Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

http://www.seebiz.eu/hr/banke/pocelo-je-moodys-snizio-izglede-hbor-u-i-zagrebackoj-banci-na-negativne!,42746.html

Krenulo je i kod nas. Čeka nas zanimljivih nekoliko mjeseci.

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.

http://www.seebiz.eu/hr/analize/gdje-su-eticki-standardi-domacih-investicijskih-profesionalaca%3f,42750.html

G. Petrovu bi netko morao kazati kakva pravila vrijede na brdovitom Balkanu.

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.


Jeste malo prije gledali dnevnik Nove TV? Bilo je šire izvješće iz Zagrebačke burze, govorio je Željko Kardum. Od analitičara govorio je Galinac. Govorilo se o brojnim pokazateljima koji nagovještavaju kraj krize na tržištima burzi. Analiziralo se nadolazeće tržište bikova. Ukratko Galinac je izjavio da je u ovom momentu više nego sigurno da se sadašnjom kupnjom dionica u srednjoročnom periodu sasvim sigurno može vrlo lijepo zaraditi.

No toliko o Novoj TV. Jeste li danas primjetili, a mislim da se to prvi puta od kada traje kriza dogodilo da svijet više ne kopira Ameriku. Danas u Aziji i Evropi vladalo zelenilo i prava euforija za kupnjom dionica:
http://finance.yahoo.com/intlindices?e=europe

a u Americi se u isto vrijeme događao pad:
http://finance.yahoo.com/indices?e=futures

Mislim da je i ovo razilaženje znakovito, budući da se to događalo zadnji puta još prije dok nije bilo krize, a proteklih godinu i više dana samo se kopiralo Ameriku. Možda i to pokazuje da smo ipak bili na dnu i da više zaista nikome nije u interesu da dionice padaju.

Evo ako netko želi pogledati cijeli dnevnik Nove TV, ako nije gledao uživo:
http://dnevnik.hr/bin/video.php?media_id=60211497&section_id=10001&subtype_id=1&subtype=dnevnik

Izvješće se nalazi na mjestu 39 minuta i 45 sekundi do kraja dnevnika.

Šta nije taj Galinac imao diametralno suprotnu priču neki dan o kraju krize i o zaradi na dionicama od 10% godišnje?
Pa dobro kakav je to klaun?

nije čudo da su ga u svinjsku koljenicu opalili…

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/


xxyyzz, ja tebe ne razumijem. Po skrivenim nalozima, mi mali-telci- ništa nismo vidjeli…niti
kad jača kupnja, niti kad jača prodaja, niti kakva je strategija rada, niti koja dionica je in- koja je out,
ništa se nije vidjelo- jer je netko stalno održavao predviđenu temperaturu i lagano oznojene tjerao van- a zaleđene od straha- unutra…tako da smo dio grešaka u prodaji-kupnji , napravili jer
smo bili zavedeni predstavljenim stanjem- k/p.

Danas, kad vidiš da se slažu nalozi na kupnji- diži cijenu … kad se slažu nalozi na prodaji…kidaj…
itd.itd…pa, ne znam da li sam ikada baš vjerovala vijestima , analizama…bla bla…
Uvijek je situacija na monitoru bila zakon…
Kako možeš danas znati, koliko naloga zapravo leži na npr. LRH, ako je hoćeš prodati po
2.500 kuna…. čini ti se samo par kupaca…ma kaj…desetak dionica …je fakat..! Probaj dostići
tu cijenu, i skini kupce ako možeš… e , pa onda…nek svatko izloži što hoće, brate kupiti-prodati
koliko i kada…
Nema više skrivača- samo korektno provođenje Zakona o tržištu kapitala , koji u dijelu
javne prodaje govori….SVAKI NALOG MORA BITI IZLOŽEN …..bla bla .kužiš S V A K I !!!!


miami ja mislim isto kao ti. Trebalo bi biti puno bolje za nas malesne nakon ukidanja. Mozda se nisi razumio moj post… Radi se o tome da veci igraci moraju van iz nekih dionica i to NA SILU prije ukidanja skrivenih naloga. Jer su preko skrivenih "carinili" sve ostale ulagace na bidu za visu cifru od stvarne trzisne. A o razlozima izlaska na silu se da raspravljati posebno. U ovom trenutku svi fondovi imaju dovoljno casha pa se cini da bi jaci izlazak prije ukidanja skrivenih signalizirao stvarni nivo cijene!!
A kad se netko istovari sa visemilijunskim prometom na -8% do -10% … koja ce sila vratiti tu dionicu na stari nivo?
Ljubo Ćesić sa bagerima?

