijeta je u cashu, hebate vrag ako je kraj pada onda bi tzv. cash tzunami mogao preplaviti svijetska tržišta.
ja i dalje čekam..ulazim ako ameri probiju 8400

Promet nije loš, ionako Wall Street igrica radi kako je programirana. Ovo ionako nema veze s TA, nego s programom, on je odlučio idemo gore danas.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!



rastu ameri kao ludi, ali fali im promet isto kao i kod nas..ovo nije promet ovo je sitnica…preslabi promet da bi se rast nastavio..

pola svijeta je u cashu, hebate vrag ako je kraj pada onda bi tzv. cash tzunami mogao preplaviti svijetska tržišta.
ja i dalje čekam..ulazim ako ameri probiju 8400

Promet nije loš, ionako Wall Street igrica radi kako je programirana. Ovo ionako nema veze s TA, nego s programom, on je odlučio idemo gore danas.
[/quote]
Dobar im je program. Što ovi naši papci to ne nabave? [lol]

who dares, wins

Šteta što ovdje ima tako malo optimista

Nije ni čudo da ljudi neče ući sa novom lovom kad čitaju tolike crne misli…

Pesimisti ne razumiju da sa time škode i sebi i drugima a naročito burzi..

Mislim da toga ovdje ima previše ,i da nema nekoliko kolega koji šire pozitivu već

bih odavno napustio ovaj forum …

Ljudi misle samo na sebe a ne kuže da takvim stilom sebi rupu kopaju..

A razni crni prognozeri uživaju ugled i dopušta im se da rade što hoče..

Da bi ova burza uspjela trebaju nam novi članovi a ovakvim pristupom

ih sigurno nečemo privuči …

Ja to velim kao noviji član jer umalo sam več odavde otišo.

Par puta sam probao reći ovdje neke stvari

ali vidim da niko ne obrača pažnju…

Nema nam naprjed ako čemo gajiti crne stavove ,te dopustiti da strah pesimizam i

trač unište ono malo koliko ove Hrvatske dionice vrijede.

ko pljuje po dionici = htio bi ju kupiti...........ko dionicu hvali = već ju je kupio

Ma šta se bojite pa ako budu svi rasli i mi ćemo rasti naši fond menardžerčići će morati početi kupovati dionice jer ako oni to ne budu htjeli doćiće netko tko će kupovoati a onda njima ne preostaje ništa drugo doli kupovati iz druge ruke a to je bogme malo skuplje treba platiti lijepu proviziju onome tko ti prodaje a ta provizija zna biti i preko 100% a nikada u principu nije manja od 50%.

Mene osobno više brine ovaj rast USA i EU a ostalo mi puno casha na računu nitko ne želi prodati po bidu a ja kao iz nekog principa ne želim kupovati sa aska, vrjeme će pokazati jeli moja tvrdoglavost bila dobra ili sam jako pogrješio.

SVE ŠTO JE DANAS SKUPO SUTRA ĆE BITI JOŠ SKUPLJE A BITI ĆE VAM JEFTINO?????????

bravo kolega jako lijepo receno,ali to vam je pohlepa s jedne strane,strah od iste s druge strane,kada pohlepa(veliki) uzme maha i strah(kod malih) se povecava,nitko ne zeli ostati osisan…onda se nadjemo u situaciji kao sto je sad…negdje ce u svakom slucaju prevagnuti……

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju..odraz su mojeg misljenja......


Jučerašnji i današnji dan,su pokazali pravo stanje na crobexu.
Eu i ameri zeleni,jako,a mi se borili sa pozitivnom 0.00%.
Na našem TK jednostavno nema goriva,da bi napravili neki veći rast.
Crobex kada napravi veći pad ima snage za neki veći rast u rasponu oko 25% i to je max. koji može napraviti u ovom trenutku.
Žalosno,ali to je naša stavrnost.
Likvidnost jako loša.
I zato mi ne rastemo,nama love.

I da dodao bih – kod nas izgleda nema interesa da tržište raste …..
MF – njih nitko ne kontrolira i rade kao na duži period pa imaju vremena
(možda će šminkat pred Novu 2010)
OIF – preživljavaju jedva jer investitori ili su povukli ili povlače uloge
Strani fondovi – pobjegli glavom bez obzira
RH – HFP – njih boli đon – koliko dobiju – dobiju
Trezori – izgleda šuplji ili čuvaju jer će im trebat za preživljavanje …
(ili jednostavno banke im neračunaju i nedaju kredite na osnovu tržišne kap. pa i njih boli đon)

Ostali mislim mali investitori mali plašljivi miševi i kao takvi nemaju snage nizašta ….

smanjuje se minus.......


