Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

http://www.tehnika.hr/O_N…SLOVANJU/GFI-POD_2008.pdf

Može komentar ili komparacija s ostalima u sektoru nekog od upućenijih (iskusnijih) kolega… [thumbsup]



Završilo u plusu 4,01

Živ Žav


Pa zar danas nije trebao biti CROBEX -4%
[/quote]
kolega nemojte tako, ima puno nasih malih investitora sta su prodavali prije dva tjedna s ciljem da usicare 20-30% ili bezobrazno vise postotkica cekajuci u cash-u.
mislili su kupovat HT na 150 ili igh ispod 1000, dlkv na 100 ili ingr na 20.
pa ima zdravih preduzeca u ovoj lipoj nasoj a lakomost je grda stavka, najgore osjetit na vlastitoj kozi.
navodno psihologija govori da rast ili dobitak ne mogu toliko razveselit covjeka koliko gubitak.
nasi stari imaju jednu narodnu, najgora kletva, dabogda imao pa nemao!!! a mi kao da nis nismo nauciili…
e sad nemaju djonice tek nesto casha koji eidentno vrijedi vec sada manje cca 10-100%.
jedna moja kolegica koja nema nikakve veze z burzom veli meni onako laicki, pa nisi mogao znati da ce tolko pasti ali bolje je ulozit u buducnost barem se imas cemu nadati neg kupit skupo auto koje ne mozes ni odrzavat.
u pravu je ne mozemo svi biti bahati smranaderi ali radije cu imati 3000 djonica HT-a nego neupotrebljivu viksu na moru na koju moram placat poreze i boravisne takse.
volim rvacku, ove godine ljetujem u tunisu!!!

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom




Završilo u plusu 4,01

Živ Žav


Pa zar danas nije trebao biti CROBEX -4%
[/quote]
Da – 4 %, ali u odnosu na neki dan koji slijedi u 4. mjesecu.
[/quote]
ili jasnije rečeno :
možda je danas i -14 % ako toliko (14%) naraste crobex u 4. mj.



Ujutro zalet, a kasnije retrace. Oprez kupci !!!

ne znam zbog čega jer su futuresi veoma zeleni a EU pogotovo,a i HT je krenuo i pitanje gdje će biti do 16.04, ako ovako nastavi najmanje je na 230-240,
čestitke kupcima HT
[/quote]
najmanje na toliko poslije 17. jer se pojavljuje trezor na kupnji a posljednja tri mjeseca prosjecna cijena je 215 s 2 milje protrgovanih djonica.
neke od navedenih su svakako i shortane pa sad vi meni recite kad se otvori potraznja za 9 milja na kupnji koliko bi mogla biti cijena???
braniteljski fond ce prodati po 230 kad ubere dividendu?
mirovinci nam imaju djonica za 2,5-3 miljardica svih djonica, otvoreni fondovi su se osusili od neimastine i ne mogu zadovoljit potraznju.
ne mislite da pristojna ponuda za kupnju 10% trezorskih bila da cijena bude barem 260-280?
ok nece sve kupit u jednom danu ali u sljedecih 18% mjeseci cemo se zasigurno oporavit a u međuvremenu riskiramo devalvaciju kune i porast cijelog trzista, barem onog zdravog dijela.
tko ce prodat 9 000 000 djonica koje nose prinos 12-15% godisnje???
drhtave rucice i nisu toliko drhtave
moguce neki kombinat ili gradevinsko preduzece nebude moglo prihvatit nametnute uvjete skupog kreditiranja, nelikvidnosti i sl. guposti pa bankrotirju ali to nije problem HT-a.
helooo probudite se

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom

Burza i dionice su za one sto su spremni ulagati, pa ili dobiti ili izgubiti.
Vrednost dionica nije nista drugo nego to sto burza (veliki i mali investitori) odluce da su spremni platiti.
Dionice imaju osobnu vrednost=fundmentalnu ali i vrednost sto dobije hvala psiholoskom stanju ulagaca.To se naravno mjenja sa vremenom i zato cijene idu dole i gore.

Onaj koji nije spreman da "se igra" u toj "igri" nema sto da radi na burzama.
Kao za sve "igre" treba se biti vjest…posto veliki igraci imaju prednost.

Ako se to ljudi nisu naucili zadnju godinu..onda ce biti mnogo njih sto mogu u buducnosti
puno izgubiti u ovoj "burzovnoj igri"

PS ...ako nije namjera da se zaradi…zasto onda biti uopce na burzi?

Nakon današnjeg dana dali sutra pad ili još jače gore?
Može netko da malo komentira moguće scenarije.
Hvala.
P.S. jako me interesira ATPL,IGH,JDPL,DLKV.


Nakon današnjeg dana dali sutra pad ili još jače gore?
Može netko da malo komentira moguće scenarije.
Hvala.
P.S. jako me interesira ATPL,IGH,JDPL,DLKV.

ne brini znalci ce ti reci prekosutra…


Nakon današnjeg dana dali sutra pad ili još jače gore?
Može netko da malo komentira moguće scenarije.
Hvala.
P.S. jako me interesira ATPL,IGH,JDPL,DLKV.

otvaranje kako zatvori azija, zatvaranje kako otvore ameri ili tak nekako [cool]

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju..odraz su mojeg misljenja......


Nakon današnjeg dana dali sutra pad ili još jače gore?
Može netko da malo komentira moguće scenarije.
Hvala.
P.S. jako me interesira ATPL,IGH,JDPL,DLKV.

Lagano dolje.

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.

Malo je kasno, pa mi se neda puno filozofirati…. Sve je to divno i krasno kada vidiš porast od 4%…… No, promet je mizeran i to meni daje dva signala:

1. Mali ne žele prodavati na ovim razinama. To je dobro, znači moglo bi lagano krenuti prema gore.
2. Strah se uvukao u kosti. Veliki ne ulažu i trguju samo mali u nadi da će pumpanjem dole-gore zaraditi za gablec. To je loše, i nakon zelenog ide iskracaj i ponovno tonemo.

Bio bih puno sretniji da idemo gore za male iznose , ali na dobrom prometu…

Ako želiš pobijediti, ne smiješ izgubiti...


Nakon današnjeg dana dali sutra pad ili još jače gore?
Može netko da malo komentira moguće scenarije.
Hvala.
P.S. jako me interesira ATPL,IGH,JDPL,DLKV.

iskljucivo ovisimo o aziji sutra
ako bude +, a trebao bi jer nikkei jos mora odraditi nesto onda ce biti dobro

igh zbog cijele euforije oko te dionice na otvaranju blokada iznad 3000 i nakon toga ide lagano dole

24g - liberel, ateist, anarhist, kapitalist...

Mi nećemo gore jer nema tko kupovat a puno je onih koji bi prodali. Ovaj rast je sranje i slažem se sa Antraxx-om!

Cookie Monster

New Report

Close