Wall Street i banke protiv ljudi. Drzave i vlade izmedju.

skriveni nalozi su djelimično ebali o0vu burzu a posebnoi male dioničare koji se nikada više neće vratiti nazad a to je velika šteta za burzu za tržište kapitala pa i za držasvu uopće jer se sovim kultura štednje, trgovanja s dionicama, fondovima u Hrvata skoro ugasila.

dan je pametniji od noći


skriveni nalozi su djelimično ebali o0vu burzu a posebnoi male dioničare koji se nikada više neće vratiti nazad a to je velika šteta za burzu za tržište kapitala pa i za držasvu uopće jer se sovim kultura štednje, trgovanja s dionicama, fondovima u Hrvata skoro ugasila.

Tako je madjarski index pao -40% a nas -70% iako se njima srusila drzava a nama ne. Jos su ovi dnevni prometi super. Ajde budimo pozitivni … dolaze bolji dan za nas malesne investitore.
Ali pouka ostaje: dok picis svaki dan na bijelome – nemoj piliti granu na kojoj sjedis!

Ne dajte zlovencima more jer ode u 3pm: terminal, plinovod, petrokemija, janaf, polimeri, brodogradnja, poljoprivreda itd itd

ZSE EQUITY PREVIEW
Zagrebačka burza: Ocjene Moody’sa pritisnut će bankarske dionice, ali i CROBEX
Autor/izvor: SEEbiz
ZAGREB – Sasvim u skladu s prekjučerašnjim trendom na svjetskim tržištima kapitala, prva postuskršnja trgovina u Zagrebu bila je, uz Dalekovod i Končar kako smo ih na ovom mjestu jučer i najavili, u znaku bankarskih dionica.

http://www.seebiz.eu/hr/burze/zagrebacka-burza-ocjene-moody’sa-pritisnut-ce-bankarske-dionice%2c-ali-i-crobex,42756.html

Danas u Business.hr-u: Hanfa stopira povlačenje tvrtki s Burze do ulaska u EU
Business.hr
15.04.2009 09:57
Pročitaj komentare (1) /forum/Default.aspx?page=subject&forum=5bca00b1-8335-46d6-994d-036b2e4536a9&subject=0561fd18-98a1-4d08-beb0-4d125c666c65
Pročitajte sve komentare na forumu (1)
36b9fd24-f0f7-4445-a261-6959dfd5ced3
Ocijenite članak (0)
[1] [2] [3] [4] [5]
Već ste ocijenili ovaj članak!
Hvala na ocjeni. Rezultati se ažuriraju svake 5minute.
Business.hr doznaje kako Hanfa trenutno izrađuje Prijedlog promjene Zakona o tržištu kapitala, koji će tvrtkama bez dvotrećinske potpore dioničara onemogućiti povlačenje sa Zagrebačke burze do ulaska u EU. Izmjena zakona bi trebala u Saboru biti izglasana u srpnju.
kao što piše u komentaru ispod, burza bi na ovu vijest trebal a skočiti 20-tak %, jer je zbog toga toliko i pala. Svaka čast majstore. Izgleda da veliki čekaju iz prikrajka dok im se ovčice iskrcavaju. [thumbsup]

Ovo sad i ne izgleda tako loše na PBZ.
Po koliko će trezor kupovati?

Kupnja:
30 385,00
25 380,11
25 380,10
50 380,07
20 380,05
100 378,00
80 376,00
13 374,01
5 374,00
13 372,00

Prodaja:
399,98 25
404,90 19
448,00 10
449,99 7
450,00 8
483,50 50
490,50 70
540,00 5
597,00 1
619,00 30

[cool]

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

DA…tak je to…nema više PBZ-a po 400, prvi ask na 447,90 [smiley]

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

New Report

Close