Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Nekada ne tako davno to je bila čisto normalna stvar. Pamtim i 200.

Ali tada je CROBEX bio na 4000 zar ne?

[/quote]
Evo tu ti piše sve: http://www.zse.hr/default.aspx?id=180

who dares, wins

Upravo suprotno, trebaš gledati broj dionica.

A love itekako ima, samo se čuva i žmuklja. Vidjet ćeš bid dok futuresi budu na plus 3. Nažalost zaboravili smo da je u petak Amerika rasla plus 4.



100 milijuna kuna prometa redovnog je jako, jako puno

30-40 milijuna na CROBEX 1500 je sasvim solidan promet

da ako si pobornik one teorije da se u biti isti broj dionica vrti kao i kad je crobex bio na 5000 pa da u biti krize likvidnosti i nema..
meni je ta teorija skroz suplja…
po meni moras gledati koja se kolicina love okrece a ne broj dionica koji je promjenio vlasnika..
[/quote]
Po toj teoriji bi pola firmi već bilo bilo preuzeto od nekoga to ti je potpuno kriva teorija, ispravnije je gledati broj dionica.

SVE ŠTO JE DANAS SKUPO SUTRA ĆE BITI JOŠ SKUPLJE A BITI ĆE VAM JEFTINO?????????




100 milijuna kuna prometa redovnog je jako, jako puno

30-40 milijuna na CROBEX 1500 je sasvim solidan promet

da ako si pobornik one teorije da se u biti isti broj dionica vrti kao i kad je crobex bio na 5000 pa da u biti krize likvidnosti i nema..
meni je ta teorija skroz suplja…
po meni moras gledati koja se kolicina love okrece a ne broj dionica koji je promjenio vlasnika..
[/quote]
Po toj teoriji bi pola firmi već bilo bilo preuzeto od nekoga to ti je potpuno kriva teorija, ispravnije je gledati broj dionica.
[/quote]

Istina je negdje između toga dvoga. Naravno da se gleda broj dionica no ni cijena ni je nevažna.

who dares, wins

Nije tako jednostavno kao što se čini. Sampras dobro kaže. Uostalom padom tržišta, novac "nestaje" pa samim time logičnije je gledati broj dionica, a s porastom indeksa raste i količina novca.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!


Po toj teoriji bi pola firmi već bilo bilo preuzeto od nekoga to ti je potpuno kriva teorija, ispravnije je gledati broj dionica.

fora je u tome da nema love jer su se svi veci igraci povukli…i sad gledati na tu situaciju kao da se u biti nisu povukli nego da kupuju istu kolicinu dionica kao i prije se meni bas i ne cini nesto logicno..
jer kupuje se kolko se ima love a ne kupuje se broj dionica


fora je u tome da nema love jer su se svi veci igraci povukli…i sad gledati na tu situaciju kao da se u biti nisu povukli nego da kupuju istu kolicinu dionica kao i prije se meni bas i ne cini nesto logicno..
jer kupuje se kolko se ima love a ne kupuje se broj dionica

To je točno što kažeš, ali ako npr. imaš 100.000.000 kuna i kupuješ Ingru možeš je lako dogurati do 200-300-400 kuna. To je samo apstraktni primjer, nije moguć u realnosti.
Novac je većinom nestao, pa se vrijednost dionica smanjila, ali je broj ostao isti.

Npr. IGH na 16.000 kuna = 2.537.280.000
IGH na 3.300 kuna = 523.314.000
a broj dionica isti
gleda se broj dionica, a promet sekundaran

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

krenuo masovni iskrcaj [shocked]

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]

Ali zašto? Nee! [cry]

Uvjek sve pogriješim. [cry]


Npr. IGH na 16.000 kuna = 2.537.280.000
IGH na 3.300 kuna = 523.314.000
a broj dionica isti
gleda se broj dionica, a promet sekundaran

da ali ovdje se pitamo zasto se promet smanjio..po tebi se smanjio zato sta je pala vrijednost dionica jer u biti ista kolicina dionica (gledajuci matematicki) se vrti na burzi kao i kad je crobex bio na 5k.
za mene se smanjio jednostavno jer vise nema love na trzistu. jer, fakticki gledano vrijednost fondova je jako smanjena i normalno da ce oni trgovati sa puno manjim vrijednostima jer i nemaju love a imaju istu kolicinu dionica..
ali je problem sta nema novog dotoka novca ni od nasih ljudi niti neki strani fond ima tu moc da udje sa lovom jer krpa rupe kod sebe..



Npr. IGH na 16.000 kuna = 2.537.280.000
IGH na 3.300 kuna = 523.314.000
a broj dionica isti
gleda se broj dionica, a promet sekundaran

da ali ovdje se pitamo zasto se promet smanjio..po tebi se smanjio zato sta je pala vrijednost dionica jer u biti ista kolicina dionica (gledajuci matematicki) se vrti na burzi kao i kad je crobex bio na 5k.
za mene se smanjio jednostavno jer vise nema love na trzistu. jer, fakticki gledano vrijednost fondova je jako smanjena i normalno da ce oni trgovati sa puno manjim vrijednostima jer i nemaju love a imaju istu kolicinu dionica..
ali je problem sta nema novog dotoka novca ni od nasih ljudi niti neki strani fond ima tu moc da udje sa lovom jer krpa rupe kod sebe..

[/quote]

jel znaš kako se kreira novac ?

[b]"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju"[/b]

New Report

Close