Ma šta se bojite pa ako budu svi rasli i mi ćemo rasti naši fond menardžerčići će morati početi kupovati dionice jer ako oni to ne budu htjeli doćiće netko tko će kupovoati a onda njima ne preostaje ništa drugo doli kupovati iz druge ruke a to je bogme malo skuplje treba platiti lijepu proviziju onome tko ti prodaje a ta provizija zna biti i preko 100% a nikada u principu nije manja od 50%.

Mene osobno više brine ovaj rast USA i EU a ostalo mi puno casha na računu nitko ne želi prodati po bidu a ja kao iz nekog principa ne želim kupovati sa aska, vrjeme će pokazati jeli moja tvrdoglavost bila dobra ili sam jako pogrješio.


Donekle točno!
Za ostatak ćemo morati pričekati još jedno 50 dana.

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!


Ma šta se bojite pa ako budu svi rasli i mi ćemo rasti naši fond menardžerčići će morati početi kupovati dionice jer ako oni to ne budu htjeli doćiće netko tko će kupovoati a onda njima ne preostaje ništa drugo doli kupovati iz druge ruke a to je bogme malo skuplje treba platiti lijepu proviziju onome tko ti prodaje a ta provizija zna biti i preko 100% a nikada u principu nije manja od 50%.

Mene osobno više brine ovaj rast USA i EU a ostalo mi puno casha na računu nitko ne želi prodati po bidu a ja kao iz nekog principa ne želim kupovati sa aska, vrjeme će pokazati jeli moja tvrdoglavost bila dobra ili sam jako pogrješio.


Tako sam se ja par dana igrao dok ni sam pukao i počistio za sve sa Aska i sad razmišljam da to prodam sa 40% zarade ali ne znam šta bi kupio. Ne želim ti sugerirati ali za bid polako ističe vrijeme.

who dares, wins



sutra cemo vidjeti je li se pokazala tocnom ona tvrdnja da treba kupovati kad je "krvi do koljena"…
jos uvijek smo izvan kanala.
ali ako udjemo idemo bar do sredine.

Tigrus nakon što si kupio Petrokemiju crtao si grafove na TA da PTKM ide jako gore i to također prenosio na temu PTKM, da bi danas prodao recimo s nulom. Naravno da u svemu tome nije ništa čudno da se sve ovo nije dogodilo u razmaku od samo 3-4 dana.
Jeli to bio jedan pokušaj navlačenja neiskusnih da kupuju PTKM ili samo vidiš da će ULPL ići puno brže od PTKM.

[/quote]

kljuc je u tome da smo ispali iz kanala.
sad je target 1430.

ali ima jos elementata koji kazu da bi mogli i povuci gore.
zato sam izasao iz dionice koja je odradila rast od 30% i usao u dionicu koja nije rasla.

to je to.

ps. mislim da moji grafovi mogu sao mpomoci neiskusnima da nesto nauce.
poanta je samo u tome da se mora citati svaki moj post jer se situacija na trzistu mijenja i nijedna analiza ili graf nije "ultimativna i konacna istina"…

Tigrus
kljuc je u tome da smo ispali iz kanala.
sad je target 1430.
…a u kojem periodu bi se trebao vratiti u kanal da ne bi padali prema 1430???…ili koji je target od kojeg bi se eventualno još moglo odbiti u kanal, inače ode dole???…HVALA…

pametan čovjek vidi zlo i skloni se...

Ja mislim da fondovi već kupuju ali još dosta umjereno…

Njima polagani ulaz puno više odgovare jer ne diže dionice koje kupuju

te da će nastaviti pomalo kupovati dok god smo u bear-u kada pređemo u bull biti će drž nedaj i svi

će grabit samo da se natrpaju prije nego cijena ode visoko.

Mi se trenutno nalazimo u situaciji koju je dobro opisao kolega goldy makar mislim da

nije ipak tako loše.

Smatram da srednjeročno i dugoročno

Hrvatske dionice imaju veliki kapacitet rasta čak i veći od vanjskih baš zato što su

trenutno više podcjenjene!

Također bih napomenuo da hrvatska ima neiskorišten jack pot u obliku ulaska u EU koji

če sigurno privuč dodatni strani kapital i lansirati dionice za lijepi postotak.

ko pljuje po dionici = htio bi ju kupiti...........ko dionicu hvali = već ju je kupio

New Report

Close